Noclegi w Gruzji - recenzje

Chcesz podzielić się praktyczną wiedzą i wrażeniami z wyjazdu do Gruzji? Szukasz cennych porad z pierwszej ręki?

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Re: Noclegi w Gruzji - recenzje

Postprzez Chicken » Cz sty 31, 2013 1:43 am

Mapy nawet będzie można nabyć :D za darmo ale co do szczegółów to się jeszcze troche wstrzymam. Jeszcze chwilke cierpliwości bo już prawie wszystko jest dopięte :D
A co do Rozy w Mestii to oczywiście polecam!!!!!
http://www.roza-mestia.com/transportati ... a-georgia/
Ostatnio edytowano Wt lut 12, 2013 11:11 pm przez Chicken, łącznie edytowano 1 raz
Chicken
Tamada
Tamada

Status: Offline

Postprzez cubano » Cz sty 31, 2013 6:03 pm

Chicken napisał(a):
travelerka1 napisał(a):W poście powyżej Twojego zamieściłam namiary, Qetino ma sporo miejsca więc taka grupa na pewno nie stanowi problemu, a atmosfera na prawdę fajna. Jest też salon, gdzie można wieczorem wspólnie spędzić czas. Polecam.

Dzięki bardzo, namiar pewnie się przyda :D Napisz mi jeszcze jak wygląda łazienka :D

Pytanie do wszystkich z innej beczki: - jak Gruzini w kwaterach prywatnych/hostelach liczą za dzieci - jeśli bezpłatnie to do ilu lat i jak liczą za wyżywienie dzieci, do ilu lat np liczą połowe stawki albo inaczej? Bardzo proszę o informacje.

W Hostelu Villa Opera, dzieci mieszkają bezpłatnie.
cubano
Tamada
Tamada

Postprzez Nikka11 » Wt lut 12, 2013 3:40 pm

Ostatnio korystałam z noclegu w Mestii, który z czystym sumieniem mogę polecić. Jest to dom Marty Chartolani.

MESTIA
Adres: Marta Chartolani. Guest House, Ul. Vittorio Sella 10
Kontakt: martachartolani@yahoo.com, tel. 598-24-39-82.

Trochę informacji dlaczego polecam:
- Marta to bardzo miła osoba, porozumiewa się w języku rosyjskim i angielskim
-Cena za nocleg - 15 lari (cena poza sezonem, luty 2013, w sezonie ma być podobno 20 lari ale należy to sprawdzić)
-Bardzo dobre śniadania (5 lari za śniadanie, gdyby ktoś zastanawiał się gdzie jeść to dodam, że herbata w restauracji w Mestii kosztuje 2 lari i rachunek za to samo będzie na pewno większy :)
- Pokoje były czyste
- Zimna i gorąca woda w łazience
- Marta nie pali papierosów więc nie było kłopotów z zapachem dymu w pomieszczeniach
- Dobra lokalizacja (należy wysiąść obok budynku policji). Dom Marty znajduje się 5 min. od centrum ale nie jest przy głównej drodze.
Nikka11
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez agulka » Cz mar 21, 2013 3:55 pm

A ja polecam w Tbilisi hostel "Matilda Hostel". Znajduje się na ulicy Czawczawadze - na przeciwko budynku Opery.
Jest świetna bazą wypadową do zwiedzania całego miasta.
W hostelu panuje niesamowicie rodzinna atmosfera- a sama włascicielka Tania - zawsze służy radą i pomocą.
Koszt to 17 lari za dobę w pokoju 8osobowym.

Do dyspozycji kawa , herbata i aneks kuchenny ze wszystkimi potrzebnymi naczyniami.
Poza tym w hostelu znajduje się wielki taras na piętrze, z którego jest fajny widok na tbiliskie dachy i wieżę telewizyjną.
Świetne miejsce na nocne posiadówki czy wspólne biesiadowanie :)
agulka
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez luis » Pn kwi 01, 2013 11:59 pm

Ja polecam wszystkim spanie w SIGNAGI w "Hotelu Maia"
Ul. Św Georgija 7 (7Saint George str.)
Signagi 4200
e-mail: discoversignagi@yahoo.com
tel. : +995 99 55 43 71
+995 95 97 99 26
Język angielski i rosyjski
Domek z widokiem na Kaukaz z balkonu. Świetni i mili gospodarze - można z nimi się dogadać i pojechać na wycieczkę po winiarniach w okolicy - na degustacje i żeby zobaczyć inne okoliczne miejscowości, ponieważ właściciel Gela jest kierowcą marszrutki (ja byłem na takiej wycieczce - super sprawa). Poza tym polecam żółte parasolki u Matyldy przy parku, świetnie w tym miejscu integrowało się do późnych godzin międzynarodowe towarzystwo. Mnie Signagi najbardziej urzekło w Gruzji - jakoś było tak nie pośpiesznie i domowo.
luis
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Zeus » N kwi 07, 2013 10:44 am

cy ktos ma opinie o tym?
http://staykazbegi.com/

:D
Obrazek

Odradzam Hostel Peace w Tbilisi
Zeus
Kaukazofil
Kaukazofil

Postprzez Chicken » N kwi 07, 2013 4:41 pm

vika napisał(a):Jak najbardziej polecam nocleg u Ketino. Jest ciepłą, niezwykle otwartą i sympatyczną osobą. Bardzo lubi Polaków.Czuć się można u niej jak w rodzinie, wspólnie gotować, śpiewać, nawet razem z turystami chodzi czasem na wycieczki. Jeśli lubicie nocleg u Rozy w Mestii ,to u Ketino jest podobnie. Przy czym wciąż poprawia warunki turystom.Bardzo polecam zatrzymanie się właśnie u niej.
A przy okazji mam pytanie . W tym roku wybieram się do Pszawetii i Chewsuretii. Ponoć Stowarzyszenie Most do Gruzji przyczyniło się do poznakowania szlaków w Chewsuretii. Jak to wygląda, czy można gdzieś nabyć jakieś mapy z zaznaczeniem tych szlaków?Jakie noclegi polecacie w Chewsuretii i Pszawetii? O ile pamiętam jakąś miłą rodzinę w Pszawetii polecal szef tego portalu-można dostać na nich namiar?
pozdrawiam

Namiary w Chewsuretii:
http://pshav-khevsureti.info/en/categor ... st-houses/
Chicken
Tamada
Tamada

Postprzez EvaR » Wt maja 28, 2013 6:49 am

ja nie polecam zbytnio spania w hostelach - nie sa najtańsze a standard pozostawia czasem bardzo wiele do życzenia nawet niewymagającym klientom

co do Kutaisi to polecam nocleg u Giorgiego
viewtopic.php?f=3&t=4213&p=18837#p18837

+995 595 591 511, str. Chanchibadze #14,near Bagrati Cathedral. Kutaisi giorgihomestay@mail.ru Giorgi Giorgadze

w Tbilisi wynajmowałam kawalerkę w okolicach suchego mostu - ul Lwa Tolstoja za 40 lari noc wiec w razie czego moge podac namiary
EvaR
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez miki » So cze 01, 2013 11:46 pm

shadowrider napisał(a):Kazbegi. Uważajcie na dziada imieniem Wasilij. U miejscowych ksywa Spekulant. Od razu lepiej uderzać do informacji turystycznej.

Potwierdzam ! Unikaljcie gościa o imieniu Wasilij. Obrotny typek. "Złapał" nas prosto z marszrutki. Od razu cennik, rozłożona mapa co gdzie może pokazać, wydruk z jakieś polskiej książki jak to dobrze piszą o nim, i że teraz u niego 6 Polaków (potem mówił o czterech). Wszystko szybko, prędko. A , że i ja natrafilam w internecie, przed wyjazdem na dobrą opinię o niejakim Wasilim to skojarzyłam i w ciemno skorzystałam z jego taxi, aby wjechać z nim na Tsminda Sameba. Nie dość, ze najdroższy to największego gruchota miał ( łada Niva śmierdząca benzyną). Wziął 40 lari i chciał tylko 15 minut postoju. Wymogłam 30 min. Wytrzęsło nas nieźle. Jechał szybko bo śpieszyło mu się jak najwięcej złapać turystów. Nas na górze poganiał klaksonem po 20 min, po drodze zatrzymywał się jak widział idących turystów, że zaraz będzie wracać i może ich zabrać. Za wycieczkę pod rosyjską granicę chciał 50 lari.
Uważajcie na tego cwaniaka.
miki
Dżigit
Dżigit

Postprzez Bejot » Śr cze 05, 2013 10:58 am

Witam!

Goraco polecam ponizsze mozliwosci noclegu, ja sie nie zawiodlem:)

Signagi – Guest House Maia
Ul. Św Georgija 7 (7 Saint George str.)
Signagi 4200
e-mail: discoversignagi@yahoo.com
tel.: (+995) 99 55 43 71
(+995) 95 97 99 26
Guesthouse u Geli I Maii w polozony w malowniczym Signagi. Posiada taras z pieknym widokiem na Kaukaz i doline. Bedac w Signagi polecam rowniez zwiedzenie okolicznych winnic. Koszta bodajze to 25 lari od osoby z sowitym sniadaniem.

Tbilisi – Why Not?
Ul. Tabukashvili 15/4
Tbilisi 0108
e-mail: whynot.tbilisi@gmail.com
tel: (+995) 599 00 70 30
Jeden z starszych hosteli w Tbilisi prowadzony przez polakow. Komfortowo, czysto, spokojnie. Spalem w pokoju 15 osobowym za 20 lari za noc. Swietna atmosfera, mozliwosc kupna win z Kakheti (chociaz Koniak tez jest genialny), jesli ktos nie ma czasu zeby samemu pojechac. Dodatkowo organizowane sa poczestunki z winem i miejscowymi potrawami Goraco polecam wyjazd na wycieczke po Kakhetynskich winnicach, mozna wybrac opcje jednodniowa, lub dwu ( ja zdecydowalem sie na ta druga) z noclegiem w Signagi.

