Twoje konto

GTranslate

Wokół Gruzji - noclegi

68 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika aurora
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 6 miesięcy temu
11 Październik, 2006 - 11:12

Wokół Gruzji - noclegi

podam kilka namiarów - nie na wszystkie miejsca, w których spalismy, ale na te, które uważam za warte polecenia.

GORI
pani Swietłana Chimarowa, ul. Bagrationa 71;
nocleg 10 La; pani Swiata jest nauczycielka rozyjskiego, wspaniałą, serdeczną osobą; mieszka z rodziną w duzym domu, częśc pokoi przeznaczyła pod wynajem; jest łazienka, ciepła woda; pokoje duże i czyściutkie; dom blisko placu w pomnikiem Stalina, trzeba przejść koło Uniwersytetu. Pani świeta chętnie ugotuje coż z produktów nabytych na targu. a gotuje świetnie:)

WARDZIJA
Nukzar Majsuradze
to nocleg w dawnej turbazie, pod samym klaszttorem; może warunki bytowe nie są rewelacyjne, za to specyfika miejsca....
przedw wszystkim jest tam basen napełniany wodą z głębinowego ujecia - siarkowe, ciepłe żródło, temp. 45 st. ot, prywatne "spa";
za 10 LA mieliśmy w.w. basen, spanie, i kolację obficie skropiona czaczą Nukzara:)

TELAVI
Tina Mestvirishvili
ul. Barnowi 4;
dom w podwórku, wejście na podwórko naprzeciwko pomników Herakliusza II i Czawczawadzego;
dla gości sa dwa pokoje, połączone, z osobnym wejściem (piętro domu); łazienka na parterze, tez osobne wejście. bardzo czysto, wygodnie; nocleg 10 La, ale ja polecam z wyżywieniem 15 La - śniadanie i obiadfokolacja, pyszne i bardz bardzo obfite, dostosowane do "gustów"

poza tym -
- nad morzem spalismy w Kobuleti; tam w prawie każdym domu wynajmuja pokoje, my płacilismy 5 $ za noc, ale chyba mozna taniej;
- Borzomi - nie mielismy czasu szukac (dojechaliśmy wieczorem), spalismy w sanatorium wojskowym, blisko dworca autobusowego. 15 La od osoby, najdroższy nocleg jaki mieliśmy w Gruzji. ciepła woda na życzenie:)
- Kazbegi - tez w prawie każdym domu cos jest; standardowa cena 10 La/noc, warunki bardzo różne. warto zajrzeć do kilku domów.w miasteczku często nie ma prądu - wtedy nie ma też światła i wody ciepłej.
- Tbilisi - tu chyba najtańszy możliwy nocleg:D - za 5 La od osoby za noc, w tzw. Hotelu (gostinicy) samgori, przy samej stacji metra o tej samej nazwie. polecam tylko bardzo zdesperowanym, albo leniwym (jak my, przywiezione z Polski "namiary" nie wypaliły, a dalej nie chciało nam sie już szukać). ów tzw. hotel to cos w rodzaju noclegowni robotniczej, korzystaja z niej handlarze na otaczającym targowisku; nie ma prądu, pokój zamyka się na samodzilenie kupiona kłódkę, toaleta/łazienka jest straszliwa, budynek obskurny... jest bardzo cicho, spokojnie, komunikacyjnie miejsce perfekcyjne. kąpaliśmy sie w łazni publicznej - w ciepłych wodach Tbilisi...
- Kachetia - tu spaliśmy w szołach albo u ludzi, jako goscie....(opza Telavi, które podałam wcześniej)

Obrazek użytkownika Ota Pavel
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 8 miesięcy temu
22 Wrzesień, 2007 - 21:29

Rozpostarta płachta nieba...

Czołem załoga!
A propos noclegów to dwa razy trafiliśmy pod strzechy "za opłatą".
I obiecaliśmy "naszej" babince,że napiszemy o jej kwaterze:)
Tym bardziej,iż kobiecina samotnie,po śmierci męża,dzwiga na barkach
utrzymanie,handlując pietruszką przed domem. Warunki są hmm... podstawowe:),lecz klimat dzielnicy ścisłego centrum Batumi w zupełności to rekompensuje. Ulica Saitnova 7 prostopadle przylega do głównej,która
leci wzdłuż portu i prowadzi do dworca. Właściwie Saitnova jest na wprost białego dużego reprezentacyjnego budynku(na pewno jest tam knajpa) z flagami.Żużana Diasmanidze(dom 7) Koszt jakieś 10Lr, czaczunia po 2,5
Drugi przypadek to Sighnaghi. Lokalna tzw przedsiębiorczość, ale oczywiście jak najbardziej w porządku. Elegancko i klimatycznie również.
Np.taras i gąsiory:)(1Lr/litr ale odradzamy). Studentka Lika Naculishvili (muzę Antonioniego na myśl przywodzi) tam pieczę sprawuje.
ul.Evdoshvili 5,tel kom (+995) 93 28 92 70 i dom 995 255 33 384
czuj duch!

Obrazek użytkownika Samsar
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 3 mies. temu
23 Wrzesień, 2007 - 12:31

proszę Was wszystkich o podawanie w tym temacie kolejnych namiarów na sprawdzone spanie w Gruzji

Bardzo fajny pomysł! Ja mogę polecić nocleg u babuszki w centrum POTI (200 m od morza). Za noc bierze ona 3 lari od łebka, wygodnie, dobre warunki. Problem w tym, że nie spisałem adresu ani jej nazwiska. Jestem w stanie trafić tam znów "na czuja".

Obrazek użytkownika mi_my
Nowicjusz
Niedostępny
23 Wrzesień, 2007 - 20:43

trzy adresy

trzy adresy

pierwszy już był, ale mała poprawka w nazwisku:
GORI
Pani Swietłana Chitarowa, Bagrationa 71
wcześniejszy wpis zachęcił mnie na tyle, żeby poszukać tego miejsca. Wszystko się zgadza: wspaniali, serdeczni i przede wszystkim wykształceni ludzie, kuchnia wyśmienita. cena w 2007 - 12 lari. tak dobrze mi tam było, że odwiedziłem ich jeszcze raz, po drodze, w późniejszej części podróży. jeżeli mówicie po rosyjsku - koniecznie ich odwiedźcie.

WARDZIA
Restauracja przerabiana właśnie na hotel - naprzeciwko starego mostu. Cena 15 Lari. Łazienki tylko przy niektórych pokojach, ale za rok już już pewnie będzie inaczej. Co mi się najbardziej podobało - śniadania i kolacje na tarasie z widokiem na góry. Głównodowodzący to Gocia Majsuradze. Dobry człowiek, ale znowu, żeby to docenić trzeba mówić po rosyjsku. Kiedy przyjechałem, grał właśnie w nardi (backgammona) z popem z tego klasztoru wykutego w skale :D

TBILISI
DODO'S HOMESTAY
ul. Marjanishvili 38, email: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%64%6f%64%6f%67%65%6f%72%67%69%61%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%64%6f%64%6f%67%65%6f%72%67%69%61%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
300 m od stacji metra Marjanishvili. Cena 25 lari. Liczba miejsc z 30-35. Dodo to starsza pani, b. sympatyczna i o niepożytej energii. Warunki OK. W pokojach od ulicy trochę głośno. Dom posiada wewnętrzne patio, gdzie można sobie wieczorkiem odpocząć, a przy okazji poznać ludzi. Czyli dobre dyskusje do późnej nocy i kontakty, które mogą być inspirację do kolejnych podróży :D Niedaleko jest ten hostel Iriny - nie byłem tam, ale kilka osób stamtąd uciekło - impreza non stop i ludzie śpiący na korytarzach. no chyba, że ktoś lubi....

w Gruzji i Armenii byłem ponad miesiąc, jeżeli znacie rosyjski i jesteście otwarci na innych ludzi, lepiej iść w gości (choć i tak zawsze starałem się zostawić jakieś pieniądze, a jeżeli widziałem że to nie przejdzie, kupowałem jakieś podarki - tam się naprawdę ciężko żyje). na koniec najważniejsza refleksja z moich wszystkich podróży: przyroda, historyczne miejsca, zabytkowe budowle itp. to wszystko będzie i za 200, 300 lat. To co jest unikalne to ludzie. ja podróżuję, by ich spotkać :D

