Twoje konto

GTranslate

PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!

100 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika zoran
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 miesiąc temu
4 Lipiec, 2013 - 11:48

Re: PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!

zoran:
W czwartek złożyłem wniosek do billurtur i wpłaciłem kasę. W piątek otrzymałem potwierdzenie, że papiery poszły do MSZ. Koszt to 60 euro, ja płaciłem w USD więc 80 dolarów. Przelew przez Western Union (niezależnie od ilości osób) niecałe 10 dolarów i kasa jest w 10 minut do odbioru w Baku. Wymagali rezerwacji na całe 5 dni pobytu, ale powiedzieli, że wizę i tak otrzymam na miesiąc. Za rezerwację hostelu zapłaciłem 10% przez hostelworld, czyli 10 dolców. Oczywiście odwołam rezerwacje na 3 czy 4 pierwsze noce jak tylko dostanę wizę. Więc całość jak się załatwia w grupie to 90 kilka dolców, albo 100 jeśli pojedynczo. Przejrzałem dziesiątki opcji i ta wydawała się w moim przypadku najrozsądniejsza. Trzymajcie kciuki, dam znać jak poszło.

No więc spieszę poinformować, że śliczniutka, piękniutka na maila właśnie dotarła wiza ;)
Wysłanie dokumentów i przelewu - 27 czerwca, czw.
Potwierdzenie o złożeniu wniosku do MSZ - 28 czerwca, pt.
Wiza na mailu - 4 lipca, czw.

Dodaję, że nie miałem biletu powrotnego, a w tamtą stronę tylko bilet do Gruzji. Wiza została wydana od pierwszego dnia rezerwacji hostelu na cały miesiąc, ale parę linijek niżej jest zaznaczone, ile dni zamierzam zostać. Już śpieszę odwoływać niepotrzebne noclegi :D

Dil Agaty też wygląda bardzo fajnie, ale ja kompletnie nie wiem co gdzie kiedy, więc nie chciałem żadnych konkretnych rezerwacji hotelowych. Powodzenia!!

Obrazek użytkownika wagabunda
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 tyg. temu
4 Lipiec, 2013 - 14:43

dobre wiesci przychodza :)

Agata czy tez masz adnotacje w wizie ze masz tylko na kilka dni wize ?
podalas im dluzszy pobyt i kupilas tylko 2 noclegi ?

i jaki hotel ci on polecili za 80 usd bo mi sie twardo upieraja ze 90 minimum

no i sie upieraja ze za wize 25 dolarow a nie 20 , heh

Poznający Kaukaz
Niedostępny
6 Lipiec, 2013 - 10:37

Agata_W:
My załatwialiśmy wizy przez Improtex Travel. Jedziemy na tydzień, ale jako że nie mamy pełnego planu podróży (będziemy polegać na transporcie publicznym, więc prawdopodobnie życie napisze nam ów plan) zaproponowali nam wykup 2 noclegów u nich, a w zamian nie pobrali dodatkowego haraczu za wizy (czyli zapłaciliśmy po 20USD). Nocleg w Baku wyniósł nas 80 USD/2os a w Seki 100US/2os.
Obiecali też, że w każdej chwili możemy zmienić datę przyjazdu do Seki.
W sumie zapłaciliśmy 220 USD za 2 os. Nie jest to budgetowy szczyt marzeń, ale z oferowanych nam opcji ta była najlepsza. Ceny noclegów na necie też nie powalają, mam nadzieję, że rzeczywistość na miejscu okaże nie mniej brutalna dla naszych kieszeni, tym bardziej, że nie zabawimy zbyt długo w Baku.
Dodam, że na wizy czekaliśmy 7 dni roboczych i dostaliśmy je na cały miesiąc.

Pisze teraz z Importex Travel , oto co od nich otrzymalem po wielu mailach .... ciezko uzyskac odpowiedzi na konkretne pytania

Najtansza opcja hotelowa to : 80/90 usd dwojka/jedynka w baku - minimum 2 noce ,

nie odpowiadaja na pytanie na ile bedzie wiza , mimo ze pytalem kilka razy

Wiza 25 USD - nie 20 USD jak u Agi

no i do tego chca jeszcze 20 USD za bank transfer .

Wyglada na to ze te firmy daja rozne warunki dla roznych osob .....

Obrazek użytkownika Agata_W
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 miesiąc temu
7 Lipiec, 2013 - 00:26

No w moim przypadku o transferze bankowym jeszcze nie zdążyli pomyśleć. Ale różowo nie jest, bo wizy nam wysłali, ale voucherów hotelowych już nie, więc nie mamy żadnej gwarancji, że takie noclegi będą.A na maila już im się nie chce odpisywać po otrzymaniu pieniążków. Co za kraj..... Już sobie wyobrażam swoją złość, gdy na każdym kroku będą chcieli nas oskubać.
Co do długości wizy, to mam ją na 30dni, ale z zaznaczonym okresem pobytu wg biletów lotniczych. Improtex kazał mi we wniosku wpisać siebie jako bazę noclegową na cały tydzień.
Powodzenia!

