Twoje konto

GTranslate

Informacje dla podróżnika i turysty

Jak dojechać, co zobaczyć, gdzie spać, co jeść i inne tematy nurtujące podróżnika.

Wjazd do Azerbejdżanu motocyklem

Cześć!

Pod koniec lipca, planuję pojechać do Azerbejdżanu motocyklem. Temat wizy, drugiego paszportu ogarniam, ale brakuje mi wiedzy nt kaucji za wjazd własnym środkiem transportu do Azerbejdżanu - podobno coś takiego tam występuje, ale nie moge nigdzie znaleźć precyzyjnych informacji, czy faktycznie i jeśli tak, to z jakim kosztem nalezy się liczyć.

Azerbejdżan i stemple z Armenii

Czy ktoś z Was ostatnio wyjeżdżał do Azerbejdżanu z paszportem w którym są armeńskie stemple? Zamierzam za miesiąc wybrać się do Baku samolotem,a takowe stemple posiadam. Na ile szczególowe jest dociekanie przez Azerów w kwestii pobytu w Nagornym Karabachu? Oczywiście żadnego śladu w paszporcie nie mam, ale gdyby np ktoś zaczął mi grzebać w telefonie, coś tam mógłby znaleźć.

Qaxrun-Babadag-Lahic ktoś szedł? Mapy azerskiego Kaukazu?

Podobno zdobycie szczytu Babadag od strony Lahic nie jest wielkim wyzwaniem, ale czy ktoś próbował przejść z wioski Qaxrun (kilka kilometrów na południe od Xinaliq) przez Babadag do Lahic? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się wrażeniami/radami.

Azerbejdżan - kierowca z autem, szukamy

cześć,

szukam lokalnego kierowcy z autem. Planujemy odwiedzić Gobustan,Janar Dah, Szeki, Lachicz. 19 maja 2016 będziemy na miejscu. Mamy tylko kilka dni, takie rozwiązanie wydaje się najbardziej rozsądne. Może macie namiary na kogoś?

z góry dzięki za pomoc :)

pzdr
piotrek

Dojazd Baku - Seki - Sighnaghi

Witam

Czy ktoś ma doświadczenie w podróży na trasie Baku do Seki (pociąg nocny - 22:15 - 8:00) zwiedzanie Seki, następnie przejazd na granicę i dalej przez Lagodekhi i nocleg w Sighnaghi?
Czy jest to do zrobienia w jeden dzień, żeby wieczorem dotrzeć do Sighnaghi i czym się dostać z Seki do granicy i dalej do Sighnaghi?

Wspólny wyjazd do Baku.

Witam serdecznie :) Na przełomie lipca i sierpnia planuję kolejny wyjazd do Baku. Mam tam już znajomych, ale nie ukrywam, że raźniej byłoby pojechać z kimś z Polski, a niestety nikt z moich znajomych nie może mi towarzyszyć. Stąd też moje pytanie czy może znalazł by sie ktoś zainteresowany wyjazdem na wakacje do Baku? Gwarantuje świetną zabawę :)

Azerbejdżan- wiza w Tbilisi

Hej Wam,
ponieważ to forum jest odwiedzane gęsto przez ludzi skłonnych kombinować wszelako, umieszczam link to instrukcji ubiegania się o wizę w Tbilisi. Napisałam jak to przebiegało w moim przypadku około 2 tygodnie temu (luty 2015).
W skrócie: na 30 dni, 3-4 dni czekania, 35 euro płatne w lari. Brzmi wystarczająco super? :)

Pierwszy raz w Azerbejdżanie-POMOCY!

Witam. Razem w koleżankami dostałyśmy się na praktyki na Uniwersytecie Studiów Wschodnich w Baku. To pierwsza nasza podróż do tego kraju. Nurtuje nas wiele pytań a informacje dotyczące zwyczajów i zasad obowiazujacych często wykluczają się wzajemnie. Jedziemy tam na cały wrzesień a im bliżej wyjazdu tym więcej obaw. Czy wystarczy nam pieniędzy? Czy możemy odwiedzić dyskotekę i pokazać nogi?