Obrazek użytkownika Ota Pavel
Nowicjusz
Niedostępny
24 Wrzesień, 2007 - 17:37

Irina i mały repasaż

Gamardzioba:)
Spojrzałem i okazało się,że zapomniałem...Cena w Sighnaghi u panny Liki to 10Lara od głowy.Zważywszy na tempo turystycznego rozwoju tej przesympatycznej mieściny(i przede wszystkim warunki kwatery!) ta "dyszka" to rewelka.
Co do madame Iriny...Byliśmy tam także,na "dzień dobry".
Mocno jestem zaskoczony historią powyżej,gdyż podczas naszego pobytu
było miło i przyjemnie. Posiedzieliśmy w kuchni z parą rodaków, wysłuchując relacji z pierwszej ręki,przy piwku(symbolicznym) do północy,a wokół szalała...cisza. Tzw. legendarna turystyczna kurtuazja:)
odczuwalna na każdym kroku,ot chocby przy kolejce w wiadome miejsce..
Fakt,ludzi średnio 40-50 osób,lecz przecież to już nie chata a hostel:) (dwa piętra). Sądzę,iż ludzie którzy opowiadali o imprezie,po prostu tak trafili...
A już na pewno nie jest to regułą. Irina,a jakże, troskliwa i wylewna jest!
Dała nam czapy na pamiątkę,płytkę ze zdjęciami i pieśniami... I,myślę,nie pozwalałaby sobie na imprezy "non-stop",bo zła fama itd...
Nie zapominajmy,iż lipiec,sierpień to miesiące szczytowe. Aha:) ul.Ninoshvili 19,cena 15Lr, eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%6d%61%69%6c%2e%72%75%22%3e%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%6d%61%69%6c%2e%72%75%3c%2f%61%3e%27%29%3b')) -no,ale to pewnie powszechnie:) wiadomo.
korzystając z okazji(wybacz Krzysztofie:))- pod ambasadą na rogu przy sklepiku potężny Gruzin w szachy obgrywa;ja byłem "po piwie" i nie dałem rady,ale gość jest "do zrobienia":). Wyrównajcie żeś ktoś kiedyś Gruzja-Polska na 1:1.
I nie zapominajmy o stronie http://www.wolnykaukaz.org
pozdrowienia dla wszystkich

Obrazek użytkownika magok
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
24 Wrzesień, 2007 - 19:16

ja również szczerze polecam gościnnice u Iriny!
byłem co prawda w październiku ub.r., więc nie wiem jak to jest w sezonie, ale atmosfera i warunki uważam za rewelacyjne. poza tym Irina posiada mnóstwo ciekawych kontaktów które mogą się okazać bardzo pomocne w podróżowaniu po Gruzji.
min. od niej również otrzymałem namiary do przefantastycznej rodziny Zandarshvili w Sighnaghi oraz kilka innych kontaktów w róznych regionach Gruzji.
Jeśli chodzi o mecz szachowy jeśli to nie grajek powyżej 2300 ELO to masz jak w banku 1:1 :lol:

Kaukazofil
Niedostępny
24 Wrzesień, 2007 - 21:24

Quote:
namiary do przefantastycznej rodziny Zandarshvili w Sighnaghi oraz kilka innych kontaktów w róznych regionach Gruzji

Czy są to namiary na noclegi? Możesz podać jakieś dane kontaktowe i info o warunkach?

Obrazek użytkownika Cochise
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 1 tydzień temu
25 Wrzesień, 2007 - 15:46

wlasnie wrocilem a u Iriny spedzilem 6 noclegow jeden po drugim
i powiem tak: noce imprezowe przplataja sie ze spokojnymi, zalezy jak sie trafi, czasem impreza (ale tak naprawde to tzw. impreza; po prostu zamieszanie duze, bo sporo ludzi sobie gada, inni jeszcze przy kompie siedza, ktos przy tv ), a czasem cisza juz o 11 wieczorem, roznie to bywa, my z kolei u Iriny 20 lari placilismy, troche duzo jak widze, skoro dalo sie zaplacic 15; opca z czapkami i zgrana plytka tez i u nas przeszla
goraco polecam, babka naprawde czuje luz

Kaukazofil
Niedostępny
25 Wrzesień, 2007 - 20:12

Quote:
namiary do przefantastycznej rodziny Zandarshvili w Sighnaghi oraz kilka innych kontaktów w róznych regionach Gruzji

Będę musiał trochę poszperać notatkach
na razie mogę podać dwa adresy e-mail:
noclegi w Kutaisi - giorgi giorgadze bardzo przyjemne miejsce (stara dzielnica Kutaisi) niedaleko katedry Bagrati
nocleg w Sighnaghi - david zandarashvili - eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%64%61%76%69%64%7a%61%6e%64%61%72%61%73%68%76%69%6c%69%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%64%61%76%69%64%7a%61%6e%64%61%72%61%73%68%76%69%6c%69%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

noclegi w Kazbegi oraz w Mestii (tutaj niestety nie dojechałem) podam później

Ja płaciłem wszedzie pomiędzy 15-20 GEL, alo to już było z pełnym wyżywieniem i dużą ilością wina i czaczy w cenie.
Pewnie można było taniej, ale gościnność tych ludzi była tak powalająca, że nie miałem ochoty na żadne targowanie się.

Quote:
w Gruzji i Armenii byłem ponad miesiąc, jeżeli znacie rosyjski i jesteście otwarci na innych ludzi, lepiej iść w gości (choć i tak zawsze starałem się zostawić jakieś pieniądze, a jeżeli widziałem że to nie przejdzie, kupowałem jakieś podarki - tam się naprawdę ciężko żyje). na koniec najważniejsza refleksja z moich wszystkich podróży: przyroda, historyczne miejsca, zabytkowe budowle itp. to wszystko będzie i za 200, 300 lat. To co jest unikalne to ludzie. ja podróżuję, by ich spotkać </p> <p>To co napisał/ła mi_my oddaje kwintesencje również mojego podróżowania do Gruzji

Kaukazofil
Niedostępny
26 Wrzesień, 2007 - 07:23

Quote:
w październiku jadę na cały miesiąc do Kachetii -mam nadzieję, że wrócę z całym plikiem ciekawych informacji

Zapisuj i wrzucaj na forum a Twoje info wykorzystam osobiście w przyszłym roku. Po powrocie pewnie będę mógł odwdzięczyć się wiedzą o innych regionach :idea: Lubię wracać do "mojej" Gruzji...

Kaukazofil
Niedostępny
26 Wrzesień, 2007 - 19:39

Swoją drogą Irina dorobiła się swojej strony internetowej :D
http://www.iverieli.narod.ru/

Obrazek użytkownika mozdok
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 8 miesięcy temu
30 Wrzesień, 2007 - 15:25

Właśnie wróciłem z Gruzji, więc również mogę pomóc w sprawie noclegów:)
W Batumi spaliśmy za 15Lari za osobę (początkowo było 20, ale udało nam się stargować) na początku ulicy Zubalashvili w prywatnym domu, gdzie drugie piętro przeznaczone jest pod wynajem. Tłumów tam nie ma, cicho, spokojnie, można tam dojść pieszo w 5 minut z miejsca gdzie zatrzymują się marszrutki. Adresu nie mam, ale dla ułatwienia dodam, że dom jest różowy:) Jest łazienka, ciepła woda - standard całkiem niezły. Odradzam hotel Bebo (wspomniany w przewodniku Lonely Planet), no chyba, że ktoś chciałby zaoszczędzić (7,5 Lari za osobę, na tej samej ulicy, ale jeszcze dużo dalej, za cerkwią).
W Kobuleti nie ma problemu. Można spać raktycznie w każdym domu (tak słyszałem, ale potwierdzam tę opinię w odniesieniu do ulicy Tbiliskiej-tam spaliśmy). Było taniej-8 lari za noc. Standard gorszy, ale do zniesienia:)
Wardzia...
W Wardzi długo wahaliśmi się czy wybrać lepeij wyglądającą miejscówkę u wspomnianego wyżej Gocia Majsuradze, czy osławioną na tym forum (bez obrazy:P) "turbazę" z siarkowym basenem. W końcu zdecydowaliśmy się na to drugie z pełną świadomością, że warunki są znacznie gorsze, ale też biorąc pod uwagę fakt, że cena ta sama (10 lari), a w naszej "noclegowni" mieliśmy mieć jeszcze jedzenie w cenie... No właśnie... Mieliśmy...
Odradzam turbazę, bo...:
1) Jedzenie nie jest w cenie!!! Kobieta naciągnęła nas i kazała zapłacić dodatkowe 10 lari za wyżywienie.
2) W basenie można kąpać się za darmo!!! - tak przynajmniej robili Polacy, którzy w tym samym czasie mieszkali naprzeciwko.
3) Warunki w tej byłej restauracji są o niebo lepsze!!!

Co do pana Majsuradze...(ponoć właściciel turbazy nazywa się tak samo, ale nie jest to jego żadna rodzina-spytaliśmy). Powiedział nam, że tylko dla Polaków cena wynosi 10 lari, dla pozostałych 10 dolarów. Właścicielką hotelu jest jakaś kobieta z polskiej ambasady. Za rok będzie tam internet. Ponadto ten przemiły pan powiedział nam, że można korzystać za darmo również z jego prywatnego basenu. Myślę, że jakby się dopłaciło z 2 lari, to i jedzenie byłoby.