Poznający Kaukaz
Niedostępny
10 Lipiec, 2013 - 17:11

Goblen nie chodzi o glupie 5 usd
ale o to ze ta sama firma podaja rozne warunki dla roznych osob

minimum 90 usd oznacz - minimalna oferta hotleowa jaka daja dla mnie to 90 usd
Adze podali 80 - to tylko informacja a udzie beda sami ocanica jakie biuro wybrac

ja sadze ten post jest po to zeby ludzie wyczaili o co chodzi z nowa wiza i jak azerskie biura podrozy do tego podchodze
Takze jak masz jakas konkretna informacja na ten temat to dorzuc :)

Obrazek użytkownika marnowac
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 dni temu
11 Lipiec, 2013 - 11:37

ja mam problem bo męczą mnie o bilety przyjazdu do baku
wysłałem im bilety lotnicze do kutaisi i napisałem że przyjedziemy pociągiem ale teraz chcą bilety na pociąg
szukałem czy można bookowac bilety online ale z tego co widzę koleje gruzińskie sprzedają tylko lokalne połączenia
jakieś podpowiedzi?

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 2 mies. temu
11 Lipiec, 2013 - 15:46

tak, napisz, że nie można zakupić biletów on line, że i tak musisz na dworcu podać do okienka paszport i dopiero ci Gruzini sprzedadzą bilet.
wykażesz się znajomością realiów na miejscu i powinni to uznać.

tak tłumaczyli to nas znajomi, którzy z tb jechali do nas do baku pociągiem. od nas znali szczegóły zakupu biletów.

jeszcze dodali, że będą w Tbilisi na tyle długo, że bez problemów bilety nabędą(bo bywało różnie z dostępnością)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
12 Lipiec, 2013 - 09:36

geo travel i bilurtur na poczatku wymagaja bilety ,
poznij mowia ze da rade bez nich

Poznający Kaukaz
Niedostępny
12 Lipiec, 2013 - 10:40

dzięki za cenną podpowiedź - udało się to przepchnąć.
Poprosili tylko o angielskie wersje biletów wizzaira do kutaisi ale to można było sobie na stronie wygenerować.
Myślę, że niedługo będę mógł potwierdzić, że kolejne biuro się sprawdziło

Poznający Kaukaz
Niedostępny
23 Lipiec, 2013 - 11:36

Udało się.
Wczoraj przyszły wizy - wszystko dość sprawnie. Wiza jest ważna przez miesiąc - wolałbym, żeby rozpoczynała się w związku z tym wcześniej niż w dniu wjazdu do Azerbejdżanu ale trudno.
Zapłaciliśmy 240 USD za dwie s osoby 100 dolarów za noc (2 noce) plus 2x20 wiza

Obrazek użytkownika Sudoku
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 dzień temu
23 Lipiec, 2013 - 17:12

marnowac:
Udało się.
Wiza jest ważna przez miesiąc - wolałbym, żeby rozpoczynała się w związku z tym wcześniej niż w dniu wjazdu do Azerbejdżanu ale trudno.

To znaczy, że w ciągu miesiąca od jej wydania należy wjechać do Azerbejdżanu?

Poznający Kaukaz
Niedostępny
23 Lipiec, 2013 - 21:41

Sudoku:

To znaczy, że w ciągu miesiąca od jej wydania należy wjechać do Azerbejdżanu?

Nie - wizę wydali nam od pierwszego dnia kiedy mamy zabookwany hotel i jest wydana na 30 dni (u nas od 15 sierpnia do 15 września)
jest też adnotacja że nasz planowany pobyt to 4 dni

Obrazek użytkownika atram
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 3 tyg. temu
26 Lipiec, 2013 - 01:53

Hej, czy ktoś jeszcze ma jakieś newsy? :) Ja napisałam właśnie maila do kilku biur, głównie wymienianych wcześniej i czekam na odpowiedź...

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 tydzień 5 dni temu
29 Lipiec, 2013 - 11:04

Nie miałem dostępu do netu, wizy drukowała osoba, która dobijała na Kaukaz później.

Raport:

Azerskim załatwiaczem naszych wiz (czego dowiedziałem się jak już je miałem) było Victory Tours, więc bezpośrednio u nich pewnie będzie taniej niż przez Stantours (z własną rezerwacją $100 od osoby plus koszty przelewu do banku na Łotwie).

Co do terminu ważności wizy to oznacza on daty pomiędzy którymi można wjechać do Azerbejdżanu, a pozostać można tyle dni, ile jest napisane.

W pociągu Tbilisi - Baku spotkałem wariata, który jechał na mecz Piasta Gliwice i wizę załatwił w Tbilisi w 1 dzień za ok. $80, ale takie rzeczy udają się tylko świrom :) .

Poznający Kaukaz
Niedostępny
2 Sierpień, 2013 - 14:10

potwierdzam otrzymanie 2 wiz przez Billur Tur Travel Agency

od momentu przeslania im pieniedzy zajelo to niecale 2 tygodnie

co i dostarzczylismy.

1. Bilet do Tibilisi w jedna strone tylko , po polsku
2. Rezerwacaj hotelu na 3 dni - booking.com ,bez dodatkowych opalat i mozna anulowac bez kosztow .
3. scan zdjecia
4. scan paszportu - strona ze zdjecie
5. formluarz wypelniony, podpisany i zeskanowany
6. przelw western union 161 usd- za 2 osoby , czyli 80.5 USD od osoby , plus 9 usd koszty transferu ,
mozna wyslac im euro na konto 5 euro przelew plus wiza za osobe 60 euro.

mielismy zarezerwowany hotel na 3 dni ale napisalismy ze zostajemy na 15 dni
wize otrzymalismy na 30 dni z adnotacja ze planujemy zostac 15 dni

wychodzi na to ze trzeba miec hotel na 3 dni minimum ( moze byc z booking.com i potem to anulowac)
i w planyowanym pobycie napisac ile sie na podoba .

Obrazek użytkownika Mateusz
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 tydzień temu
8 Sierpień, 2013 - 14:50

Quote:
potwierdzam otrzymanie 2 wiz przez Billur Tur Travel Agency

od momentu przeslania im pieniedzy zajelo to niecale 2 tygodnie

co i dostarzczylismy.

1. Bilet do Tibilisi w jedna strone tylko , po polsku
2. Rezerwacaj hotelu na 3 dni - booking.com ,bez dodatkowych opalat i mozna anulowac bez kosztow .
3. scan zdjecia
4. scan paszportu - strona ze zdjecie
5. formluarz wypelniony, podpisany i zeskanowany
6. przelw western union 161 usd- za 2 osoby , czyli 80.5 USD od osoby , plus 9 usd koszty transferu ,
mozna wyslac im euro na konto 5 euro przelew plus wiza za osobe 60 euro.

Czyli to pewna firma? Bo ten przelew Western Union trochę mnie niepokoił. Waszym "kontaktem" też był Ulvi?
Pozdrawiam i gratuluję załatwienia wszystkiego :)

Obrazek użytkownika lukaszsu45
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 tyg. temu
18 Sierpień, 2013 - 21:06

Do tych, co byli w Azerbejdżanie w ostatnich tygodniach: jak wygląda sprawa z zameldowaniem? Od kwietnia pojawił się obowiązek meldowania od razu po przyjeździe, najpóźniej w ciągu trzech dni. Czy rzeczywiście to jest przestrzegane?

Obrazek użytkownika LotusFan
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 5 miesięcy temu
19 Sierpień, 2013 - 15:28

Poradźcie mi co mam zrobić, bo mętlik mam w głowie. 29 września mam przekraczać granicę na pieszo (koło Lagodheki) stamtąd jadę do Sheki skąd nocnym pociągiem udaję się do Baku. 30 września jestem w Baku, a stamtąd w nocy wylatuję do Budapestu. Wychodzi na to, że noclegi w hotelu są mi niepotrzebne, a jedynymi dokumentami jakie posiadam na wjazd i wyjazd są bilety lotnicze do Kutaisi z Katowic i do Budapesztu z Baku. Troszkę jestem w kropce co z tym począć, a jedzie nas osiem osób i wszystko zostało na mojej głowie.

Obrazek użytkownika gosialinka
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
21 Sierpień, 2013 - 12:15

hej!
czy może ktoś zamawiał wizę przez pasazer.com i może wie, czy to się odbywa bez problemu? z kolei na stronie geoblog.pl oferują niby 77 zł za pośrednictwo, ale nie mają wyszczególnionej wizy turystycznej. pytam, bo będę załatwiać wizę na listopad (mam nadzieję, że lotów nie odwołają, hehe). prawdopodobnie będę kombinować tak, jak radzi Wagabunda, niemniej wolałam spytać, czy ktoś miał doświadczenie z tego typu portalami.
pozdrawiam!

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
21 Sierpień, 2013 - 13:50

lukaszsu45:
Do tych, co byli w Azerbejdżanie w ostatnich tygodniach: jak wygląda sprawa z zameldowaniem? Od kwietnia pojawił się obowiązek meldowania od razu po przyjeździe, najpóźniej w ciągu trzech dni. Czy rzeczywiście to jest przestrzegane?

Byliśmy ponad tydzień w lipcu. Nie mieliśmy żadnego meldunku, przejście Balaken - Lagodechi przekroczone pieszo bez żadnych problemów. Może to dotyczy tylko wiz gościnnych? Bo turystami powinno się biuro załatwiające wizę opiekować :)

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
21 Sierpień, 2013 - 14:05

gosialinka:

z kolei na stronie geoblog.pl oferują niby 77 zł za pośrednictwo, ale nie mają wyszczególnionej wizy turystycznej.

Bo ich "pośrednictwo" polega na zaniesieniu dokumentów do ambasady :) .

Obrazek użytkownika Adam Hycnar
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 3 godz. temu
21 Sierpień, 2013 - 14:41

Witam wszystkich,

Zdecydowałem się wreszcie na wizytę w Azerbejdżanie. Wybieram się konkretnie do Baku w terminie 8. - 11. października - mam nadzieję, że WizzAir do tego czasu nie zdąży zlikwidować tej trasy ;-) Postanowiłem podzielić się tutaj swoim pierwszym rozeznaniem kwestii wizowych, choć nie wiem ile tutaj nowego wniosę. Zauważyłem, że w przekazywaniu informacji przez biura podróży panuje totalna dezorganizacja, sprzeczność i chaos. Kontaktowałem się już z Ulvim Mammadovem (z Billur Tur), który bacznie śledzi fanpage WizzAir'a na Facebooku i mnie zaczepił. Jego wersja jest taka, że systemy wizowe odrzucają wszystkie rezerwacje z Booking.com. Doradził mi, abym zarezerwował przez Booking.com, ale skontaktował się bezpośrednio z hotelem, aby otrzymać oficjalne potwierdzenie dla celów procesu wizowego. Informacja o kosztach jakie od niego otrzymałem:

Quote:
it costs 20 EUR if you book hotel through us (at least 3 nights required).
it costs 60 EUR if you book hotel by yourselves.

Płatność na rachunek bankowy w Azerbejdżanie lub - co ciekawe - na rachunek we Frankfurcie. Akceptują również Western Union. Instrukcja dosyć czytelna i klarowna, wszystko uporządkowane. Postanowiłem jednak drążyć temat dalej i skontaktowałem się z Emilem Saidovem - tym razem z biura Victory Tour. On również potwierdził, że rezerwacje z Booking.com są odrzucane. Doradził mi rezerwację przez HRS - który nota bene również ma możliwość odwołania rezerwacji. Emil zażyczył sobie 100 USD za tego typu wizę, a więc kilkadziesiąt złotych drożej niż w Billur Tur.

Ponieważ mam kilka koleżanek w Baku, to pomyślałem że podpytam również tam jak się sprawy mają. Jednak ich wiedza na temat tego typu procedur jest znikoma. Zaproponowały mi wysłanie oficjalnego zaproszenia - jak tylko dowiem się jak wygląda ta ścieżka, to również podzielę się tutaj swoimi spostrzeżeniami.

Krótko mówiąc - jest bardzo, bardzo trudno (i drogo). Zobaczymy co ostatecznie z tego wyniknie, będę jeszcze dzisiaj drążył temat do skutku. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się stworzyć jakiś poradnik dla przyszłych odwiedzających ten zakątek świata. Od siebie jeszcze dodam, że podróżuję samolotem (Budapeszt - Baku - Budapeszt).

Obrazek użytkownika kibek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 8 miesięcy temu
22 Sierpień, 2013 - 18:06

Jakieś to wszystko dziwne, niby jest ta wiza za 20 USA a wychodzi drożej.
Ja dwa lata temu miałem normalną wizę za 120 USD z wklejką itp i coś czuję, ze to najtańsze rozwiązanie
Noclegi miałem w hostelu w Baku

Nasza Gruzja
www.mynameisola.com/
facebook.com/mynameisola

Obrazek użytkownika arkazy
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 1 miesiąc temu
23 Sierpień, 2013 - 20:58

Cześć!

Kilka dni temu otrzymałem wizę do Azerbejdżanu, więc dzielę się moim doświadczeniem, jak to najlepiej zrobić.

1. Największy problem polega na tym, że większość biur podróży robi wizę tylko wtedy, gdy kupi się u nich hotel za 100 USD za noc. Jedyne bodaj trzy biura podróży, które zgodziły się na samodzielną rezerwację, to Geo Travel, Billurtur oraz Qafqaz Travel.
2. Drugi problem to rezerwacja hotelu. Zrobiłem to przez booking.com, jednak wszystkie trzy ww. biura tego nie akceptują. Na szczęście wybrany hotel (Quaradag Hill Hotel) zgodził się wysłać nam oficjalne (czyli z pieczęcią hotelową na firmowym papierze) potwierdzenie rezerwacji. W odpowiednim czasie, oczywiście, anulowaliśmy rezerwację hotelową (śpimy przez couchsurfing).
3. Ostatecznie zrobiliśmy wizę u Geo Travel (info@geo-travel.az), bo Qaqfaz napisali, że nie wyrobią wizy komuś, kto był w Armenii (a ja byłem), i poza tym powiedzieli, że "spróbują załatwić wizę bez oficjalnego potwierdzenia rezerwacji hotelowej" (nasz hotel długo nie odpowiadał).
4. Wiza kosztowała 60 EUR za osobę, wnioski zostały złożone 13 sierpnia, wizy przesłane 21 sierpnia.

Mam dwa pytania: we wniosku wizowym wpisałem, że przyjadę do Baku pociągiem, ale chyba jednak pojadę autobusem. Nie będą robić problemów?
No i czy nie będą robić problemów z powodu pobytu w Armenii?

Pozdrawiam,
Arkadiusz
(w razie pytań piszcie śmiało na eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%61%72%6b%61%7a%79%64%65%73%65%72%6f%6e%73%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%61%72%6b%61%7a%79%64%65%73%65%72%6f%6e%73%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b')))

Obrazek użytkownika roberth2
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 11 miesięcy temu
2 Wrzesień, 2013 - 11:28

Mam zaplanowany na 21 września wylot do Baku. Po przeczytaniu wpisów na tym formu postanowiłem skorzystać z usług GeoTravel. Niestety podczas wprowadzania wniosku wizowego przez stronę internetową okazuje się że pole dotyczące osoby płacącej musi być wypełnione ( bez wypełnienia tego pola nie mogę zapisać formularza ) Ponieważ nie jadę tam na zaproszenie zatem wpisałem swoje dane. Kolejny problem z którym nie mogę sobie poradzić to przy każdej próbie przesłania zapisanego już wniosku wizowego system prosi o wybranie najbliższej placówki dyplomatycznej. Niestety arkusze do wyboru Państwa nie są aktywne a bez tego nie mogę przesłać aplikacji dalej. A co za tym idzie nie mogę przesłać wszystkich wymaganych dokumentów do biura podróży w azerbejdżanie. Czy osoby którym udało się już wyorobić wizę ( a chyba jest ich trochę ) też zetknęły się z podobym problemem ? Drugie pytanie to czy we wniosku wizowym muszę podać osobę z którą będe jechać czy też ta osoba ma samodzielnie wypełnić wniosek i w polu z osobami towarzyszącymi wpisać zero ?

Obrazek użytkownika arkazy
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 1 miesiąc temu
14 Wrzesień, 2013 - 16:40

Więcej informacji o formalnościach wizowych na niemal całym Zakaukaziu można znaleźć na moim blogu: http://turadioerewan.wordpress.com/2013/09/13/zakaukazie-informacje-praktyczne-czesc-1-wizy/
Zapraszam!

Obrazek użytkownika Ja-Asia
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
18 Wrzesień, 2013 - 18:02

Hej wybieram się ze znajomymi do Baku na sylwestra mam pytanie odnośnie tych wiz czy byłby ktoś tak miły (kto załatwił sobie ową wizę niedawno) i napisał po kolei jak najlepiej oczywiście jak najtaniej załatwić wizę do Azerbejdżanu.

Z góry dzięki,

Obrazek użytkownika Dracid
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 9 miesięcy temu
20 Wrzesień, 2013 - 07:02

Kilka stron tego wątku jest o tym, jak ktoś załatwił sobie wizę i co po kolei czynił, więc wysil się i przeczytaj, proszę. Nie każdemu chce się pisać dwa razy to samo.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
14 Październik, 2013 - 19:16

Nowe wieści. z przeciągu ostatniego tygodnia. informacje od Billurtura (Ulvi Mammadov) i GeoTravel (Jamelia Mammadova): rezerwacja musi być na co najmniej 10 lub 12 dni, jeśli chcemy wizę na 14 dni (powołują się na ministerstwo). rezerwacja na firmowym papierze, z pieczątką. hotel, w którym mamy niby rezerwację przez hrs, nie chce nam na tyle dni wystawić potwierdzenia bez zaliczki (a my rezerwację byśmy odwoływali). mamy papier od tego hotelu z rezerwacją na 3 dni, ale to było zanim się dowiedzieliśmy o tym, że trzeba na dłużej. załatwiamy teraz, lecimy za 3 tygodnie i trochę jesteśmy w kropce. w GeoTravel chcą 60 euro plus 3%. jeszcze będziemy próbować na wszystkie strony. i damy znać co i jak.

Obrazek użytkownika martunka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
16 Październik, 2013 - 18:51

Tak te biura są akredytowane!

Poznający Kaukaz
Niedostępny
17 Październik, 2013 - 21:19

Jesteśmy na dobrej drodze. Dostaliśmy list potwierdzający rezerwację z hostelu. Mamy tylko jeszcze zapłacić (czekamy na info, w jaki sposób mamy to zrobić). Poza tym babka z geotravel napisała, że papiery ok. Trzymajcie kciuki :)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
18 Październik, 2013 - 07:05

Gosialinka, a czy ten hostel to ten sam hotel, który rezerwowaliście przez HRS? Na ile nocy dostaliście potwierdzenie? I ile zaliczki żądał hotel, o którym pisałaś wcześniej? Geotravel nie proponował wam pomocy w rezerwacji za dodatkową opłatą? Za jaką, jeśli tak? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Obrazek użytkownika kuku007
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
26 Październik, 2013 - 08:17

Witam,
czy wiecie jak wyglada proces dostania wizy na dzien dzisiejszy? Pod koniec listopada jade do Bakuna 5 dni, w celach turystycznych i wypadaloby juz powoli starac sie o wize. Problem jest taki, ze z tego co wiem to wymagaja rezerwacje hotelu oraz bilety lotnicze. Z biletami nie bedzie problemu, gorzej z hotelem poniewaz zamierzam mieszkac u znajomych. Wiecie jak ten problem rozwiazac i o jaki rodzaj wizy se ubiegac? znacie koszt?
z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Natalia

Poznający Kaukaz
Niedostępny
26 Październik, 2013 - 18:42

Parę ostatnich stron jest o tym...

Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Październik, 2013 - 12:36

hostel znaleźliśmy na hostelworld.com (można przez ten portal zarezerwować, ale za opłatą), weszliśmy na stronę hostelu i zarezerwowaliśmy tam na 10 dni chyba z zaznaczeniem, że potrzebujemy listu potwierdzającego rezerwację. wszytko mailowo, po angielsku, elegancko. nawet nie wnikaliśmy, ile zaliczki chciał hotel ten z hrs-u, bo i tak zamierzamy spać przez couchsurfing.org, czyli rezerwacje kasujemy (no cóż, potrzebne były tylko do wizy, a przecież i tak w jednym miejscu nie będziemy siedzieć...). geotravel zarezerwowałby nam noclegi, a jakże, wiza kosztowałaby wtedy 40$ ponoć, ale pewnie hotele zaczynałyby się od 90$ za noc. a tak zapłaciliśmy za wizę (po 60 euro plus 3%) przez stronę geotravel (musieliśmy zapłacić kartą kredytową znajomych, ale niektóre debetowe może też działają - moja nie działała). 20 października poszła płatność (dokumenty wysłaliśmy wcześniej) i 25 paźdz przyszły wizy :D ważne na miesiąc, ale z zaznaczeniem, że będziemy 14 dni. także udało się!

Obrazek użytkownika Skalpel1125
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 6 miesięcy temu
2 Listopad, 2013 - 15:43

Witam,
Jedziemy do Iranu bilety mamy do Baku pytanie w związku z tym : Czy ktoś z was moi mili oriętuje się czy w przypadku starań o vizę tranzytową do Azerbejżanu należy mieć zaproszenie od agencji turystycznych ?
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 7 miesięcy temu
14 Styczeń, 2014 - 13:59

Czy cos juz oficjalnie wiadomo jak to jest z tymi wizami do azerbejdzanu?
Byl ktos moze ostatnio i moze napisac jak to jest naprawde?

Pozdrawiam i dziekuję z góry za odpowiedź,
K.

Obrazek użytkownika lszoszk
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 6 miesięcy temu
17 luty, 2014 - 21:29

Byłem w Azerbejdżanie w grudniu 2013 i wyrabiałem wizę za pośrednictwem azerskiej agencji Geo Travel. Całość jest niemiłosiernie długa, więc nie będę kopiował do posta, bo się zrobi nieczytelny tasiemiec. Dodam, że przekraczałem granicę pociągiem Tbilisi-Baku, miałem w paszporcie stemple z Armenii i poza furą pytań nie było żadnych nieprzyjemności. Obowiązek rejestracji pobytu próbowałem spełnić, ale nie było mi dane (e-mail wracał do mnie trzy razy i dałem sobie z tym spokój - nie było problemów). Wyczerpujące info znajdziecie na moim blogu: http://choosetravel.pl/2014/02/17/wiza-do-azerbejdzanu-krok-po-kroku/

Obrazek użytkownika moncia_zet
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 5 miesięcy temu
23 luty, 2014 - 14:28

Witam,
ostatnia wiadomość ws. wiz jest z czerwca 2013 roku. Chciałabym odswiezyc temat. Wybieram się do Azerbejdzanu w kwietniu 2014r., orientuje sie ktoś moze jak sytuacja wyglada na chwile obecną. Czy mozliwe jest wyrobienie wizy za 20$ wraz z indywialną rezerwają noclegu? wiem, ze taka opcja w wchodzi w grę jeżeli wezmiemy od agencji np. zakwaterowanie za jedyne 60Euro/os/noc...
Dodatkowo opcja to wyrobienie wizy w Gruzji, ale z tego co czytalam to sprowadza się to do jednego, 60Euro.

Drugie pytanko, czy ktos moglby poleci jakis tani hostel/nocleg w Baku oraz Xınalıq i Quba. Z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika thermopolis
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 tydzień temu
5 Maj, 2014 - 10:21

Podbijam temat:)

Czy orientuje się ktoś w obecnej sytuacji wizowej?? Coś się zmieniło od ostatniego postu? Ambasada nie odpowiada na moje maile a nie mam kiedy tam pojechać (praca:/).

Pozdrawiam:)
Karolina

Obrazek użytkownika alekwisnia
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 12 miesięcy temu
17 Sierpień, 2014 - 17:23

aktualne na sierpień 2014

Sprawdzona metoda uzyskania wizy:

1. Zarezerwować nocleg przynajmniej na jedną noc gdziekolwiek - może być byle hostel/hotel (ja rezerwowałem http://azerbaijan24.com/hotels/baku/28_may_hostel/). Uwaga! Popularny na forach hostel "Caspian" vel "1000 Camels" nie daje rezerwacji z pieczątką. Przyślą wam mailem rezerwację z listą nazwisk i pieczątką.
2. Skontaktować się z azerskim biurem podróży (ja korzystałem z Geo-travel: http://geo-travel.az/en/contacts/). Biuro prześle wam wnioski wizowe (są inne niż e-wiza!!). Wniosek wypełniamy, skanujemy i wysyłamy z kompletem:
- zdjęcie w formacie 4x3
- skan paszportu
- rezerwacja z hostelu
3. Biuro potwierdza wnioski, dadzą wam numer płatności. Można płacić kartą (szybciej) lub Western Union. Płatność kartą u mnie przeszła (debetowa MasterCard).
4. Czekacie 15 dni roboczych (ok 3 tygodni) i wysyłają wam wizę na maila (uwaga: u mnie trafiła do spamu).

не за что :)

Obrazek użytkownika a.tom
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 3 tyg. temu
4 Maj, 2016 - 09:06

Aktualna sytuacja wizowa. Najlepszą propozycję mam od geo-travel.az
Przy 3 osobach 50 euro za wizę. Poniżej wklejam świeżego maila od nich.
Teraz muszę zdobyć potwierdzenie rezerwacji (koniecznie pieczątka i podpis) z hoteli z booking.com
W Azerbejdżanie planujemy być ok. 7 dni ( Baku i okolice, potem północ Nabran, Quba, Xınalıq, następnie do Seki)

Hello !

We will be very glad to help you with visa to Azerbaijan !
Visa will be issue during of max. 5-6 working days (excluding Saturdays and Sundays). Price of such visa per person is 50 euro
Payment for visa is not refundable in all cases.
In a case of date changing a new application will be apply for visa due a new payment.
List of necessary documents and information:
1 Scan version of colourful photo 3*4 in white back
2 Scan version of reserved Ticket (if you have)
3 Scan version of colourful passport
4 Confirmation from the hotel ( with signature and stamp )
5 Filled in application form (see an attached file)
Please notice when you fill in application form:
Point 32 – Business
Point 33 – Our Company details: Geo Travel, V. Mammadov str., 10/12 Аzerbaijan, Baku,+994 12 4087478
Please answer to all questions in application form.
Send me the documents and my colleague will check if they are ok. Then I will explain you the payment procedure which you can make on our website by credit card (+3.5% and +18% taxes) or through Western Union (taxes depend on your bank).
Now I am sending you the sample of ready electronic visa and the form to fill in.
The earlier you send all your documents and make payment, the earlier your visa will be ready.
Thank you for your request !
Looking forward for your soonest reply!

