Gruzja- 5 dni we wrześniu.

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Gruzja- 5 dni we wrześniu.

Postprzez bravo » Pn sie 20, 2012 8:33 pm

Witam szanownych forumowiczów,
we wrześniu wybieram się w pojedynkę po raz pierwszy do Gruzji. Do Tbilisi przylatuję 20 września ok. 4 rano, zaś wylot z Gruzji zaplanowany jest na 25 września (ok. 5 rano). Na miejscu spędzę więc 4 noce- proszę o propozycje dotyczące spędzenia kilku dni w tym pięknym kraju;) Początkowo zastanawiałem się nad krótkim, jednodniowym wypadem do Batumi, choć być może macie lepszy pomysł. Nie jestem wyjątkowym miłosnikiem gór, nad piękno natury przedkładam urodę zabytków... Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam serdecznie.
bravo
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu
Status: Offline

Re: Gruzja- 5 dni we wrześniu.

Postprzez Chicken » Pn sie 20, 2012 10:36 pm

5 dni to bardzo mało na Gruzję. Jeśli bardzej interesują Cie zabytki to napewno musisz zobaczyć samo Tbilisi i Mcchetę. No i teraz mam dylemat co jeszcze... Myślę że Kachetia wraz z David Garedża... Ale naprawdę ciężko się zdecydować :D
Chicken
Tamada
Tamada

Postprzez bravo » Cz sie 23, 2012 7:15 am

Doskonale wiem, że 5 dni to zdecydowanie za mało by lepiej poznać Gruzję. Mam jednak nadzieję, że wypad stanie się inspiracją do kolejnych wyjazdów w tamten region.

Dziękuję za porady i wciąż czekam na jakieś propozycje. Czy do wymienionych miejsc łatwo dotrzeć transportem publicznym (marszrutki, pociąg) z Tbilisi? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
bravo
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez lucia » Cz sie 23, 2012 9:04 am

5 dni baardzo malo na Gruzje, mnie by na sam Tbilisi nie wystarczylo :D

Na pewno bym zwiedzila cale Tbilisi, poszlabym do restauracji sprobowac najlepsze co jest w kuchni gruzinksiej, zrobic degustacje win gruzinskich, do restauracji z zywa muzyka (ciarki przechodza jak slucham meski chor), jak trafisz na jakis koncert tancow to tez super sprawa:)
co dalej? Napewno Mccheta, jest pieknie odnowiona, po drodze do niej nie zapomnij wstapic na najlepsze czarne lobio z pieczywem mchadi w Tbilisi i chinkali.Bardzo stara przytulna restauracja na powietrzu znana wszystkim Gruzinom.
Nie wiem, moze jeszcze Wardzia-miasteczko skalne Caricy Tamar, po drodze odnowiona twierdza w Alchalkalaki. Ale nie wiem jak zdazyc za 5 dni..
Na pewno nie oplaca sie jechac do Batumi, to jest daleko i tylko zdazysz postawic noge w tym miescie jak bedziesz musial jechac z powrotem, ani miasta nie zobaczysz, ani morzem sie nie naczeszysz.
lucia
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez elene » Cz sie 23, 2012 12:56 pm

Jak zabytki to z pewnością 3 dni Tbilisi i Mccheta i 2 dni w Achalcyche - Wardzjia , skalne miasto z XII wikeu i odnowiona twierdza w Achlacyche na pewno warte do zwiedzania.
ელენე
elene
Kaukazofil
Kaukazofil

Postprzez lucia » Cz sie 23, 2012 1:16 pm

Zgadzam sie z poprzednim postem, to bedzie minimum na te 5 dni, wiecej po prostu nie bedziesz w stanie zobaczyc. A poza tym jak czesto bywa w Gruzji, jedziesz gdzies na 1 dzien, zostajesz na wiecej bo jak poznasz kogos miejscowego to juz koniec, musi Cie ugoscic a najlepiej zostawic u siebie nocowac :D

aha i co do transportu, nie ma problemu. Marszrutki wszedzie dojada:)
lucia
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez elene » Cz sie 23, 2012 2:22 pm

Polecam też Muzeum Narodowe w Tbilisi.
ელენე
elene
Kaukazofil
Kaukazofil

Postprzez Misiekh » Cz sie 23, 2012 11:39 pm

Albo na 1 dobę wyskok do Kazbegi. Da się zrobić - rano wyjazd z dworca Didube w Tbilisi, w Kazbegi jesteś wczesnym popołudniem, wchodzisz do Cminda Sameba, podziwiasz widoki, wieczorem spać i rano z powrotem do Tbilisi. Krótko, ale cóż - jak pośpiech to pośpiech, a być w Gruzji i nie zobaczyć gór to gorzej niż nie zobaczyć papieża w Rzymie ;)

PS. Muzeum Narodowe bym przy tak napiętym grafiku raczej radził pominąć, zbiory ładne ale jednak skromne, lepiej ten czas spędzić np. w Mcchecie :)
Misiekh
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez lucia » Pt sie 24, 2012 9:05 am

Ale autor pisze ze nie jest miloscnikiem gor, wiec Kazbiegi majac tylko 5dni raczej nie oplaca sie zaliczac..
lucia
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Misiekh » Pt sie 24, 2012 10:36 am

Ale tam jest przecież Cminda Sameba :)

No ale dobra, jak nie Kazbegi, to może Upliscyche? Można się tam wybrać z Tbilisi w 1 dzień (marszrutka z Didube do Gori - 1 godzina, taxi lub marszrutka z Gori do Upliscyche - powiedzmy 15-20 minut w jedną stronę, zwiedzanie Upliscyche z 1,5-2h no i powrót - razem tak plus minus 5 godzin) :) A w Gori można się też wspiąć do ruin twierdzy Goriscyche, trzeba by doliczyć wtedy jeszcze z półtorej godziny. Tak więc sympatyczna jednodniowa wycieczka z Tbilisi. Koszty - przy skorzystaniu z Taxi - jakieś 30GEL, bez taxi max 10, jak sądzę :)
Misiekh
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez Lygi » N sie 26, 2012 5:22 pm

Lygi
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez bravo » Cz sie 30, 2012 7:47 am

Witam ponownie,
serdecznie dziękuję za wszelkie podrzucane propozycje. Zaplanowałem już, że 2 dni spędze w Tbilisi, jeden dzień poświęcę na Gori i Upliscyche oraz kolejny na Mcchetę. Jak w takim razie aktywnie zagospodarować ostatni wolny dzień? Czy jest możliwy jakiś jedniodniowy wypad ze stolicy?
bravo
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez dokturjazon » Cz sie 30, 2012 8:04 am

Mozna skoczyc do Kazbegi, a lepiej do Shatili ...
dokturjazon
Dżigit
Dżigit

Postprzez masjania » Pt sie 31, 2012 2:26 pm

wycieczka do Mcchety zajmie nie więcej niż kilka godzin, więc popołudniem można gdzieś wyruszyć - na przykład do Signagi, spędzić tam noc i następnego dnia wrócić do Tbilisi
masjania
Dżigit
Dżigit

Postprzez lucia » Pt sie 31, 2012 3:00 pm

bravo napisał(a):Witam ponownie,
serdecznie dziękuję za wszelkie podrzucane propozycje. Zaplanowałem już, że 2 dni spędze w Tbilisi, jeden dzień poświęcę na Gori i Upliscyche oraz kolejny na Mcchetę. Jak w takim razie aktywnie zagospodarować ostatni wolny dzień? Czy jest możliwy jakiś jedniodniowy wypad ze stolicy?

nie zapomnij posluchac na zywo gruzinksiej muzyki,jak dla mnie to obowiazkowo :D
lucia
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Powrót do Zaproszenia i ogłoszenia

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi