Twoje konto

GTranslate

Wyprawa samochodem- wiosna 2011

21 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika mikrusik
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
30 Październik, 2010 - 22:58

Wyprawa samochodem- wiosna 2011

Wybieramy się ekipą do Gruzji.
Będzie to w granicach 3-4 aut.
Jeździmy razem troszkę najczęsciej nie po asfalcie.
Planujemy wyprawę na kwiecień 2011 r.
Informacje na froum o drodze lądowej są już chyba troszkę nieaktualne.
Może ktoś przebywał taką trasę w po czerwcu 2010r.
Co z przekraczaniem granicy od strony Rosyjskiej?
We wrzesniu wycofały się ostatnie oddziały okupacyjne, może coś się zmieniło?
Będziemy rozważać każdą trasę, ale jak widać najmniej komplikacji urzędowych powoduje droga przez Turcję.
Za wszystkie informacje dziękuję.

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 miesiąc temu
31 Październik, 2010 - 02:24

Re: Wyprawa samochodem- wiosna 2011

A co się według Ciebie zmieniło przez ostatni rok?? Owszem, Gruzini budują drogi, cały czas, nawet do Swanetii, słyszałem że także planują zmodernizować drogę do Tuszetii, co nie zmienia faktu że nadal będzie ona ciężka i nie dla leszczy ;-)
Granica z Rosją jest nadal niedostępna dla obywateli UE i nie ma przesłanek aby miało się to zmienić. Jedyna droga lądowa to przez Turcję, ew. z Ukrainy promem, niektórzy rozkminiali tu możliwość promu z Soczi do Trabzonu ale nie wiem jak z tym jest. Jak coś to pytaj.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Amator Kaukazu
Niedostępny
31 Październik, 2010 - 08:07

Co do zmian to się nie wypowiem.
Pierwszy raz i jedyny jak dotąd byłem w tym roku we wrześniu.
Było super i po mojej relacji, opowieściach wielu z moich znajomych zadeklarowało chęć odwiedzenia tego kraju.
Deklaracja i wyjazd czesto nie mają dużo ze sobą wspólnego, więc chodzi o drogę z jak najmniejszą ilością obsługi urzędowej.
Ja też będę tam wracał, bo mam tam przyjaciół i znajomych.
Z tymi leszczami na drodze to różnie bywa.
Widziałem wielu "starych" i wprawionych kierowców co mieli wtopy, a nowicjuszom się udawało smigać.
Troszkę bawimy się w terenie więc nie ma strachu o autka. Sprzętu też troszke jest do wzajemnego wsparcia i myślenia w główkach.
NIe nastawiamy sie na " off road", tylko na turystykę.
Dzięki za informacje.
Pozdrawiam

Tamada
Niedostępny
31 Październik, 2010 - 09:08

No to podkręcę Cie jako kierowcę ;-) i wyostrzę Twój apetyt na następną wyprawę ;-)
Tuszetia - raj dla terenowego samochodu:
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=5mBR0DKoCRE[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=LWirYjBQVfw&feature=related[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=x-CVthTBmTY&feature=related[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=5vZ-8MSf680[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=5nghOe96N_k&feature=related[/BBvideo]
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=oYpOuSe5jeQ&feature=related[/BBvideo]
Jakość taka sobie bo z komórki ale daje pojęcie ;-)
Proponuję też Swanetie. Relacje znajdziesz na stronie której adres wyświetla się u dołu.
Polecam także Armenię, Karabach i Azerbejdżan. Super foty masz na Waszym forum!! Aż mnie w dołku.... ;-)
Pozdrawiam!

Amator Kaukazu
Niedostępny
31 Październik, 2010 - 09:55

Cześć kulinarna najbardziej przemawia :D
W relacji nie powielałem znanych informacji z miejsc w których bylismy, to zawsze mozna doczytać.
To forum jest kopalnią wiedzy, a ja nie będę dublował profesjonalistów.
Gdyby ktos jeszcze miał ochotę to zapaszam na:
http://4x4off.pl/showthread.php?tid=170
Nie jest to żadna reklama wieć myślę, że admin z tego forum nie będzie mnie banował :wink:
Filmiki suuuuuuper, dzięki.
Co do jakości, to też źle nie jest, a jak ktoś widział krajobrazy Gruzji, to resztę w wyobraźni sobie domaluje.
Jak już jestem zakręcony, ale resztę co się wacha zapewne podkręci :D
Dzięki.
P.S.
Pozwoliłem umieścić sobie Twoje filmy na forum, by pokazać innym zapaleńcom uroki Gruzji.