Support Music Not Rumour

Obrazek użytkownika Cochise
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 1 tydzień temu
3 Październik, 2007 - 10:42

Jeżli chodzi o Wardzię, to jest dokładnie tak jak pisze mozdok. Akurat razem przyszło nam tam w jedym czasie spędzać czas. W uzupełnieniu wcześniejsego posta, aby wyjaśnić na czym akurat polega różnica w warunkach, przytoczę, że :

1. w turbazie łóżka są stare i zapadające się (nie wyśpisz się wygodnie) podaczas gdy na przeciwko nówki;

2. w turbazie nie ma łazienki, myjesz się obok basenu używając węża z którego gorąca woda leci do basenu, podczas gdy na przeciwko lazienki z prysznicem czyste i nowe;

3. w turbazie toaleta jest kilkadziesiąt metrów od bazy, drewniany wychodek z prześwitującymi scianami, klasyczny na skoczka/narciarza (jak kto woli) - syf na maksa, podczas gdy na przeciwko eleganckie, nowe i czyste;

4. w turbazie na jeden pokój przypada 9 łóżek, co powoduje brak miejsc na plecaki, nie mówiąc już o normalnym, standardowym przemieszczaniu się po pokoju, podczas gdy na przeciwko w pokoju są po 2-3 łóżka i dużo miejsca;

5. w turbazie w nocy jest zimno

6. jak wspomniał mozdok, ludzie nocujący na przeciwko też przychodzą do basenu sie wykąpać (przychodzą tam wszyscy okoliczni mieskzańcy/zakonnicy/turyści)

7. na przeciwko obsługa jest miła i sympatyczna, lubią Polaków, właścicielką jest podobno Polka (tak mówił nam przebywający tam manager); ceny tam to podobno standardowo 10 usd, a dla Polaków jedynie tylko 10 lari.

Obrazek użytkownika Szymon Jakubowski
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 7 miesięcy temu
8 Październik, 2007 - 11:37

Podpisuję się pod obydwoma powyższymi postami. Najważniejsze jest to, że oba opisane miejsca dzieli zaledwie jezdnia (są praktycznie naprzeciw siebie) a różnica jest orgomna. A cena ta sama... :D

Obrazek użytkownika lesny78
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 6 miesięcy temu
16 Październik, 2007 - 21:52

Więcej informacji na temat noclegów w Gruzji na forum: GRUZJA I ARMENIA - wielka samochodowa wyprawa- wrzesień 2007

Obrazek użytkownika jurekjerem
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 1 tydzień temu
14 Grudzień, 2007 - 13:08

KAZBEGI (STEPANCMINDA)

Gia i Iona Picchelauri, ul. Stalina 23 (to oczywiście stara nazwa ulicy, w miasteczku wśród mieszkańców używana jednak do dziś), tel. (899) 71 47 66 (z zagranicy to chyba będzie 0099 99 71 47 66, ale nie jestem pewien, może mnie ktoś poprawi). Pani Gia to bardzo miła kobieta, której dorosły syn wyjechał do Tbilisi, pozostawiając po sobie dwa pokoje w osobnym domku na posesji państwa Picchelauri (Пицхелаури), które są stopniowo dostosowywane do wynajmowania turystów. Kiedy byłem tam we wrześniu 2007, było już ładnie, wygodnie i przytulnie, łazienka znajdowała się jednak jeszcze w sąsiednim budynku (w którym Pani Gia poczęstowała nas pyszną herbatą i dołożyła do naszej skromnej, turystycznej kolacji troszkę lokalnych produktów i bardzo miłą rozmowę).
O Panią Gię lub jej adres należy spytać kogokolwiek w Kazbegi, jest to ok. 100m od głównego placu, więc bardzo dogodna lokalizacja - w związku z tym lepiej nie dać się zaciągnąć do kogoś innego (np. osoby, której spytamy o Panią Picchelauri - w Kazbegi każdy wynajmuje coś turystom), chyba że mamy lepszy namiar :) Nocleg kosztował tyle, ile u wszystkich w Kazbegi, ale nie chcę skłamać, ile to jest, pamiętam tylko, że wyżywienie (którego nie wzięliśmy) kosztuje bodajże 10 lari od osoby. Dodatkowo w związku z kończącymi się pieniędzmi wytargowaliśmy się trochę, ale jak usłyszeliśmy, jakie są w Kazbegi zarobki, zaczerwieniliśmy się ze wstydu przez to targowanie...
W ciągu dnia Pani Gia pracuje w jednym z kiosków przy głównym placu, więc może jej nie być w domu. Iona to chyba siostra pani Gii, nie mieliśmy okazji jej poznać :)

Kaukazofil
Niedostępny
14 Grudzień, 2007 - 17:41

Quote:
tel. (899) 71 47 66 (z zagranicy to chyba będzie 0099 99 71 47 66, ale nie jestem pewien, może mnie ktoś poprawi).

Z zagranicy to będzie:
00995 99 71 47 66

Obrazek użytkownika Kajor
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 9 miesięcy temu
2 Styczeń, 2008 - 21:33

Moje noclegi

Wszystko da sie załatwić za grosze :]. Mimo, ze nie znaliśmy rosyjskiego, a do Gruzji pojechaliśmy na przysłowiową "pałę" :) to udało sie znaleźć kilka ciekawych miejsc. Oto kilka adresów, bądź rad :) :
1) Tbilisi - tam mieszkaliśmy jako goście - zostaliśmy dosłownie wzięci z ulicy i za darmo można było mieszkać - tylko ze niestety na razie nie czuje sie uprawniony do podawania adresu. Ale można iść do Pani Iriny, można również iść do takiego hotelu robotniczego przy stacji metra, tylko ze nie pamiętam jak sie nazywał - ponoć tam strasznie jest, oraz warto wejść i poszukać na necie takiego czegoś jak open house - TO NAPRAWDĘ SIE OPŁACA. Warto tez popytać zwykłych ludzi na przykład na targowisku Didube. Ale moja dobra rada: Uważajcie Tbilisi za bazę wypadowa, przynajmniej załatwcie sobie miejsce, gdzie można zostawić rzeczy to znacznie ułatwia podróżowanie) Nr zaprzyjaźnionego taksówkarza - 899648928 lub +99599648928 lepiej napisać do niego maila wcześniej eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%74%61%72%69%65%6c%5f%74%61%62%61%73%68%69%64%7a%65%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%74%61%72%69%65%6c%5f%74%61%62%61%73%68%69%64%7a%65%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b')) - on na pewno zna jakieś tanie noclegi.
2) Signagi - Jak wiadomo miasto jest w remoncie :) wystarczy popytać sie ludzi. Myśmy zostali przez policjanta zaproszeni do jego remontowanego domu - warunki -2 ale znajomości na 6. Wystarczy powiedzieć żeś Polak :D. Radzę uważać na restauracje na rogatkach miasta, z ładnym widokiem na Kaukaz - gdy upijesz sie winem chcą oszukiwać przy liczeniu rachunku [sic!].
3) Kazbegi - warto iść do wsi Gergeti i zapytać sie o nocleg. Na szczęście wieś jest mała -można spokojnie znaleźć nocleg za 8 lari. W samym Kazbegi pytać o Bela nr 82452234 (15 lari z posiłkiem) - 5 minut od centrum). Miałem gdzieś nr telefonu i adres do takiego bardzo miłego Pana, który oferował nocleg za 10 lar i transport za 11 lari z mozliowścią zatrzymania sie w twierdzy Annanuri. [warto :P] - jak tylko znajdę to umieszczę.
4) Wardzia - My mieliśmy namiot i we wrześniu było jeszcze bardzo ciepło zatem to naprawdę sie opłaca -> warto rozważyć taka opcje, np. w Kaukaz we wrześniu iść z namiotem to nie jest moim zdaniem dobry pomysł-> myśmy zamarzli :]). W Wardzi można sie wykąpac za grosze (2 lari od łeba) w basenie termalnym.
5) Telavi - Guivi i Laki ul. Tabaraukichivili 12 tel (250)72424 i bardzo fajna wycieczka po okolicy za jedyne 10 lari od łeba (miedzy innymi Ikalto, i Alvaderi) pod nr 899 90 23 19 pan Albert - bardzo dobrze zna rosyjski.
6) Borzomi - my spaliśmy w hotelu Tbilisi - wystarczy ugadać sie ze sprzątaczka to i apartament prezydencki za 10 lari za noc sie załatwi (ale poza sezonem - np. wrzesień). Inne to np. Kate i Marina Bozhodow (20 lari z wyżywieniem za noc) 826721226
Na koniec pragnę zaznaczyć, ze Gruzja do najtańszych miejsc na Świecie niestety nie należy, choć jak sie pokombinuje to da sie wsio załatwić. Ja w ciągu dwóch tygodni wydałem niespełna 450 zł. (nie licząc podroży do Gruzji i z powrotem - najtaniej wówczas (lato 2007) było lecieć samolotem z Kijowa, a do Kijowa jechać pociągami ukraińskimi :]) A miałem ogromna przyjemność zwiedzić bardzo dużo :). To były moje jak na razie najpiękniejsze wakacje w życiu! I mam nadzieje, ze jak najwięcej osób tam pojedzie, bo ten Kraj zasługuję na to! Wszystkich Gruzinomaniaków serdecznie pozdrawiam! :) :D

Obrazek użytkownika lukasz
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 6 miesięcy temu
16 Kwiecień, 2008 - 23:05

Akhaltsikhe - nocleg w Domu Polskim, w centrum miasta, trzeba tylko skontaktowac sie z Guramem Kaperskim, to prezes Zwiazku Polakow Poludniowej Gruzji, ktory mowi tylko po rosyjsku, jest bardzo pomocny. Numer do niego (nie wiem czy jeszcze aktualny) + 995 935 388 60.
Z Akhaltsikhe rzut kamieniem do Sapary i mozna stamtad pojechac marszrutka do Vardzii.

