Twoje konto

GTranslate

Kuchnia gruzińska, wino, toasty i ucztowanie

Szukasz przepisu na wyjątkowe danie? Polubiłaś/eś gruzińskie specjały? A może ucztowałeś z Gruzinami i znasz słynne toasty?

Jakie wino z Gruzji?

Ostatnio w marketach widzę coraz więcej win gruzińskich, ale nie wiem za bardzo które warto wypróbować. Czy polecilibyście mi jakieś dobre białe półwytrawne wino? :D Najbardziej lubię takie świeże, owocowe, w typie sauvignon blanc i rieslinga. Czy znajdę w ogóle tego typu winko wśród tych gruzińskich? :D

Bezglutenowo w Gruzji

Na początku chcemy się przywitać ponieważ jesteśmy nowi na forum. Wybieramy się do Gruzji. Jesteśmy na etapie planowania wycieczki. Mam kilka pytań odnośnie diety bezglutenowej.
1. Jak sytuacja ma się z hotelami? Mozecie jakiś polecić który ma coś bg w swoich hotelowych restauracjach?
2. Czy w jakich miastach jedliscie w restauracjach bezglutenowych?

Gruziński chleb w Warszawie

Dzisiaj odkryłem (pierwszy - max drugi dzień działalności)Gruzińską piekarnię w Warszawie - ul.Lucerny. Taki jak w Gruzji (może troszkę słony). Piec Gruziński, miłe Gruzinki sprzedają.
Co prawda nie wróżę im powodzenia, szczególnie w tej lokalizacji, ale fajnie kupić ciepły chleb jak w Gruzji :D .

Muzyka gruzińska. Pomocy :(

Hej wszystkim
Mam pewną sprawę,może dosyć nietypową ale to wielka prośbą. Pół roku temu będąc w Gruzji zapomniałam kupić najważniejszą pamiątkę dla bardzo bliskiej mi osoby tzn. płyte z muzyką gruzińską. Może zamieszanie a może ekscytacja tamtym miejscem sprawiło że kompletnie to zapomniałam.

Kwewri i Garncarstwo

Zwracam się z apelem :
Jeśli widzieliście w Gruzji lub gdziekolwiek na Zakaukaziu warsztaty tradycyjnego ( a nie wyłącznie artystycznego ) garncarstwa to dajcie znać.
Tak samo jeśli ktokolwiek widział proces produkcji kwewri ( Qvevri ) czyli wielkiej amfory do produkcji i przechowywania wina - od 400 do 4000 litrów pojemności.

Restauracja/Bar z rybami i owocami morza w Batumi

Szanowni Państwo,

za trzy dni wybieram się do Batumi. Chciałabym zapytać czy ktokolwiek z Państwa mógłby mi polecić restaurację lub bar w Batumi, gdzie serwują świeże ryby i owoce morza??? Proszę o podanie lokalizacji, względnie nazwy lokalu. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

alergia na mleko

Mam pytanie, dotyczące używania mleka śmietany w potrawach gruzińskich.
Wybieramy się do Gruzji z córką która ma alergię na mleko, śmietanę itd czyli na wszystko co z krowy, oczywiście mięso też.
W jakich potrawach nie używa się jagnięciny, wołowiny czy produktów mlecznych, nawet najmniejsza ilość powoduje zapaść? Pisząc najmniejsza ilość, myślę np o moczeniu mięsa w mleku.

Muzyka

Witam! Potrzebuje małej pomocy od Was, spodobała mi się melodia ponoć Gruzińska, czy ktoś zetknął się z tą melodią i może dać jakieś namiary, podać tytuł itc. Jeśli ktoś słyszał , zna Proszę o pomoc oczywiście góry przepraszam za zaśmiecanie forum.

Oto link :
http://www.ochevidets.ru/rolik/72419/