Twoje konto

GTranslate

Azerska wiza tranzytowa

20 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika skuty
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 6 miesięcy temu
9 Maj, 2008 - 01:01

Azerska wiza tranzytowa

Witam,
Czy ktoś z obecnych wyrabiał tę wizę? Nie udało mi się uzyskać informacji czy żeby ją otrzymać w Warszawie, trzeba mieć bilety na przejazd przez terytorium Azerbejdżanu (co byłoby dość trudne do zrobienia), czy może wystarczy sam fakt posiadania biletu lotniczego do Gruzji i wiza Iranu.

Obrazek użytkownika Andrzej112
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 dni temu
11 Maj, 2008 - 19:01

Re: Azerska wiza tranzytowa

skuty:
Witam,
Czy ktoś z obecnych wyrabiał tę wizę? Nie udało mi się uzyskać informacji czy żeby ją otrzymać w Warszawie, trzeba mieć bilety na przejazd przez terytorium Azerbejdżanu (co byłoby dość trudne do zrobienia), czy może wystarczy sam fakt posiadania biletu lotniczego do Gruzji i wiza Iranu.

Czesc zrobisz bez problemu wize na Azery w Tbilisi 47$.

Obrazek użytkownika skuty
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 6 miesięcy temu
30 Maj, 2008 - 22:27

Tak na wypadek gdyby ktos wybieral sie do konsulatu azerskiego w warszawie, to konsul wzial wolne do 20 czerwca wiec wiz nie wydaja do tego czasu :)

Obrazek użytkownika timisoar
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 5 miesięcy temu
19 Czerwiec, 2008 - 17:17

Andrzej112:
skuty:
Witam,

Cześć mozesz napisać coś więcej o wyrobieniu wizy w Tbilisi? Ile to trwa, jakie są procedury itp? czy trzeba podawać zarezerwowane miejsce pobytu w Azerbejdzanie?

Kaukazofil
Niedostępny
23 Czerwiec, 2008 - 22:10

timisoar:
Andrzej112:
skuty:
Witam,

Cześć mozesz napisać coś więcej o wyrobieniu wizy w Tbilisi? Ile to trwa, jakie są procedury itp? czy trzeba podawać zarezerwowane miejsce pobytu w Azerbejdzanie?

Czesc,wiza Azerska miesci sie kolo Tureckiej i Czeskiej rano dajesz wnioski i tam w celu podrózy Baku podobno nikt sie nie czepia,ja tam jezdze zawodowo wiec wpisuje firme ale spotkałem turystów tak wpisali i przeszło,problem jest z zapłata taj wizy bo banki sie mieszcza dosc daleko adresy sa pokazane na tablicy na płocie ambasady koszt taksówki 8 lari w obie strony taksiarz miły młody chłopak jezdzi granatowym oplem i stoi od rana koło ambasady,jak coś nie poniał to napisz,odpowiem,pozdro.

Obrazek użytkownika nomads.world
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 3 mies. temu
1 Lipiec, 2008 - 14:12

My wyrabialiśmy azerską wizę tranzytową w Tbilisi w czerwcu 2008. Ambasada mieści się blisko ambasady czeskiej i tureckiej w dzielnicy VAKE, 100 m od ruchliwej ulicy Chavchavadze Av. (czyt. czawczawadze). Przyjmowanie wniosków od 10:00 do 13:00, czas oczekiwania 3 dni robocze. Formularze do wypelnienia dali nam na ulicy, potem czekalo sie w kolejce tez na ulicy!!! Wiza jest ważna na 5 dni od momentu przekroczenia granicy. Gość z papierosem w ryju wpisuje miejsce przekroczenia granicy przy wyjeździe z Azerbejdżanu (w naszym przypadku Astara do Iranu). Koszt tranzytówki to 20 $ - bank kolo metra Marjanishvili. Procedura wygląda tak, że sklada sie aplikacje (2 kolorowe zdjęcia, 1 formularz, ksero paszportu gości sam zdielal), po 3 dniach roboczych przychodzi się o 10 rano, zostawia paszport, odbiera się kwit z ambasady, leci do banku zaplacic, z powrotem do ambasady z pokwitowaniem i odbiór paszportu z wizą po 16.

Nie mieliśmy żadnych biletów na przejazd, ani rezerwacji hoteli, tylko wizę irańską.

