Twoje konto

GTranslate

sprowadzenie samochodu do Polski

14 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika starek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 4 mies. temu
11 Sierpień, 2010 - 11:27

sprowadzenie samochodu do Polski

Witam
Czy ktos może mi pomóc lub poradzić, w jaki sposób najprościej sprowadzić do Polski samochód, który utknął w Baku? Czy lepiej wrócić nim jadąc czy wysłac kontenerem?

Pozdrawiam

starek

Poznający Kaukaz
Niedostępny
13 Sierpień, 2010 - 15:16

Czy ktoś jechał z Baku do Polski samochodem? Ile czasu może zająć podróż i czy drogi są w miarę przejezdne? Kórą droga najlepiej jechac?

starek

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
14 Sierpień, 2010 - 10:09

moi znajomi jechali przez gruzję turcję bg, zajęło im to 5 dni, ale z tego co wiem, mieli przystanek w stambule na jakieś zwiedzanie, ale nie wiem, dokładnie, ile tam byli.

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
14 Sierpień, 2010 - 18:17

jechalismy miesiac temu w przeciwna strone i zajelo nam to okolo 40-45 godzin samej jazdy + 2 noclegi (w BG i Istanbul) i zwiedzanie Ist. Ale polow drogi jechalismy przez zadupia straszne, zwlaszcza Bulgarie. Jazda przez Serbie jest lepsza pos wzgledem komfortu drogi, ale ta trasa 2 razy przekraczasz granice UE i z tego powodu możesz stac 2x 5 godzin (na granicy TR/BG i SRB/HU)

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Poznający Kaukaz
Niedostępny
16 Maj, 2011 - 20:25

Re: sprowadzenie samochodu do Polski

Witam ponownie
Tak jak pisałem kilka miesięcy temu muszę sprowadzić z Baku samochód, który od roku tam stoi. Samochód jest prawie nowy jednak nie był przez ten czas uruchamiany i będę potrzebował na miejscu jakiegoś serwisu samochodowego, który mi go uruchomi i posprawdza (akumulator, klocki itp) - czy mogę prosić kogoś, kto jest na miejscu w Baku o pomoc w tej kwestii? Może jest też ktoś, kto chciałby przyjechać tym samochodem do Polski albo ma kontakt to jakiejś firmy spedycyjnej, która mogłaby go przetransportować do kraju? Wszystkie pomysły mile widziane.

Obrazek użytkownika abernacka
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 3 mies. temu
16 Maj, 2011 - 21:50

Do Batumi do portu. Tam do kontenera armatora MSC i droga morską do Gdyni.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
18 Maj, 2011 - 15:40

Niestety ta opcja odpada - rozmawiałem z armatorem. Czy ma ktoś może inny pomysł?

Kaukazofil
Niedostępny
18 Maj, 2011 - 16:12

starek:
Niestety ta opcja odpada - rozmawiałem z armatorem. (...)

Można poznać więcej szczegółów.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
18 Maj, 2011 - 22:00

Rozmawiałem z tą firmą, przekazali mi namiar na inną gdyż oni nie są w stanie, a z kolei ta druga firma miała się odezwać jeśli się tego podejmą, ale się nie odezwali :(

Dżigit
Niedostępny
19 Maj, 2011 - 08:25

sporo gruzinów i ormian(azerów chyba mniej ale też) podróżuje do niemiec samolotem, by wrócić sprowadzonym autem. może musisz odnaleźć takiego człowieka, co zamiast biletu na samolot wsiądzie w twoje auto i przeprowadzi.

ale jak to technicznie sobie wyobrażasz? przecież to cała masa jakichś poświadczeń notarialnych byłaby potrzebna, kto właściciel a kto może kierować.

Kaukazofil
Niedostępny
19 Maj, 2011 - 10:09

starek:
Rozmawiałem z tą firmą, przekazali mi namiar na inną gdyż oni nie są w stanie, a z kolei ta druga firma miała się odezwać jeśli się tego podejmą, ale się nie odezwali :(

Wydaje mi się, ze źle ich pytałeś.
Oni jako armator globalny świadczy usułgi transportowe. Akurat ten armator do Batumi pływa!
Kwestie spedytorskie oraz wszelkie napełnienia kontenerów świadczy port i jego kontrahenci z Batumi.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Maj, 2011 - 13:26

abernacka - oni poprostu właśnie nie mieli żadnego partnera w Baku. Nawiązałem inny kontakt, jednak koszty są za duże - min. 4 tys. EUR netto.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
31 Maj, 2011 - 12:08

volta2 - czy mógłbyś zapytać którędy dokładnie Twoi znajomi jechali na trasie Polska - Baku?

Dżigit
Niedostępny
2 Czerwiec, 2011 - 18:56

ok, mogę spytać. ale zakładam że jako obywatele wnp mogli jechać przez rosję?
choć tam policja znana z łapówkarstwa, to może wybierali bezpieczniejszą drogę przez turcje(azerowie mówią prawie w tureckim)

a możesz dokładniejszych info udzielić(na priv)
co samochód robi w baku, itp.
ile jesteś w stanie zapłacić za przerzut auta? mam tu znajomego marynarza, może on zna jakieś "koleżeńskie" sposoby(polak), typu tym statkiem tu a stamtąd tam...

prawdę mówiąc to sama chętnie przywiozłabym twój samochód do kraju, bo marzy mi się taka podróż przez turcję, ale właśnie ze względu na ceny aut, musimy nasz tu sprzedać, i wrócić samolotem:)

a może jacyś polacy (tutejsi wolontariusze?) by chcieli się tak przejechać? to auto jest na polskich numerach?
jeśli nie chcesz tu na forum, pisz na priv