Amator Kaukazu
Niedostępny
7 Listopad, 2010 - 20:38

Dzięki za informacje.
Przez Turcję jest fajnie, ale tych kilometrów nabija się zbyt wiele, a asfalt to nie jest najlepsza droga dla terenówek.
Trzeba będzie zmodyfikować zawieszenie by po czarnym śmigały jak inne płaskacze.
A tak juz bardziej przyziemnie, to jak już przebędziesz tą trase to poproszę o informację.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Robert1975
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 6 miesięcy temu
14 Listopad, 2010 - 15:33

Zwiedzałem Gruzje autem w 2009r. Wojsk okupacyjnych tam nie było, chyba, że myślisz o Abchazji bądź Osetii - tam nie wjedziesz. Jeśli idzie o dojazd to znajomy jechał przez Turcję, bardzo chwalił sobie jakość dróg w Turcji, ale paliwo jest tam prawie najdroższe w Europie. Przejscie z Rosją w 2009 było czynne tylko dla ruchu lokalnego, teraz nie mam pojęcia. Jeśli idzie o drogi w Gruzji to....zależy co chcecie zwiedzać. Im ładniejsze tereny tym drogi gorsze. Kwiewcień to chyba ciut wcześnie na takie miejsca jak Swanetia, czy Tuszetia. Poza tym odradzam jazdę po zmroku a w dzień z maksymalnym zachowaniem ostrożności. Nie chodzi o to, że Gruzini jeżdżą brawurowo - oni nie MYŚLĄ!!! Niektóre z dróg oznaczonych na mapie pokonywałem w sierpniu na słowo honoru. Warto też wiedzieć, że nie ma tam obowiazku przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz ich ubezpieczania.

robert

Amator Kaukazu
Niedostępny
14 Listopad, 2010 - 22:11

Dzięki informacje Robercie.
Stan dróg nas nie przeraża, widziałem w tym roku rózne.
Jeździmy często tam gdzie inni nie jeżdżą, a że zespół już jest już troszke zgrany to idzie nam to całkiem sprawnie.
Czekam naa info od Tamady, który własnie jedzie przez Turcję.
Będą świeże informacje, oby pomyślne :wink:
Drogę przez Turcję rozważam jako ostateczną, zbyt wiele czasu pochłania, a ja chce pobyć jak najdłużej z "Moją Gruzińską Rodziną."
Najgorzej jest z tą przeprawą promową :cry:
Ukraina mnie nie przeraża, znam trochę zasady załatwiania spraw w tej okolicy :mrgreen:
Mam kolegów co TIRami tam smigają.
W rosyjskie klimaty się nie pcham, nigdy nie przepadałem za nimi, a mundur + Rosjanin = nieodgadnione?
Jak jeszcze dołożymy kałacha, to wolę inne klimaty :twisted:

Obrazek użytkownika nixon
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 2 mies. temu
23 luty, 2011 - 21:55

Witam
Przeczytałem z uwagą Twojego posta. Tak się składa że, takze ja w grupie przyjaciół w kwietniu wybieramy się do Gruzji. Jestem na etapie układania trasy z naciskiem na opcję promu z Kerczu. Po niedzieli będę badał sprawę poprzez moich przyjaciół z Ukrainy. Ostatecznie pojedziemy przez Turcję. A w jakim terminie Wy dokładnie się wybieracie??

Obrazek użytkownika nixon
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 2 mies. temu
14 Marzec, 2011 - 20:47

witam
mamy już ustalony na sztywno termin wyjazdu do gruzji. będzie to 30 marzec, z opcją jazdy na "kołach". zakładamy że 3,5 dnia wystarczy nam na niezbyt forsowny dojazd.
mam pytanie do kolegów i koleżanek znających realia. powiedzcie mi proszę czy w początku kwietnia swanetia będzie dostępna? mam na myśli oczywiście przejezdność dróg powyżej 1000m. z góry dziękuję za info.

Amator Kaukazu
Niedostępny
15 Marzec, 2011 - 00:26

Jakieś ustalenia co do promu poczyniłeś?
Nasza wyprawa przewidziana jest na wrzesień.
Chciałem w kwietniu polecieć do Gruzji i zrobić rekonesans w Batumi.
Inne miejsce lądowania też bierzemy pod uwagę, najważniejsze by dotrzeć na kołach i w całości :)

Obrazek użytkownika Henry
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 tydzień temu
15 Marzec, 2011 - 01:19

nixon:
witam
mamy już ustalony na sztywno termin wyjazdu do gruzji. będzie to 30 marzec, z opcją jazdy na "kołach". zakładamy że 3,5 dnia wystarczy nam na niezbyt forsowny dojazd.
mam pytanie do kolegów i koleżanek znających realia. powiedzcie mi proszę czy w początku kwietnia swanetia będzie dostępna? mam na myśli oczywiście przejezdność dróg powyżej 1000m. z góry dziękuję za info.

Obawiam się że nie chociaż wszystko zależy jaka śnieżna był zima w Gruzji. Ja byłem w październiku 2010 to już w górach były przymrozki.Do Omalo czy Dartlo trudno będzie dojechać. My byliśmy terenówkami ale i tak droga była czasami wymagająca .

