Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek, admin kaukaz.pl

Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Postprzez StachKowal » Śr sty 23, 2013 5:08 pm

Witajcie, jako żywo jestem zainteresowany wyjazdem do Gruzji lipiec lub sierpień 2013 kamperem 2 osoby.
StachKowal
Nowicjusz
Nowicjusz

Status: Offline

Postprzez Amigo » Cz sty 24, 2013 10:45 pm

StachKowal napisał(a):Witajcie, jako żywo jestem zainteresowany wyjazdem do Gruzji lipiec lub sierpień 2013 kamperem 2 osoby.

To napisz coś o planowanej trasie przejazdu, czasie pobytu no i czy zamierzasz poprzestać na Gruzji. Wykluczasz pobyt w Armenii?
Pozdrawiam - Amigo.
Amigo
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez hOMER » Pt sty 25, 2013 4:25 pm

co do promów z Kerczu do Poti to naczytalem się trochę i ostatecznie zrezygnowalem z tej opcji.
Kursują bardzo nieregularnie a zaloga skutecznie lubi komplikowac odprawy. Generalnie pewniej wyszlo wykupienie wizy tranzytowej przez Rosję i pomknięcie lądem do Kazbegi. Szybki bezproblemowy przejazd.
Jezeli jednak wolicie atakowac ten prom to wrzucam info:

(średnio 30h rejsu). Informacje na temat rezerwacji biletów na trasie Kercz - Poti/Batumi (ceny, bilety, rezerwacje):
http://ukrferry.com/rus/shipping/tariff ... -kerch.php
ЛИНИИ КЕРЧЬ - ПОТИ ПРОШУ ВАС СВЯЗАТЬСЯ С АГЕНТОМ В КЕРЧИ,АЛЬБИНА
ДРОСОВА,E-MAIL: globaltransparom@ukr.net, MOB.TEL.: + 38-050-614-62-45 / 00-38-050-614-62-45 / +38 06561247
cena: ~3000 zł (300$ SUV z kierowcą + 140$ x 3os) Za camper odpowiednio drozej a wiadomo ze paliwo w rosji za 2 zł.

A tak w ogole to chcąc leciec lądem to polecalbym ominąć m.Azowskie od północy by wykluczyc koniecznosc promowej przeprawy granicznej w Kerczu. Jak bylismy tam w roku ubieglym to w kolejce stalismy kilkanascie godzin. Lądowa powinna iść szybciej bo promy ograniczają przepustowosc.
hOMER
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Krzysiek56 » Wt lut 19, 2013 8:04 am

Dziękuję za cenne wskazówki. Z promu do Poti zrezygnujemy .Podróż drogą lądową zapewne będzie pewniejsza.Ciekawy jestem jakie są koszty przeprawy promowej przez cieśninę Keczeńską ,oraz jak wyglądają odprawy na przejściach z Rosją , a także jakie są tam drogi.Czy takie jak na Ukrainie ? A może lepsze ? Jak z policją ?
Krzysiek56
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez hOMER » Wt lut 19, 2013 11:40 am

odprawa na promie w Kerczu poza masakryczną kilkunastogodzinną kolejką przebiegała sprawnie. 4 strony a4 do uzupełnienia (mam gdzies w papierach kopię tego bo zle wypełnilem za 1 razem) ale szybko idzie bo podpowiadają co wpisywac.
koszt? podalem u siebie na stronie w dziale zakaukazie (stopka) . zdaje się że cos kolo 200zł wychodzilo za auto z ekipą.
a drogi w rosji?
piękne! szeroko i równo jak po stole!
nikt też nas nie chciał zatrzymać z policji. Tylko szybka kontrola papierów w osetii i jazda dalej ale wbrew temu co sam przeżyłem, słyszałem że ostro się czepiają.
hOMER
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Krzysiek56 » Cz lut 28, 2013 5:56 pm

Z dotychczas zdobytych informacji wynika że plan naszej podróży jest nie ralny z powodu niemożności otrzymania dwukrotnej wizy rosyjskiej.
W biurach pośrednictwa wizowego mówią że od ubiegłego roku ambasada takich nie wydaje. W Rosyjskim Centrum Wizowym otrzymałem dziś informację że oni nie mogą przyjmować wniosków na takie wizy.Pani powiedziała że istnieje wiza tranzytowa dwukrotna ale jeżeli chcę jechać do Gruzji to oni również takich wniosków nie przyjmują.
Jutro będę dzwonił do konsulatu.
hOMER napisał(a): pewniej wyszlo wykupienie wizy tranzytowej przez Rosję
Napisz jak to załatwiłeś ,bo ja uzyskałem informację jak wyżej( od ubiegłego roku ambasada takich nie wydaje. )
A może ktoś zna jakiś sposób na przejazd i powrót przez teren Rosji samochodem.
Krzysiek56
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez Mała » Cz lut 28, 2013 7:18 pm

Krzysiek,

czy dobrze zrozumiałam, że wizy nie dostaniesz jeżeli celem głownym jest Gruzja a nie Rosja?

mała
Mała
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez hOMER » Cz lut 28, 2013 11:41 pm

nie chce mi się w to wierzyć
my bez problemu uzyskaliśmy tranzytową wizę jednokrotną
choć zaznaczam że chyba miejscem docelowym był azerbejdżan wpisany choć nie pamiętam czy w ogole coś tam się wpisywalo bo zajmował się tym pośrednik
sam pośrednik zdaje się pytał czy nie chcemy dwukrotnej
proponuję popytać u innych pośredników albo bezpośrednio w konsulacie
hOMER
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Krzysiek56 » Pt mar 01, 2013 1:22 am

Pytałem już w trzech biurach pośrednictwa i w Rosyjskim Centrum Wizowym.Odpowiedzi wszędzie były takie:
-można uzyskać jednokrotną wizę turystyczną ( konieczny voucher i ubezpieczenie) na 21 dni ,dwukrotnej nie dają.
-wiza tranzytowa (konieczna wiza kraju docelowego i bilet na środek transportu wraz z dokładna data przekroczenia granicy) przy podróży samochodem podobno możliwa ale
ci do których dzwoniłem nie chcieli się tego podjąć. Powiedziano mi że gdybym jechał do Chin lub do Mongolii to by załatwili ale do Gruzji nie da rady.
Będę dzwonił do konsulatu to może dowiem się coś więcej.
A wydawało się to takie proste he he.
Ps.
Homer czy do wniosku musieliście dołączyć trasę przejazdu,daty przekroczenia granic ,dowód rej.samochodu,kolor samochodu ?
Krzysiek56
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez hOMER » Pt mar 01, 2013 1:15 pm

do wizy rosyjskiej wymagane bylo oswiadczenie kierowcy na ktorym musi znajdowac się:
- numer rejestracyjny samochodu
- jaka marka , kolor
- trasa podrozy
- kto w nim jedzie (+ numery ich paszportow)
a do tego ksero dowodu rejestracyjnego

w przypadku tej tranzytowej podawalem przypuszczalną datę wjazdu i wyjazdu. na wniosku też podawalo się trase przejazdu czyli w moim przypadku:
Kerch (Ukraina), Krasnodar, Armavir (trasa M29), Pyatigorsk, Vladikavkaz, Kazbegi (Gruzja)

do tego oczywiscie ubezpieczenie na auto i pasazerow z podstawą min. 30 tys Euro.

na pm'a wyslalem Ci namiary na mojego posrednika. spróbuj tam.
ale teraz widze w moich papierach ze wpisywalem kraj docelowy azerbejdzan do ktorego mialem juz wczesniej wize w paszporcie.
mozliwe ze problem powstal przez to ze Gruzja juz nie wymaga wiz i ciężko udokumentowac wtedy że będzie to tranzyt.
hOMER
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez typ » So mar 02, 2013 12:22 am

Też jestem zainteresowany jak jest w rzeczywistości z wizami bo planowałem w jedną i w drugą stronę do Gruzji przez Rosję. Wierzę że się tak da i na razie się nie martwię. Jak ktoś będzie miał 100% informacje jak jest to dajcie znać.
Ja temat będę rozgryzał dopiero za miesiąc może dwa...
typ
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez zen » So kwi 27, 2013 6:48 pm

Witam
planujemy również wyprawę camperem do Gruzji w 4 osoby w okresie po 20.09.13 jeżeli ten termin odpowiadałby Waszm planom, to proszę o kontakt. Jeśli y Wasz wyjazd urlopowy odbyłby się wcześniej od naszego planowego wyjazdu, to bylibyśmy bardzo wdzięczni o wszelkie informację na temat trasy, pobytu i atrakcji jak również wszelkich problemów związanych z tą espakadą.
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
zen
zen
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez flisak » Cz maja 16, 2013 5:38 pm

To jak jest z tymi wizami tranzytowymi. My jutro jedziemy do warszawy a tu takie klocki,że niby nie dają. Ktoś dostał podwójny tranzyt prez Rosje do Gruzji?
flisak
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez typ » Pt maja 17, 2013 6:04 am

Podobno dają. Na forum 4x4 dwóch kolegów potwierdziło że dostało dwukrotną tranzytową bez żadnych problemów. Jak Tobie też się uda to daj znać.
typ
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez flisak » So maja 18, 2013 8:26 am

wczoraj złozyliśmy wnioski. wiza na 03.06.13. Pani powiedziala, ze daja na 500km na dzień, a koledzy na ile dostali?
flisak
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zaproszenia i ogłoszenia

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi