Twoje konto

GTranslate

Gruzinska Droga Wojenna

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika quack87
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 tyg. temu
5 Kwiecień, 2011 - 10:42

Gruzinska Droga Wojenna

Witam :)
na forum temat Drogi Wojennej poruszany byl wielokrotnie a nawet Drodze poswiecony jest osobny artykul.

Jednakze nie znalazlem informacji jak optymalnie (cena , czas, zobaczyc najwazniejsze atrakcje ) przemierzyc ta trase.

Tj. wiem z artykułu ze istnieje mozliowsc pokonania tej trasy jbusem Tbilisi Kazbeki (Marszrutki kursują dwa razy dziennie (o 10:00 i 13:00) a bilet kosztuje 9 lari w jedną stronę. W przeciwnym kierunku marszrutki wyruszają z głownego placu w Kazbegi (15:00 i 17:00).)
oraz taksowka z Tbilisi gdy chcemy zatrzymywac sie w miejscach zabytkowych by pozwiedzac i porobic zdjecia.

Pytanie : jaka moze byc cena takiej taksowki dla 4 osob Tbilisi Kazbegi?

czy istnieją moze lokalne marszrutki przemierzajac kolejne miejscowosci na Drodze Wojennej?
czy istnieje inny sposob podrozowania ta Droga? jak np autostop (chociaz raczej nie wchodzi w gre)?

PS. mamy namiot wiec z noclegiem nie bedzie problemu.

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Obrazek użytkownika Dana
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 11 miesięcy temu
5 Kwiecień, 2011 - 11:31

Re: Gruzinska Droga Wojenna

Witam
Przemierzyliśmy drogę wojenna w zeszłym tygodniu.
Jechaliśmy marszrutką z Tbilisi (z Didube o 9.00 - koszt 10 lari, powrót o 17.00 z Kazbegi- też 10 lari).
W drodze powrotnej jechaliśmy z dwójką niemieckich turystów, kierowca zatrzymał się na 10min w Ananuri na foty (trochę mało ale dobre i tyle).
Z tego co widziałam to ruch na Drodze Wojennej był spory więc raczej nie powinno być problemu ze złapaniem stopa (można by startować z Mschety).
Kierowcy są raczej przyjaźni, jednego dnia poszliśmy sobie na spacer z Kazbegi - wąwozem do wodospadów, kilka razy się sami zatrzymywali i pytali czy nie trzeba podwieźć.
Taksówki są ale nie wiem ile kosztują, chyba w przewodnikach widziałam takie info.
Warto spędzić troszkę czasu w hostelu u Nazi: pyszna kuchnia, świetna atmosfera, dobra lokalizacja, 30 lari doba z jedzeniem.
W okolicach wodospadów jest za to świetne miejsce na camping (piękna polana nad strumykiem schowana między skałami).

Obrazek użytkownika Cochise
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 miesięcy 17 godz. temu
5 Kwiecień, 2011 - 12:32

W 2007 roku płaciłem za przejazd do Kazbegi 55 lari. Nie była to taksówka, lecz zwykły prywatny przewoźnik dysponujący starą ładą. Chciał 60, ale stargowaliśmy. Zgarnął nas na Didube. Mieliśmy 3 przystanki: w Ananuri, na tarasie widokowym oraz przy tych formach z naciekłym żelazem. U tego samego gościa przenocowaliśmy w Kazbegi za 10 lari od głowy. Okazało się, że dziadek ma drugi domek właśnie tam. I następnego dnia po górskim trekkingu wróciliśmy z nim, tym razem za 40 lari. Ale słyszałem, że stopem też można tam spokojnie dotrzeć.

Obrazek użytkownika bascia59
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 mies. temu
5 Kwiecień, 2011 - 23:22

Witam,
za taxi z Tbilisi do Kazbegi w cztery osoby w ub roku(koniec wrzesnia) zaplacilismy150 lari. Super kierowca, przewidujacy( wymianil zapasowe kolo, sprawdzil gumy itd) przed taka trasa choc jego auto to nowy mercedes. Zna angielski, niemiecki , rosyjski i lubi Polakow.Zatrzymywal sie w Ananuri,Gudauri, na przeleczy Krzyzowej przy monumencie post kom......, postawil obiad u gorali (najsmaczniejsze w calej Gruzji chinkali i chaciapuri), sprawdzony i godny polecenia.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 10 miesięcy temu
6 Kwiecień, 2011 - 09:27

Co prawda GDW jechałem w 2008 roku ale kosztowało to 150 lari za całego busa (było nas 7 osób). Kierowca od razu załatwił nam kwatere u swoich znajomych. Spotykam go co roku na Didube albo jak przywozi turystów do Iriny :) teraz nie ma już busa tylko taksówke - opla astre. Zawsze koczuje na Didube - wiśniowa astraI combi - godny polecenia.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika Kuba D
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 8 miesięcy temu
6 Kwiecień, 2011 - 10:37

quack87:
Witam :)

Tj. wiem z artykułu ze istnieje mozliowsc pokonania tej trasy jbusem Tbilisi Kazbeki (Marszrutki kursują dwa razy dziennie (o 10:00 i 13:00) a bilet kosztuje 9 lari w jedną stronę. W przeciwnym kierunku marszrutki wyruszają z głownego placu w Kazbegi (15:00 i 17:00).)
oraz taksowka z Tbilisi gdy chcemy zatrzymywac sie w miejscach zabytkowych by pozwiedzac i porobic zdjecia.

W sezonie (nie wiem jak kiedy indziej) marszrutki z Didube przed południem startują jak tylko się zapełnią. I jest ich dużo więcej niż dwie dziennie.

Pozdrawiam,

Kuba

Obrazek użytkownika Zeus
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 dzień temu
5 Styczeń, 2013 - 22:13

a wiadomo ile kosztuje taksowka/prywatny samochod miedzy Tbilisi - Kazbeg z przystankami? ;)

Odradzam Hostel Peace w Tbilisi

Obrazek użytkownika Chicken
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 10 miesięcy temu
7 Styczeń, 2013 - 12:00

Ostatnio za 7-osobowego busa - private marszrutka :D płaciliśmy 15 gel od głowy, tylko musi być komplet ale to nie jest specjalny problem w sezonie.

Stowarzyszenie Most do Gruzji

Obrazek użytkownika pcpharm
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 9 miesięcy temu
12 Maj, 2013 - 15:40

Czytając relacje z podróży Gruzińską Drogą Wojenną mam wrażenie, że jadąc marszrutką do Kazbegi dysponujemy tylko bardzo krótkimi postojami dla zrobienia kilku zdjęć Ananuri czy Przełęczy Krzyżowej. Czy mam rację?
Jeśli chciałbym mniej spiesznie te miejsca poznać to czy pozostaje mi wynajęcie taksówki? A może należy tę drogę podzielić na etapy i pokonywać je z różnymi kierowcami (o ile to w ogóle możliwe)?
Poproszę o podpowiedź na co się nastawić...
Dziękuje i pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrzej Adam
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
13 Maj, 2013 - 08:44

Witam
marszrutki odjezdzaja z Didube, pierwsza o godz.09:00, nastepna o 10:00, przejazd trwa 2,5-3,0 h. Po drodze nie ma zadnych szans na zatrzymanie sie aby zrobic zdjecia Ananuri lub innych.
Cena 10 GEL. Wrocilem tydzien temu. Przy 4 osobach ze wzgledow finansowych moze sie oplacac na przejazd taxi.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jeni16
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
13 Maj, 2013 - 20:29

Info na bieżąco bo właśnie szukam grupy na jutro. Mam opcje prywatnej Taxi za 100 gel za 2 osoby lub 120 za 3-4, tylko na razie sama jestem. Wcześniejsze propozycje cenowe to około 160-200 gel.

Obrazek użytkownika knskic
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 5 miesięcy temu
13 Maj, 2013 - 21:21

hej, jesteśmy w 2 osoby chętni na wyjazd 26 lub 27.05. Jakby ktoś w tym czasie jechał, chętnie się dołączymy na wynajem taksówki.

Obrazek użytkownika different_view
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 tyg. temu
20 Maj, 2013 - 19:00

My przylatujemy do Tbilisi 2 czerwca, 4 czerwca z rana chcielibyśmy ruszać do Kazbegi. Jest nas dwoje + dwuletnia córka. Chętnie umówimy się na wspólną taksówkę z jeszcze jedną dwójką. Jeśli ktoś byłby chętny, podam kontakt i umówimy się.

Obrazek użytkownika kojot_lubin
Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Maj, 2013 - 14:48

Jechałem parę dni temu GDW:
- bus 15 lari (taki który sie zatrzymuje po drodze na zwiedzanie i fotki)
- bus 10 lari taki który sie nie zatrzymuje po drodze;
- znajomi dojechali taksą za 35 lari i sie zatrzymywali po drodze;
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zeus
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 1 dzień temu
27 Maj, 2013 - 15:01

masz info o tym busie, za 15 lari?

Odradzam Hostel Peace w Tbilisi

Obrazek użytkownika kondor
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 6 miesięcy temu
28 Maj, 2013 - 07:08

Witam,

Dołączam się do pytania.
Skąd łapać tego busa w Tbilisi?

Poznający Kaukaz
Niedostępny
28 Maj, 2013 - 14:42

Witam,
busy - marszrutki - co jakis czas odjeżdżają z dworca Didube - obok stacji metra o tej samej nazwie - od godz. 8:00 - trzeba tylko pytać, który sie zatrzymuje po drodze (jak będzie Was wiecej to każdy się Wam zatrzyma za odpłatnością) - postoje przy przełęczy (punkt widokowy), twierdzy Ananuri, jak sie poprosi itp. - warto sie na chwilke zatrzymać.
Z tego miejsca odjeżdżaja też inne busy np.
- do Gori - 4 GEL
- do Mcchety - 1 GEL
- do Achalcyche - 12 GEL (stad do Wardzi - płaciłem za taxi 35 GEL w dwie strony - taxi czekała aż zwiedzę - płaciłem po powrocie - zatrzymała sie też po drodze przy twierdzy)
- do Kutaisi - 10 GEL
tyle płaciłem
Co ważne bus z Achalcyche do Batumi (20 GEL - odjazdy rano o 8:30 i 11:30) jedzie przez Kutaisi (podróż trwa 5 h - krótszą droga na skróty ruszaja tylko auta terenowe)
pozdrawiam

Obrazek użytkownika miki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 10 miesięcy temu
29 Maj, 2013 - 23:37

Ok. 10 dni temu przejechałam GDW marszrutką (10 lari). Odradzam marszrutkę; nigdzie się nie zatrzymuje (tzn ma 1 postój w mało ciekawym miejscu, pod jakimś pomnikiem podobno gruzińskiego bajkopisarza). Twierdzę Ananuri nad turkusowymi wodami jeziora leżącą tuż przy drodze po prawej stronie, przełęcz Krzyżową, mineralne nacieki, piękne widoki widziałam jedynie przez pęknietą szybę kierowcy. czuje sie niedosyt po takiej wycieczce. Najlepiej wziąć taksówkę. Idealnie 3 osoby (2 z tyłu i 1 na przodzie). To dla komfortu ponieważ taka jednodniowa wycieczka może wymęczyć-to ok. 6 godzin jazdy w dwie strony po słabej drodze; zwłaszcza na koniec jest kilkunastokilometrowy odcinek bez asfaltu.

W Kazbegi odradzam też pana taksówkarza Wasilija, który czyha jak tylko podjedzie marszrutka. Bardzo obrotny Pan ale typowy "naganiacz". Niestety przed wyjazdem trafiłam w necie na jego pozytywną opinię i to uśpiło moją czujność i wzięłam go w ciemno. Wasilij czekał już jak wysiadalismy. Prawdopodobnie dostał przez telefon cynk od kierowcy marszrutki. Byliśmy o tej porze roku jedynymi turystami w marszrutce. Od razu pokazał wydrukowany i zafoliowany cennik, wydruk z jakiegos polskiego przewodnika z dobrą opinią o sobie, powiedział, że ma teraz 8 Polaków (potem mówił, że ma 6). Za wjazd pod kościól Tsminda Sameba chciał 70 lari ale, że "Wy nie Amerykanie to 60 lari". Zbiliśmy cenę do 40 lari. Zgodził się ale z postojem na górze na zdjęcia jedynie na 15 minut. Cała droga to chyba z 10 km i wjazd trwa 20 minut. Droga ciężka-kamienie i doły. Wymusiliśmy postój na zdjęcia 30 minut. Potem okazało się, że ma najgorszy samochód na placu (stara łada Niva- gruchot i smierdzący paliwem) i, że inni oferują na wstępie 50 lari za tą drogę- przed negocjacjami i lepszymi samochodami.
Po 20 minutach zwiedzania, jak zobaczył nas z dołu na murach lekko zaczął trąbić, ponaglając nas.

W drodze powrotnej jak zobaczył pieszych turystów zatrzymywał się i proponował, że zaraz będzie wracać i ich wywiezie na górę.
Cały czas czuliśmy jego pośpiech i sfokusowanie się na kasę. Pozostał niesmak. Czym prędzej zrezygnowaliśmy z jego usług i propozycji następnej wycieczki za 50 lari pod granicę rosyjską, która jest zaledwie 12 kilometrów od Kazbegi.

Potem od Polaków spotkanych w Kachetii dowiedzieliśmy się, że oni akurat czytali w necie o Wasilij, że trzeba go unikać.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
31 Maj, 2013 - 13:33

Tak jak wyżej pisałem:
busy - marszrutki - co jakis czas odjeżdżają z dworca Didube - obok stacji metra o tej samej nazwie - od godz. 8:00 - trzeba tylko pytać, który sie zatrzymuje po drodze (jak będzie Was wiecej to każdy się Wam zatrzyma za odpłatnością) - postoje przy przełęczy (punkt widokowy), twierdzy Ananuri, naciekach i jak się poprosi (nawet żeby sfotografować stado baranów na drodze :)
różnica była w cenie:
marszrutka za 10 lari - nigdzie sie nie zatrzymywała; (taką wracałem)
marszrutka, która się zatrzymywała kosztowała 15 lari (taką jechałem tam)-nie bylo problemów z postojami i czasem postojów;
Przy grupie osób - podejrzewam, że każda będzie się zatrzymywała - trzeba negocjować;
Do kościólka - podwozili już za 20 lari - co chyba i tak jest drogo porównując do innych przejazdów - tu nie negocjowałem ceny bo wchodziłem pieszo - na przełaj szedłem około 50 minut;
pozdrawiam i udanego pobytu życzę

Obrazek użytkownika lukasz.c
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 8 miesięcy temu
31 Maj, 2013 - 13:58

kojot czy mógłbyś (np. na mapie google) zaznaczyć jak mniej więcej szedłeś na przełaj do kościoła? Też się tam za dwa tygodnie wybieram i nie bardzo mam chęć iść drogą przez las. Dzięki.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
31 Maj, 2013 - 14:35

witam,
nie bedziesz miał z tym problemów - drużka jest widoczna i generalnie cały czas przecina serpentyny "drogi samochodowej" - po wyjściu z wioseczki idziesz droga samochodową i potem w górę żeby nie robic okrężnych serpentyn jak samochody - takie skróty pod górkę - także nie bedziesz miał problemów - do godziny marszu bedziesz na górze :) jest dość stromo :) nie zbłądzisz :) zadna mapa nie jest potrzebna - na poczatku jak będzie jakieś rozwidlenie to w lewo :) kościółek co jakis czas widac - mogą Cie mijac także auta lub inni piesi - zależy o której ruszysz
pozdrawiam

Obrazek użytkownika miki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 10 miesięcy temu
31 Maj, 2013 - 21:23

10 dni temu takie były widoki

Galeria zdjęć: 
Obrazek użytkownika anghan
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 11 miesięcy temu
17 Lipiec, 2013 - 20:02

kojot_lubin:

marszrutka za 10 lari - nigdzie sie nie zatrzymywała; (taką wracałem)
marszrutka, która się zatrzymywała kosztowała 15 lari (taką jechałem tam)-nie bylo problemów z postojami i czasem postojów;

Czy możesz wypisać punkty w jakich zatrzymuje się marszrutka za 15GEL? Jak długo można zwiedzać takie miejsca?

Chciałbym sobie podzielić zwiedzanie drogi na dwa dni by przespać się nad zalewem.

Pozdrawiam,

Michał

Obrazek użytkownika martami87
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 7 miesięcy temu
18 Lipiec, 2013 - 19:28

Re: Gruzinska Droga Wojenna 22 lipca 2013 - chętni ??

Witam wszystkich turystów i forumowiczów,
w niedziele wybieramy sie z mężem do Gruzji.
[=#800000]22 lipca 2013[/color] planujemy się wybrać na Gruzińską Drogę Wojenną. Po przeczytaniu opinii chcielibyśmy wziąć taksówkę (większą lub mniejszą)z Tbilisi.
Czy jest ktos chętny na ten termin? Można by razem coś wynająć a będzie bardziej ekonomicznie.

Proszę o kontakt na forum jak ktoś jest chętny. :D

Pozdrawiam
Marta z Warszawy

Obrazek użytkownika miner
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 4 mies. temu
18 Lipiec, 2013 - 21:26

Dzisiaj rano na dworcu marszrutek Didube gruziński taksówkarz proponował mi jazdę do Kazbegi za 15 GEL. Pokazywał mi to na komórce, więc dobrze zrozumiałem :) Wybrałem co prawda marszrutkę ale wydaje mi sie, ze nie ma co demonizowac cen na tej trasie...

http://minerpl.wordpress.com

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 11 miesięcy temu
19 Lipiec, 2013 - 22:48

miner:
Dzisiaj rano na dworcu marszrutek Didube gruziński taksówkarz proponował mi jazdę do Kazbegi za 15 GEL. Pokazywał mi to na komórce, więc dobrze zrozumiałem :) Wybrałem co prawda marszrutkę ale wydaje mi sie, ze nie ma co demonizowac cen na tej trasie...

Ale to 15 lari od osoby przy pełnej taxi? No chyba, że w Tbilisi jest jakaś knajpa o tej nazwie ;)

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Obrazek użytkownika ebolec
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 9 miesięcy temu
20 Lipiec, 2013 - 10:52

Kamilo:
miner:

Ale to 15 lari od osoby przy pełnej taxi? No chyba, że w Tbilisi jest jakaś knajpa o tej nazwie ;)

To chyba ten sam taksówkarz :wink: bo nam też proponował za 15 lari od osoby. Nie skorzystaliśmy i bardzo żałuję... Marszrutka kosztuje 10lari od osoby,ale się nie zatrzymuje nawet w jednym miejscu na przełeczy żeby zrobić zdjęcia :( Natomiast zatrzymują się przy straganie...

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
27 Kwiecień, 2017 - 15:33

Czesc,

Pytanie: czy cala Droga Wojenna z Tbilisi do Kazbegi jest juz wyasfaltowana? Ostatni raz jechalem tamtedy 3 lata temu i uskuteczniany byl wtedy gruby remont. Pytam, bo chcialem przejechac DW kolazowka, a po szutrze raczej nie posmigam.
Dzieki!

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 10 miesięcy temu
28 Kwiecień, 2017 - 13:51

Pytanie: czy cala Droga Wojenna z Tbilisi do Kazbegi jest juz wyasfaltowana? Ostatni raz jechalem tamtedy 3 lata temu i uskuteczniany byl wtedy gruby remont. Pytam, bo chcialem przejechac DW kolazowka, a po szutrze raczej nie posmigam.
Dzieki!

Jest.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Obrazek użytkownika Piotess
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 10 miesięcy temu
30 Kwiecień, 2017 - 20:44

Cześć,

Lecimy w środę do Gruzji na 10 dni i w trakcie wyjazdu planujemy jechać tą drogą. Dam znać.

PS. Jak w Didube rozpoznać marszrutkę, która się zatrzymuje i nie zatrzymuje? Tylko poprzez dogadanie się?

Dżigit
Niedostępny
2 Maj, 2017 - 15:50

Toja2123, Piotess, dzieki -
Juz kupilem bilety, jade tak czy siak, nawet jesli zwineli asfalt przez zime :mrgreen:

Odnosnie marszrutki - wszystkie zatrzymuja sie po drodze, przewaznie na poczatku serpentyn za Pasanauri. Jechalem tam marszrutka z 20 razy i tylko chyba raz busiarz zatrzymal sie w Ananuri.

Obrazek użytkownika Nonstop Travel
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 8 miesięcy temu
2 Maj, 2017 - 21:22

Gamarjoba,

Pracuję w gruzińskim biurze podróży Nonstop Travel.
Organizujemy wycieczki, pomagamy zaplanować podróż i chętnie odpowiadamy na pytania!

kontakt:
https://www.facebook.com/nonstopofficial/
http://nonstoptravel.ge/
eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6e%6f%6e%73%74%6f%70%74%72%61%76%65%6c%31%36%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%22%3e%6e%6f%6e%73%74%6f%70%74%72%61%76%65%6c%31%36%40%79%61%68%6f%6f%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

http://nonstoptravel.ge/
https://www.facebook.com/nonstopofficial/
eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6e%6f%6e%73%74%6f%70%74%72%61%76%65%6c%2e%67%65%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%22%3e%6e%6f%6e%73%74%6f%70%74%72%61%76%65%6c%2e%67%65%40%67%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))

Dżigit
Niedostępny
23 Maj, 2017 - 10:06

Dzieki za info, wszystko poszlo gladko - trasa Tbilisi-Kazbegi, powrot Kazbegi-Mskheta. Jak do tej pory najlepszy trip rowerowy, widzialem 3 pory roku w 6h :-) Pozdrowienia dla ekipy z hostelu u p. Mai.

Obrazek użytkownika Banan1311
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
23 Maj, 2017 - 16:09

Wow, super pomysł. Całą drogę Tbilisi - Kazbegi, Kazbegi-Mskheta robiłeś rowerem? Ile to zajęło?

Dżigit
Niedostępny
24 Maj, 2017 - 09:02

Troche ponad 9h do Kazbegi (poczatkowo na grubym kacu :lol:),z powrotem 6h.