Twoje konto

GTranslate

dojazd do gruzji

17 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika fanka Gruzji
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
27 Lipiec, 2007 - 10:47

dojazd do gruzji

Witam!! chciałabym abyscie pomogli mi jak najlepiej i najtaniej dojechac do Gruzji.W moim miescie jest 29 Gruzinow,ktorzy przyjechali do pracy,prosili mnie abym sprawdzila jak w najtanszy sposob moga dojechac do Gruzji do domu :).Dodam ze zostali oszukani przez posrednika pracy i nie zarabiaja tyle ile im obiecal,chca wrocic.Interesuje mnie najtanszy sposob dojazdu poniewaz nie maja dosc pieniedzy na samolot.Pozdrawiam

Ten post został przesunięty z kategoriiArmenia do właściwej lokalizacji w kategorii Gruzja

Obrazek użytkownika admin kaukaz.pl
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 6 dni temu
27 Lipiec, 2007 - 12:59

Najtańsza jest droga lądowa. Trasa przez Rosję jest zamknięta od kilku miesięcy a przez Rumunię, Bułgarię i Turcję obywatele Gruzji mają sporo formalności granicznych (wizy tranzytowe).

Pozostaje droga przez Ukrainę i Morze Czarne. Najpierw trzeba dojechać pociągiem lub autobusem do Odessy a stamtąd promem do Poti/Batumi. Informacje na temat kosztów i biletów można znaleźć w części naszego forum poświęconej turystyce w Gruzji.

Sądzę, że warto powiadomić Ambasadę Gruzji o nieuczciwej firmie, która pośredniczy w zatrudnianiu. Oby w przyszłości nie powtórzyły się podobne historie z udziałem tego pośrednika.

[url=http://kaukaz.pl/kaukaz/o_nas/o_nas.php]Redakcja Kaukaz.pl[/url]

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 13:44

Gruzja

Dziekuje za odpowiedz!! Czyli proponujesz aby zadzwonic do ambasady i powiadomic o tym,nie bardzo moge sie dogadac z nimi poniewaz moj rosyjski jest marnej jakosci :) a po gruzinsku to w ogole czarna magia

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 13:50

Jeszcze raz ja nie mam pomysłu jak poszukac tego dojazdu,czy moglabym prosic o pomoc wielkie dzieki od razu,tak wlasciwie chcialabym im pomoc jak umiem najlepiej,ale nie chce pokierowac ich zle.skad najlepiej tym autobusem jaki koszt .Prosze o pomoc nie dla siebie dla moich przyjaciol .wdzieczna bede do konca zycia.Pozdrawiam Kasia

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 14:12

Z tego co piszesz wygląda, że kontakt z ambasadą jest jak najbardziej wskazany. W końcu rolą placówek dyplomatycznych jest opieka konsularna i pomoc w tego typu przypadkach (zapewne w podobnych sytuacjach ambasada już interweniowała). Sądzę, że ambasada ułatwi językowy kontakt z tymi nieszczęśnikami i pomoże zorganizować powrót do kraju.

Jeśli chodzi o prom z Odessy to bilet w jedną stronę kosztuje ok. 100 dolarów . Więcej dowiesz się m.in. z tematów: z krymu, promem
i Z Ukrainy do Gruzji.

Nie wiem w którym mieście są owi Gruzini, ale najtaniej (za mniej niż 50zł) można autobusem dojechać z Przemyśla do Lwowa a potem ukraińskim pociągiem (nie znam ceny biletu). Przy tak dużej grupie poważnym problemem mogą być wolne miejsca zarówno w pociągu jak i na promie. Być może taka podróż będzie się wiązała z noclegiem we Lwowie lub Odessie/Iliczewsku.

Widzę, że z całego serca chcesz pomóc tym ludziom, ale nie obawiaj się również zwrócić w ich sprawie do ambasady lub zasugeruj to tym Gruzinom.

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 21:24

czy znasz gruzinski i pisac po gruzinsku?

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 21:27

jakas nie gramotna jestem i napisalam jakbym nie znala zasad :) Czy umiesz pisac po gruzinsku chcialam wiedziec :)

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 22:08

Uczę się gruzińskiego, ale duuużo bardziej kompetentna językowo jest Tamar z naszej ekipy. Niestety jutro leci do Tbilisi.

Dżigit
Niedostępny
27 Lipiec, 2007 - 22:41

szkoda a mialam nadzieje ze zablysne bo chcialam im powiedziec ze lubie ich bardzomocno po gruzinsku hehehe w kazdym razie dziekuje

Dżigit
Niedostępny
28 Lipiec, 2007 - 00:11

Powiedz im "Simpatiurebi hart!" - co znaczy tyle co "jesteście fajni, sympatyczni". W gruzińskim nie ma poprawnego stylistycznie dosłownego odpowiednika polskiej frazy "Bardzo Was lubię!"

Pozdrawiam

Dżigit
Niedostępny
28 Lipiec, 2007 - 14:51

znalazlam takie cos z przemysla przez ukraine do Suczawy,pozniej do Istambulu i z Istambulu do Tbilisi to najrozsadniejsze polaczenie,znaczy najtansze,ale czy oni moga jechac do Rumunii bez wiz,nie mam zielonego pojecia??Boze dlaczego ta Gruzja tak daleko,stad jej urok chyba .Didi madloba raz jeszcze :):) kasia

Dżigit
Niedostępny
28 Lipiec, 2007 - 15:15

Przez Turcję może nawet wyjść taniej, ale bez wiz tranzytowych nie przejadą przez Rumunię i Bułgarię (pisałem o tym w swoim pierwszym poście :wink: )

Krzych

Dżigit
Niedostępny
28 Lipiec, 2007 - 20:33

gapa ze mnie :oops:

Dżigit
Niedostępny
28 Lipiec, 2007 - 21:34

Rodzaj sprawy w jakiej działasz pozwala przymknąć oczy na każde "gapiostwo" :wink:

Dżigit
Niedostępny
29 Lipiec, 2007 - 15:34

walcze dzisiaj z trzema chorymi na grype Gruzinami:):) ciezka to walka uwierzcie mi :)

Dżigit
Niedostępny
30 Lipiec, 2007 - 17:32

jestem zalamana,nie chca plynac promem nie wiem dlaczego,nie mam pojecia co radzic i jak radzic.Beznadziejnosc moja mnie przerasta.... :cry:

Dżigit
Niedostępny
30 Lipiec, 2007 - 17:34

jeszcze pewnie napisalam tam gdzie nie trzeba,przepraszam a buuuu