My niestety nie odebraliśmy wizy, bo nagle musieliśmy wrócić do Polski, ale mamy nadzieję, że tam na nas czeka.

mają też stronkę po angielsku, ale na meile nie odpowiadają

http://www.azembassy.ge/

www.nomads.world.prv.pl

Kaukazofil
Niedostępny
4 Lipiec, 2008 - 21:49

nomads.world:
My wyrabialiśmy azerską wizę tranzytową w Tbilisi w czerwcu 2008. Ambasada mieści się blisko ambasady czeskiej i tureckiej w dzielnicy VAKE, 100 m od ruchliwej ulicy Chavchavadze Av. (czyt. czawczawadze). Przyjmowanie wniosków od 10:00 do 13:00, czas oczekiwania 3 dni robocze. Formularze do wypelnienia dali nam na ulicy, potem czekalo sie w kolejce tez na ulicy!!! Wiza jest ważna na 5 dni od momentu przekroczenia granicy. Gość z papierosem w ryju wpisuje miejsce przekroczenia granicy przy wyjeździe z Azerbejdżanu (w naszym przypadku Astara do Iranu). Koszt tranzytówki to 20 $ - bank kolo metra Marjanishvili. Procedura wygląda tak, że sklada sie aplikacje (2 kolorowe zdjęcia, 1 formularz, ksero paszportu gości sam zdielal), po 3 dniach roboczych przychodzi się o 10 rano, zostawia paszport, odbiera się kwit z ambasady, leci do banku zaplacic, z powrotem do ambasady z pokwitowaniem i odbiór paszportu z wizą po 16.
No to mieliscie tak zwanego pechozola bo byłem tam kilka nascie razy i tuysci załatwiali i zawsze dostali bez zadnych problemow.ale trzeba jezyk badzo krótki miec bo to nie USA tylko posowieckie Republiki.pozdro.

Nie mieliśmy żadnych biletów na przejazd, ani rezerwacji hoteli, tylko wizę irańską.

My niestety nie odebraliśmy wizy, bo nagle musieliśmy wrócić do Polski, ale mamy nadzieję, że tam na nas czeka.

mają też stronkę po angielsku, ale na meile nie odpowiadają

http://www.azembassy.ge/

No to mieliscie tak zwanego pechozola bo byłem tam kilka nascie razy i tuysci załatwiali i zawsze dostali bez zadnych problemow.ale trzeba jezyk badzo krótki miec bo to nie USA tylko posowieckie Republiki.pozdro.

Obrazek użytkownika longdistancer
Poznający Kaukaz
Niedostępny
26 Lipiec, 2008 - 23:46

Tak jest, zadnych problemow ja w czerwcu wyrobilem na 7 dni za 60 euro(odkad weszlismy do Schengen) ale wystawiaja tez na dluzszy okres w tej samej cenie. Adres ambasady: 16 Mukhadze, latwo trafic idac ulicą Chavchavadze skrecamy przy cerkwi(waskie przejscie przy straganach). Od ambasady do banku mozna jechac marszrutka nr. 34 do ul. Margianiszfili 4(po lewej zaraz za mostem). Bank nazywa sie Blizko, prowizja przy wplacie 2 lari. Chyba bardziej szczegolowo juz nie mozna.

Obrazek użytkownika nomads.world
Poznający Kaukaz
Niedostępny
29 Lipiec, 2008 - 10:58

wlasnie (29.07.2008) odebralismy tranzytowe wizy do Azerbejdzanu w Tbilisi. Wnioski zlozylismy przeszlo miesiac temu, bo musielismy wrocic do Polszy. KOszt 5 dniowej tranzytowki to 20 $, wazna od momentu przekroczenia granicy. Miesieczna wiza do Azerbejdzanu kosztuje 40 $ - czas oczekiwania 3 dni robocze.

www.nomads.world.prv.pl

Obrazek użytkownika piotr102
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 mies. temu
1 Maj, 2010 - 09:29

temat widzę jest sprzed dwóch lat i prawdopodobnie mogło sie coś zmieńić od tego czasu dlatego odświezam temat. jak teraz wygląda sytuacja wyrobienia wizy turystyczniej czy tranzytowej w Tibilisi do azerbejdzanu? czy potrzebne są jakieś vołczery, rezerwacje? ile kosztują? Jesli ma ktoś jakieś swieże info na temat - prosze o info.
jadę samoch. na wyprawę po Gruzji, Azerbejdzanie i armenii. u Azereów chcemy być do 5 dni.

Obrazek użytkownika angee
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 5 miesięcy temu
10 Maj, 2010 - 15:00

wiza Azerbejdżanu w Warszawie

A ja mam pytanie co do ubiegania się o azerbejdżańską wizę w ambasadzie A. w Warszawie.
Na stronie internetowej podano wysokość opłaty wizowej (w euro), ale nie ma żadnego numeru konta ani info w jaki sposób tę opłatę uiścić, ani według jakiego przelicznika to przeliczyć na złotówki. Dzwoniłam do ambasady, ale no cóż... mój rosyjski był równie kiepski jak polski osobnika, który odebrał telefon... więc nadal nie jestem pewna co z tą opłatą... Jakiś numer konta mi podał, ale... hmm...
Więc jeśli ktoś niedawno wyrabiał wizę do Azerbejdżanu, to proszę, opiszcie mi w prostych słowach i krok po kroku, co powinnam zrobić... Formalności tego rodzaju mnie przerastają... :? Z góry dziękuję za pomoc...

