Twoje konto

GTranslate

Ceny marszrutek

9 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika cafe_justysia
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 miesiąc temu
18 Maj, 2011 - 02:03

Ceny marszrutek

Hejka,jestem nowa więc będę miała pewnie wiele pytań :)
Nie mam jeszcze sprecyzowanego planu na wyprawę ale mam pytanie o ceny marszrutek-czy są one uzależnione od ilości przejechanych kilometrów czy raczej od regionu,w którym się jest?I czy warto się targować?

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
18 Maj, 2011 - 15:27

Re: Ceny marszrutek

najdroższe marszrutki jakie braliśmy to były do batumi, chyba 8 lari, i za marszrtukę do kazbegi chyba 10 lari. do borjomi też płaciłam 6 lari a do bakuriani 8. wszystko z tbilisi. ale w sumie to ceny są bardzo przyzwoite, a szybkość jazdy marszrutką jest imponująca. dopychanie towarów do marszrutek to dla mnie najprzyjemniejsza część jazdy:) obserwacje zapadną w pamięć na całe życie.

Obrazek użytkownika Bartksmerf
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 4 mies. temu
18 Maj, 2011 - 16:32

W przeciwieństwie do Taxi.. marszrutkarze są uczciwi..tani..i na czas do celu :)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
21 Maj, 2011 - 15:52

volta2:
najdroższe marszrutki jakie braliśmy to były do batumi, chyba 8 lari, i za marszrtukę do kazbegi chyba 10 lari. do borjomi też płaciłam 6 lari a do bakuriani 8. wszystko z tbilisi. ale w sumie to ceny są bardzo przyzwoite, a szybkość jazdy marszrutką jest imponująca. dopychanie towarów do marszrutek to dla mnie najprzyjemniejsza część jazdy:) obserwacje zapadną w pamięć na całe życie.

Sprawdzałam Lonely Planet i cena do Batumi marszrutką jest 18 lari ale to i tak spoko.
Myślę,by do paru miejsc dotrzeć też pociągiem lub ichnią elektrichką,czy jak tam zwał :)Może dłużej to zajmie czasu ale na pewni widoki są niesaowite :)
Pozdrawiam i dzięki za info :)

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 6 miesięcy temu
21 Maj, 2011 - 21:25

Ceny marszrutek z Lonely moga byc juz dawno nieaktualne, bo paliwo podrozalo pieronsko. Pociag jest spoko, warto wziac druga klase - cena ok, przyjemnie sie jedzie, klima itd. Do tego rano przed Batumi super widoki, a podroz na pewno bezpieczniejsza niz w turbomarszrutce.

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Obrazek użytkownika beatrixja
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 4 mies. temu
21 Maj, 2011 - 21:28

Dokladnie, do Batumi przyjemniej jest jechac pociagiem, cena taka sama jak marszrutki, chyba ze wybierzesz pierwsza klase, to troszke wyzsza, ale o wiele lepszy komfort. Pociag jedzie noca, wiec nie traci sie dnia na przejazd, a nad ranem widoczki, jak pociag jedzie juz wybrzezem.

Druga kwestia, owszem, marszrutkarze sa zazwyczaj tani i uczciwi, ale niektorzy z nich po prostu szaleni, przeceniaja mozliwosci swoich - w przewazajacej wiekszosci - kilkunastoletnich Fordow Transitow oraz gruzinskich drog. Wedlug zasady, ze to przeciez fajnie jechac szybko serpentynami... jestem facetem, nie bede jechal powoli jak ciucmok. Takiego marszrutkarza poznac po tym, ze ma wystawiony lokiec przez okno oparty na opuszczonej szybie, pali, telefonuje i prowadzi jednoczesnie :-) Ale tak jak mowie, na szczescie tylko niektorzy sie tacy trafiaja.

Obrazek użytkownika gmak
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 8 miesięcy temu
22 Maj, 2011 - 23:14

nastawiłem się na podróże marszrutkami i w końcu ani razu nie skorzystałem, ale to osobna historia ...
gdyby ktoś znalazł stronkę ze spisem tras, cen i rozkładami byłbym wdzięczny;
może komuś przydadzą się telefony:
+995 32 34 49 24 Didube Bus Station
+995 32 18 05 67 Vagzali Bus Station

Poznający Kaukaz
Niedostępny
23 Maj, 2011 - 01:16

anna 23:
A kiedy lecisz ?

Dopiero w przyszłym roku ale zaczęłam już planować :)

Obrazek użytkownika romekh
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 5 miesięcy temu
23 Maj, 2011 - 06:49

2 tygodnie temu Tbilisi-Batumi 20 lari, Sarpi(granica turecka)-Batumi 1 lari