Twoje konto

GTranslate

Turystyka, wyprawy i podróże...

Chcesz podzielić się praktyczną wiedzą i wrażeniami z wyjazdu do Gruzji? Szukasz cennych porad z pierwszej ręki?

Szykamy chętnych na wyprawę gruzja

Cześć Szykamy chętnych na wyprawę gruzja termin 20.05 na 10 dni namiescu mamy wnajety auto terenowe z kierowcą planujemy odwiedzić miejsca Cminda Sameba gergety Uplisciche Dolinie Truso jezioro koruldi lodowiec chaaladi tama inguri Jaskinia Prometeusza oraz kaniony okatse martvil tbilisi mccheta jvari cena za osoba wychodzi 220ewro

Wyprawa 19 dni w lipcu

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) w lipcu 11-29 wybieramy się z dziewczyną pierwszy raz do Gruzji przygotowaliśmy plan wyjazdu wrzucam go poniżej i bardzo proszę o weryfikację i opinie osób które już przeszły/przejechały podobna trasę. Czy nasz plan ma ręce i nogi ? Jest to możliwe do zrealizowania?

Pchli targ i sklep w Tbilisi

Witam wszystkich forumowiczów. W najbliższym czasie bede w Tbilisii i chciałbym odwiedzić pchli targ. Czy forumowicze są mi w stanie wskazać takie miejsce, w którym można kupić starocie lub rzeczy o gruzińskim rodowodzie? Poszukuję również sklepu militarnego, w którym kupię demobil z armii gruzińskiej. Z góry dziękuję za pomoc.  

Gruzińskie/ormiańskie święta

Cześć.

11. września rozpoczynam wyprawę do Gruzji. Czy ktoś z Was wie może kiedy w tym roku jest święto Tblisoba? Albo jakieś inne święto, nawet w małych miejscowościach. 

Dalej przemieszczam się do Armenii, chciałbym uczestniczyć w święcie wina, ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji, kiedy one się odbywają. Z tego co wiem, to te święta mają ruchome daty. 

Pytania na które odpowiedzi są raczej przeterminowane

W przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia, zabieram rodzinkę na wakacje do Gruzji. Nie udało się w latach poprzednich, uda się w przyszłym roku. Bilety kupione, samochód na miejscu wynajęty, nic tylko czekać na podróż. Zanim to jednak nastąpi, przewertowałem forum w poszukiwaniu ważnych informacji. Mam jednak wrażenie, że dużo z nich może być już nieaktualna.

Batumi-Erewań

Mam pytanie.O ile dobrze pamiętam 23-30 z Batumi niedaleko portu odjeżdża ostatnia marszrutka do Tbilisi.Jaki jest czas podróży oraz czy na Didube znajdę marszrutkę do Erewania czy tylko spod dworca kolejowego w Tbilisi odjeżdżają (kiedyś właśnie spod dworca kolejowego jechałem do Erewania) oraz jaki jest koszt czy dalej 35 lari czy coś się zmieniło.Pociąg do Erewania z Batumi w październiku

Mówią, że do Usghuli jest potrzebne auto terenowe 4x4

W Mestii spotkaliśmy Polaków, którzy w swoim VW T4 zmieniali koło. Stwierdzili, że Fabią nie dojedziemy do mostku pod Chaladi Glacier, a o Usghuli możemy pomarzyć tym autem. Jako, że lublimy wyzwania, dojechaliśmy zarówno pod mostek do Chaladi jak i Ushghuli. Bez napędu 4x4, strat też żadnych nie odnotowaliśmy na trasie poza 5 Lari na myjkę. 14 lipiec 2017.

Drogo do Omalo - gorący strumień ?

Witam. Na YT i w kilku publikacjach natrafiłem na gorace źródła, strumienie gdzies w poblizu przełęczy Abano, niestety nigdzie nie było opisane gdzie one sie znajduja dokladnie. Ma ktoś może jakąs wiedzę na ten temat. W przyszłym tygodniu właśnie się tam wybieram z rowerem i nie ukrywam ze kapiel w ciepłej wodzie na trasie byłaby super sprawa.

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.