Obrazek użytkownika Grzegorz
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 4 mies. temu
25 Maj, 2008 - 21:49

Witam Was. Jestem nowy, więc wybaczcie dziwne pytania. Od dawna kusi mnie wyjazd do Gruzji. Ceny kwater jakie podajecie są...niewiarygodnie niskie. Czy kwatery w miejscowościach przy morzu czarnym mozna znaleźć w sezonie bez większego problemu? Czy tez trzeba się nachodzić? Albo to wcale nie jest możliwe?

Obrazek użytkownika Mateusz Bajek
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
25 Maj, 2008 - 22:14

No problem.

Mateusz Bajek

Obrazek użytkownika Piotr Karwecki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 4 mies. temu
9 Czerwiec, 2008 - 23:13

Zugdidi

Adres w Zugdidi- trzyosobowa grupa moze znależć tam nocleg ze śniadaniem za 40-50 lari za wszystkich.
Dla potrzebujacych przewodnika i transportu do Swanetii również służą pomocą.
Asdres : ZUGDIDI - UL.SAMGORI 6 -BADRY ŻAWNIJA
TEL: +995 215 510 87

Piotr

Obrazek użytkownika emka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 10 miesięcy temu
20 Czerwiec, 2008 - 11:06

hej, dorzuce i swoje - w Tibilisi polecam gorąco Marjanishwili 38, super sie tam mieszkało, towarzystwo miedzynarodowe, zacienione podwórko i 5 kotów, właścicielka - ok, co ważne dla niektórych może być, mówi świetnie po angielskiemu, bo ponoć wcześniej wykładała ów język; Mccheta - nie pamętam nazwiska ani adresu, ale to nie problem, wynajęliśmy pokój u takiej jednej babci (20 L na głowe - co było dużo, ale bylismy padnięci i nie mieliśmy sił się targować, ale per saldo sie opłaciło bo babcia dbała żeby nam niczego nie braował, częstowała nas jedzeniem i winem), której dom jest przy placu przy którym katedra Sweti Choweli stoi, jakby po drugiej jego stronie, dom mial (ipewnie ma) werande-taras obrośniętą winoroślą, a którego jest przepiękny widok na katedrę i w oddali na ko ściół Dżwarii. Warto było się tam zatrzymać, bo Mccheta, mała, spokojna - super sie nadaje na mały przystanek w podróży. Więcej nie podaja, bo w większości przypadlków moznna złapać coś na dworcu i w jakimś tanim mieszkaniu przenocowac.

Obrazek użytkownika Jędrek
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 5 miesięcy temu
11 Lipiec, 2008 - 22:59

Re: trzy adresy

mi_my:
TBILISI
DODO'S HOMESTAY
ul. Marjanishvili 38, email: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%64%6f%64%6f%67%65%6f%72%67%69%61%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%64%6f%64%6f%67%65%6f%72%67%69%61%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
300 m od stacji metra Marjanishvili. Cena 25 lari. Liczba miejsc z 30-35. Dodo to starsza pani, b. sympatyczna i o niepożytej energii. Warunki OK. W pokojach od ulicy trochę głośno. Dom posiada wewnętrzne patio, gdzie można sobie wieczorkiem odpocząć, a przy okazji poznać ludzi. Czyli dobre dyskusje do późnej nocy i kontakty, które mogą być inspirację do kolejnych podróży :D

jak najbardziej polecam, nie ma nic z przesady w tej niespożytej energii
cena wciąż ta sama :)

Ota Pavel:
Spojrzałem i okazało się,że zapomniałem...Cena w Sighnaghi u panny Liki to 10Lara od głowy.Zważywszy na tempo turystycznego rozwoju tej przesympatycznej mieściny(i przede wszystkim warunki kwatery!) ta "dyszka" to rewelka.

tu niestety "dyszka" rozmnożyła się do trzech dyszek :cry:
co prawda skorzystaliśmy bo nie chciało nam się dalej szukać ale wrażenia mocno średnie, ciepła woda na życzenie a kobicina (nie wzmiankowana Lika) chodziła po pokojach pytać czy już wszyscy skorzystali i może ją zakręcić

w Mestii spaliśmy u Gocha Qaldani i Marina Gugava (raczej Marina zajmuje się turystami, Gocha jako małżonek tylko figuruje na pierwszym miejscu) tel.kom. (+995-99) 29-86-42 i (+995-98) 42-46-17 jest to dom położony przy głównej ulicy, jeszcze przed głównym placem, sąsiadujący z budynkiem pogotowia, 15 lari za noc, można z wyżywieniem wtedy cena wzrasta do 25 lari, miła kobieta, wygodne łóżka, prysznic z ciepłą wodą
przed wyjazdem pokazywano nam też pokoiki przy restauracji za placem, nowiutkie, ładne, dwuosobowe z łazienkami ale ceny niestety nie znam

Jędrek

Obrazek użytkownika longdistancer
Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Lipiec, 2008 - 00:21

Nie wiem czy komus jest potrzebny nocleg w Svanetii ale jakby to podaje: Mestia ul.Agmasheniebele 12celo Lalaidi. Glowa rodziny Vaza Paliani mechanik samochodowy wszyscy w Mestii znaja nazwisko Paliani wiec nie bedzie problemu, glowna droga wzdluz rzeki po lewej stronie az na koniec miasta(na wprost budynkow lotniska po drugiej stronie rzeki). Co do ceny nalezy sie targowac zaczynajac od 20 lari/osoba z wyzywieniem.

Obrazek użytkownika kindzal
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 4 dni temu
13 Sierpień, 2008 - 13:32

http://www.pankisi.org/cgi-bin/blosxom.cgi/polish/kwatery

Кавказ это Сила!

Obrazek użytkownika hajle
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 4 mies. temu
5 Wrzesień, 2008 - 23:13

TBILISI - TANI, ALTERNATYWNY HOSTEL

"DOMY TURYSTYCZNE" to niekomercyjna organizacja. Jej glownym celem nie jest jednak biznes! Dlatego proponuje swobodne zakwaterowanie w TBILISI dla podrozujacych z calego swiata. Od podrozujacych oczekuje sie tylko malej sumy za oplaty zwiazane z uzytkowaniem np. goracej wody, gazu, czy produktow do jedzenia. Schronienie pod dachem jest zapewnione bez zadnych dodatkowych kosztow.

Wedle zyczenia moga Wam zaproponowac regionalne wycieczki oraz zwiedzanie roznych rejonow Gruzji. Moga tez zorganizowac spotkania i transport, jak i rowniez zapewnic i dostarczyc informacji na dany temat. Koszt w takim wypadku dana osoba ponosi jedynie za transport, za "uslugi przewodnika" juz nie.

Polecam ten niekomercyjny hostel, ktory jest bardziej atrakcyjny od innych, drozszych hosteli. Alternatywna forma dzialania organizacji, przyjazna atmosfera miejsca, pomoc i opieka w roznych dziedzinach ze strony wlascicieli oraz dogodna lokalizacja (pomiedzy stacjami VAGZLIS MOEDANI a MARJANISHVILI, przy skrzyzowaniu z ul. Ninoszwili) sprawia, ze warto sprawdzic to samemu.

Luka

dane kontaktowe:

Giorgi Lasza Beriszwili
http://www.touristhouses.com
adres: ul. Pochweraszwili 14
e-mail: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6c%61%73%2e%68%61%62%65%72%40%68%6f%74%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%6c%61%73%2e%68%61%62%65%72%40%68%6f%74%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
tel.kom.: +995-95548246
(kontakt po rosyjsku lub gruzinsku)

ps. W razie zainteresowanie Lasza prosi o wczesniejszy kontakt celem zarezerwowania miejsc (najlepiej za pomoca e-maila)

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 miesiąc temu
8 Wrzesień, 2008 - 15:59

teraz, za tydzień też trzeba dać mu znać, czy ma małe obłożenie i nie ma takiej potrzeby?

