Twoje konto

GTranslate

Samochód na polskich blachach dłużej niż 90 dni

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika jainek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 4 mies. temu
Dołączył: 04.01.2020 - 11:42
4 Styczeń, 2020 - 12:07

Samochód na polskich blachach dłużej niż 90 dni

Hejho!

Mówią na mnie Janek i jedyne, co mogę o sobie powiedzieć to to, że wyprwadzam się do Gruzji. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa z korzystaniem z własnego auta na terenie Gruzji dłuzej niż te dziewięćdziesiąt dni, kiedy to należałoby zdać polskie blachy i wykupić - o ile dobrze kojarzę - za 270 GEL tymczasowe tablice gruzińskie?

Ruch bezwizowy pozwala - w tym przypadku Polakom - na przebywanie na terytorium Gruzji 365 dni, a ów okres ulega resetowi przy wyjeździe i naliczany jest od nowa od momentu powrotu choćby i na następny dzień po wyjeździe. Czy aby nie tyczy się to również samochodów? Lotka na parę dni na przykład to Turcji i ponowne naliczanie dziewięćdziesięciodniowego okresu użytkowania samochodu bez konieczności zmiany tablic na te gruzińskie? 

Nie zrozumcie mnie źle - nie chodzi mi o polaczkową kombinatorykę cyrkowo-papierową, a o wygodę i jak najmniejszy kontakt z papierologią. Ot co :)

Być może rzeczywiście wygodniej jest zdać te blachy i mieć spokój..? Wówczas pytanko - jak długo obowiązują te tymczasowe tablice gruzińskie?

Mfff...pzdr!

Obrazek użytkownika jainek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 4 mies. temu
Dołączył: 04.01.2020 - 11:42
5 Styczeń, 2020 - 12:06

Re: Samochód na polskich blachach dłużej niż 90 dni

Wszystko wyjaśnione :)