Twoje konto

GTranslate

autem z Polski do AZER.Jak na granicy ?

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika MAŁY DYZIO
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 mies. temu
Dołączył: 26.07.2011 - 12:45
24 Kwiecień, 2012 - 14:26

autem z Polski do AZER.Jak na granicy ?

Witam
wybieram sie autem z Polski / lipiec / do Gruzji , Armenii i Azerbejdzanu .Czy ktos wie jakie sa aktualne wymogi co do wjazdu wlasnym samochodem do Azerbejdzanu ? Czy jest wymagana kaucja za auto ? Karnet CDF ? Poniewaz tanie tam paliwo czy mozna wywiezc np.3-4 karnistry ? Jak faktycznie wyglada kontrola celna i graniczna Azer.? Znalazlem sporo informacji ale wszystko sie zmienia .Jak jest aktualnie / 2012 / ??
Bede bardzo wdzieczny ..!

Obrazek użytkownika 09RSTACHO
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 20.05.2011 - 18:35
7 Czerwiec, 2012 - 20:09

Re: autem z Polski do AZER.Jak na granicy ?

Wyjeżdżam samochodem Fiat Ducato 2002 rok do Azerbejdżanu /wiza w trakcie załatwiania/ 13.07.2012 .Z moich informacji zawsze pobierana jest zwrotna kaucja za samochód.Nie potrzeba karnetu de passage.Dowiedziałem się że opłata jest uzalezniona od wartości samochodu /mają własne tabele wartości samochodów /przykład Mercedes sprinter 2 letni opłata około 4 tyś dolarów,ford escort 7-mio letni około tysiaca dolarów ,Co z kontrolą na granicy -zobaczymy.Trzeba pamiętac ,że to była republika radziecka i takie moga być zwyczaje na granicy Rafał /iwona1105@poczta.fm

Obrazek użytkownika Tomasia
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 8 miesięcy temu
Dołączył: 25.06.2012 - 11:38
25 Czerwiec, 2012 - 11:53

Re: autem z Polski do AZER.Jak na granicy ?

Cześć,
byłem dwa tygodnie temu w Azerbejdżanie własnym pojazdem. Byliśmy z kolegą dwoma motocyklami.
Sprawa wygląda tak, że w pośrednictwie wizowym (załatwiałem wizę przez pośrednika bo chyba nie ma opcji samemu w ambasadzie) powiedziano mi, że nie powinno być problemu z wjazdem własnym pojazdem. Na granicy oczywiście okazało się, że jest inaczej.
Carnet du Passage nie jest potrzebny, natomiast wiza turystyczna jak najbardziej i... kaucja za motocykl wyceniania na "widzi mi się" pana celnika. Za jeden motocykl chcieli 6 tysięcy dolarów w gotówce, za drugi 5 tysięcy. W rzeczywistości wartość jednego była dwukrotnie wyższa niż drugiego i ten tańszy wycenili wyżej :).
Chcieliśmy dojechać tylko do Baku, wykąpać się w Kaspijskim i wrócić, no i w swojej łaskawości panowie celnicy zmienili nam możliwość pobytu z turystycznego na tranzyt (na szczęście mieliśmy w paszportach wizy rosyjskie). Nie było ważne to, że granica pomiędzy Rosją a Azerbejdżanem jest zamknięta dla obywateli spoza Azerbejdżanu i spoza WNP. Mrugając pan celnik powiedział, że możemy przyjechać tą samą granicą co też uczyniliśmy. Tyle, że 10-cio dniową wizę turystyczną zmienili nam na 3 dniową tranzytową oraz konieczne było wykupienie ubezpieczenia na min. 30 dni w cenie 17.5 USD per motocykl.
Zmieściliśmy się spokojnie w ciągu 3 dni, nie było z tym problemu jednak nie wiem, co w przypadku gdyby tak nie było?
Kontrola na granicy bardzo ogólna. Paliwo (Pb95) w cenie 60 qapików, czyli 0.6 Manata (1 Manat = ok. 1 Euro). Na stacjach nie chcą przyjmować płatności kartą, ale jak się człowiek uprze, to można. My tankowaliśmy tylko na AzPetrol i tam też powiedziano nam, że na tych stacjach można płacić kartami. Przy większych stacjach tego typu można znaleźć nocleg w motelu. My byliśmy zmuszeni skorzystać z takiego noclegu, jako, że granicę przekraczaliśmy późną nocą.
Gdybyście potrzebowali więcej informacji, służę pomocą.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika pep
pep
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 22.01.2013 - 13:21
22 Styczeń, 2013 - 20:34

Re: autem z Polski do AZER.Jak na granicy ?

jak wyglądała płatność kaucji, gotówka, karta?