Twoje konto

GTranslate

Wyprawa samochodem do Azerbejdzanu

7 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika urbiandorbi
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 10 miesięcy temu
27 Grudzień, 2012 - 14:51

Wyprawa samochodem do Azerbejdzanu

Witam serdecznie. Szukam chętnych oraz informacji odnośnie wyprawy samochodem do Azerbejdzanu. Chcemy jechać w 4 osoby Peugeotem 205 z 90r. Prędkość maksymalna 95km/h.
termin to czerwiec 2013 roku czas wyprawy 14 dni. Zasada 1. auto małolitrażowe 2. wydać jak najmniej 3. trochę surwiwalu. Osoby chętne z własnym małym, ekonomicznym samochodem zapraszamy do udziału. Większość wypraw to około 30 dni ale dla osób pracujących to nierealna ilość dni urlopowych dlatego tylko 14 dni.

Galeria zdjęć: 

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
27 Grudzień, 2012 - 20:26

Re: Wyprawa samochodem do Azerbejdzanu

chcecie to auto tam zostawić i wracać samolotem?

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
12 Styczeń, 2013 - 02:01

jaśku, tak się nie da, nie wypuszczą ich bez cła:)

Obrazek użytkownika pchełka
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 7 miesięcy temu
3 Kwiecień, 2013 - 22:29

Peugeot 205 - mam wielki sentyment do tego auta :) od Tallina do Bukaresztu - aż łza sie w oku kręci.
Wracając do waszego wyjazdu pisz na prv z namiarami odnośnie kontaktu tel. My wyruszamy 17 czerwca i jedziemy do Gruzji - jeśli będziecie wybierać się tam w podobnym terminie to można albo pojechać razem (2 auta) lub mieć świadomość, że ktoś ok 500km przed czy za Tobą może Ci pomóc. Obecnie podróżujemy busem T3 z 82r, więc prędkość przelotowa zbliżona.

Obrazek użytkownika Romettiv
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 7 miesięcy temu
9 Kwiecień, 2013 - 17:14

Wydaje mi się, że wyjazd takim autem jest trochę niebezpieczny a na pewno nie wygodny
mechanik wrocław warsztat samochodowy

Obrazek użytkownika Neno
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 2 mies. temu
11 Kwiecień, 2013 - 20:57

Romettiv:
Wydaje mi się, że wyjazd takim autem jest trochę niebezpieczny a na pewno nie wygodny

I dlatego pewnie będzie fajnie ;)

Obrazek użytkownika masjania
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 mies. temu
9 Maj, 2013 - 08:38

wróciliśmy kilka dni temu z wyprawy samochodowej, o wiele krótszej (bo tylko z Tbilisi do Szeki http://wikitravel.org/en/Sheki#Sleep, to mniej niż 200 km od granicy Gruzja-Azerbejdżan), również niedużym samochodem (Nissan Almera 1,5). Wrażenia są takie, że większą prędkość niż podana przez autora jest trudna do osiągnięcia, bo drogi (z wyjątkiem tych centralnych) są w opłakanym stanie. Miejscowi poruszają się głównie Ladami (nie Niwą, zwykłe starsze osobówki). Więc pomysł jest jak najbardziej ok, bo lepszym samochodem nawet szkoda by mi było tam się wybierać, kilka razy prawie urwało nam się koło, cały samochód mamy poobijany kamieniami wylatującymi spod kół. Benzyna 95 0,6 Manat/litr (0,6 eur). Noclegi, wyżywienie - drogo, jakość nijak się nie ma do ceny. Za pokój hotelowy w dość słabym standardzie (karavan Saray w Szeki) 30 Manat bez śniadania za pokój 2-osobowy. Trochę byłam rozczarowana wyjazdem, najlepsze wrażenia pozostawił rezerwat Ilisu 70 km od granicy oraz winnica w Kvareli w Gruzji już w drodze powrotnej