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika mpiatek
Nowicjusz
Niedostępny
8 Wrzesień, 2008 - 19:42

SWANETIA

Byliśmy w Swanetii na początku lipca 2008. Podróżowaliśmy swoim samochodem terenowym. Znaleźliśmy przewodnika, taksówkarza z Zugdidi, z którym zrobiliśmy kółko wokół Swanetii: Zugdidi - Mestia - Uszguli - Kutaisi - Zugdidi. Za 200lari gościł nas u siebie w Zugdidi a w trasie u swojej rodziny i ich znajomych w Mestii i Uszguli. Wspomnienia - bezcenne ;)

Tristan, Zugdidi, ul. Sowiecka (zapomniałem nr)
tel.: 899-57-03-63 (z Polski +995-99-57-03-63)

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
7 Październik, 2008 - 23:41

Tbilisi- MArjanishvili 38. ODRADZAMY- Ja, Bukanero i jego ekipa(6osób), oraz Slawmir i jego żona Agnieszka.
Możecie tutaj poprzeć.
Znikające pieniądze oddane na przechowanie :O, zero zaufania do Polaków i daremna infrastruktura-spanie pod obrusem na zapadającym się łóżku za 27 lari.

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika gorgonak
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 2 mies. temu
10 Marzec, 2009 - 14:06

WSZYTKO co potrzebujesz wiedzieć o wyprawie do Gruzji

Hej! Jeśli wybieracie się do Gruzji, zajrzyjcie na stronkę http://www.gruzja.czopowicz.pl
Znajdziecie na niej sporo praktycznych informacji (NOCLEGI, podróżowanie, ludzie, jedzenie, opis wyprawy, itp.) i możecie obejrzeć zdjęcia - zobaczyć jak tam jest pięknie:)!

gorgonak

Obrazek użytkownika KamilG.
Nowicjusz
Niedostępny
22 Sierpień, 2009 - 22:08

Witam wszystkich,

Chciałbym się podzielić kilkoma uwagi na temat noclegów. Często będzie to po prostu aktualizacja podanych już na forum informacji.

TELAVI

Gorąco polecam nocleg u Zeusa. Ulica Uniwersytecka 14 (około 15 minut drogi od centrum miasta). Hotel rodzinny prowadzony przez niego nosi nazwę... Olimp. Wspaniała atmosfera i dodatkowo codziennie butelka bardzo dobrego wina domowego za darmo - tylko dla Polaków :] Nieopodal znajduje się restauracja prowadzona przez przyjaciela Zeusa, po krótkiej rozmowie możliwe są dość znaczne zniżki :).

Cena pokoju 2 osobowego z łazienką - 40 lari/dzień
Cena pokoju 2 osobowego z łazienką znajdującą się na korytarzu (bardzo czysta i w praktyce tylko my korzystaliśmy z niej) - 30 lari/dzień

Cena bardzo sutego (wystarczało nam to na ponad pół dni) śniadania (m.in. chaczapuri, omlet ser itd. podlany kieliszkiem domowego koniaku) - 5 lari/os

Jedynym mankamentem jest bardzo rodzicielska opieka ze strony Zeusa i jego żony, co może być trochę irytujące :)

Obecnie nie ma zbyt wielu gości (po wojnie) dlatego tym chętniej jest każdy witany.

KUTAISI

Szczególnie odradzam hotel przy ulicy Kostava 25. Łóżka są niewygodne a pościel brudna (tak jak i wszystko w tym miejscu). Jest ciepła woda ale to tyle plusów tego miejsca. W opinii miejscowych słusznie to miejsce zapracowało na opinię "domu dziwek" (znaczna część gości to pary na jedną noc).

Cena pokoju 2 osobowego - 50 lari/dzień (jest możliwość targowania się, nam udało się zejść do 40 lari/dzień)

BATUMI

Odradzam nocleg u pani Nino (ul. Majewskiego 41). Nie spaliśmy u niej ale byliśmy na miejscu. Żeby dojść do mieszkania należy przejść przez wielki bazar (który kończy się kilkadziesiąt metrów przed wskazanym adresem) i parę dworców. Oznacza to ponad pół godziny (licząc od centrum) przeciskania się pomiędzy nagabujący nas ludźmi. Samo mieszkanie jest w porządku a dla gości jest przeznaczony najlepszy pokój (w którym normalnie mieszka sama pani Nino wraz z mężem). Jednak za takie same pieniądze można znaleźć o wiele przyjaźniejszą kwaterę w tzw. Nowym Batumi (Blokowiska położone przy Aqua Parku). Jest to naprawdę spokojna dzielnica. Dodatkowo doskonale skomunikowana (autobus 101 dojeżdżający zarówno do Gonio jak i do dworca kolejowego). Do centrum można dojść pieszo bulwarem nad morzem.

W razie jakichkolwiek pytań proszę piszcie :)

Obrazek użytkownika bukanero
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 10 miesięcy temu
24 Sierpień, 2009 - 22:12

Przyłączam się do głosu Jaśka. Bardzo nieprzyjemna sytuacja, ostatecznie odpuściliśmy tę kasę ale kwas pozostał. Dodo nie polecam. U Iriny nie spałem ale byłem tam i niezły klimat w środku, jeśli wyląduję w Tbilisi to na pewno do Iriny.

W Mestii mogę polecić nowy hostelik. Irma Xergiani, Kakhiani street 27, nr tel.: 8-98-97-72-38. Nie spałem tam bo jeszcze nie miała otwarte ale Irma to złota kobieta, spotkaliśmy ją na trasie w górach i zabrała nas takim nietypowym stopem ciężarówką, na pace po stromych i wąskich drogach, nad przepaściami wysoko w góry. Super przeżycie. Możecie liczyć na sporo atrakcji u niej i mówi po angielsku.

GO EAST!!!

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
26 Sierpień, 2009 - 00:45

Bedąc w Tbilisi, wystarczy zapytać Irinę o nocleg w innych częściach Gruzji - wyciągnie pudełko z wizytówkami w da Wam wszystkie potrzebne namiary

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika patrycjusz
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 8 miesięcy temu
21 Wrzesień, 2009 - 20:08

TRZY PRZYDATNE ADRESY Z SIERPNIA 2009

BORJOMI - BAKURIANI

Levan "jungle" Jangirashvili - młody i serdeczny Gruzin. jest w stanie załatwic i zoragnizowac praktycznie wszystko. Dwa pokoje plus łazienka z prysznicem. razem dla ok 6 osób. 15 Lari os/dobę.

Namiary:
ulica Pirosmani 18
(+995)98274533
eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6a%61%6e%67%6f%2e%67%65%6f%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%6a%61%6e%67%6f%2e%67%65%6f%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

KOBULETI - BOBOKVATI

Zurab Gorgiladze- baaardzo duży dom nad samym morzem. super warunki. gruzinska goscinnosc. 5 Lari za noc!!
w sprawie noclegu numer do jego córki Ingi (+995)93907579

KOBULETI

Givi Nijaradze
Nocleg nie sprawdzony. bardzo miły starszy facet prowadzący z rodziną bar i gastronomię nad samym morzem.
tel. (+995)99791740[/b]

Obrazek użytkownika annanxo
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 6 miesięcy temu
10 Październik, 2010 - 09:24

Re: wokół gruzji - noclegi

Hej,

Znalazłam jeszcze jeden wątek o noclegach, więc tu też dorzucam swoje 3 grosze:

Wróciłam z Gruzji 1,5 tygodnia temu i chciałabym polecić nowy homestay w Telavi - Eto Guesthouse.
Pierwszy nasz strzał w Telavi to był Tushishvili Guesthouse ale bardzo nam się tam nie podobało. Koszmarnie brudna łazienka, właścicielka zmęczona i zniechęcona, a ja dostałam paskudny pokój, z którego do łazienki miałam biegać dookoła całego domu. Poszliśmy sobie i zupełnym przypadkiem trafiliśmy na pensjonacik Eto i bardzo się z tego cieszę, bo nasz pobyt w Telavi był naprawdę przyjemny.
Właścicielka nazywa się Eto Jajanidze i jest przemiłą osobą. Dużo z nią rozmawialiśmy (mówi trochę po angielsku i po rosyjsku). Jej mąż 2 lata temu wyjechał do pracy w Hiszpanii, ona została sama z dziećmi i próbuje rozkręcić hotelik, żeby się utrzymać.

Dom Eto jest nieduży (4 pokoje dla gości - trzy 2-ki, jedna 3-ka), naprawdę uroczy, pokoje zdaje się właścicielka oryginalnie urządzała dla siebie, więc są naprawdę przyjemne, kolorowe i jasne. Łazienka duża, z kabiną prysznicową i pralką, z której można skorzystać. I - UWAGA - CZYŚCIUTKA! Co, jak się z przykrością przekonaliśmy, w Gruzji zdarza się dość rzadko. Eto planuje zrobić drugą łazienkę dla gości, może w następnym sezonie już będzie. Pokoje i łazienka są na piętrze, na parterze jest bardzo sympatyczna kuchnia z jadalnią - Eto pozwala gościom korzystać z kuchni. Jest też stylowo urządzony salonik (typowo gruzińskie dekoracje), w którym można posiedzieć, pooglądać telewizję (gruzińską i rosyjską) i skorzystać z komputera z internetem.

Eto ma też bardzo przyjemny ogródek z wyłożonym kamieniami patio, na którym wieczorkiem jedliśmy kolację i piliśmy gruzińskie winko :D , a Eto częstowała nas (gratis!) domowym chaczapuri, smażonymi ziemniaczkami i domowej roboty sosem. A później szliśmy sobie na kawkę i pogaduszki z właścicielką, przychodziła czasem sąsiadka, przyjeżdżał starszy syn, naprawdę przesympatyczna, domowa atmosfera.

Ceny u Eto: 20 GEL/osoba za pokój 2-osobowy (my mieliśmy możliwość wykorzystania pokoju 2-os. dla 1os. za tę samą cenę), 15 GEL/osoba za pokój 3-osobowy. Śniadanie 5 GEL (różnorodne, każdego dnia mieliśmy coś innego), obiad 15 GEL (my nie braliśmy, bo jedliśmy na mieście albo sami coś robiliśmy).

Adres: Eto Guesthouse, Eto Jajanidze, Akhvlediani 27. To jest jakieś 5 min piechotą od głównego placu Erekle II moedani, 15 min od rynku z przystankiem marszrutek. Jak ktoś ma ciężki plecak to można wziąć taksówkę, nas kosztowała 2 GEL.
Email: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%66%61%6d%69%6c%79%68%6f%74%65%6c%65%74%6f%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%66%61%6d%69%6c%79%68%6f%74%65%6c%65%74%6f%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

Obrazek użytkownika maciek.kalinowski
Poznający Kaukaz
Niedostępny
25 Październik, 2010 - 15:44

Re: Wokół Gruzji - noclegi

Cześć !
Wróciłem właśnie z Gruzji i przyobiecałem podać namiary na noclegi. Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałem zbyt uważnie poprzednich wpisów, więc jak coś zdubluję to przepraszam.

Tbilisi - tak pro forma bo to chyba bardzo popularny nocleg
IRINE JAPARIDZE, 19/b/3, Ninoshvili str. tel. +995 32 95 47 16, eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
[20 lari od osoby, dużo łóżek w grupowych pokojach, warunki spoko, darmowe wi-fi, Irina to niezłe źródło informacji )

Batumi: Gulnaz Mikeladze, Lermontovi 24 str. +995 (99) 79 72 24, +995 57 96 58 59 - sofo ( córka gospodarza - zna angielski), eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%73%6f%66%6f%2d%73%6f%66%6f%2e%38%33%40%6d%61%69%6c%2e%72%75%22%3e%73%6f%66%6f%2d%73%6f%66%6f%2e%38%33%40%6d%61%69%6c%2e%72%75%3c%2f%61%3e%27%29%3b')) - 18 room, 4 floor
[20 lari od osoby, gospodarz robi niezłe wino :-) ]

Borjomi: Shromis 2 str. Marina - telefonu nie mam niestety
[20 lari od osoby, niedaleko centrum, warunki niezłe tylko kłopoty z ciepłą wodą]

Okolice Kazbegi:
Gergeti: Nazi Guest House
[niestety mało precyzyjna informacja, ale mi się udało jakoś tam dotrzeć]
[Pani Nazi nieźle gotuje, 30 lari od osoby z posiłkami]

??? : Emzar tel. +995 899145477
[ tak naprawdę nie wiem gdzie dokładnie znajduje się dom Emzara bo zawiózł Nas tam samochodem - mniej więcej 10km od Kazbegi ]
[ Emzar jest naczelnikiem policji w rejonie Kazbegi, dom jest na razie w trakcie przygotowywania, ale ponoć ma być gotowy od kwietnia 2011]
[ Emzar jest bardzo obrotny i chyba dość szanowany, ja byłem u Niego w gościnie więc nie wiem jak będzie wyglądała sprawa płacenia za nocleg itp ]
[ Kontakt jest warty polecenia bo z Emzarem można liczyć na niezłe przygody - na przykład podróż do Kachetii z żywym baranem w bagażniku :D]

Obrazek użytkownika Carolescu
Poznający Kaukaz
Niedostępny
31 Październik, 2010 - 18:22

właśnie wróciłem z Gruzji i dorzucę parę uwag na temat noclegów:

TELAVI - też trafiłem do Eto (mają jej wizytówki w muzeum w Telavi), jej dom jest jakieś 5 minut od centrum, kilka domów za jakimś homestayem polecanym w LP, który jednak sprawiał wrażenie niefunkcjonującego. Dołączam się do zachwytów nad domem Eto, wygodnie, czysto, nowocześnie, świetna łazienka, płaciłem 20 GEL, byłem sam i chyba dostałem na własność pokój dwuosobowy :) Dogadanie się z Eto po angielsku jest trochę trudne, ale jest tak sympatyczna, że nie jest to problem :)

adres:
Eto Jajanidze, 27. Elene Akhvlediani, Telavi
899 78 2050
898 333 113
+995 350 770 70

TBILISI - 'homestel' (niby non-profit hostel) Giorgiego, ul. Poskhaverashvili 14, tuż obok dworca, stojąc tyłem do budynku dworca pierwsza ulica równoległa do ul. Królowej Tamary na lewo od niej, w głębi podwórza w budynku nr 14. Giorgi ma dwa pokoje, 9 łóżek (docelowo ma być 10), kiedy tam byłem to był w trakcie częściowego remontu. Generalnie jest czysto, wygodnie (byłem akurat jedynym jego gościem, może jak jest pełno, to jest mniej wygodnie :) ), bez problemów z ciepłą wodą, łazienka wygląda ok, nie ma problemów z dostępem do kuchni. Giorgi mówi nieźle po angielsku, chociaż informacje, jakie udziela np. o połączeniach i godzianch odjazdów marszrutek sporo się z rzeczywistością mijają. Cena za nocleg to 15 GEL. Ojciec Giorgiego może też zawieźć do Dawit Garedży, za kurs z Tbilisi miało być 70 GEL, ale potem wyszło 80. Biorąc pod uwagę położenie2 minuty od metra to bardzo dobre miejsce.
Pierwszą noc spędziłem u jakiegoś człowieka, który kręcił się koło dworca i mnie stamtąd zgarnął, jego dom jest dosłownie 50 metrów od homestelu Giorgiego, ponoć jest reklamowany w japońskich przewodnikach i zawsze pełny jest turystów z Japonii (daje to pewien koloryt, zależy, co kto lubi..), ale generalnie to stanowczo ODRADZAM. Brudno, łóżka ledwo stoją, obskurna łazienka, a cała rodzina jest jakaś mocno pokręcona. Cena też 15 GEL za noc.

Obrazek użytkownika robert/tanais
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 1 miesiąc temu
17 Listopad, 2010 - 14:32

- http://www.ruraltourism.ge

- http://www.miloravagh.ge

- Wardzia : Guesthouse " Taos Kari "
http://www.taoskari.ge.iatp.net
+ 99598169915
+ 99599543440
+ 99593962255

To prawdopodobnie jest ten obiekt o którym forumowicze pisali będąc w Wardzi ( kawiarnia przerabiana na hotel )

- http://www.travel-tbilisi.com

- http://www.davisvenot.ge

Sto wiost nie droga, sto rubli nie pieniądz , sto gram nie wódka

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Mirek7
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 3 dni temu
9 Grudzień, 2010 - 02:17

Dwa tygodnie temu wróciłem z krótkiego wyjazdu z kumplem do Armenii i Gruzji. Ponieważ sporo ciekawych informacji znalazłem na tym forum chciałbym „odwdzięczyć się” pisząc kilka wskazówek odnośnie taniego noclegu w Tbilisi i Vardzi.

