Twoje konto

GTranslate

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

648 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
22 Październik, 2013 - 12:27

Re: Krótkie pytania szybkie odpowiedzi, zapraszam do zagląda

Ja myślę, że będąc w Vardzi warto wskoczyć po drodze do Vanis Kvabebi - miejsce ma trochę inny klimat - zdecydowanie mniej turystów tam było. Do tego inaczej niż Vardzia położony klasztor więc widoki z góry też bardzo fajne :)

Zgadzam się z albionusem - okolica wymiata - koniecznie wspiąć się na twierdzę Tmogvi - my to miasteczko traktowaliśmy jako bazę wypadową. Kanion Mtkvari to po górach Kaukazu numer dwa dla mnie :)

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Obrazek użytkownika Maciex
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
22 Październik, 2013 - 13:00

Ok, a gdzie najlepiej tam szukać spania? Tmogvi? Jedyne co znalazłem to informacje o jakimś schronisku w okolicach Vardzi i Hostelu Taoskari.
Tmogvi wygląda na zdjęciach niesamowicie.

Obrazek użytkownika albionus
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 5 miesięcy temu
22 Październik, 2013 - 14:55

Kamilo, rzuciłebyś namiary na ten Twój guesthouse - sam bym chętnie wziął :)

www.mostdogruzji.pl

elektroniczna mapa Gruzji: www mygeorgia.ge/geotrails
Informacje o turystyce w Chewsuretii: www pshav-khevsureti.info

Obrazek użytkownika makati
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 8 miesięcy temu
22 Październik, 2013 - 15:11

Niech ktoś doradzi: trzeba brać śpiwory do Gruzji planując noclegi na prv kwaterach/w hostelach? Lecimy w listopadzie. Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Marta

Tamada
Niedostępny
22 Październik, 2013 - 15:51

nie trzeba - nie spotkałem się z koniecznością posiadania własnego przykrycia - pościel zawsze jest

Poznający Kaukaz
Niedostępny
22 Październik, 2013 - 18:31

To dzięki, zaoszczędzimy miejsce w naszym podręcznym :)

Obrazek użytkownika anghan
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 4 mies. temu
2 Listopad, 2013 - 15:07

makati:
To dzięki, zaoszczędzimy miejsce w naszym podręcznym :)

Ja spałem w otrzymanej pościeli kiedy zostawałem na kwaterze. Bywa jednak, że są tutaj problemy. Szczególnie kobiety mają spore zastrzeżenia co do czystości pościeli w niektórych miejscach. Nie ma reguły, poziom czystości jest różny.

Jeśli ktoś nie chce czuć się niekomfortowo po otrzymaniu wątpliwej pościeli to można nabyć wkładkę do śpiwora i tylko taki mały pakuneczek zabrać do samolotu. Bawełniana -tania, jedwabna - droga ;)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
2 Listopad, 2013 - 15:27

Mam jeszcze pytanie odnośnie Doliny Truso. W Gruzji będziemy od wtorku. Jakiej pogody się spodziewać w dolinie? Jak rozplanowac to czasowo? Planujemy dotrzeć do Kazbegi w czwartek rano, tam nocleg, rano dalej - no i właśnie zastanawiam się czy jest sens jechać do doliny, jeśli byśmy tam nie spali? Czy w ogóle odpuścić o tej porze roku...? (W sensie czy nie będzie za zimno etc) Doradzcie :)

Dżigit
Niedostępny
2 Listopad, 2013 - 15:37

W truso nie ma gdzie spać. Poza nielicznymi osadami pasterskimi dolina jest opuszczona.

Do wjazdu do truso potrzebne jest pozwolenie wyrabiane na granicy (Wierchnyj Las). Jednego dnia przyjedziecie więc do Kazbegi, jedziecie dalej na granicę i wyrabiacie pozwolenie. Następnego dnia możecie pojechać do Truso i potem wracać bezpośrednio do Tbilisi. Oczywiście konieczny własny lub wynajęty jeep.

Pogoda taka jak w kazbegi - nie ma różnicy. Pogoda powinna być ok, uważajcie tylko żeby nie jechać jeśli będą intensywne deszcze/śnieg. Jak zapada, to was tam może uwięzić (moi znajomi gruzini zostali "przycięci" rok temu w połowie listopda na 3 dni w dolinie. Trzeba pytać miejscowych czy nie ma śniegu bądź błota. Generalnie, o tej porze wskazana jest ostrożność - jak wam powiedzą że warunki nie pozwalają, to nie jedźcie.

Jak nie dacie rady do Truso to zapytajcie czy da się przejechać drogą do Dżuty. Też cudnie. Trzeba wejśc pieszo nad wioskę i stamtąd widać pionowe granie masywu Czauchi (jakieś 3 godz. spaceru od wioski), nazywane gruzińskimi dolomitami.

Ps. Truso piękne. Na pewno warto pojechać, choć wymaga to nieco zachodu.

www.mostdogruzji.pl

Poznający Kaukaz
Niedostępny
2 Listopad, 2013 - 18:08

Wielkie dzięki za pomoc!

Obrazek użytkownika miki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 mies. temu
3 Listopad, 2013 - 00:03

po przylocie już w Wwie przed odprawą paszportową zauważyłam postawiony stojak przypominający o zakazie wwozu produktów mlecznych z poza UE i nakaz wyrzucenia ich. A w moim podręcznym kilo sera :lol: Oczywiście złamałam przepisy.Na szczęście nikt o nic nie pytał. Czy zawsze jest tak bezproblemowo ?

Obrazek użytkownika Świeczek
Amator Kaukazu
Niedostępny
7 Listopad, 2013 - 15:35

Czy ktoś mógłby szybko podać namiar na jakiegoś zaufanego kierowcę, który mógłby zabrać grupkę do Dawit Garedża? Najchętniej z orientacyjną ceną. Z góry dziekuję.

Obrazek użytkownika Redakcja forum
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 mies. 1 tydzień temu
7 Listopad, 2013 - 15:39

miki:
po przylocie już w Wwie przed odprawą paszportową zauważyłam postawiony stojak przypominający o zakazie wwozu produktów mlecznych z poza UE i nakaz wyrzucenia ich. A w moim podręcznym kilo sera :lol: Oczywiście złamałam przepisy.Na szczęście nikt o nic nie pytał. Czy zawsze jest tak bezproblemowo ?

Lepiej nie ryzykować, moim zdaniem zawsze mogą się przyczepić nawet z pozoru błahej sprawie ;)

Tamada
Niedostępny
7 Listopad, 2013 - 19:32

Świeczek:
Czy ktoś mógłby szybko podać namiar na jakiegoś zaufanego kierowcę, który mógłby zabrać grupkę do Dawit Garedża? Najchętniej z orientacyjną ceną. Z góry dziekuję.

Roman Burduladze +995 557 488 911 ceny nie znam ale dogadacie się (po ang. :) )

Obrazek użytkownika mk72
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
10 Listopad, 2013 - 14:55

Nie spotkałem się na lotnisku w Wawie, żeby kiedykolwiek sprawdzano mi bagaż podręczny (a w tym roku wracałem m.in. z Ukrainy, Gruzji, Uzbekistanu, Rosji). Co nie oznacza, że namawiam do łamania przepisów ;).

Obrazek użytkownika miki
Dżigit
Niedostępny
11 Listopad, 2013 - 17:58

mk72:
Nie spotkałem się na lotnisku w Wawie, żeby kiedykolwiek sprawdzano mi bagaż podręczny (a w tym roku wracałem m.in. z Ukrainy, Gruzji, Uzbekistanu, Rosji). Co nie oznacza, że namawiam do łamania przepisów ;).

niebawem jadę do Gruzji. I co ? mam wrócic bez sulguni ? :cry: Eetam.. :lol:

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 tyg. 2 dni temu
13 Listopad, 2013 - 10:23

Czy zna ktoś jakiś godny polecenia nocleg w Zestafoni? Taki, który sprawdzi się w warunkach zimowych :) .

Dżigit
Niedostępny
13 Listopad, 2013 - 15:32

Ktoś może polecić nocleg w okolicach lub w samym Batumi?

Tamada
Niedostępny
13 Listopad, 2013 - 15:46

Ja polecam http://www.facebook.com/batumihostel?fref=ts. Niedrogie dormy i privat room-y.

ps: czyżbym się dał wkręcić, że spammer na prawdę chce coś wiedzieć? Indianka odezwij się albo zgłaszam - taka już paranoja :P

Dżigit
Niedostępny
15 Listopad, 2013 - 00:50

Witam Wszystkich :) w przyszłości planuję wyjazd do Gruzji. Będzie to mój pierwszy wyjazd. Czy moglibyście mi udzielić parę rad o kulturze w tamtych rejonach ? :)

Obrazek użytkownika cubano
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 miesięcy 1 tydzień temu
15 Listopad, 2013 - 08:32

Mickery:
Witam Wszystkich :) w przyszłości planuję wyjazd do Gruzji. Będzie to mój pierwszy wyjazd. Czy moglibyście mi udzielić parę rad o kulturze w tamtych rejonach ? :)

Jasne, myślę że Pan Janusz świetnie wyjaśnił temat:

[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=1Igkqb7ALJM[/BBvideo]

Obrazek użytkownika aasskkaa
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
17 Listopad, 2013 - 16:18

czołem! mam nadzieje ze znajdzie sie ktos z aktualna wiedza:) mam nastepujace pytania:
1. o ktorej ruszaja w dni powszednie pierwsze marszrutki z Didube do Kazbegi, o ktorej waracają ostatnie i co ile jezdza ? moze ktos ma rozkład? :)
2. przyjezdzamy nocnym pociagiem o 6:30 do Tbilisi i chcemy od razu wybrac sie na jednodniowke zobaczyc klasztor. czy jedzie bezposrednia marszrutka z dworca pkp w Tbilisi do Didube? jaki ma numer i ile czasu zajmie przejazd? jedziemy w 3osobowym skladzie wiec moze lepiej wziac taxi, jak sądzicie (ile moze kosztowac )?
3. czy na dworcu pkp w Tbilisi jest kantor? od ktorej czynny?
4. czy marszrutki do kazbegi sa aktualnie bardzo oblegane? bo nie wiem ile wczesniej nalezy sie pojawic przed odjazdem?

z gory bardzo dziekuje za wszelkie info! wyjazd juz za 4 dni :D

Dżigit
Niedostępny
18 Listopad, 2013 - 09:31

z dworca na dworzec metrem. Idziecie do kasy metra, kupjecie tam kartęza dwa lari, nabijacie 6 impulsów po 0.5 lari i pikacie 3 razy na bramce. Wysiadacie na stacji Didube, przy samym dworcu marszrutek. Kosztować to was będzie 3.5 i jeszcze kolejne 1.5 na przejazd metrem z powrotem np. do centrum.

Nie wiem czy jużz ok. 15 nie ma ostatniej marszutki z Kazbegi. Ew. dacie radę wziąć taxi z Kazbegi za 50-60 GEL, jeśli jakiś kierowca wraca do Tbilisi (ostatnio robili tak moi znajomi, którzy się spóźnili na marszrutkę). Kiedy startuje pierwsza z Tbilisi nie pamiętam niestety.

Kantorów przy dworcu kolejowym jest sporo, ale przed 7 rano to raczej nie będą czynne. Wybierzcie trochę kasy z bankomatu - różnica praktycznie żadna a bankomaty w centrum tbilisi są prawie na każdym kroku.

www.mostdogruzji.pl

Dżigit
Niedostępny
18 Listopad, 2013 - 15:14

A jak jest z łapaniem stopa w Gruzji? Da się w taki sposób zwiedzić kraj, czy niechętnie biorą autostopowiczów?

Obrazek użytkownika karoldz
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 miesięcy 1 tydzień temu
20 Listopad, 2013 - 20:12

Czy lądując o 22 w kutaisi znajde jakąś marszrutkę do mestii żeby być tam na następny dzień?

Obrazek użytkownika Legion1
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 5 miesięcy temu
21 Listopad, 2013 - 09:27

Witam

Pytanko szybkie, czy obecnie (chociaż bardziej interesuje mnie termin 2-3 grudnia) w okolicacach wzgórza z Klasztorem Cminda Sameba leży śnieg? Jak sprawdzam pogodę i zapowiedź pogody na początek grudnia to np w Tbilisi nie zapowiadają opadów śniegu więc ciekaw jestem jak rzeczywiście obecnie wygląda tam sytuacja. Będę wdzięczny za info :wink:

Amator Kaukazu
Niedostępny
21 Listopad, 2013 - 09:31

Jak ja byłem w 15 listopada parę lat temu to leżał ale nie dużo.

Tamada
Niedostępny
22 Listopad, 2013 - 09:59

karoldz:
Czy lądując o 22 w kutaisi znajde jakąś marszrutkę do mestii żeby być tam na następny dzień?

Z Kutaisi do Mesti jedzie się 4/5 godzin więc będziesz na następny dzień, ale na samym początku tego dnia :) Zwykle marszrutki zgrane są z przylotami więc powinieneś coś znaleźć.

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 tyg. 2 dni temu
26 Listopad, 2013 - 09:58

Czy ktoś zna jakieś miejsce w Tbilisi, oprócz pchlego targu na Suchym Moście, gdzie można kupić płyty winylowe?

Amator Kaukazu
Niedostępny
26 Listopad, 2013 - 12:22

Do Kandarka:
O co chodzi z tym że nie mogę uwierzyć ;) o marszrutki do mestii po przylocie?

Obrazek użytkownika sot
sot
Poznający Kaukaz
Niedostępny
3 Grudzień, 2013 - 08:55

Czy ktoś z Was zna może kogoś w Gonio, kto pomógłby zlokalizować jedną psinę i przetrzymać 2-3 dni, do czasu odbioru przez polską parę?
tu historia na fb: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.646491242059925.1073741864.131200586922329&type=1

przeklejam, dla niezalogownaych:
Wszystko zaczyna się od wakacyjnego wyjazdu przyjaciół TOZ Wrocław do Gruzji. Para wyjeżdża odpocząć i pozwiedzać. Nie spodziewa się, że spotka kogoś, przez kogo po powrocie nie będzie mogła spać spokojnie…
Pod hotel Gosi i Krystiana przychodzi suczka – bezdomna, pragnąca uwagi i miłości. Nie odstępuje naszej pary na krok. Chodzi za nią wszędzie, gdzie tylko się da. Patrzy prosto w oczy błagając o ratunek.
Gruzja to kraj, w którym prawa zwierząt nie są respektowane. Psy są traktowane przez wielu jak brudne zwierzęta, którym nie należy się najmniejszy szacunek. Nasza bohaterka jest ofiarą takiego traktowania. Gosia i Krystian dokarmiają suczkę, głaszczą, dają w nocy schronienie w hotelu, choć jest to całkowicie zabronione.
Ze względu na brak chipu, książeczki zdrowia itp. nie mogą zabrać psa do Polski. Nie udaje im się skontaktować z jakąkolwiek organizacją prozwierzęcą na miejscu. Wracają. I nie mogą przestać myśleć o swojej wakacyjnej przyjaciółce.
Postanawiają wrócić po sukę. Wyjazd jest jednak bardzo kosztowny. Trzeba więc panienkę zlokalizować i przetrzymać przez kilka dni. I tu prośba do Was.
JEŚLI KTOKOLWIEK ZNA KOGOŚ, KTO MIESZKA W GRUZJI W MIEJSCOWOŚCI GONIO KOŁO BATUMI LUB W OKOLICACH, PROSIMY O KONTAKT. JEŚLI ZLOKALIZUJE SUNIĘ I PRZETRZYMA JĄ PRZEZ 2-3 DNI, GOSIA I KRYSTIAN POJADĄ PO NIĄ I ZABIORĄ DO PIERWSZEGO PRAWDZIWEGO DOMU.

Bardzo prosimy o uruchomienie wszystkich możliwych kontaktów! Wierzymy, że świat jest mały i uda nam się wspólnymi siłami uratować tego uroczego psa!

Kontakt w sprawie: 667-326-586

Historia szalona, ale byłoby pięknie gdyby znalazła swój szczęśliwy finał...

Obrazek użytkownika gaba_cn
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 tyg. temu
12 Grudzień, 2013 - 11:00

Witajcie!
Orientuje się ktoś z Was jak jest z marszutkami i pociągami 1 stycznia?

Obrazek użytkownika miki
Dżigit
Niedostępny
12 Grudzień, 2013 - 15:56

sot:
Czy ktoś z Was zna może kogoś w Gonio, kto pomógłby zlokalizować jedną psinę i przetrzymać 2-3 dni, do czasu odbioru przez polską parę?
Historia szalona, ale byłoby pięknie gdyby znalazła swój szczęśliwy finał...

Trzymam kciuki za powodzenie. Jak dobrze, że są tacy ludzie jak Wy. Gruzja jest piękna, Gruzini wspaniałym narodem ale często zadawałam sobie pytanie: dlaczego taki naród jest tak nieludzki dla zwierząt ?, czy w związku z tym zasługuje na te zachwyty, pochwały i opinię o wspaniałych ludziach ? Często bezradna na los psów odwracałam głowę, aby ten obraz nie zdominował moich wspomnień o Gruzji. A jedynie co moglam zrobić to rano przed każdym wymarszem kupić chleb i rozdawać głodującym psinom i kotom.

Napiszcie jakie są/będą koleje tych poszukiwań. Czy sunia trafi do kochających ludzi ?

Obrazek użytkownika guber
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 6 miesięcy temu
15 Grudzień, 2013 - 21:25

Witam
Planuję w lutym mój pierwszy wyjazd do Gruzji na kilkudniowy zwiad ;) Często podróżuję po krajach byłego CCCP, więc mniej więcej troszkę się orientuję jednak mam kilka technicznych pytań:

1. Jakiej zimy w Gruzji mam się spodziewać początkiem lutego ???
2. Przylatuje do Kutaisi. Rozumiem że na lotnisku jest jakiś kantor gdzie mogę wymienić walutę ? A jak na lotnisku lub pobliżu wygląda sytuacja z jakąś gastronomią. Czy można coś przekąsić i wypić kawę ?
3. Chciałbym od razu dostać się do Tbilisi. Skąd z okolic lotniska odjeżdżają jakieś marszrutki ? ( może jakiś link do google map ? ). Jak często kursują i ile mniej więcej kosztuje przejazd ? I gdzie w Tbilisi one dojeżdżają ?
4. Może ktoś polecić jakiś niedrogi fajny hotelik w Tbilisi ? Najlepiej w pobliżu stacji metra. I co polecacie oglądnąć na pierwszy raz w Tbilisi ? Będę tam 2 dni.
5. Rozumiem, że po rosyjsku dogadam się bez kłopotu ?

Poznający Kaukaz
Niedostępny
15 Grudzień, 2013 - 22:37

2. Na lotnisku w Kutaisi jest kantor, w listopadzie jak tam byłam, był dobry kurs. Na lotnisku jest jedno stoisko z jedzeniem, można coś przekąsić.
3. Jeżdżą busy, 20GEL/os. Nas dowiózł do placu Wolności w Tb, nie wiem czy to standardowy kurs.
5. Tak :)

Tamada
Niedostępny
16 Grudzień, 2013 - 18:11

guber:
Witam
Planuję w lutym mój pierwszy wyjazd do Gruzji na kilkudniowy zwiad ;) Często podróżuję po krajach byłego CCCP, więc mniej więcej troszkę się orientuję jednak mam kilka technicznych pytań:

2. Przylatuje do Kutaisi. Rozumiem że na lotnisku jest jakiś kantor gdzie mogę wymienić walutę ? A jak na lotnisku lub pobliżu wygląda sytuacja z jakąś gastronomią. Czy można coś przekąsić i wypić kawę ?
3. Chciałbym od razu dostać się do Tbilisi. Skąd z okolic lotniska odjeżdżają jakieś marszrutki ? ( może jakiś link do google map ? ). Jak często kursują i ile mniej więcej kosztuje przejazd ? I gdzie w Tbilisi one dojeżdżają ?
4. Może ktoś polecić jakiś niedrogi fajny hotelik w Tbilisi ? Najlepiej w pobliżu stacji metra. I co polecacie oglądnąć na pierwszy raz w Tbilisi ? Będę tam 2 dni.

guber na wszystkie te pytania odpowiedzi już padły - warto przed zadaniem pytania choć pobieżnie przez forum przelecieć.

Obrazek użytkownika miki_kaz
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 7 miesięcy temu
19 Grudzień, 2013 - 03:10

Witam.

Wybieram się do Gruzji do Gudauri na narty w terminie 1-8 stycznia 2014. Nie mam niestety zarezerwowanego jeszcez żadnego noclegu, a jak szukam to niestety wszystko już wyprzedane. Przeczytałem natomiast, że da się łatwo ogarnąć noclegi na miejscu (nawet taniej niż przez internet)? Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Albo dać namiary na jakieś miejsce gdzie uda mi się jeszcze coś wynająć w rozsądnej cenie?
Z góry dzięki.

Tamada
Niedostępny
19 Grudzień, 2013 - 12:15

Kamilo:
guber:
Witam

guber na wszystkie te pytania odpowiedzi już padły - warto przed zadaniem pytania choć pobieżnie przez forum przelecieć.

1. Od -5 do +5 w Tbilsii, w górach około 10 stopni mniej.
2. Tak i tak.
3. Bezpośrednio z lotniska, są skoordynowane z godzinami przylotu, bilet kosztuje 20 lari, kupuje się go przy stanowisku w terminalu, na wprost wyjścia ze strefy celnej.
4. Zapraszamy do nas - 200 metrów od metra - eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%68%6f%73%74%65%6c%40%67%72%75%7a%69%73%6e%6b%69%2e%70%6c%22%3e%68%6f%73%74%65%6c%40%67%72%75%7a%69%73%6e%6b%69%2e%70%6c%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
5. Tak.

Obrazek użytkownika demo
Nowicjusz
Niedostępny
22 Grudzień, 2013 - 14:11

cubano:
Zapraszamy do nas - 200 metrów od metra

Jawna ściema! z metra do tego hostelu jest kilometr. Aż 800 metrów więcej niż podajesz!!!

Tamada
Niedostępny
22 Grudzień, 2013 - 18:07

demo:
cubano:
Zapraszamy do nas - 200 metrów od metra

Jawna ściema! z metra do tego hostelu jest kilometr. Aż 800 metrów więcej niż podajesz!!!

Nie o 800 więcej, tylko 600 :-) Wybacz literówkę, zaspany byłem gdy pisałem, z Villa Opera do Metra Grmagele dystans wynosi 800 metrów - 10 minut spacerem.

Obrazek użytkownika klapio
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 tydzień temu
26 Grudzień, 2013 - 01:37

Jakiej pogody mogę się spodziewać w Gruzji w połowie marca (chodzi mi o temperaturę, opady deszczu i śnieg) w Tbilisi a jakiej pod Cminda Sameba ?
Wiem że to trochę wróżenie z fusów ale jak rok temu i w latach poprzednich prezentowała się pogoda w tym okresie ?

Obrazek użytkownika Simrider
Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Grudzień, 2013 - 08:31

Z jakiego miejsca odjezdzaja marszrutki w Kutaisi(miasto , nie lotnisko) do Tbilisi?

Tamada
Niedostępny
27 Grudzień, 2013 - 09:28

Simrider:
Z jakiego miejsca odjezdzaja marszrutki w Kutaisi(miasto , nie lotnisko) do Tbilisi?

Mc Donalds (42.256761,42.67065)

Amator Kaukazu
Niedostępny
28 Grudzień, 2013 - 15:45

klapio:
Jakiej pogody mogę się spodziewać w Gruzji w połowie marca (chodzi mi o temperaturę, opady deszczu i śnieg) w Tbilisi a jakiej pod Cminda Sameba ?
Wiem że to trochę wróżenie z fusów ale jak rok temu i w latach poprzednich prezentowała się pogoda w tym okresie ?

Nikt nie pomoże ? Nie wierzę że nikt nie był w Gruzji w marcu :P

I jeszcze jedno pytanie, wiem że trochę głupie ale o koło której ściemnia się w marcu w Gruzji ?

Obrazek użytkownika stefan39
Nowicjusz
Niedostępny
29 Grudzień, 2013 - 17:54

Witam wybieram sie w lutym do Gruzji a konkretnie do Bakuriani na narty. Czy na miejscu można znaleźć jakies noclegi w miare tanio czy lepiej rezerwować wcześniej przez internet?

Tamada
Niedostępny
30 Grudzień, 2013 - 15:45

klapio:

Co roku, w marcu - jeździmy jeszcze na snowboardach - zatem w górach panuje zima, w Tbilisi natomiast bywa już 16 stopni na plusie w podanym okresie.

Obrazek użytkownika pifek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
30 Grudzień, 2013 - 19:09

Lecę do Gruzji 18-01 z Katowic wybiera się ktoś może w tym czasie ?

Amator Kaukazu
Niedostępny
31 Grudzień, 2013 - 02:17

cubano:
klapio:

Co roku, w marcu - jeździmy jeszcze na snowboardach - zatem w górach panuje zima, w Tbilisi natomiast bywa już 16 stopni na plusie w podanym okresie.

Dziękuje za odpowiedź. Czy możesz napisać jeszcze w jakich godzinach ściemnia się w marcu ?

Tamada
Niedostępny
31 Grudzień, 2013 - 09:40

klapio:
cubano:
klapio:

Dziękuje za odpowiedź. Czy możesz napisać jeszcze w jakich godzinach ściemnia się w marcu ?

7 p.m.

Obrazek użytkownika Thingol
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
29 Styczeń, 2014 - 15:31

O której godzinie jedzie w sezonie ostatnia marszrutka z Tbilisi do Kazbegi?