Twoje konto

GTranslate

Przeprowadzka do Gruzji

12 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika deardav
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 11 miesięcy temu
6 Styczeń, 2014 - 13:24

Przeprowadzka do Gruzji

Dzień dobry!

5 czerwca przeprowadzam się do Gruzji. Tj. taki jest plan. Plan był, żeby zrobić to kompletnie w ciemno i bez żadnej pomocy, ale chyba jednak będę pomocy potrzebować. Dlatego chciałbym prosić forumowiczów o odpowiedź na kilka pytań, które mogą się wydać idiotyczne i naiwne (bo takie zresztą są), jednak są dla mnie ważne:

1) Jak trudny jest gruziński do opanowania (umiem podstawy j. rosyjskiego)?
2) Czy osoba jedynie polsko i anglojęzyczna ma szansę zdobyć jakąkolwiek pracę w Gruzji? Pracuję aktualnie jako PR Manager jednak nie boję się np. pracy fizycznej (marzy mi się praca w winnicy, wiem, że jest ciężka i mozolna, jednak zawsze mnie to pociągało).
3) Jakie są ceny w Gruzji? Np. za wynajem mieszkania/pokoju w takiej średniej (polskiej) "klasie"? Chociaż może być niższy. I jakie koszty wyżywienia?
4) Jak wygląda sytuacja z dostępem do internetu w Gruzji? Czy jest z tym duży problem? (np. poza Tbilisi?)
5) Czy jest w Polsce jakaś grupa Polaków, którzy ewentualnie są skorzy do pomocy przy aklimatyzacji nowych osób z Polski?

Będę wdzięczny za informacje. Jeśli ktoś tu jeszcze jest.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika cubano
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 2 tyg. temu
6 Styczeń, 2014 - 13:29

Re: Przeprowadzka do Gruzji

deardav:
Dzień dobry!

5 czerwca przeprowadzam się do Gruzji. Tj. taki jest plan. Plan był, żeby zrobić to kompletnie w ciemno i bez żadnej pomocy, ale chyba jednak będę pomocy potrzebować. Dlatego chciałbym prosić forumowiczów o odpowiedź na kilka pytań, które mogą się wydać idiotyczne i naiwne (bo takie zresztą są), jednak są dla mnie ważne:

1) Jak trudny jest gruziński do opanowania (umiem podstawy j. rosyjskiego)?
2) Czy osoba jedynie polsko i anglojęzyczna ma szansę zdobyć jakąkolwiek pracę w Gruzji? Pracuję aktualnie jako PR Manager jednak nie boję się np. pracy fizycznej (marzy mi się praca w winnicy, wiem, że jest ciężka i mozolna, jednak zawsze mnie to pociągało).
3) Jakie są ceny w Gruzji? Np. za wynajem mieszkania/pokoju w takiej średniej (polskiej) "klasie"? Chociaż może być niższy. I jakie koszty wyżywienia?
4) Jak wygląda sytuacja z dostępem do internetu w Gruzji? Czy jest z tym duży problem? (np. poza Tbilisi?)
5) Czy jest w Polsce jakaś grupa Polaków, którzy ewentualnie są skorzy do pomocy przy aklimatyzacji nowych osób z Polski?

Będę wdzięczny za informacje. Jeśli ktoś tu jeszcze jest.

Pozdrawiam!

1) Język gruziński z językiem rosyjskim nie ma nic wspólnego, chociaż znajomość tego ostatniego ułatwi naukę z uwagi, na fakt że większość Gruzinów rosyjski język zna.
2) W winnicach rąk do pracy nigdy nie jest za dużo.
3) Minimalna cena za wynajem pokoju w Tbilisi to 300-400 pln, poza stolicą o wiele taniej. Ceny żywności są zbliżone do polskich, w letnim sezonie niższe, artykułu importowane są droższe niż w UE.
4) Jest powszechny.
5) W razie potrzeby służę pomocą.

Obrazek użytkownika masjania
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 mies. temu
6 Styczeń, 2014 - 21:11

moje wrażenia:
1.bardzo trudny
2.jest oferta pracy "od zaraz" w biurze obsługi klienta (po polsku) w niemieckim sklepie internetowym, miejsce pracy - Tbilisi, zarobki na poczatek 450-500 GEL miesięcznie co jak na Gruzję nie jest tak źle, i jest możliwość wykupienia taniego pakietu ubezpieczenia zdrowotnego oraz telefonii komórkowej, szczegóły ew. na priv
3.niewielkie mieszkanie (50m.kw.) w przyzwoitym standardzie (dobry dojazd do centrum) - 400 USD. Produkty spożywcze (oprócz sezonowych) - ok 2 razy droższe niż w Polsce, niektóre usługi tańsze
4.internet ok
5.skontaktuj się z konsulatem w Tbilisi i podaj swój email, regularnie raz w miesiącu w pierwszy czwartek miesiąca są niefrormalne spotkania Polaków mieszkających w Gruzji, będziesz powiadamiany i można poznać dużo ludzi

Obrazek użytkownika maciekm
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
18 Styczeń, 2014 - 23:52

Witam i pragnąłbym zadać pytanie trochę nietypowe jeśli chciałbym wyprowadzić się do Gruzji w miesiącach mniej więcej luty-listopad na 9 miesięcy w czyli tyli ile można być bez wizy (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić) to w jakim rejonie jest najcieplej ? okolice Batumi ? A jeśli chodzi o zimowe miesiące to czy są w ogóle oferty w mniejszych miasteczkach albo nawet wsiach o wynajęcie jakiegoś taniego nawet spartańskiego pokoju?? pozdrawiam Maciek

Nowicjusz
Niedostępny
19 Styczeń, 2014 - 00:00

Bardzo proszę o kontakt lub informację osobę która informowała o pracy w tibilisi czy dalej jest aktualna gdyż ja na priv nie mogę się skontaktować jakieś błędy wyskakują. pozdrawiam Maciek M

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
19 Styczeń, 2014 - 08:36

maciekm:
Witam i pragnąłbym zadać pytanie trochę nietypowe jeśli chciałbym wyprowadzić się do Gruzji w miesiącach mniej więcej luty-listopad na 9 miesięcy w czyli tyli ile można być bez wizy (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić) to w jakim rejonie jest najcieplej ? okolice Batumi ? A jeśli chodzi o zimowe miesiące to czy są w ogóle oferty w mniejszych miasteczkach albo nawet wsiach o wynajęcie jakiegoś taniego nawet spartańskiego pokoju?? pozdrawiam Maciek

Bez wizy możesz przebywać w Gruzji do 360 dni http://www.mfa.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=96, choć jakiś czas temu czytałam, że niektóre przepisy wizowe mają się zmienić, ale chyba to jeszcze kwestia raczej odległej przyszłości.
Najcieplej jest z reguły w rejonach przyległych do Morza Czarnego, najchłodniej oczywiście w okolicach wysokogórskich.
Pokój wynajmiesz wszędzie, to tylko kwestia ceny i standardu na jaki liczysz.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Obrazek użytkownika masjania
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 mies. temu
19 Styczeń, 2014 - 21:38

niestety, wspomniana powyżej oferta pracy już nieaktualna. Poszukującym pracy polecam stronę jobs.ge, jest wersja po angielsku i co jakiś czas są propozycje dla osób nie mówiących po gruzińsku

Nowicjusz
Niedostępny
19 Styczeń, 2014 - 22:56

masjania:
niestety, wspomniana powyżej oferta pracy już nieaktualna. Poszukującym pracy polecam stronę jobs.ge, jest wersja po angielsku i co jakiś czas są propozycje dla osób nie mówiących po gruzińsku

aha, dziękuje za wskazówki

Nowicjusz
Niedostępny
19 Styczeń, 2014 - 23:47

toja2123:
maciekm:

Bez wizy możesz przebywać w Gruzji do 360 dni http://www.mfa.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=96, choć jakiś czas temu czytałam, że niektóre przepisy wizowe mają się zmienić, ale chyba to jeszcze kwestia raczej odległej przyszłości.
Najcieplej jest z reguły w rejonach przyległych do Morza Czarnego, najchłodniej oczywiście w okolicach wysokogórskich.
Pokój wynajmiesz wszędzie, to tylko kwestia ceny i standardu na jaki liczysz.

Czyli ze znalezieniem pokoju np tylko z łóżkiem i żarówką nie będzie dużego problemu? A jeśli chodzi o campingi to dużo jest miejsc gdzie można rozłożyć namiot?

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
20 Styczeń, 2014 - 19:36

Namiot możesz rozłożyć praktycznie wszędzie.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Obrazek użytkownika rewend
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 miesięcy 2 tyg. temu
29 Marzec, 2019 - 12:20

Wiele akcesoriów, które zdecydowanie Ci sie przydadza znajdziesz na https://e-hurtownia-opakowan.pl/

Obrazek użytkownika Samotna
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 miesięcy 1 tydzień temu
1 Maj, 2019 - 15:35

Samotność na krańcu Europy..

Czy jest ktoś kto podobnie jak ja teraz przebywa w tbilisi i odczuwa ogromne poczucie samotności??? Dziewka