Twoje konto

GTranslate

Najciekawsze miejsca do zwiedzenia

14 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika atram
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 4 mies. temu
26 Lipiec, 2013 - 01:58

Najciekawsze miejsca do zwiedzenia

Czy ktoś ma ochotę podzielić się swoimi wrażeniami po wizycie w Azerbejdżanie?
Chciałabym dowiedzieć się, które miejsca są najciekawsze, gdyż mamy tylko 7 dni i chcemy je fajnie spożytkować.
Może jakieś miejsca was zawiodły i odradzacie wizyty tam?

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
31 Lipiec, 2013 - 00:20

Re: Najciekawsze miejsca do zwiedzenia

dla mnie w kolejności:]
wulkany
potem gorące źródła
potem płonące skały
potem plantacje arbuzów po drodze do shekki
potem droga do lahicza
potem xinalik
na końcu plantacje herbaty w lankoranie i gorące źródla tamże

a najfajniejsze i tak było plażowanie ze świeżo rozłupanym arbuzem na plaży

Obrazek użytkownika kondor
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 2 mies. temu
13 Sierpień, 2013 - 10:18

Witam,

Po tegorocznej wizycie w Gruzji, następne wakacje chcemy spędzić w Azerbejdżanie. Dosyć intensywnie czytam różne opinie i jak narazie wykreowała mi się dosyć mroczna wizja tego miejsca.

volta2:
najfajniejsze i tak było plażowanie ze świeżo rozłupanym arbuzem na plaży

Jak to jest z tymi plażami i wodą w Azerbejdżanie?? Czytałem przeróżne opinie - że brudno, że woda niezdatna do kąpieli, że ścieki itd..
Moglibyście coś opowiedzieć?

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 2 mies. temu
13 Sierpień, 2013 - 13:07

kondor:

Jak to jest z tymi plażami i wodą w Azerbejdżanie?? Czytałem przeróżne opinie - że brudno, że woda niezdatna do kąpieli, że ścieki itd..
Moglibyście coś opowiedzieć?

Ogólnie nad Morzem Kaspijskim nie znajdziesz bardzo czystej wody, bo oprócz przemysł występuje jeszcze naturalne zanieczyszczenie ropą. Natomiast kąpać się można spokojnie. Nawet na północy Abszeronu np. w Mardakan. Z tego co słyszałem od Azerów, kurorty na północy kraju są dość drogie i pełne rosyjskich turystów.

Kaukazofil
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 13:54

rafi:
Ogólnie nad Morzem Kaspijskim nie znajdziesz bardzo czystej wody, bo oprócz przemysł występuje jeszcze naturalne zanieczyszczenie ropą. Natomiast kąpać się można spokojnie. Nawet na północy Abszeronu np. w Mardakan. Z tego co słyszałem od Azerów, kurorty na północy kraju są dość drogie i pełne rosyjskich turystów

Dzięki, a to prawda że Baku jest tak horrendalnie drogim miastem? Znajomy wrócił 3tyg. temu z delegacji i mówił że piwo na deptaku przeliczając = 6 euro. Możliwe to? Dużo drożej jest W Baku niż w Tbilisi orientacynie?

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 2 mies. temu
13 Sierpień, 2013 - 14:18

Jest dość drogo ale bez przesady. Ja na deptaku piłem piwo za jednego manata :) . Inna sprawa, że azerskie piwo jest paskudne. Z wyjątkiem mikrobrowaru "The Brewery" koło Starego Miasta. Tam za 3 manaty można napić się naprawdę przyzwoitego piwa. A i zjeść, nawet w centrum, można za jakieś 5 manatów od osoby. Tu polecam Kafe Araz przy placu z fontannami. Największym problemem są niestety ceny noclegów.