Batumi – Why Not? + Beach bar
Ul. Meriashvili 42
Batumi
e-mail: whynot.batumi@gmail.com
tel: (+995) 555 485 321
Nowo otwarty hostel w Batumi, tych samych wlascicieli co w Tbilisi. Jak zwykle w hostelach Why Not, przyjazna domowa atmosfera. Hostel polozony w centrum miasta niedaleko plazy (10 min piechota), chociaz osobiscie polecam plazowanie poza Batumi (Gonio, Sarpi) w strone granicy Tureckiej ze wzgledu na czystsza wode w morzu. W Gonio rowniez jest stary fort ktory mozna odwiedzic bezposrednio przed plazowanie Jesli chodzi o hostel posiada on rowniez bar w piwnicy, w ktorym oczywiscie mozna sie napic dobrego piwka i zjesc. Cena lozka w 6ce (najtanszy pokoj) to 22 lari. W tym momencie jest otwierany rowniez bar na plazy w Sarpii, niestety nie mialem mozliwosci jeszcze z niego skorzystac.

Mestia
Spalem u niejakiego Davida na ulicy Uszba. Bylo to 3 lata temu i niewiem czy jego Guesthouse dalej istnieje. Z tego co wiem teraz dziala tam tez Nest Hostel w ktorym mozna sie zatrzymac.

Pozdrawiam i zycze udanego pobyty w Gruzji!
Bejot
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez miki » Śr cze 05, 2013 1:18 pm

[quote="Bejot"]Witam!

Tbilisi – Why Not?
Ul. Tabukashvili 15/4
Tbilisi 0108
Jeden z starszych hosteli w Tbilisi prowadzony przez polakow. Komfortowo, czysto, spokojnie. Spalem w pokoju 15 osobowym za 20 lari za noc.

Pojęcie "spokojnie" chyba względne - w pokoju 15 osobowym. To fabryka ! i za 20 lari!
miki
Dżigit
Dżigit

Postprzez Chicken » Śr cze 05, 2013 3:42 pm

Hmm.... Za 20 gel to polecam nocleg u Iriny. Największy pokój chyba 8-osobowy i sporo mniejszych. Pokój prywatny 25 gel. Do tego 6 łazienek i wifi. Wspaniała atmosfera gratis :D
Chicken
Tamada
Tamada

Postprzez jacek1973 » Śr cze 05, 2013 9:18 pm

miki napisał(a):
Bejot napisał(a):Witam!

Tbilisi – Why Not?
Ul. Tabukashvili 15/4
Tbilisi 0108
Jeden z starszych hosteli w Tbilisi prowadzony przez polakow. Komfortowo, czysto, spokojnie. Spalem w pokoju 15 osobowym za 20 lari za noc.

Pojęcie "spokojnie" chyba względne - w pokoju 15 osobowym. To fabryka ! i za 20 lari!

na hostele jest sposób 4 wkładki do uszu , 2 z nich do nosa , poza tym trzeba poddać się fali w tego typu miejscach imozna poznac wielu ciekawych globtroterów
jacek1973
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez jacek1973 » Cz cze 06, 2013 9:22 am

Nikka11 napisał(a):Ostatnio korystałam z noclegu w Mestii, który z czystym sumieniem mogę polecić. Jest to dom Marty Chartolani.

MESTIA
Adres: Marta Chartolani. Guest House, Ul. Vittorio Sella 10
Kontakt: martachartolani@yahoo.com, tel. 598-24-39-82.

Trochę informacji dlaczego polecam:
- Marta to bardzo miła osoba, porozumiewa się w języku rosyjskim i angielskim
-Cena za nocleg - 15 lari (cena poza sezonem, luty 2013, w sezonie ma być podobno 20 lari ale należy to sprawdzić)
-Bardzo dobre śniadania (5 lari za śniadanie, gdyby ktoś zastanawiał się gdzie jeść to dodam, że herbata w restauracji w Mestii kosztuje 2 lari i rachunek za to samo będzie na pewno większy :)
- Pokoje były czyste
- Zimna i gorąca woda w łazience
- Marta nie pali papierosów więc nie było kłopotów z zapachem dymu w pomieszczeniach
- Dobra lokalizacja (należy wysiąść obok budynku policji). Dom Marty znajduje się 5 min. od centrum ale nie jest przy głównej drodze.

zdjecia i info

http://www.tourism-association.ge/guesthouses/index.php?id=51&news_gall=99#gallery
jacek1973
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Bejot » Cz cze 06, 2013 12:42 pm

miki napisał(a):
Bejot napisał(a):Witam!

Tbilisi – Why Not?
Ul. Tabukashvili 15/4
Tbilisi 0108

Witam,

Spalem pare nocy i naprawde nie mialem problemu. Pokoj jest duzy i nie ma w nim dwu pietrowych lozek. Odstepy miedzy lozkami to okolo 1m-1,5m wiec jakos lepiej sie czuje spiac w takich warunkach niz w dormach. Ludzie nie halasowali i mimo duzej ilosci osob nikt jakos mnie w nocy nie budzil. Coz, komus moze nie pasowac, to jest tylko moja subiektywna opinia w koncu.

Pozdrawiam
Bejot
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turystyka, wyprawy i podróże...

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi