Twoje konto

GTranslate

Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejszy.

17 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Miszka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 1 tydzień temu
8 Lipiec, 2011 - 23:11

Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejszy.

Witam.

Wybieram się w najbliższym czasie do Azerbejdżanu. To wyjazd służbowy. Chciałbym zapytać jak wygląda w świetle nowych
przepisów możliwość zakupu wizy wjazdowej na miejscu na lotnisku w Baku? Piszę, że w świetle nowych, bo podobno od
1 czerwca 2011 są jakieś nowe zasady.

Informacje na stronach ambasady azerskiej w Warszawie są jak dla mnie niespójne. W sekcji polskiej jest informacja, że
od 15.10.2010 wizy na lotnisku nie są wydawane. W sekcji angielskojęzycznej w ogóle nie ma na ten temat żadnych informacji.
Znajomy wspomniał, że podobno nadal są wydawane ale to nie są informacje potwierdzone ...
Potrzebuję więc opinii na bieżąco.

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
9 Lipiec, 2011 - 01:38

Re: Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejsz

Z tego co wiem obecnie wiza tylko w ambasadzie w Warszawie. Na lotnisku w Baku już nie są wydawane.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
29 Lipiec, 2011 - 01:15

na lotnisku mogą wizy kupować tylko turcy i może jakaś jeszcze inna nacja, na pewno nie polacy.
być może zmienią się przepisy, bo przecież wygrali eurowizję i spodziewają się najazdu gości, a nie w każdym kraju mają placówki konsularne. ale to jeszcze chyba nie teraz.

Obrazek użytkownika kornel
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 6 miesięcy temu
1 Sierpień, 2011 - 21:57

Wybieram się we wrześniu - przejazd z Tbilisi. Czy ktoś starał się o wizę po 1 czerwca 2011? Jak to wygląda obecnie w praktyce? Czy trzeba przedstawiać opłatę za hotel? Pośrednictwo wizowe konieczne?
Kornel

Obrazek użytkownika safa_pl
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 7 miesięcy temu
12 Sierpień, 2011 - 20:27

Najlepiej napisz maila do polskiej ambasady w Azerbejdżanie. Konsule są pomocni i na pewno udzielą poprawnej odpowiedzi :)
Ja szukałem informacji wizowych w internecie ale te nie do końca były poprawne.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
20 Sierpień, 2011 - 10:57

safa_pl:
Najlepiej napisz maila do polskiej ambasady w Azerbejdżanie. Konsule są pomocni i na pewno udzielą poprawnej odpowiedzi :.

Jak sądzę, właściwszym źródłem informacji byłaby azerska ambasada w Polsce; -) Bo to ich sekcja konsularna wydaje wizy ;-)

Ostatecznie, idąc na łatwiznę załatwiłem wizę przez pośrednictwo w moim mieście. Wnioskowałem o 5 czy 6 dni dostałem 7 dni ("stay"), wiza ważna 11 dni ("entry-exit"). Biletów ani rezerwacji w pośrednictwie nie przedstawiałem, zajęło się tym biuro. Nie wnikałem w szczegóły

Jeśli ktoś jest chętny na wspólny krótki wypad z Tbilisi do Baku (+kilka miejsc po drodze) pod koniec września lub do Armenii na początku października - zapraszam.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
21 Sierpień, 2011 - 22:48

No właśnie niekoniecznie lepiej jest pytać Azerów z ulicy Zwycięzców 12. Pani konsul ma spore problemy z angielskim, pan konsul radzi sobie lepiej.
W każdym razie pogadałem sobie z nimi, wszystko miało być ok ale na miejscu okazało się że nie jest.
Więc wszystkim którzy mają wątpliwości radzę skonfrontować informacje otrzymane w ambasadzie Azerbejdżanu z ambasadą Polski w Baku.

Obrazek użytkownika jacur
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 tydzień temu
22 Sierpień, 2011 - 00:39

Podeślij proszę namiar na to pośrednictwo, przejazd do Warszawy z Krakowa kosztuję niewiele mniej niż pośrednik więc też pewnie pójdę na łatwiznę...

Poznający Kaukaz
Niedostępny
23 Sierpień, 2011 - 19:55

jacur:
Podeślij proszę namiar na to pośrednictwo, przejazd do Warszawy z Krakowa kosztuję niewiele mniej niż pośrednik więc też pewnie pójdę na łatwiznę...