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 6 miesięcy temu
10 Maj, 2010 - 20:19

Re: wiza Azerbejdżanu w Warszawie

angee:
A ja mam pytanie co do ubiegania się o azerbejdżańską wizę w ambasadzie A. w Warszawie.
Na stronie internetowej podano wysokość opłaty wizowej (w euro), ale nie ma żadnego numeru konta ani info w jaki sposób tę opłatę uiścić, ani według jakiego przelicznika to przeliczyć na złotówki. Dzwoniłam do ambasady, ale no cóż... mój rosyjski był równie kiepski jak polski osobnika, który odebrał telefon... więc nadal nie jestem pewna co z tą opłatą... Jakiś numer konta mi podał, ale... hmm...
Więc jeśli ktoś niedawno wyrabiał wizę do Azerbejdżanu, to proszę, opiszcie mi w prostych słowach i krok po kroku, co powinnam zrobić... Formalności tego rodzaju mnie przerastają... :? Z góry dziękuję za pomoc...

Niektóre biura podróży wyrabiają za niewielką opłatą. Może warto sięzoriętować w Twoim miejscu zamieszkania - to może wyjść taniej niż wycieczka do Warszawy.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
11 Maj, 2010 - 08:44

Re: wiza Azerbejdżanu w Warszawie

angee:

z płatnością nie ma żadnego problemu, dostajesz blankiet czy tam nr konta i pani mówi, gdzie jest "ich" bank - jak ja płaciłam to był millenium - wtedy nie płacisz opłaty manipulacyjnej.

i wracasz za chwilę do ambasady pokazać, że opłata poszła.
i już

tylko musisz sprawdzić, czy konsulat jest czynny w każdy dzień tygodnia, bo jak ja tam się kręciłam, to chyba nie każdy dzień był interesantów.

i generalnie pani konsul jest naprawdę miłą babką, chętną do współpracy i pomocy, zupełnie inaczej niż jest tu na miejscu w baku.
to co ja tam wyrabiałam z wnioskiem wizowym, to historia, a babeczka czekała na mnie po godzinach swojej pracy, bym wszystko doniosła.

uważam, że warto się za tą wizą zakręcić osobiście, chyba że do tej wawy masz naprawdę daleko.

Nowicjusz
Niedostępny
11 Maj, 2010 - 12:28

Dzięki za pomoc! W takim razie odwiedzę ambasadę jeszcze w tym tygodniu, faktycznie jest czynna pon, śr i piątki. Pozdr.

Obrazek użytkownika atlochowski
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 5 miesięcy temu
17 Maj, 2010 - 16:42

W takim razie jeszcze ja mam pytanie. Jak to wygląda z wyrabianiem wizy w ambasadzie w Warszawie ? Na stronie jest napisane że potrzebne jest zaproszenie wysłane przez Azerski MSZ aby otrzymać wizę. Czy rzeczywiście bez tego zaproszenia nie da rady się obejść ?

Planuję w tym roku podróż rowerową przez Gruzję, Azerbejdżan, Iran i Armenię i nie chciałbym odpuszczać Azerbejdżanu.

Nowicjusz
Niedostępny
17 Maj, 2010 - 23:23

Zaproszenie nie jest konieczne. To chyba jakiś martwy zapis biurokratyczny. Ja wpisałam tylko nazwę hotelu, nawet bez żadnego potwierdzenia rezerwacji. Pani z sekcji konsularnej powiedziała mi, żebym przyniosła dokumenty pod koniec maja, bo inaczej leżałyby i tak do tego czasu w ambasadzie... Z tego co mówiła, dostanę wizę bez problemu. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Mateusz Bajek
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
18 Maj, 2010 - 20:47

skuty:
Witam,

Starczy wiza do Iranu - ja tak zrobiłem i nie było problemu

Mateusz Bajek

Obrazek użytkownika Człowiek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 2 mies. temu
20 Maj, 2010 - 09:36

Różnorodność informacji podawana w wielu miejscach :oops:

Ponaglam pytanie - czy potrzebne jest zaproszenie ??

Obrazek użytkownika Piotr Karwecki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 10 miesięcy temu
20 Maj, 2010 - 21:08

wiza tranzytowa

Nie potrzeba zaproszenia przy wizie tranzytowej.
Trzeba przy aplikacji o wizę tranzytową posiadać jedynie wizę kraju docelowego np.Iranu, Turkmenistanu..
To wystarczy.

Piotr

Obrazek użytkownika atlochowski
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 5 miesięcy temu
21 Maj, 2010 - 11:13

A przy wizie turystycznej zaproszenie jest obowiązkowo potrzebne ?