Prom z Kerch do Poti lub Batumi

Chcesz podzielić się praktyczną wiedzą i wrażeniami z wyjazdu do Gruzji? Szukasz cennych porad z pierwszej ręki?

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Prom z Kerch do Poti lub Batumi

Postprzez bwh » Pt cze 25, 2010 10:34 am

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum. Planuje podróż motocyklem do Gruzji w sierpniu i interesuje mnie prom z Kerch do Poti lub Batumi. Czy ktoś już płynął nim? jak wyglądają szczegóły itp. Wolał bym z Kerch niż z Ilyichevsk. Dzięki z góry za podpowiedzi. Paweł
Ostatnio edytowano Pt lip 02, 2010 2:15 pm przez bwh, łącznie edytowano 1 raz
bwh
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu
Status: Offline

Postprzez robert/tanais » So cze 26, 2010 8:51 am

100 usd w jedną stronę, ale nie wiadomo kiedy kursuje. Będę 25 .07 to potwierdzę jak pływają.
Sto wiost nie droga, sto rubli nie pieniądz , sto gram nie wódka :)

pozdrawiam
robert/tanais
Dżigit
Dżigit

Postprzez Badziaster » So cze 26, 2010 12:17 pm

Czy ktoś ma jakieś bardziej dokładne dane odnośnie tego rejsu? Czy jest możliwość dostania się na Krym z Gruzji promem? Można w necie znaleźć jakiś harmonogram rejsów albo chociaż cenę?

Bo ja szczerze mówiąc to nie znalazłem nic oprócz promu cargo na ukrferry.
Badziaster
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Pasza » Pn cze 28, 2010 10:19 pm

Płynąłem w zeszłym roku tym z Illyczewska, ale pewnie w Kerch jest podobnie - opóźnienia mają po kilka dni. Ja czekałem w Odessie 3 dni nim dostałem smsa że mam się stawić na promie, ale podobno miałem szczęście bo podobno niektórzy czekali i tydzień.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na wyprawę z Ilczewska to pisz, a może będę pomocny.
Pasza
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez lisek.achow » Wt cze 29, 2010 2:54 pm

Witam!
Ja dolacze do prosby kolegi,tez mnie interesuje prom z Kerczu do Gruzji,bede pocztkiem sierpnia na Krymie,do Odessy raczej mi sie nie chce wracac,,,bardzo prosze ,moze ktos bedzie juz teraz w kerczu i moglby sie dowiedziec w porcie cos na ten temat???
Bardzo chcemy z znajomymi poplynac do Gruzji,czas jednak mamy ogranniczony,wiec kazda dokladna informacja jest na wage zlota :)
Moze ktos mieszkajacy w Gruzji,lub na Krymie pomoze???

Nie chcemy leciec samolotem,bo to nie podroz, w najgorszym razie to poplyniemy do Stambulu,a potem ladem do Gruzji,tylko to troche zbyt dlugo trwa i malo czasu na Gruzje zostanie :cry:

POMOCY :!: :!: :!:

pozdrawiam wszystkich miłosnikow tego forum
lisek.achow
Nowicjusz
Nowicjusz

prom

Postprzez Piotr Karwecki » Śr cze 30, 2010 1:54 am

Chciałoby się do raju...
Chyba jednak nie da się zakombinować. Iliczewsk- Pot , jedyna suprpodróż...

Mam fajne wspomnienia z podróży w odwrotna stron{Poti-Odessa} w 2007 roku.
Power niesamowity- ludzie, rozmowy, klimat,watroba..- Dżizes.....
Polecam..
Piotr
Piotr Karwecki
Dżigit
Dżigit

prom

Postprzez Piotr Karwecki » Śr cze 30, 2010 12:16 pm

Tamada- rzeczywiście rozkład jazdy to fikcja, my na promie spędziliśmy 6 dni i pięć nocy, zamiast trzech dni i dwóch nocy.
Zabrakło wszystkich używek w barze, tylko czacza gruzińskich kierowców ratowała sytuację.
Nie ma mozliwosci rezerwacji w znaczeniu europejskim czyli pieniądze na konto, faktura pro forma itd..
Mi powiedziano "bieri diengi w karman , prijediesz, pałuczisz biljet"
Wybłagałem tylko telefonicznie adnotację na moich przefaksowanych papierach od auta że "zarezerwować kabinę pół lux dla 3 osób i miejsce na auto".
I faktycznie to nam pózniej pomogło w Poti kiedy nasze łokcie przy kasie okazały się za słabe. Dzięki tej adnotacji dostaliśmy nasz bilet.
Ale przygoda niesamowita, klimat i te towrazrystwo- przemytnicy, szpiony, mafiozi ormiańscy ,obieżyświaty z całego WNP.
Mam nagrany 4 godzinny film z tego promu. Kiedyś to będzie hit.
Nie polecam zdecydowanie tego promu dla osób punktualnych.
Pozdrawiam
Piotr
Piotr Karwecki
Dżigit
Dżigit

