Twoje konto

GTranslate

OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

19 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Cochise
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 miesięcy 2 tyg. temu
11 Sierpień, 2010 - 10:16

OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

Wybieram się za 2 tyodnie do Swanetii. Do niedawna żyłem w przekonaniu, że z marszrutami do Mestii z Tbilisi raczej nie powinno być problemu. Działo się tak dlatego, że gdy 3 lata temu na Didube brałem marszrytę do Tianeti (Pszawetia) goście się przesłyszeli i chcieli mnie wpaskować do busika do Swanetii. To sobi epomyslałem, że skoro tak, to pewnie takie jeżdżą. teraz jednak po przesledzeniu postów na forum nabrałem niemałych wątpliwości. Czytałem też, że jedyna droga wiedzie przez Zugdidi.
Chodzi mi więc o to, jak dostać się z Tbilisi do Mestii najszybciej i najsprawniej. Czy trzeba jechać prez Zugdidi? bo na mapie to robienie koła. Ale coś czuję, że tak trzeba. Czy jest bezpośrednie połączenie, czy trzeba przesiadać się w Zugdidi?
Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.

Obrazek użytkownika munh
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 10 miesięcy temu
11 Sierpień, 2010 - 14:28

Jest bezpośrednia marszrutka z Tbilisi do Mestii, ale ona i tak jedzie przez Zugdidi, ponieważ droga na północ od Kutaisi jest dużo gorsza (marszrutki z Kutaisi tą drogą docierają tylko do Lentekhi). Byłem 2 tygodnie temu w Swanetii i polecam taki sposób podróży: nocny pociąg Tbilisi-Zugdidi (22.30, na miejscu po 6.00, kuszetka kosztuje tylko 11 lari, najlepiej kupić kilka dni wcześniej, w dniu wyjazdu może nie być już biletów). Pod dworcem w Zugdidi czekała już marszrutka do Mestii, a ponieważ natychmiast zebrała się wystarczająca liczba chętnych, to przed 7.00 jechaliśmy już do Mestii. Na miejscu byliśmy po 11.00 (koszt 20 lari, jeżdżą też marszrutki towarowe za 15 lari).

Obrazek użytkownika Cochise
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 miesięcy 2 tyg. temu
18 Sierpień, 2010 - 00:25

Dzięki wielkie za info. A czy masz jakieś rady dotyczące sposobu namierzamia sobie transportu z Mestii do Uszguli. Chciałbym w Swanetii (łączniew Mestii i Uszguli) spędzić 2-3, a może nawet 4 dni.

Obrazek użytkownika bafomet
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 5 miesięcy temu
24 Sierpień, 2010 - 20:27

W Mesti w centrum stoją dżipy. Za dojazd do Ushguli my daliśmy 140lari, na początku oczywiście wołali 300. Można też spróbować szczęścia na stopa, zacząć iść po drodze, może ktoś weźmie od wioseczki do wioseczki.

Obrazek użytkownika lezginka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 mies. temu
21 Sierpień, 2011 - 16:36

Re: OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

Witam,

Wydaje mi się, że z marszrutkami Tbilisi-Mestia nie powinno być problemu. Na tej trasie jeździ wahadłowo kilka busów. Mam ponadto wrażenie, że jeżdżą w grupach (Z Mestii do Tbilisi odjechałyśmy przed 6 rano w towrzystwie kilku innych busów). Do Mestii natomiast można dostać się również "lokalną" marszrutką z Zugdidi. My załapałyśmy się na taką w okolicach godz. 10 rano. Teoretycznie można też lecieć samolotem z Tbilisi, ale trudno o miejsce w samolocie :( No i jeszcze jedna ważna rzecz - do Swanetii jedziemy na minimum 4 dni. Inaczej można znienawidzić samego siebie i/lub planującego wyjazd :shock: . Ilość tras i atrakcji na miejscu starcza na tydzień albo i więcej...Wszytskiego dowiecie się w informacji turystycznej w centrum Mestii.
Stawka za przejazd dżipem do Uszguli to ok 160 lari (cena z VIII 2011). Wystarczy zapytać gospodarzy, u których mieszkamy czy znają jakiegoś kierowcę. Gruzini mają świetny networking :wink:

Obrazek użytkownika Klaudiuss
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 1 miesiąc temu
17 Wrzesień, 2011 - 08:24

Polecam samolot z Tbilisi do mesti. Bilet kupiłem w biurze podróży na rustaweli. Poniżej adres do ich strony internetowej. http://www.ansoni.com.ge/

Bilet był elektroniczny, wiec pewnie dałoby się go jakoś kupić z Polski.

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 6 miesięcy temu
18 Wrzesień, 2011 - 18:13

Samolot jest dobrą opcją, niestety czasem odwołują loty ze wzgl na pogode. Inny sposób to nocny pociąg Tbilisi - Zugdidi - wysypiasz się w pociągu i na 6 z hakiem jestes w Zugdidi a tam już czekają marszrutki do Mestii.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika vika
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 3 mies. temu
18 Wrzesień, 2011 - 21:27

Obecnie z transportem do Swanetii nie ma problemu, jak nie samolot to marszrutka po nowo zrobionej dobrej drodze. Zapewne więc skróci się czas przejazdu.Gdy byliśmy jakiś ponad tydzień temu Mestia wyglądała jak po wojnie, wszędzie budowa, rusztowania, błoto, w dzień i w nocy hałas prac budowlanych. Strasznie się śpieszono, bo prezydent Saakaszwili wyznaczył termin zakończenia robót. I o dziwo zakończono. Nasi znajomi Izraelici napotkani w Tbilisi pokazali nam zdjęcia ukończonych budynków i zrobionej już Mestii.Nie wierzyliśmy własnym oczom.Chwała prezydentowi,że zabrał się za miejscowości turystyczne i ich odnowę.Przydałaby się jeszcze droga do Tuszetii. W tym roku lawinka błotna uniemożliwiła nam dojazd do tego ponoć pięknego zakątka.

