Twoje konto

GTranslate

Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedoli ;)

10 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Agata_W
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 4 mies. temu
6 Maj, 2013 - 13:58

Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedoli ;)

Witam!
Jesteśmy młodym małżeństwem, które kierowane nagłym impulsem zakupiło sobie bilety lotnicze liniami Wizzair z Budapesztu do Baku.
Lecimy 12 a wracamy 20 lipca 2013r. Jako że w grupie raźniej (i taniej) poszukujemy ludzi, którzy mają podobne plany i chcieliby nam potowarzyszyć w podróży. Można by było pomyśleć o wynajęciu np. kultowej Nivy 4x4...
Planu zwiedzania jeszcze nie mamy, ale generalnie ograniczamy czas w miastach do minimum i kierujemy się w stronę natury. Czekamy na chętnych! Pozdrawiam.
Agata

Obrazek użytkownika fartek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
7 Czerwiec, 2013 - 00:28

Re: Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedol

Będziemy lecieć z moim przyjacielem tym samym samolotem z Budapesztu 12 lipca :) Jeszcze nie ogarnęliśmy wizy, ale planujemy załatwić sobie tranzytową bo po paru dniach uderzamy na Gruzję :)
Wiesz coś o nowych zasadach wizowych? W innym temacie przeczytałem że niedawno znowu weszły nowe zasady.
No i czy ktoś orinetuje się, czy wiza tranzytowa wydawana jest na 3 czy 5 dni? W internecie znalazłem sprzeczne informacje...

Poznający Kaukaz
Niedostępny
12 Czerwiec, 2013 - 14:54

Hej,
uff...już myślałam, że nikt tam nie lata!
Co do wizy - to będziemy ją załatwiać w piątek. Dzwoniliśmy i powiedziano nam, że wystarczy zarezerwować 2 noclegi, mieć ze sobą formularz, zdjęcie i wydrukowany bilet. żadne zaświadczenie od pracodawcy itp nie jest potrzebne. W piątek będę mogła napisać więcej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika fartek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
12 Czerwiec, 2013 - 15:47

Hej Agata,
Napisz proszę przez jaką firmę załatwiacie wizę - ja póki co jestem w kontakcie z azerskimi firmami i najtaniej jak udało się znaleźć bez konieczności rezerwacji hotelu przez daną firmę to 60 EUR (potwierdzenie z hotelu, bilety lotnicze, zdjęcie i formularz).
Polskie firmy, z którymi rozmawiałem jeszcze nie mają możliwości ogarnięcia wizy...

Obrazek użytkownika zoran
Poznający Kaukaz
Niedostępny
13 Czerwiec, 2013 - 13:17

Agata, Janoss, na jakim etapie jesteście z wizą? Pisałem właśnie o tym, jakie są moje doświadczenia z jej załatwianiem tutaj: http://www.kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=4265&start=15

Poznający Kaukaz
Niedostępny
13 Czerwiec, 2013 - 14:19

Nie straszcie mnie, nie sądziłam, że z wizami mogą być takie problemy. Ja w ogóle firm pośredniczących nie biorę pod uwagę.
Dzwoniłam już parę razy do konsulatu w Warszawie upewniając się jakie dokumenty mam przywieźć itp i wydaje mi się, że wszystkie te zastraszające opisy o trudnościach w dostaniu wizy są wyolbrzymione.
Dzisiaj byliśmy w okolicy W-awy i miałam nadzieję przy okazji odwiedzić konsulat, ale niestety jest on otwarty tylko we wtorki i czwartki. Rozmawiałam jednak z pracownikiem placówki chcąc się upewnić, ile noclegów mam zarezerwować i Pani potwierdziła, że rezerwacja jednego noclegu jest wystarczająca. Kazała przywieźć ze sobą formularz wizowy, paszporty, zdjęcie, bilet lotniczy i rezerwację noclegu. i to tyle...Mam nadzieję, że wie co mówi.
We wtorek jedziemy znowu, więc napiszę więcej w następnym tygodniu. Trzymajcie kciuki.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
13 Czerwiec, 2013 - 14:54

Też wolałbym, żeby to było prostsze, bo ogarniałem już różne wizy i nigdy nie było takich komedii.

Konsulat AZE działający przy ambasadzie od ponad dwóch tygodni NIE WYDAJE WIZ TURYSTYCZNYCH. Oni nie potrzebują żadnych rezerwacji hotelowych, biletów, formularzy etc, bo wiz turystycznych zwyczajnie nie wydają. To jest info z dziś sprzed dwóch godzin. Upewniałem się po raz kolejny, bo u nich ciągle coś się zmienia, ale ta sytuacja trwa dokładnie od 28 maja. Można dostać wizę "prywatną" lub biznesową, pod warunkiem posiadania zaproszenia od osoby prywatnej lub organizacji w AZE (zaproszenie opatrzone pieczątką ichniejszego MSZ i innymi cudami). Po zjawieniu się z takim zaproszeniem i innymi dokumentami oczekuje się na wizę do dwóch tygodni i płaci 60 euro. Mnie osobiście takie rozwiązanie finansowo bardzo odpowiada, ale póki co nie mam zaproszenia.

Jak będziecie mieli jakieś potwierdzone info albo skutecznie rozpoczniecie procedurę ubiegania się o wizę to dajcie znać :)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
18 Czerwiec, 2013 - 13:06

Zoran uratowałeś mi życie, a już na pewno nasze 120 EUR ;) Gdyby nie Ty naiwnie wpłaciłabym na konto ambasady kwotę za nasze wizy i planowała wyjazd do Wawy.
Kobietę w ambasadzie mam ochotę zabic, bo naprawdę dzwoniłam do niej w czwartek i ta potwierdziła ile noclegów muszę zarezerwować, jakie dokumenty przygotować itp. NIe zapytałam się tylko czy nadal wydają wizy...;)
Po Twoim poście zadzwonił mój mąż i jemu już potwierdziła ten smutny fakt....
Jestem w kontakcie z Billurtur, gdzie powiedziano, że wystarczy że zarezerwuję sobie tylko 1 nockę a im wpłacę 60 EUR, ale boję się czy to wystarczy w ambasadzie.
Bo co jeżeli agencja zbiera kasę z visa service (40EUR), a nasz wniosek i tak zostanie odrzucony z powodu braku zabookowanych noclegów....
Z kolei rezerwować 7 noclegów po min 100 EUR to istny rabunek :evil:
Nie wiem co robic...

Obrazek użytkownika martinwoj
Nowicjusz
Niedostępny
19 Czerwiec, 2013 - 09:55

Zalatwialem wize w ambasadzie w Londynie. Jesli chodzi o noclegi to moge podpowiedziec, ze zarezerwowalem na booking.com w hotelu Karat, otrzymalem od nich list potwierdzajacy, a po przyslaniu mi wizy rezerwacje odwolalem. Moze w ambasadzie w Warszawie tez to zadziala.

Poznający Kaukaz
Niedostępny
19 Czerwiec, 2013 - 12:21

Agata_W jak tylko będziesz w Wawie to polecam się na piwo w związku z powyższym :) Nie zastanawiajcie się co wystarczy albo czy zadziała w ambasadzie w Warszawie - konsulat działający przy ambasadzie nie będzie miał z Waszymi wizami turystycznymi nic wspólnego. Nawet jak sobie coś zarezerwujecie sami to i tak obecnie wizę możecie zrobić wyłącznie przez jedną z agencji podanych na stronie ambasady.