To pośrednictwo ma biura w wielu miastach, też w Warszawie.

k.

Obrazek użytkownika jacur
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 tydzień temu
5 Październik, 2011 - 19:51

Złożyłem wniosek przez pośrednictwo i nie było żadnych problemów. Podobno jeżeli deklaruje się pobyt poniżej 7 dni to nie weryfikowana jest rezerwacja z hotelu i wystarczy mieć wydruk z internetu albo trzeba dopłacić trochę pośrednikowi i załatwi to sam. Na przejściu kolejowym między Gruzją a Azerbejdżanem nie było żadnych problemów, kazali rozgrzebać plecak ale szybko się poddali widząc że rzeczywiście jesteśmy turystami. Na miejscu niestety ceny powalają na kolana, jest dużo drożej niż w Gruzji a w przypadku Baku to i nawet zdecydowanie drożej niż w Polsce. Pozdrawiam wszystkich z pięknego Baku.

Obrazek użytkownika mar13
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 10 miesięcy temu
8 Październik, 2011 - 10:54

jacur:
Złożyłem wniosek przez pośrednictwo i nie było żadnych problemów. Podobno jeżeli deklaruje się pobyt poniżej 7 dni to nie weryfikowana jest rezerwacja z hotelu i wystarczy mieć wydruk z internetu albo trzeba dopłacić trochę pośrednikowi i załatwi to sam. Na przejściu kolejowym między Gruzją a Azerbejdżanem nie było żadnych problemów, kazali rozgrzebać plecak ale szybko się poddali widząc że rzeczywiście jesteśmy turystami. Na miejscu niestety ceny powalają na kolana, jest dużo drożej niż w Gruzji a w przypadku Baku to i nawet zdecydowanie drożej niż w Polsce. Pozdrawiam wszystkich z pięknego Baku.

czesc!
a jak dlugo czekaliscie na wize zalatwiana przez posrednika?

Pozdrawiam
Mariusz

Poznający Kaukaz
Niedostępny
9 Październik, 2011 - 11:40

mar13:

czesc!
a jak dlugo czekaliscie na wize zalatwiana przez posrednika?

Pozdrawiam
Mariusz

Byłem sam. Czekałem 7 dni.

Kornel

Poznający Kaukaz
Niedostępny
9 Październik, 2011 - 11:45

Ja przechodziłem granicę na piechotę (Krasnyj Most i Tsodna). Zero pytań, nawet nie ściągałem plecaka z pleców.

Kornel

Obrazek użytkownika marisel
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 2 tyg. temu
10 Październik, 2011 - 12:10

kornel:
jacur:

To pośrednictwo ma biura w wielu miastach, też w Warszawie.

k.

Hej Kornel

Daj namiar na tego pośrednika, jeżeli możesz?

Poznający Kaukaz
Niedostępny
10 Październik, 2011 - 22:10

marisel:
Hej Kornel

Daj namiar na tego pośrednika, jeżeli możesz?

myślę, że warunki w wielu wy-googlowanych pośrednictwach są zbliżone. Link do mojego wysłałem na priv.

Obrazek użytkownika Lena
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 miesiąc temu
25 Listopad, 2011 - 19:22

safa_pl:
Najlepiej napisz maila do polskiej ambasady w Azerbejdżanie. Konsule są pomocni i na pewno udzielą poprawnej odpowiedzi :)

Ambasada RP w Baku w tym przypadku nie jest właściwym adresatem. Polecam skontaktowanie się z Ambasadą Azerbejdżanu w Warszawie.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
5 Kwiecień, 2012 - 14:02

Lena:
safa_pl:

Ambasada RP w Baku w tym przypadku nie jest właściwym adresatem. Polecam skontaktowanie się z Ambasadą Azerbejdżanu w Warszawie.

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale może następne osoby szukające informacji o Azerbejdżanie zajrzą do tego tematu.
Radzę ograniczyć kontakt z ambasadą Azerską w Warszawie do minimum. Ja sam zostałem wprowadzony przez Azerów w błąd i będąc w Baku musiałem się kontaktować z polskim konsulem.
Więc jeśli ktoś chce kombinować z wizami to polecam zawczasu zapytać o zdanie naszych kompetentnych dyplomatów. Poważnie :)