Twoje konto

GTranslate

bezpieczna Swanetia???

16 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Redakcja forum
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 mies. 5 dni temu
14 Czerwiec, 2006 - 11:56

bezpieczna Swanetia???

Witam! Ciągnie mnie w najwyższe rejony gruzińskiego Kaukazu, czyli do Swanetii. Czy wróce stamtąd żywy i z aparatem? Był ktoś z Was ostatnio i wrócił cały? Koniecznie dajcie znać! 8)

Dżigit
Niedostępny
14 Czerwiec, 2006 - 15:10

Kilka lat temu spotkalem kolesia z Polski, którego obrobiono w tym regionie. Być może teraz jest lepiej, bo słyszałem o rozprawie władz z lokalnymi klanami, ale lepiej napisać do Ambasady RP i spytac o stan obecny. Powodzenia!

Dżigit
Niedostępny
14 Czerwiec, 2006 - 16:24

którędy do Swaneti?

Widziałem w sieci trochę fot ze Swanetii i rośnie mi na nią apetyt...

Dżigit
Niedostępny
16 Wrzesień, 2006 - 21:01

napisałem przed wyprawą do ambasady w Tibilisi i Erewanie (znalazłem adres, choziaż podobno nnie ma tam ambasady), pytajac o informacje o zagrożeniach- nawet nie odpisali że takich informacji nie maja ochoty podawać...
sam wam opowiem jak wrócę!
jak by mnie porwali to wymienicie mnie za die kozy, nerke oddam sam!
pozdrawiam ;))
Bart

Dżigit
Niedostępny
20 Wrzesień, 2006 - 11:18

witam
z gruzji wrociłam na poczatku wrzesnia byłam nad morzem i w stolicy i mysle ze gruzja jest bezpiecznym krajem (jak w polsce :lol: ) nie polecam tylko wieczornych spacerów samotnym paniom gruziniscy faceci sa bardzo otwarci na nowe znajomosci nie radze rowniez wsiadac do taxówek w thibilisi tamtejsi kierowcy gdy usłysza ze wioza turyste czesto okradaja ich i zostawiaja gdzies za miastem

Dżigit
Niedostępny
20 Wrzesień, 2006 - 11:18

witam
z gruzji wrociłam na poczatku wrzesnia byłam nad morzem i w stolicy i mysle ze gruzja jest bezpiecznym krajem (jak w polsce :lol: ) nie polecam tylko wieczornych spacerów samotnym paniom gruziniscy faceci sa bardzo otwarci na nowe znajomosci nie radze rowniez wsiadac do taxówek w thibilisi tamtejsi kierowcy gdy usłysza ze wioza turyste czesto okradaja ich i zostawiaja gdzies za miastem

Obrazek użytkownika Ewa Girgvliani
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 miesiąc temu
19 luty, 2008 - 14:26

na pewno jest bezpiecznie jesli sie zaprzyjażni z tubylcami.. :lol: :lol:

Obrazek użytkownika marek
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 1 tydzień temu
21 luty, 2008 - 20:19

Troche dziwne zadalas pytanie.Nie wiem czy ktos do konca moze stwierdzic ze w jakims miejscu jest bezpiecznie.
W tym roku bylem w Swanetii no i jak widzisz wrocilem caly i zdrowy no moze watroba troche ucierpiala :)
Nie potrafie znalezdz slow jak tam sie czulem ludzie przyroda zycie codzienne wrecz hipnotyzuje do tego stopnia ze nie ma sie ochoty wyjezdzac.Prawdopodobnie jezeli trafisz w ten rejon ktos sie Toba zaopiekuje Najlepiej w wiekszej miejscowosci zaczepic Policjanta zdradzic mu swoje plany.Reszta sama sie ulozy w moim przypadku bylo to ze mialem osobistego Policjanta.
"...daj sie poniesc fali ludzkich serc..."

Obrazek użytkownika Ewa Girgvliani
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 miesiąc temu
22 luty, 2008 - 14:53

Dziekuje za rady,ale troche zle mnie zrozumiales ja stwierdzilam ze dobrze sie jest zaprzyjaznic z miejscowymi a nawet jesli nie to i tak nie mozna powiedziec aby bylo niebezpiecznie.Mój mąż pochodzi ze Swanetii i spedzalismy tam ostatnie wakacje.Mamy dom w Latali 10 km przed Mestią.Jesli dobrze zrozumiałam byleś w Swaneti tej zimy?Pozdrawiam Ewa

Obrazek użytkownika Piotr Karwecki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
23 luty, 2008 - 16:49

Swanetia

Cześć
Ja też byłem w Swanetii- w zeszłym roku latem. Razem z córk a i żoną właśnym samochodem. Jak widzicie wrócłem.
Al;e w głab Swanetii jechałem z przewodnikiem Badrym -Gruzinem z Zugdidi. Sam wolałem nie jechać.Jeszcze dwa lata temu był to bardzo niespokojny region Gruzji.

A i teraz wydaje mi się lepiej mieć kogoś miejscoiwego jako patrona .
Jest to pogranicze gruzińsko abchaskie więc może być różnie.
Nasz przewodnik Badry zalecał ostrożność .
Kłoptów w Swanetii w sumie nie mieliśmy ,było gorzej w okolicy Borżomi i Ackalcyhe.

Pozdrawiam
Piotr

Piotr

Obrazek użytkownika vicka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 4 mies. temu
12 Marzec, 2008 - 11:06

bezpieczna Swanetia???

V tamtym roku grupa 15 alpinistuv litevskich było obrobiono w tym regionie.
Obrobili 4 gruzini uzbrojeni w AK, zabrali wszystko, ale zostavili paszporty i bilety lotnicze. Jak wladzy powiadomili, to jest normalna sprava, kiedy liudzie maję broń i niemają pracy.

Powodzenia!

Amator Kaukazu
Niedostępny
18 Marzec, 2008 - 18:53

Moze nie wiele ma to wspolnego z tematem ale odnosi sie do bezpieczenstwa w podrozy.
Mieszkam obecnie w Gdansku powszechnie znanym jako turystyczna miejscowosc.
W kraju ucywilizowanym w kraju gdzie dzialaja rozne sluzby bezpieczenstwa od strazy obywatelskiej po ABW jednak dochodzi czesto do incydentow najczesciej pobic na tle rabunkowym.Podobnie jest w innych krajach UE.jakos to nas nie dziwi wiadomo w wiekszych aglomeracjach nalezy zachowac ostroznosc itd.
Pytanie dlaczego wybierajac sie do Gruzji uzbrajamy sie w mapke uprzedzen i stereotypow.Moim zdaniem nalezy zachowac taka sama ostroznosc jak w innych miejscach nam jeszcze nieznanym.

Nowicjusz
Niedostępny
19 Marzec, 2008 - 18:17

bezpieczna Swanetia???

marek:
Moze nie wiele ma to wspolnego z tematem ale odnosi sie do bezpieczenstwa w podrozy".

"Pytanie dlaczego wybierajac sie do Gruzji uzbrajamy sie w mapke uprzedzen i stereotypow.Moim zdaniem nalezy zachowac taka sama ostroznosc jak w innych miejscach nam jeszcze nieznanym.

To prosto dlatego - to nie EU. Co tam dzialosie w niedawnym czasie

http://cyxymu.livejournal.com/57670.html

To bylo i jest obok Swanetii, wszystkiego moze byc

Amator Kaukazu
Niedostępny
19 Marzec, 2008 - 20:28

W takim razie skoro jest tak niebezpiecznie po jaka cholere sie tam pchac?
Osobiscie mam calkiem inne doswiadczenie jezeli chodzi o Swanetie.
Mysle ze niepotrzebnie robisz zly klimat, opinie temu regionowi.
Spoko napadli Twoich ziomkow ale nie napisalas dlaczego do tego doszlo.
Populistyczne haslo oni maja bron i nie maja pracy prowadzi do stereotypow.Z tego co pamietam w Gruzji jest chyba 30% bezrobocie i co w takim razie co 5 osoba lata z kalachem?
Problem w tym ze w kazdej mlodej demokracji podobnie bylo w Polsce jak i na Litwie byly takie incydenty.Dlatego powinnismy skupic sie na pozytywnych relacjach miedzy podrozujacymi a Gruzinami.

Nowicjusz
Niedostępny
20 Marzec, 2008 - 07:42

bezpieczna Swanetia???

marek:
Mysle ze niepotrzebnie robisz zly klimat, opinie temu regionowi.

Mojim zdaniem temat tego postu jest bezpiecznosc, zato wszystkie opiniji jak pozytywne, tak i niegatywne potczebne. Jesli opinija tylko pozytyvna to i post s takim tematem nie jest potczebny. Myslalem ze podrozniki niech samie decyduja co maje wybierac.

Amator Kaukazu
Niedostępny
20 Marzec, 2008 - 16:40

Zgadzam sie z Toba ze po to jest forum a w nim za i przeciw aby podrozny mogl swiadomie zadecydowac.
Ale podsylajac taka strone z takimi zdjeciami to sorki ale odechciewa sie wszystkiego