Henry

Obrazek użytkownika Margot
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 4 mies. temu
22 Marzec, 2011 - 23:25

Szczęśliwej drogi!!!

Obrazek użytkownika gashka
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 11 miesięcy temu
11 Kwiecień, 2011 - 22:11

Kochani! Mój chłopak - Gruzin w czwartek 14-go kwietnia wybiera sie samochodem do Gruzji, przez Turcję, czy jest ktoś chętny na przejażdżkę? Jedzie sam więc chętnie weźmie towarzysza podróży, do pilnowania drogi i trzymania mapy :) Dajcie znać, najlepiel tel. 603122106 pozdrawiam Gabi

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 2 tyg. temu
13 Kwiecień, 2011 - 20:43

Henry:
nixon:
witam

Obawiam się że nie chociaż wszystko zależy jaka śnieżna był zima w Gruzji. Ja byłem w październiku 2010 to już w górach były przymrozki.Do Omalo czy Dartlo trudno będzie dojechać. My byliśmy terenówkami ale i tak droga była czasami wymagająca .

Nixon, Henry, dwa tygodnie temu w Swanetii przebijalismy sie parenascie godzin przez burze sniezna terenowka 4x4, tak wygladala swanska wiosna nastepnego dnia:

Czym chcecie jechac? Dojazd dalej niz do Mestii czyms innym niz terenowka (wczesniejszy odcinek z Zugdidi zreszta tez) bedzie niemozliwy.

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Obrazek użytkownika Bies
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 2 mies. temu
14 Maj, 2011 - 09:02

Siema Ant-eater

Napisz mi proszę (jeśli pamiętasz) jakie są ceny paliwa w Gruzji i jak się tam jeździ. Bo straszne opinie czytam o tamtejszych kierowcach.

Obrazek użytkownika fanka Gruzji
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 mies. temu
14 Maj, 2011 - 11:46

no kierowcy straszni :),bedac w Tbilisi przejscie na druga strone ulicy graniczylo z cudem.Udało sie jednak sprintem,stwierdziłam jednak,ze trzeba palenie rzucic :)

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 2 tyg. temu
14 Maj, 2011 - 20:33

Bies, siema. Diesel chyba w okolicach 2,10 GEL, Pb95 troche drozej. Pamietam, ze w 2007 benia kosztowala jeszcze 1,25 GEL (jesli mnie pamiec nie myli). A kazdy kierowca to dżygit nie bojacy sie smierci, jesli zapinasz pasy to a)jestes tchorzem, b)kwestionujesz umiejetnosci kierowcy. Najlepiej jest po prostu zasymilowac sie z systemem, zamontowac drugi klakson i nie denerwowac sie, zeby nie pekla zylka :) Raz udalo mi sie nagrac komorka zza kierownicy marszrutke, ktora tuz po wyprzedzeniu nas poszla prawie na czolowke z inna marszrutka - skonczylo sie na tym, ze otarli sie bokami. Tak wiec take it easy :lol:
O, nawet znalazlem. Sorry za lacine:
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=zHtzXlBHcXc[/BBvideo]

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Tamada
Niedostępny
14 Maj, 2011 - 23:28

ant_eater:
Bies, siema. Diesel chyba w okolicach 2,10 GEL, Pb95 troche drozej. Pamietam, ze w 2007 benia kosztowala jeszcze 1,25 GEL (jesli mnie pamiec nie myli). A kazdy kierowca to dżygit nie bojacy sie smierci, jesli zapinasz pasy to a)jestes tchorzem, b)kwestionujesz umiejetnosci kierowcy. Najlepiej jest po prostu zasymilowac sie z systemem, zamontowac drugi klakson i nie denerwowac sie, zeby nie pekla zylka :) Raz udalo mi sie nagrac komorka zza kierownicy marszrutke, ktora tuz po wyprzedzeniu nas poszla prawie na czolowke z inna marszrutka - skonczylo sie na tym, ze otarli sie bokami. Tak wiec take it easy :lol:
O, nawet znalazlem. Sorry za lacine:
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=zHtzXlBHcXc[/BBvideo]

Oj tam oj tam :D
Jeździłem jako kierowca po Armenii. Jest mniej więcej tak samo :D Ale bardzo szybko się odnalazłem :D Duży może wiecej (miałem Toyote 4 Runner) :D
A to scenka rodzajowa z Batumi:
[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=DhSMu8m2TW8[/BBvideo]

Obrazek użytkownika aro
aro
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 9 miesięcy temu
18 Maj, 2011 - 23:00

i jak dojechaliscie do Gruzji? jakies wskazowki co do trasy, noclegow?

Amator Kaukazu
Niedostępny
25 Maj, 2011 - 23:51

Wpadli na rondo i robią n-te kółko...
Jak zjadą to się odezwą :twisted: :twisted: :twisted: