Gruzini w Armii Polskiej

Jakie są zwyczaje i mentalność mieszkańców Gruzji? Różnice kulturowe i podobieństwa. Związki i relacje polsko-gruzińskie...

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Gruzini w Armii Polskiej

Postprzez Gilevich » Pn paź 27, 2008 10:40 pm

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc do społeczności forumowej. Jestem studentem trzeciego roku Historii i w swojej pracy licencjackiej chce zająć się Gruzinami w Wojsku Polskim w 20leciu międzywojennym, zależy mi żeby moja praca była rzeczowa i dokładna. Oczywiście zacząłem tworzyć już bibliografię i zbierać materiały jednak zdając sobie sprawę że co 2 głowy to nie jedna, chciałbym prosić o każdą przydatną informacje na którą się natchnęliście w literaturze, internecie lub kontakt jeśli znacie osoby znające zagadnienie lub mające z nim jakiś związek a mające chęć o tym opowiedzieć. Za wszelką pomoc z góry dziękuje i czekam na wszelkie sugestie, propozycje itp.
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano So sty 10, 2009 10:35 am przez Gilevich, łącznie edytowano 1 raz
Gilevich
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Założyciel tematu
Status: Offline

Postprzez kapitannn » So gru 06, 2008 8:10 pm

Oglądałem swego czasu. Bardzo ciekawy dokument.

"W rogatywce i tygrysiej skórze"

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2426347502757161895&ei=P746SeW8Ip3EiQKG0K2sCQ&q=W+rogatywce

Tutaj informacje z wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzi%C5%84scy_oficerowie_kontraktowi

Pozdrawiam! :)
kapitannn
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez Gilevich » So sty 10, 2009 10:36 am

Dzięki Wielkie w prawdzie oba znam ale mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie! pozdrawiam!
Gilevich
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Założyciel tematu

Postprzez Gilevich » Pn kwi 13, 2009 10:38 am

Tamado bardzo dziękuje za wskazówki, pisanie pracy jest już w toku i opieram się głównie na materiałach z Pro Georgia. W zeszłym roku właśnie pod kierownictwem prof. Davida Kolbaji wyszedł 16 numer poświęcony tylko gruzińskim oficerom wojska polskiego. Mam nadzieje że materiały które udało mi się znaleźć wystarczą do napisania pracy. Co do gen. Bacharadze w jednym z artykułów znalazłem jego krótką biografie. Przypuszczam że jako rodzina nic nowego tam nie znajdziecie ale gdybyście byli zainteresowani z chęcią go podam namiar lub prześle skan. Pozdrawiam!
Gilevich
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Założyciel tematu

Postprzez Gilevich » Wt kwi 14, 2009 9:39 am

Tamado i tak dziękuje za zainteresowanie! Dokładnie myślałem o pracy Z. G Kowalskiego: Najliczniejsza mniejszość. Gruzini, Azerowie i inni przedstawiciele narodów Kaukazu. zamieszczona w: Mniejszości narodowe i wyznaniowe w siłach zbrojnych Drugiej Rzeczypospolitej 1918- 1939.
A o Polakach na kaukazie też troszkę artykułów się ostatnio pojawiło i dobrze bo to wciąż mało znane fakty z naszej historii.
Tamado czy w razie jakichś wątpliwości przy pisaniu pracy mógłbym zwrócić się do Ciebie z pytaniem przez priva?
Pozdrawiam!
Gilevich
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Założyciel tematu

Dmitri Shalikashvili

Postprzez witekjs » N kwi 19, 2009 10:42 pm

Być może jest już Panu znane bardzo ciekawe opracowanie Dmitri Shalikashvili, ojca amerykańskiego generała Johna M. Shalikashvili.
Myślę, że zainteresuje również innych.

http://www.conflicts.rem33.com/images/P ... eorpol.htm

Serdecznie pozdrawiam. Witek
witekjs
Kaukazofil
Kaukazofil

Powrót do O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi