Twoje konto

GTranslate

Wjazd prywatnym samochodem do Azerbejdżanu - proszę o info

11 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika lesny78
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 2 tyg. temu
9 Czerwiec, 2008 - 22:28

Wjazd prywatnym samochodem do Azerbejdżanu - proszę o info

Witam!
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, jak wygląda sprawa wjazdu do Azerbejdżanu prywatnym samochodem osobowym?
Wiadomo, że trzeba mieć wizę, którą można nabyć w Ambasadzie w Warszawie. Naniepokoiła mnie jednak informacja w najnowszym przewodniku "Bezdroży" - "Gruzja i Armenia oraz Azerbejdżan - a mianowicie: "Do jej wydania (wizy) potrzebny jest voucher z biura turystycznego, zaproszenie od osoby mieszkającej w Azerbejdżanie lub potwierdzenie rezerwacji w hotelu."
Czy tak faktycznie jest w rzeczywistości?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Obrazek użytkownika Beatta
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 10 miesięcy temu
24 Czerwiec, 2008 - 08:08

Hej

W rzeczywistosci bywa roznie...

Zgodnie z informacja Ambasady Rep. Azerbejdzanu w Warszawie do wydania wizy turystycznej wymagane jest przedstawienie zaproszenia lub rezerwacji hotelu. Znam natomiast przypadki zastosowania przez Ambasade uproszczonej procedury wizowej (takiej jak na lotnisku w Baku, czyli wydania wizy jedynie po okazaniu paszportu, deklaracji wizowej i uiszczeniu oplaty), albo wydania wizy po okazaniu np. dokumentu z uczelni/ czy od promotora, ze wyjazd jest zwiazany z badaniami naukowymi itp.

W przypadku podrozy autem trzeba liczyc sie z koniecznoscia oplacenia cla na granicy. Clo jest pobierane przy wjezdzie do Azerbejdzanu i deklarowanym pobycie dluzej niz 3 dni i zwracane przy wyjezdzie (ma to zapobiec ewentualnej sprzedazy aut zachodnich, bez uiszczenia oplat celnych). Oplata zalezy od rodzaju auta i pojemnosci silnika. W przypadku aut 4WD moze niestety wynosic nawet kilka tysiecy euro :(:( Mozna probowac uniknac wnoszenia oplaty celnej, deklarujac, ze nie bedzie sie przebywac dluzej niz 3 dni w Azerbejdzanie - np jedziemy z Tbilisi, przez Azb do Iranu itp.

Pozdrawiam z Baku
Beata

[/list]

Kaukazofil
Niedostępny
24 Czerwiec, 2008 - 16:53

Serdeczne dzięki za rozjaśnienie tematu :)
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika us_jb
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 13 lat 6 miesięcy temu
24 Czerwiec, 2008 - 23:58

WIZA V Azerbejdżan BAKU

LOI (voucher) z biura turystycznego http://www.travelazerbaijan.land.ru/ (Azerbejdżan, Uzbekistan, kazakhstan - 20 $)

Kaukazofil
Niedostępny
26 Czerwiec, 2008 - 07:40

Korzystałeś może z ich usług?

Obrazek użytkownika rafał
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 4 mies. temu
9 Lipiec, 2008 - 14:31

Cześć Beata.
wybieram się do Baku samochodem. W ambasadzie, kilka dni temu, powiedziano mi że na granicy Gruzińskiej takie opłaty pobiera się tylko od sąsiadów, nie od obywateli UE.
Błagam pomóżcie mi jak zdobyć zaproszenie albo rezerwacje hotelu, które są niezbędne do otrzymania wizy do Azerbejdżanu.
Pozdrawiam serdecznie.

RafałC

Obrazek użytkownika Beatta
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 10 miesięcy temu
14 Lipiec, 2008 - 22:13

hej, moi znajomi z Niemiec, w tym jedna koleżanka w zeszłym tygodniu, takie opłaty na granicy uiszczali. Trzeba więc liczyć się z taką koniecznością (opłata jest zwracana przy wyjeździe z kraju). Być może decyzja zależy od życzliwości pogranicznikow - czy potraktują Cię jak turystę, czy pomyślą, że sprzedasz swoje auto w Azerbejdżanie ... co z reszta może nie jest wcale złym pomysłem, biorąc pod uwagę różnicę w cenach aut....

Obrazek użytkownika Andrzej112
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 tyg. temu
15 Lipiec, 2008 - 18:54

Re: Wjazd prywatnym samochodem do Azerbejdżanu - proszę o in

lesny78:
Witam!
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, jak wygląda sprawa wjazdu do Azerbejdżanu prywatnym samochodem osobowym?
Wiadomo, że trzeba mieć wizę, którą można nabyć w Ambasadzie w Warszawie. Naniepokoiła mnie jednak informacja w najnowszym przewodniku "Bezdroży" - "Gruzja i Armenia oraz Azerbejdżan - a mianowicie: "Do jej wydania (wizy) potrzebny jest voucher z biura turystycznego, zaproszenie od osoby mieszkającej w Azerbejdżanie lub potwierdzenie rezerwacji w hotelu."
Czy tak faktycznie jest w rzeczywistości?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Witam Marcin,pokop troche do tyłu w postach a znajdziesz chłopaka pod nickem Paweł spotkałem sie z nimi na Azerach byli prywatnymi samochodami to napewno duzo rozjasnia tamat mam do nich priva ale nie moge na forum umiescic bo nie jestem do tego upowazniony.pozdro.

Kaukazofil
Niedostępny
18 Lipiec, 2008 - 22:07

Dziękuję Andrzeju za informację. Napisałem właśnie do Pawła - mam nadzieję, że odpowie :) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rafał
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 4 mies. temu
22 Lipiec, 2008 - 15:51

wjazd do Azerb. samochodem

Co się stanie jak wpuszczą mnie do Azerb. samochodem bez opłaty (jeśli tylko na trzy dni) a przekroczę te dni i będę np. 5 dni.
Ktoś ma takie doświadczenie.

RafałC

Obrazek użytkownika mystek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 10 miesięcy temu
12 Listopad, 2009 - 12:56

Opłata/zastaw przy wjeździe

Witam
Choć to już dawno, odświeżam temat. Czy ktoś się orientuje jak wyglądają opłaty przy wjeździe dla motocykli? Czy pobierane sa opłaty, w jakiej wysokości? Będę wdzięczny za info.