Twoje konto

GTranslate

14 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Tamaz
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 6 miesięcy temu
23 Wrzesień, 2008 - 01:46

W ramach akcji promocyjnej :D , założyłem na naszej-klasie profil ‘Gruzińskie wino’ (jak się potem okazało, jest już jeden, większy). Od tej pory systematycznie dręczę losowych użytkowników odwiedzinami :twisted: ale i tak mało ludzi mnie zaprasza, więc jest kiepskawo z tą reklamą…

W każdym razie, żeby zamieścić tam jakąś informację, zrobiłem badanie rynku, połaziłem po sklepach, porównywałem ceny itd. Żeby nie było, że sam nic nie robię by zwiększyć popyt :wink:, kupiłem ze znajomymi kilka winek i zrobiliśmy małą degustację (na to dali się naciągnąć). A oto efekt tych wielogodzinnych badań – e-ulotka :D

Quote:

Jeśli chcesz pomóc Gruzinom, okazać solidarność z Gruzją, szacunek do ich przebogatej kultury czy po prostu napić się czegoś dobrego, zrób coś dla siebie :-) i kup butelkę gruzińskiego wina.

GDZIE KUPIĆ?
Wina gruzińskie są stosunkowo łatwo dostępne. Nie powinno być żadnego kłopotu w wyspecjalizowanych sklepach z winem czy poważniejszych sklepach monopolowych. Jeśli nie ma takowego w okolicy, radzę zajrzeć do działów z alkoholami dużych sieci handlowych, takich jak Auchan czy Stokrotka. Istnieje też możliwość zamówienia bezpośrednio u importera, czy nawet producenta.

JAKIE?
Pierwsze wina gruzińskie, docierające do Polski w latach 90’ były nienajlepszej jakości, powoli jednak zaczęło się to zmieniać. Obecnie na rynku jest już większość najbardziej znanych marek. Najpopularniejsze wina to m.in.: Mukuzani, Napareuli, Kindzmarauli, Saperawi, Chwanczkara, Twiszi czy Cinandali. Zachęcam jednak do eksperymentowania, chodzi wszak o to, by Państwo – sami spróbowawszy – potrafili orzec, które spełniają Wasze oczekiwania smakowe ;-)

ILE KOSZTUJE?
Najtańsze wino z jakim się spotkałem kosztowało nieco ponad 20 PLN, zaś najdroższe niewiele mniej niż 70 PLN, jednak cena zdecydowanej większości z nich wacha się w przedziale 30-40 PLN.

Za jakiś czas w mediach znów o Gruzji będzie cicho, ale ona i jej problemy pozostaną. Proszę nie zapomnieć o niej i zaprzyjaźnić się z najcenniejszym jej darem, bo…

Kupując butelkę GRUZIŃSKIEGO WINA nie tylko robisz coś pożytecznego, ale również coś DLA SIEBIE. Pozwól sobie częściej na tą PRZYJEMNOŚĆ ;-)

Serdecznie pozdrawiam

PS. W Macro ponoć do niedawna było można kupić jakieś wina, ale głowy nie dam, bo sam nie sprawdzałem.

Jedną z wielu rzeczy, których chciałbym się nauczyć, jest sprawne posługiwanie się polską interpunkcją ;D

Obrazek użytkownika Okraj
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 7 miesięcy temu
5 Listopad, 2008 - 18:17

Czesc!
Zrobilam mala "kwarende" w poszukiwaniu winka i najwiecej (przynajmniej we Wroclawiu) znalazlam w Auchan. Kilkanascie gatunkow w cenach od 15 do 70 zl. Najtanszy byl Grigorij - nazwijmy je winem prostym :wink: , choc pojnym. Sa juz hurtownie, kt. sprowadzaja winko nawet do osiedlowych sklepow (udalo mi sie namowic dwa!), ale trzeba uwazac, bo niestety mozna sie naciac na jakies zepsute. Trzy razy juz sie nadzialam na takiz skwasnialy wyrob i mialam duuuuzo marynaty do miesiw wszelakich. Najprostszy test, to przed zakupem zobaczyc pod swiatlo czy nie jest metne, czy nie ma jakiegos osadu na dnie.
Winko widzalam tez w Makro, ale malo, oraz w Tesco - zepsute:( Umieszczali je w winach moldawskich, wiec trzeba zdobyc sprawnosc malego szperacza, zeby je namierzyc;)
Zycze owocnych poszukiwan! :lol:

Poznający Kaukaz
Niedostępny
6 Listopad, 2008 - 00:00

Niestety, chcac zapomniec o tych marynatach (bo winem tego nie nazwe), wyrzucilam je (a wlasciwie butelki) zaraz po zuzyciu... Pamietam tylko, ze jedno mialo czerwona etykietke a drugie czarna. Byly to wina czerwone wytrawne i polwytrawne.
Przykre to tym bardziej, ze bedac w Gruzji zaopatrzylismy sie m.in. w naszym mniemaniu tanie "kwasiory", ktore okazaly sie cudne (biale, czerwone)! Byc moze byly takie, bo wywiezione prawie spod rosyjskich bomb...
Z tego co slyszalam, w Polsce sa sprzedwane wina, ktore czesto sa skupowane od wielu producentow, potem mieszane i przechowywane niewlasciwie, np. sa przemrozone.
Nic to, nalezy kupowac gruzinskie wina, tylko trzeba na nie zwracac baczniejsza uwage :)
Smacznego! :D

Poznający Kaukaz
Niedostępny
19 Listopad, 2008 - 11:37

samartali!
Znalazlam to wino, o ktorym pisalam, ze bylo metne i zepsute. To Alaznis Veli z czerwona nalepka (polslodkie) i to samo z czarna nalepka (wytrawne). Importer: Bartex z Nowego Tomysla. Drugie wino nazywalo sie Mukuzani (wytrawne).

Obrazek użytkownika agadanuta
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 8 miesięcy temu
15 Styczeń, 2009 - 09:22

DZIEKUJE ZA BARDZO WYCZERPUJACY ARTYKUL. PRACUJE Z GRUZINEM OD TRZECH LAT7 , OD TAMTEJ PORY JESTEM FANKAGRUZJI ,GRUZINOW IWOGOLE WSZYSTKO CO GRUZINSKIE. KUPUJE TYLKO GRUZINSKIE WINA . SMAKUJA IMNIE I ZNAJOMYM. POZDRAWIAM. GILOCAV.

Obrazek użytkownika Gilevich
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 6 miesięcy temu
17 Styczeń, 2009 - 14:27

W grudniowym "Magazyn Wino" znajduje się przegląd kupującego opisujący min. dość pokaźną liczbę gruzińskich win wraz z opisem i ocenami. Warto sięgnąć i spróbować. Coraz mniej problemów też z kupnem z tego co widziałem Gruzińskie trunki ze średniej półki pojawiły się też w sieci carefour. W dużym przekroju cenowym od 19 90 do 120 zł.

Obrazek użytkownika donpablo
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 8 miesięcy temu
13 Listopad, 2009 - 00:20

degustacja win gruzińskich marki Teliani Valley zapraszamy

dnia 14.11.2009 o godz. 19 sobota w restauracji Mała Gruzja (nowogrodzka 40) odbędzie siedegustacja win gruzinskich firmy Teliani Valley. wszystkich chetnych zapraszamy.

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
6 Marzec, 2010 - 13:43

Właśnie dowiedziałem się niedawno o istnieniu sklepu gruzińskiego w Krakowie :D
Już spenetrowałem i oferuje on spory wybór gruzińskich win w cenach od 20 zł, czacze w trzech rodzajach (45zł) oraz gruzińskie przyprawy i przetwory.
Mieści się na pl. Kossaka na tyłach DH Jubilat. Sklep prowadzą Gruzini.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika druides
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 2 mies. temu
6 Marzec, 2010 - 16:27

samartali:
drugie mejsce mozna dac firme mildiani ktory jest posrednikem i nie posiada wsojej winnicy czasamy dobre wino casami takie sobie ale maja dobre gliniane butelki bardzo efektowne w granicach 120 zl probowalem i taki moze byc

tam chyba butelka wiecej kosztuje niz wino

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
6 Marzec, 2010 - 16:36

Dzięki Chicken :)

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika aro
aro
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 mies. temu
30 Czerwiec, 2010 - 23:11

w Niemczech mozna kupic wina gruzinskie w "ruskich sklepikach". ostatnio znalazlem jeden, w ktorym wina z "Tifflis Wine Cellar" sa juz od 3,85€

Obrazek użytkownika Grzesiek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 5 miesięcy temu
24 Październik, 2011 - 18:29

Re: PIJ GRUZINSKIE WINA NIE BOJ SIE PUTINA

A ja po powrocie z Gruzji będę prosił o drugie obywatestwo.Nigdy mnie tak nie wzieło.Oczywiście kontynuuję ,wkroczywszy na nową drogę picia,konsumcję gruzińskiego
wina.Przed wyjazdem popierałem rodzimy przemysł.Do rzeczy. Kupiłem na próbę i teraz degustuję wina firmy Marani.Słuchając dobrych rad Gruzinów,pijam tylko białe wytrawne i o tych piszę. I dobrze mi tak.Wykluczam dwa najtańsze -Telavuri i Hereti- a całą resztę polecam bardzo.Przy zamkniętych oczach,szklaneczą przy ustach...Pijmy gruzińskie wino.
Ach,jest już łatwo kupić bo Marani ma swój sklep internetowy. grzesiek

Obrazek użytkownika cubano
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 1 tydzień temu
16 Styczeń, 2012 - 21:53

Dużo gruzińskiego wina pojawiło się w sklepach podkarpackiej sieci handlowej Frac. Np. na ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

Obrazek użytkownika ofca
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 mies. temu
18 Styczeń, 2012 - 00:17

Mariani Pirosmani - w Almie ~30 PLN. :)