Bardzo miłym hotelem jest Tbilisi Hostel ( http://tbilisihostel.com ). Miejsce dość imprezowe, ale bezpieczne i można tu spotkać wielu backpacker’ów. My wynegocjowaliśmy 10% zniżkę ( z 20 na 18 Lari za osobę za noc w kilkuosobowym pokoju), jako, że byliśmy poza sezonem 

Z Tbilisi warto zrobić sobie tanią i dość bezproblemowa 30-to godzinną wycieczkę (połączoną z noclegiem) do Vardzi:
z okolic dworca marszrutek (metro Didube) około g.10-10.30 odjeżdża codziennie marszrutka do Vardzi.
Ta konkretna marszrutka nie zajeżdża na sam dworzec, bo tylko przejeżdża po drodze z Rustavi, przez Tbilisi, Gori, Khashuri, Akhaltsikhe do Vardzi. Koszt przejazdu 15 L/os. „Przystanek” jest na poboczu dużej ulicy – Tsereteli, w kierunku północnym (dane GPS odtworzone z map: N 41stopni 45’2.10’’, E 44stopnie 46’38.90’’). Warto upewnić się jednak pytając miejscowych.
Właścicielami marszrutki (ale nie kierowcami) są dwaj bracia Otanadze mieszkający w okolicy Vardzi. W swoim rodzinnym domu prowadzą nieoficjalny „hotel” (7.5 Lari os/noc), który jak twierdzą może pomieścić 50 osób. Warunki są dość spartańskie (toaleta i bieżąca woda na zewnątrz, łóżka trochę zapadnięte), ale są to przemili ludzie. Tuż obok domu są baseny z bieżącą gorącą wodą mineralną, w których można zażywać kąpieli w cenie noclegu (bardzo miła opcja na wieczór po zwiedzaniu jaskiń). Najbliższy sklep (typu „GS”) znajduje się ok. 300/400 m od „hotelu”.
Hotel ( namiary GPS spisane „z natury”: N 41stopni 24’30.3’’, E 43stopnie 19’53.35’’) położony jest ze 200 m od drogi asfaltowej jakieś 5/6 km wzdłuż owej głównej drogi przed Vardzią. Na głównej drodze jest jakiś zardzewiały znak „Baseny” prowadzący do „hotelu” (na wszelki wypadek podaję odczyty GPS dla tego miejsca - N 41stopni 24’31.2’’, E 43stopnie 19’49.1’’).
Telefon kom. do 1 z braci ( 899-284883) i do 2 (Gienadij 895-550415).
Można ich uprzedzić o wizycie ( i ew. zarezerwować sobie miejsce w marszrutce z Tbilisi), ale z miejscami raczej nie powinno być problemu.
Marszrutka przyjeżdża na miejsce ok. g.15. Jest wiec wystarczająco dużo czasu by jeszcze tego samego dnia zwiedzić skalne miasto.
Plecaki można zostawić na przechowanie w budce strażnika (od biedy dałoby się też tam przenocować jednej osobie).
Ponieważ hotel robotniczy w samej Vardzi jest nieczynny inne opcje noclegu aktualnie są dość trudne do zorganizowania. Na miejscu nie ma restauracji, ani sklepu, choć podobno otwierają coś w sezonie.
Można się umówić z kierowcą marszrutki lub braćmi Otanadze by (za niewielka opłatą) przyjechali przed budkę strażnika wieczorem (np. g.19/20) i zabrali nas do swojego „hotelu” na nocleg. Marszrutka też tam nocuje.
Rano (ok.g.8) jedzie do Vardzi i można przez ok. godzinę jeszcze pokręcić się po okolicy. O g. 9.30 marszrutka przejeżdża przy „hotelu” i też można się zapakować na powrót do Tbilisi, gdzie dojeżdża ok.g.14.

Opisałem opcję ekspresowej wycieczki z Tbilisi, ale jak ktoś ma czas to warto tam spędzić ze 2/3 dni.
Do Vardzi da się też dojechać na g. 14/15 z Yerevania (Armenia) - z głównego dworca autobusowego (Kilikya Avtokayan) codziennie rano (od ok. g.7-7.30) odjeżdżają bezpośrednie marszrutki do Ninotsminda i Akhaltsikhe (trzeba poprosić kierowcę o wysadzenie na skrzyżowaniu do Vardzi).

Obrazek użytkownika dżodżo
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 7 miesięcy temu
9 Wrzesień, 2011 - 15:16

Zakładając, że noclegi tylko w hostelach albo na kwaterach w różnych częściach Gruzji - radzilibyście brać śpiwór czy niekoniecznie?

Obrazek użytkownika Klaudiuss
Nowicjusz
Niedostępny
17 Wrzesień, 2011 - 09:22

Zdecydowanie polecam kilka noclegów.

ZUGDIDI
Warto się tam zatrzymać w drodze do Sweneti lub z Sweneti do Batumi.
Hostel carpe diem
Strona internetowa - http://www.zugdidihostel.com/
mail - eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%7a%75%67%64%69%64%69%68%6f%73%74%65%6c%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%7a%75%67%64%69%64%69%68%6f%73%74%65%6c%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

Świetne i klimatyczne miejsce prowadzone przez dziewczynę z Litwy, która mówi po angielsku i rosyjsku. Zostalismy tam bardzo miło przyjęci. Zaczęli około roku temu. 20 l za osobę

GONIO
Nowy GuestHouse Nakaduli lub Villa Lithuania.
Przyjemne miejsce, ciche i spokojne. Oddalone od plaży o jakieś 10-15 minut na zboczu góry, co akurat jest zaletą, gdyż wzdłuż morza biegnie hałaśliwa droga. Guest House należy do ambasadora Litwy w Gruzji, którego mieliśmy okazję poznać.
Bez targowania - 20 lari.

Prowadzą go dwie osoby:
Khvicha (mówi tylko po rosyjsku) - gruzińska komórka : 558 56 52 07
Natia - tel 557 74 42 40 (mówi po angielsku). Akurat podczas naszego pobytu Natia pracowała w Tbilisi, ale bez problemu skontaktowała nas z Khvichą, który po nas wyjechał .

Miejsce na razie nie ma adresu, zresztą jak się dowiedzieliśmy, w Gonio większość budynków nie ma adresu :)))). Na własną rękę trudno tam trafić - działają od 4 miesięcy, dlatego miejscowi jeszcze o nich nie wiedzą.

SIGNAGHI
Gesthouse Restaurant Kaukasian House - Lali Sozashvili
ul. Pirosmani 5
tel. +995 99 320368

20 lari za osobę

W samym centrum starego miasteczka. Najlepsze kinkhali i saperavi ever!!! Jedno i drugie wykonywane na miejscu. Pani Lali jest bardzo gościnna, mówi biegle po rosyjsku i zaczyna po angielsku. Domowe Saperavi oczywiście można kupić i zabrać do Polski - dwa lity 5 lari :)

Obrazek użytkownika beata65
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 10 miesięcy temu
18 Wrzesień, 2011 - 13:12

Polecam kwaterę u państwa Kaperskich w Achalcyche. Bardzo gościnnie, smacznie, wygodnie. Państwo kaperscy to niezwykle pracowici ludzie, ich dom wyróżnia się na plus spośród innych w okolicy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, podaję namiary i gorąco eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%70%6f%6c%65%63%61%6d%2e%6d%69%6b%68%65%69%6c%5f%6b%61%70%65%72%73%6b%79%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%70%6f%6c%65%63%61%6d%2e%6d%69%6b%68%65%69%6c%5f%6b%61%70%65%72%73%6b%79%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b')) Telefon 00 995 599 30 28 38

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
18 Wrzesień, 2011 - 17:58

Rekomendowane noclegi

TBILISI
Najstarszy i najlepszy hostel w mieście! Świeżo po remoncie.
Irina Guest House
Irina Japaridze
Ul. Ninoshvili 19/B/3
Tel. +995322954716 (z Gruzji 2-954716)
Mobile: +995599111669 (z Gruzji 5-99111669)
e-mail: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%69%72%69%6e%61%35%30%36%32%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
http://www.facebook.com/index.php?lh=587d0031c47dd2df8c7e25ffdc1f9b3c&eu=3-0b-Gr_ML38itwRoDSo0w#!/pages/GUEST-HOUSE-IRINA-tbilisi-Georgia/131244413638242
http://www.irinesplace.com/
Język rosyjski i angielski. Koszt 20 gel. Istnieje możliwość zamówienia transferu z lotniska lub na lotnisko. Irina może polecić wiele innych sprawdzonych kwater na terenie całej Gruzji. Jest prawdziwą kopalnią informacji. 7 minut od stacji metra Marjanishvili, jedna stacja metra do dworca kolejowego, jedna stacja do al. Rustavelego. Międzynarodowa atmosfera i jak mówi Irina: Polska Republika Autonomiczna w Tbilisi ;-)

MESTIA
Roza Shukvani
Guest House
Ul. Vittorio Sella 17
e-mail: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%72%6f%7a%61%73%68%75%6b%76%69%61%6e%69%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%72%6f%7a%61%73%68%75%6b%76%69%61%6e%69%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
tel. +995599641455
Koszt 35-40gel. Świetne miejsce, świetni ludzie, świetne jedzenie. Język angielski i rosyjski. POLECAM SZCZEGÓLNIE!
http://www.roza-mestia.com/

SIGNAGI
Family Hotel Rodziny Zandarashvili
Ul. Św Georgija 11
e-mail: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%64%61%76%69%64%7a%61%6e%64%61%72%61%73%68%76%69%6c%69%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%64%61%76%69%64%7a%61%6e%64%61%72%61%73%68%76%69%6c%69%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
tel. David: +995599750510
Guram: +995558000353
Język angielski i rosyjski
Fajna kwatera z widokiem na Kaukaz z balkonu, wspaniałe jedzenie do syta, wino i czacza też do syta ;-) Koszt 35 gel z wyżywieniem. Bardzo pomocni gospodarze.
http://www.facebook.com/index.php?lh=587d0031c47dd2df8c7e25ffdc1f9b3c&eu=3-0b-Gr_ML38itwRoDSo0w#!/hostel.sighnaghi

LAGODEGI
Irina Orujashvili
http://www.facebook.com/index.php?lh=587d0031c47dd2df8c7e25ffdc1f9b3c&eu=3-0b-Gr_ML38itwRoDSo0w#!/profile.php?id=100002845405282
Hotel „Cztery Pory Roku” – miła przydomowa gostinica, niedawno zbudowana. Bardzo blisko bramy parku narodowego. Czysto, schludnie, dobre jedzenie.
Tel. +995577959149
+995595988110
Język rosyjski. Koszt ok. 35-40 gel z wyżywieniem (dokładnie nie pamiętam w tej chwili).

BORŻOMI
Semeni Hotel
Czysto i schludnie.
ul. Kostava 2
tel. +9958367220780
mobile: +995593671981
język rosyjski. Koszt 70 lari za pokój (zimą nawet 60 gel).

ONI
Hotel Orion
Przy głównym placu, koło komisariatu. Nowy i wypaśny hotel. Łazienki w pokojach. Śniadanie w cenie.
Tel. +995591255999
+995599343161
eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%68%6f%74%65%6c%6f%72%69%6f%6e%40%6d%79%73%65%6c%66%2e%63%6f%6d%22%3e%68%6f%74%65%6c%6f%72%69%6f%6e%40%6d%79%73%65%6c%66%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
Cena – 80 gel za pokój

LENTEHI
GULCHINA GVIDIANI

Lentekhi,Stalini street .24
+995574767778
eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%67%67%75%6c%63%68%69%6e%61%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%67%67%75%6c%63%68%69%6e%61%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
Język angielski
Chyba 35gel za osobe z wyżywieniem.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika vika
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
18 Wrzesień, 2011 - 21:05

odn. noclegu w WARDZI
Nie polecam noclegu u reklamowanego kiedyś na forum Tamaza Nakanadze w Wardzi. Wprawdzie gospodarz stara się jak może, częstuje winem swojej roboty i czaczą, ale za taka ruderę jak tam ma i warunki beznadziejne, jedzenie wciąż takie same i też nie wyrafinowane chciał 35 lari, podczas gdy w Kutaisi za eleganckie, czyste pokoje z łazienką płaciliśmy 30 lari.Lepszy w Wardzi jest świeży hotelik Taos kari za 30 lari (przy moście) i nieco dalej ( w drodze do klasztoru) Volodia cotage. Natomiast kuzyn Tamaza buduje całkiem elegancki hotelik,świetnie zakomponowany w przyrodę w przylegającej do Tamaza posesji. Pewnie już w przyszłym roku będzie czynny- warto więc tam zajrzeć.Będzie to pierwszy dom przy wjeździe.

Obrazek użytkownika Redakcja kaukaz.pl
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 6 miesięcy temu
18 Wrzesień, 2011 - 21:37

vika:
podczas gdy w Kutaisi za eleganckie, czyste pokoje z łazienką płaciliśmy 30 lar

Czy możesz podać namiary na ten nocleg w Kutaisi?

Redakcja kaukaz.pl

Obrazek użytkownika mwodnik
Nowicjusz
Niedostępny
19 Wrzesień, 2011 - 19:08

Polecam nocleg w Batumi. Pani "złowiła" nas na ulicy, wiec podeszliśmy do propozycji z pewną nieufnością, ale okazała się jednym z najprzyjemniejszych przystanków na naszej trasie.
Niestety nie wiem, jak Pani się nazywa...mieszka wraz z rodziną przy ul. Konstantina (uwaga, równolegle jest Zwiada) Gamsachurdii 42 m.3 tel 555 133 759. Wynajmuje pięterko mieszkania z trzema osobnymi sypialniami, "salonikiem" z netem (telewizor też, a jakże ;-) ale też mile miejsce do wspólnego posiedzenia) oraz łazienką. Jest przestrzennie i niekrępująco, a łóżka, przynajmniej w większości, nie przypominają hamaków. Pani spontanicznie rano serwowała nam pyszną turecką kawę, z dodatkami (a to owoce, a to miód w celach leczniczych, bo usłyszała że ktoś kaszlał!), a wieczorem przyniosła "damasznyje wino".
Lokum dobrze położone, i z miłymi gospodarzami, chętnymi do pomocy i wsparcia informacjami. Płaciliśmy 20 lari/os

Obrazek użytkownika pa_welk
Poznający Kaukaz
Niedostępny
19 Wrzesień, 2011 - 23:37

7 dni temu wróciłem z GRUZJI oto noclego które polecam i odradzam.
POLECAM
TIBILISI
BIGSTAR HOSTEL
mail: eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%74%62%69%6c%69%73%69%73%74%61%72%68%6f%73%74%65%6c%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%74%62%69%6c%69%73%69%73%74%61%72%68%6f%73%74%65%6c%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

SIGNAGI

DAWID GAREDZIA

KUTAISI adres KUTAISI ulica DEBi Ishxhnelebi 26, telfon + 995 899 31 90 92, lub +995 877 474722. Cena 38lari z duzym sniadaniem, bardzo mila obsługa.

USZGULI

Rewelacyjna rodzina ktora prowadzi hostel, bardzo fajne goralskie pokoje oraz swietne sniadania i kolacje w stylu swaneckim (czyli sporo serów, chelba i jaj) wszystko w przystepnej cenie 35lari z jedzeniem za osobe. Zdjecie ponizej tel. +995 598 82 40 79 wlasciciel jest troche na dystans ale wlascicielka jest bardzo mila kobieta (uratowala mi zycie herbata mietowa na kaca).

BORJOMI cena 35lari za osobe, swietne sniadania.

ALHALKALAKI ale pokoj na pelnym wypasie bardzo wygodny i czysty, co nie jest zawsze w Gruzji. Sniadanie wytargowalem na drugi dzien za free i bylo królewskie - bardzo fajna obsluga tel. +995 514 02 37 07 adres Akhalkalaki, ul Mashtots 31

ODRADZAM
TIBILISI

NOCLEG U ALEXA - to był nasz pierwszy nocleg. Uczyliśmy sie Gruzji i Tibilisi w bólach - nocleg u Alexa znalezlismy na forum (link). Pierwsza noc byla mial byc tani pokój za 13 lari za osobe. Pokoj byl OKROPNY, o powierzchni nie wiekszej nic przedział sypialny w wagonie PKP (tak tez wyglądał). Brak okien, tylko lufcik na korytaż oraz bliskość WC dyskwalifikuje ten pokój kompletnie. Wogóle jeśli ktoś proponuje cos w Tibilisi za mniej niż 25lari to bym był podejrzliwy.
Druga noc przenieśliśmy sie do czegoś większego, kosztowało 25lari od osoby - bylo to jakby mieszkanie, kawalerka dwa-poziomy (dół kuchnia/ góra 4 łóżka i biblioteczka). Miała tylko jeden minus - brak wody, ponoć wyłączyli w calej dzielnicy miasta. Alex wogóle się tym nie przejął, po narzekaniach podesłał nam wode w baniakach. Dzięki niemu okryliśmy BANIE w TIBILISI - każdemu polecam. Ostrzegam przed ALEXEM!!!

LENTHEKI - spaliśmy na kwaterze u DASZY (wariatki), byliśmy zmęczeni drogą (1dzień ok 100km po górach z Kutaisi) i chcieliśmy się przespać godnie. A było tak, DASZĘ polecił nam policjant - a DASZA była jakąś wariatką która chciała nas na komendę położyć spać a potem wyelegować w góry o 6 rankiem bo już zapłaciliśmy (25lari za osobe) i teraz to sio. ODRADZAM DASZE.

Obrazek użytkownika vika
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
22 Wrzesień, 2011 - 19:32

Podaję namiar na dobry nocleg w Kutaisi.
Hotel Lali
ul. Debi Ishkhnelebi 16
Tel. +995/599376525
Za 30 lari nocleg. Hotel o dobrym standardzie. Czyste pokoje 2-os z łazienkami. Piękna weranda z widokiem na Kutaisi. Można też na miejscu za dodatkowa opłatą zamówić jedzenie. Nieopodal Bagrati.

Obrazek użytkownika Redakcja kaukaz.pl
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 6 miesięcy temu
22 Wrzesień, 2011 - 19:32

Dzięki :wink:

Redakcja kaukaz.pl

Obrazek użytkownika dana i darek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 6 miesięcy temu
7 Październik, 2011 - 19:13

BOJOMI - BAKURIANI

Noclegi w przyjemnej atmosferze. Dwa pokoje 3-4 osobowe, jest ciepla woda koszt 20 GEL os/noc. Moliwo