Twoje konto

GTranslate

Podróże i wyprawy

Szukasz porady przed wyjazdem a może chcesz podzielić się wrażeniami i podać kilka wskazówek? Zajrzyj koniecznie!

Wyprawa na Kazbek, wrzesień 2018

Witam wszystkich urzytkownikow.

Zwracam się z prośbą i pytaniem. Czy ktoś wie o kimś kto jedzie na Kazbek  we wrzesniu lub się wybiera na tą górę. Moja ekipa sie wykruszyła lub zmieniła termin wyjazdu. Szukam ekipy pod którą mogę się podpiąć. Proszę o informację. Dzieki .

Prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz opłaty celne w Armenii

Na stronie Polak za granicą wyczytałem:

Nie ma specjalnych regulacji prawnych dotyczących wwozu i wywozu pieniędzy, a przepisy celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Przy wjeździe własnym pojazdem należy wypełnić deklarację celną oraz uiścić opłatę celną, ekologiczną i drogową, których wysokość jest uzależniona od parametrów pojazdu. 

Transport: lotnisko - Jezioro Kari (Aragac)

Za tydzień muszę się sprawnie przemieścić z lotniska k. Erywania nad Jezioro Kari (2 osoby)

1. Czy znacie jakiegoś kierowcę którego można wcześnej umówić za rozsądną cenę?

2. Ile może kosztować taka usługa - jaki zakres cen?

3. Jeśli nie kierowca to transport publiczny - powinienem jechać do Erywania czy jakoś z lotniska w tamtym kierunku?

przejazd Tbilisi-Erywań-Sewań-Tbilisi

Cześć, czy istnieje jakieś bezpośrednie połączenie komunikacyjne pomiędzy Sewaniem a Tbilisi? Zamierzamy jechać pociągiem nocnym z Tbilisi do Erywania a potem w drodze powrotnej do Tbilisi zahaczyć o Sewań. Jest jakiś łatwiejszy/szybszy sposób dotarcia do stolicy Gruzji, aniżeli powrót do Erywania?

Erywań - Goris

Hey. Za 2 tygodnie będę się przemieszczał między Erywaniem a Goris drogą M2. Trasa biegnie przez enklawę Nachiczewańskiej Republiki Autonomicznej wioskę Kərki/Tigranaszen. Wiem, że kontrolują ją Ormianie nie mniej pytanko czy się po prostu swobodnie jedzie czy też można mieć jakieś zaskakujące przygody ? :)
Dzięki
Pozdrawiam