Obrazek użytkownika mari
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 2 mies. temu
25 Wrzesień, 2011 - 18:16

Nie wiem czy taka chwała prezydentowi, bo w Svanetii nie ma żadnej kanalizacji ani i przy tych hordach turystów to za rok ta piękna kraina utonie w śmieciach i we własnym, a raczej w turystów gównie. To nie sztuka pomalować z zewnątrz ( z resztą byle jak - w Sighnaghi widać niestety co to jest za jakość... ).... Za parę lat ze Svanetii zrobi się drugie Zakopane i będzie niestety nie do wytrzymania. Wszystkie ptaki, dudki i zwierzęta zwieją do Rosji na drugą stronę bez turystów.....

mari

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 6 miesięcy temu
25 Wrzesień, 2011 - 19:01

Ja tam wcale nie chce aby poprawiali droge do Tuszetii. Niech zostanie taka jak jest, dzięki temu nie będzie tam aż tylu turystów. :D

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika sko1czek
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 3 tyg. temu
25 Wrzesień, 2011 - 21:14

Chicken:
Ja tam wcale nie chce aby poprawiali droge do Tuszetii. Niech zostanie taka jak jest, dzięki temu nie będzie tam aż tylu turystów. :D

Święta prawda

Obrazek użytkownika Urszula J
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 mies. 2 tyg. temu
15 Sierpień, 2019 - 13:24

Re: OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO Mestii

Cześć czy aktualnie jest szansa dojehać marszrutką z Tbilisi do Mestii , jak długo trwa podróż, trasa planowana na koniec września 

Obrazek użytkownika ahannke
Poznający Kaukaz
Niedostępny
18 Sierpień, 2019 - 16:50

W przewodniku Lonely Planet z 2016 r. jest info, że jest jedna marszrutka z Tbilisi do Mestii z Sadguris Moedani i z Navtlughi, obie o 7:00 za 30 GEL. Czy ktoś mógłby potwierdzić tę informację?

Poza tym jest samolot, który lata codziennie oprócz niedziel z lotniska Natakhtari pod Tbilisi do Mestii, bilety można kupić na vanillasky.ge, ale trzeba je kupować ze sporym wyprzedzeiniem, bo szybko się rozchodzą. To wydaje się najlepszą opcją na dotarcie z Tbilisi do Mestii (marszrutka wg LP jedzie 9h...), ale też ponoć jest mocno uzależniona od warunków pogodowych, więc może się zdarzyć, że lot, na który mamy bilet, się nie odbędzie... Mam bilet na ten samolot w przeciwnym kierunku, czyli z Mestii do Natakhtari na 4 września 2019, dam znać, czy i jak się udało ;)

Obrazek użytkownika J@n
J@n
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 mies. 1 dzień temu
30 Sierpień, 2019 - 12:05

ahannke:
. Mam bilet na ten samolot w przeciwnym kierunku, czyli z Mestii do Natakhtari na 4 września 2019, dam znać, czy i jak się udało ;)

to jestem ciekaw czy się udało bo jak byłem w Mestii na przełomie czerwca i lipca to przez 5 dni nic nie latało, nawet dobrze poinformowani taksówkarze nie wiedzieli dlaczego.

Z Tbilisi moim zdaniem ciągle najlepszym rozwiązaniem jest nocny pociąg do Zugdidi, za bilet kupiony na dworcu zapłaciłem 7 EURO

Obrazek użytkownika rzdrozny
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 1 tydzień temu
30 Sierpień, 2019 - 14:14

Jeżeli ma to być optymalny transport - jak w tytule:) - to raczej bym uciekał od marszrutki, tym bardziej na jeden raz. To mega męcząca podróż. Pociąg, samolot, ewentualnie busik do Kutaisi, tam przystanek/zwiedzanie/jedzonko i następnego dnia dalej. Ale co kto lubi:)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
5 Wrzesień, 2019 - 20:17

Udało się! :) lot odbył się zgodnie z planem, była piękna pogoda i super widoki

Poznający Kaukaz
Niedostępny
5 Wrzesień, 2019 - 20:24

Wczoraj leciałam vanillasky z Mestii do Natakhtari, lot odbył się zgodnie z planem i jeżeli tylko macie możliwość zakupu biletu na to połączenie, to gorąco polecam. Dzień wcześniej warto zadzwonić do vanillasky i zapytać, czy wg aktualnych prognoz pogody lot się odbędzie czy nie. Mój chłopak jechał marszrutką (bo na samolot nie było już biletów) - 9h, 35 gel - i była to raczej droga przez mękę. 

Obrazek użytkownika rzdrozny
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 1 tydzień temu
9 Wrzesień, 2019 - 13:48

ahannke, fajnie, że się wszystko udało:) Ten samolot to genialna sprawa, oszczędność czasu i ...zdrowia:)

Obrazek użytkownika mosok.rol
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 dni 23 godz. temu
26 Październik, 2019 - 15:21

trzeba sprawdzać takie rzczey przed wyjazdem by nie naciąć sie na takie przypadki kłopoty po co się strssować w podózy