prom

Postprzez Piotr Karwecki » Śr cze 30, 2010 4:13 pm

Tamada, niestety nie wiem jak jest z Warny.
Pewnie kiedyś się spotkamy w Lagodekhi w czasie jakiejś naszej kolejnej wyprawy. Specjalnie wtedy wezmę ten film z promu.
Słyszę ,że całkiem się przenosisz do Gruzji? Oby tylko spokój był na Kaukazie.
Piotr
Piotr Karwecki
Dżigit
Dżigit

Postprzez bwh » Pt lip 02, 2010 2:15 pm

Widzę że temat się rozwinął.. Dzięki za podpowiedzi jestem pod pozytywnym wrażeniem tego forum i zawartych tu informacji. Do naszego wyjazdu jeszcze ponad miesiąc. Pozdrowienia z Roztocza ;) Paweł
bwh
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

prom z krymu do Gruzji

Postprzez lisek.achow » Cz lip 29, 2010 10:26 pm

Witam wszystkich!
Ponawiam moja prosbe o wszelkie informacje na temat promow kursujacych z Kerczu,lub innych portow Krymu do Batumi,czy jest szansa dostac sie w tym roku w ten sposob,czy ktos plynal,ile to kosztuje??

Bardzo prosze o informacje,wyjezdzamy na krym 31 sirpnia i chcemy sie z tamtad przedostac do Gruzji droga morska,niestety nie wiem czy jest taka mozliwosc???

Pozdrawiam wszystkich fanow Kaukazu :)
mail:
lisek.achow@gmail.com
tel:500824819
lisek.achow
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez janusz » Pt lip 30, 2010 8:43 am

Chyba powinienieś zastanowić się nad alternatywną trasą. Promy z Odessy nie kursują, "z powodu światowego kryzysu ekeonomicznego", w tym nawet dotychczas zawsze pływający prom na sztandarowej i dochodowej trasie Odessa - Stambuł. Mało prawdopodobne żeby pływały do Gruzji z Krymu.

http://caledonia.com.ua/eng/index.asp
janusz
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez bwh » N sie 01, 2010 10:12 pm

To zła wiadomość.. Kolega dzisiaj dobił motocyklem do Gruzji ale przez Turcję i jak pisze to koszty trochę spore.. (paliwo po 7.40 zł, jakieś karty na przejazdy mostem w Stambule i autostrady 30 Euro + wiza) Ja puki co jadę na Krym i na miejscu się rozejrzę czy da się przepłynąć do Poti lub Batumi, jadę przez Rumunię, Mołdawię (z wypadem na Nadniestrze jak się uda..) Dzięki
bwh
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez bwh » N sie 08, 2010 9:24 am

Z info przez sms'a od kolegi z Gruzji piesze że promy UkrFerry z Poti znowu pływają i już się ładują a dzisiaj tj. 08.08 odpływają do Kerch..
bwh
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez rzur » N sie 15, 2010 8:08 pm

Witajcie dobrzy ludzie:)

super forum, mój pierwszy post;) ale to tak na szybko bo wyruszam już-tuż:) tzn jutro:) i trochę mnie martwi post wyżej, że "Promy z Odessy nie kursują":) bo mam tam podobno zarezerwowane miejsce, UKRFERRY faktycznie działa na zasadzie firmy-drucik i liczę się z tym, że co najmniej 3 dni czekania w Odessie na ten prom "po terminie" i będę mógł mówić o wielkim szczęściu...jeśli tam wsiądziemy..:)

kto ma jakieś "ciekawe" i ciekawe doświadczenia, bardzo proszę o jakiś MSG na prv:))

a drugie pirmo:

www.touristhouses.org

jakieś doświadczenie z tą organizacją? :) chodzi o nocleg w Tblisi:)

za każde info będę bardzo,bardzo, bardzo wdzięczny:)))

pzdr

RzuR
rzur
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Jasiek » Pn sie 16, 2010 11:02 am

cześć RzuR, widzę, że zajrzałeś tutaj, żeby upewnić się co do złych wiadomości :) powodzenia i pozdro
Jasiek
Dżigit
Dżigit

Następna strona

Powrót do Turystyka, wyprawy i podróże...

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi