Twoje konto

GTranslate

Z Ukrainy do Gruzji

14 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Redakcja forum
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 dni 4 godz. temu
8 Czerwiec, 2006 - 21:37

Z Ukrainy do Gruzji

Witam! Planuję wyjazd do Gruzji i Armenii. Doszły mnie słuchy, że da się dopłynąć z Odessy do Batumi lub innego portu w Gruzji. Czy wiecie cokolwiek o cenach biletów, częstości kursów i bezpieczeństwie łajby :)

Obrazek użytkownika alocha
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 5 miesięcy temu
8 Czerwiec, 2006 - 21:49

100 zielonych

Ponoć kosztuje to jekieś 100 zielonych, ale to jest info sprzed 2 lat. Więcej nie wiem, choć może warto wziąć pod uwagę prom z Soczi (w Rosji) do Poti. :shock:

Dżigit
Niedostępny
19 Czerwiec, 2006 - 09:30

Re: Z Ukrainy do Gruzji

sputnik:
Witam! Planuję wyjazd do Gruzji i Armenii. Doszły mnie słuchy, że da się dopłynąć z Odessy do Batumi lub innego portu w Gruzji. Czy wiecie cokolwiek o cenach biletów, częstości kursów i bezpieczeństwie łajby :)

szukaj: http://www.ukrferry.com i z boku masz baner: booking on-line

albo napisz do nich maila, dostaniesz szczegółowe informacje o kosztach, w skrócie: bilet na prom z Iliczewska k/Odessy do Poti kosztuje 141$/os. a 375$ bilet na samochód. Prom kursuje we wtorki z Iliczewska do Poti, a z powrotem w soboty z Poti. Płynie ok. 40 godzin. Łajba jest jakimś wytworem niemieckiej Kriegsmarine ;-) rok budowy 1988r. albo coś koło tego.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Anonimowy (niezweryfikowany)
19 Czerwiec, 2006 - 13:36

Wielkie serdeczne dzięki za szczegółowe dane! Jak porównuję ceny z trasą przez Soczi to chyba nawet z rosyjską wizą wyjdzie mi taniej ten drugi wariant. Na korzyść Odessy przemawia jednak jakość łajby, gdyż ta z Poti to podobno pływający (jeszcze skansen).

Dżigit
Niedostępny
8 Lipiec, 2006 - 12:21

prom Odessa - Poti/Batumi

cześć,
nie wiem o jakiej łajbie potckiej piszesz, ale jeśli masz na myśli prom Soczi - Poti/Batumi, to takiej samej klasy można i nad naszym Bałtykiem znaleźć, choćby promy pomiędzy obiema częściami Świnoujścia :).

Pozdrawiam,
michał krawczyk

Dżigit
Niedostępny
14 Listopad, 2006 - 10:09

z Krymu

a czy ktoś z Was słyszał o połączeniach do Gruzji z Krymu? Wiem, że z Sewastopola pływają do Turcji, ale nie wiem czy na wschodnie wybrzeże też...

Dżigit
Niedostępny
15 Listopad, 2006 - 09:58

Być może pływają także z Krymu, ale nie polecam rejsów między październikiem i kwietniem, bo pogoda płata niemiłe figle. Mój znajomy przez tydzień czekał w Poti na rejs do Odessy bo na morzu szalał sztorm:-(((

Obrazek użytkownika acrobat
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 6 miesięcy temu
30 Styczeń, 2007 - 18:59

Witam,

czy ktoś się orientuje, jakie są obecnie ceny za prom Soczi-Poti/Batumi? Interesuje mnie zarówno cena za pasażerów, jak i przewóż samochodu.
Czy jest jakaś oficjalna strona, gdzie można sprawdzić te ceny?

pozdrawiam

Obrazek użytkownika marioo
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 mies. temu
11 luty, 2007 - 16:39

Ja również szukam świeżych informacji o cenie promu. Jednego jestem pewien - żadna oficjalna strona firmy NIE ISTNIEJE! Ponadto jak się czyta opis sprzedaży biletów ( http://www.kaukaz.pl/index.php?id=gruzja_dojazd ) to trudno się dziwić, że informatyzacja jeszcze tam nie dotarła:-)

Ostatecznie, jeśli nie dowiem się czegoś nowszego niż na ( http://www.kaukaz.pl/index.php?id=gruzja_dojazd ) to wezmę 10 dolców w zapasie i ruszam do Soczi

Obrazek użytkownika Bolo Perez
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 1 miesiąc temu
6 Kwiecień, 2007 - 23:09

A w ogóle to ten prom z Soczi funkcjonuje, skoro od jesieni 2006 r. granica rosyjsko-gruzińska jest zamknięta?

Nigdzie nie ma informacji o tym!

Obrazek użytkownika verdun
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 1 miesiąc temu
8 Kwiecień, 2007 - 14:37

Zapomnijcie (na jakiś czas) o promie Soczi-Poti!

Bolo Perez zwrócił uwagę na bardzo ważny fakt, tj. obecnie NIE MA SZANS DOSTAC SIE Z ROSJI DO GRUZJI (i odwrotnie), niezależnie od rodzaju komunikacji. Jeśli więc ktoś ma w planach prom do Gruzji niech próbuje z Odessy lub z Rumunii. Powodzenia!

Obrazek użytkownika reniaj
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 6 miesięcy temu
13 Maj, 2007 - 12:35

Witam ostatnio ten prom z Soczi w ogóle nie pływał nie wiem może pływa teraz ale nie liczyłabym na to specjalnie. Stosunki między Gruzją i Rosją nie są najlepsze więc pewnie nie pływa nadal. poza tym nie radzę obecnie przejeżdżać przez Rosję będąc Polakiem, nastroje nie najlepsze i spora niechęć w stosunku do nas w Rosji. Znajomy dopiero co wrócił z rosyjskiego Kaukazu i mówił, że długo tam nie pojedzie. Przez Ukraine trochę drożej ale na pewno bezpieczniej a i stosunek ludzi do nas nieco lepszy. Najtaniej przez Turcję drogą lądową, ale nie ukrywam męcząca to podróż i długa nieco. Ale za to po drodze niezwykle ciekawie.

Renata

Obrazek użytkownika fanka Gruzji
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 3 mies. temu
14 Maj, 2008 - 12:53

przeżyłam koszmar na granicy Ukraińskiej,odechciało mi sie jechać do Gruzji przez Ukrainę....miałam wrażenie że będą do nas strzelać...wolę samolot i to tylko przez Monachium żegnaj Ukraino nigdy więcej nie wybiorę się w tamtym kierunku nawet na mapie :D

Obrazek użytkownika Mateusz Bajek
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 3 mies. temu
14 Maj, 2008 - 20:19

Granica z Ukrainą jest w porzo... Byle by tylko nie od święta...

Mateusz Bajek