Do not hesitate to contact me if you have any questions,
Best Regards,
Hanna Jafarova

http://www.geo-travel.az
V.Mamedov str. 10/12, Baku, Azerbaijan, AZ 1000
Tel: (+994-12) 408 74 78, (+994-12) 492 41 95
(+994-51) 877 80 00
Fax: (+994-12) 492 41 95

Obrazek użytkownika Piderjan
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
9 Maj, 2016 - 23:26

@a.tom i jak sytuacja? Udało się dostać wizę? Jeśli tak to gdzie i który hotel rezerwowałeś jako "podkładkę" i czy anulowałeś potem rezerwacje bez kosztów i problemów?
I pytanie do ogółu- jeżeli dopełni się formalności to, czy można być raczej pewnym dostania wizy, czy zdarzają się odmowy bez przyczyny. Pytam, bo jutro jest świetna okazja na loty Wizzair`em (-25% na każdy dowolny lot zarezerwowany przez aplikacje mobilną w dniu 10.05), a do Azerbejdżanu chciałbym wybrać się we wrześniu, więc kupowanie biletu będzie zupełnie w ciemno.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
11 Maj, 2016 - 22:36

Na razie złożyłem papiery i zrobiłem przelew na wizy.
Procedura przelewu jest prosta.

For payment please enter the link http://booktrip.az/oplata
In the box AMOUNT please write 276 (150 euro(for 1 person)+7 % (taxes)=160.5 euro=276 AZN(payment must be done in AZN)
As You make payment , please save the list (print screen it) and send me this file, because I should attached this file to other documents when I give your documents to the Ministry.

Hotel mają mi zarezerwować tylko na potrzeby wizy, a potem odwołać rezerwację. Nie pobierają z tego tytułu dodatkowych opłat.

Przelew za wizy zrobiłem 2 dni temu, więc na razie czekam na informację. Wyjazd dopiero w sierpniu, więc się nie pali.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
21 Maj, 2016 - 12:03

Po 11 dniach oczekiwania wizy otrzymaliśmy.
Polecam biuro http://geo-travel.az/

Obrazek użytkownika Piderjan
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
14 Lipiec, 2016 - 23:38

I ja polecam firmę geotravel. Bardzo dobry kontakt, o wszystko można pytać i szybko dostaje się odpowiedź. Przy napisaniu im, że nie będę nocował w jednym hotelu i nie wiem gdzie będę spał każdego dnia, napisali, że nie muszę wpisywać adresu hotelu we wniosku i wysyłać rezerwacji hotelowej z pieczątką, a oni sami to załatwią.
Od momentu wpłaty 184AZN/os (po przewalutowaniu przelewu zagranicznego wyszło mnie to 246PLN/os)do otrzymania wiz minęło 9 dni, więc szybko.

Obrazek użytkownika koafiura
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 3 mies. temu
4 Sierpień, 2016 - 12:00

A my mamy problem z uzyskaniem wiz przez GeoTravel. Wszystko odbyło się tak jak piszecie, dobry kontakt i pokierowanie (włącznie z rezerwacją hoteli po ich stronie), aż do czasu wpłaty - u nas 18 lipca. Po przesłaniu screena z dowodem wpłaty napisali że jutro składają wniosek i to był ostatni mail od nich. Dwa razy już wysyłałem maila z pytaniem co się dzieje, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Ustawowo niby jest 5 dni roboczych, Wy piszecie że 9 czy 11 dni kalendarzowych, a u nas leci już 16 dzień. Zawsze odpowiadali w ciągu ~godziny, a teraz cisza od 2,5 tygodnia. I właśnie to, a nie sam czas oczekiwania mnie martwi. Wyjazd się zbliża i obawiam się że sprawa może skończyć się na policji. 4 osoby = 200 euro plus podatek piechotą nie chodzi. Czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś podobnym?

edit: oczywiście sprawdzam wszystkie foldery spamowe na poczcie

edit 2:

SPRAWA WYJAŚNIONA

Po telefonie do biura okazało się że wizy zostały wysłane po każdym ponagleniu, ale nie doszedł żaden mail, jakby był blokowany przez serwer poczty (nie pojawiał się w spamie). Wysłali dokumenty na inny adres mailowy (yahoo.pl) i wszystko doszło. Podobnie mamy teraz z wizami do Abchazji - o2.pl przestała dostarczać wiadomości po pierwszym kontakcie i po dwóch bezskutecznych podaniach o wjazd wysłaliśmy z innego maila i od razu dostaliśmy potwierdzenie.

Także dla pewności wysyłajcie maile z różnych adresów - sam tekst może przechodzić bez problemu, ale załączniki serwer już zablokuje. Sprawdzeni dostawcy to yahoo.pl i wp.pl.

Obrazek użytkownika slawek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 8 miesięcy temu
24 Listopad, 2016 - 06:26

Czy jeżeli lece ze Lwowa do Teheranu azerskimi liniami, mam przesiadke w Baku i nie planuję wychodzić z lotniska, to potrzebuję wize czy tez nie?

Obrazek użytkownika karin861
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
27 luty, 2017 - 12:22

Sławku, jeśli nie wychodzisz z lotniska to nie potrzebujesz wizy, zostajesz na tranzycie na lotnisku i tyle. Pozdrawiam!