Dżigit
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 18:27

tak, baku jest szokująco drogie

ale potem w wiedniu, w hotelu 5* wszystko wydaje się kosztować normalnie, jak w baku.
(to jedyna dobra strona tych wyskokich cen, wszędzie potem jest taniej, no z wyjątkiem londka:))

Kaukazofil
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 19:20

volta2:
no z wyjątkiem londka:))
- ja wiem czy w Londku (Londynie?? :) ) jest aż tak drogo. Bywam dosyć często i szczerze mówiąc nie narzekam nigdy :) no może poza biletami komunikacji miejskiej... i cenami wynajmu mieszkania/pokoju - ale to mnie nie dotyczy :)
Dzięki za pomoc, przemyślę jeszcze temat Baku na następne wakacje, czy warto...
rafi:
Największym problemem są niestety ceny noclegów.

No właśnie.. na booking.com najtańsze hoteliki w granicach 300zł za dobę w dwójce - sporo...

Dżigit
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 19:34

jeśli nie płacisz za nocleg, to i pewnie masz gdzie herbatę sobie zrobić?

w naszym przypadku - na co dzień baku było dość ok(w stosunku do zarobków w baku) - natomiast z delegacji w londku mąż przywoził wrażenie- że jest drogawo, na pewno drożej niż w baku. noclegi, jedzenie, transport! szczególnie.

Dżigit
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 19:37

czyli porównuj Londyn turystycznie, bo rozumiem, że u kogoś się instalujesz (skoro cię nocleg nie dotyczy? delegacja?)
w hotelu na oxford za śniadanie mąż płacił 17 funciaków za osobę(na koszt firmy) - no, nie jest drogo, przecież ten koszt go nie dotyczył.

Kaukazofil
Niedostępny
13 Sierpień, 2013 - 20:30

Mam szczęście jeździć i być ugoszczony u siostry mojej dziewczyny, którą serdecznie pozdrawiam jeśli to czyta :).
9 października lecimy znowu. - bilet wizzair 34zł w jedną stronę :)

Droga jest komunikacja - 1 day travelcard na 1-5 strefe (niezbędna żeby poruszać się po mieście płynnie) - 7 funtów (wczoraj patrzyłem że podrożały do 8..)
8x5=40zł.. za dzienny bilet.. no cóż :)
Rekompensują to muzea będące za free. Puby, piwo, przekąski są w granicach rozsądku, jedzenie na mieście także. Drogie są wszelakie tour`y 15-20 funtów.

Ceny jedzenia w minimarketach porównywalne z polskim w większości. Kosmetyki, perfumy itp. można znaleźć w lepszych cenach - ciuszki markowe także.
W centrum dobre knajpy są drogie pewnie, ale tam się nie stołujemy.

Ja ogólnie kocham Londyn i nastraja mnie bardzo pozytywnie, mogę spacerować po ulicach i to mi wystarcza:) Jesteśmy tam już n-ty raz i wszystko w zasadzie zwiedziliśmy od podszewki, ale zawsze miło wracamy. Myślę o przenosinach na stałe do UK.

Pozdrawiam!

Dżigit
Niedostępny
14 Sierpień, 2013 - 01:53

To jak znajdziesz sobie darmowy nocleg w baku i bedziesz jadl poza centrum, to tez ci wyjdzie tanio. Grunt, to wiedziec jak sie ustawic a potem sie rozpisywac, ze nie jest drogo.

Jutro lece do londynu i nie mam tam nikogo, wiec moze mnie nie draznij. A lece lotem, z przyzwyczjenia...za tanio tez mi nie wyszlo.

Kaukazofil
Niedostępny
14 Sierpień, 2013 - 06:27

volta2:
A lece lotem, z przyzwyczjenia...za tanio tez mi nie wyszlo.

No widzisz :) a Wizzair ma często bardzo dobre ceny + easyBus z Luton do centrum 4-5funtów i można to zrobić taniej tylko trzeba wcześniej zaplanować. A lot szerokim omijam szerokim łukiem dla zasady.
Ale zboczyliśmy z tematu - miłego pobytu życzę w UK.

Dżigit
Niedostępny
14 Sierpień, 2013 - 11:35

w podsumowaniu zatem, jeśli Londyn nie jest dla ciebie drogi to możesz śmiało ruszać do baku - bo w baku jest taniej, szczególnie transport, taksówki i zbiorkom(tanie paliwo).
na jedzeniu jak się nie dasz orżnąć, to też będzie taniej.