Twoje konto

GTranslate

tbilisi -swanetia

12 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika czerwiec0607
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 11 miesięcy temu
8 Maj, 2014 - 09:57

tbilisi -swanetia

witam
Chciałabym sie dowiedzieć jak najlepiej dojechac z Tbilisi do Swaneti. Czy łatwiej do Mesti czy Uszguli?? Ile trwa taka podroz -jedziemy z dzieckiem.
Moze ktos bedzie chetny na wspolną podroz w okresie ok 26 czerwca??
bede wdzieczna za odpowiedz.

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 dni temu
8 Maj, 2014 - 11:49

Re: tbilisi -swanetia

Podróż Tbilisi - Mestia to będzie z 5/6 godzin. Do Ushguli kolejne 3 minimum. Oczywiście łatwiej do Mestii - jest jakaś regularna komunikacja i droga asfaltowa. Do Ushguli już trudniej, ale też do zrobienia.

Najlepiej planując taką wycieczkę podzielić zwiedzanie na wschód i zachód. Nie ma co jechać z TBS do Mestii i wracać do stolicy jeśli chcemy też zobaczyć Batumi, Kutaisi czy nawet Vardzię.

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Obrazek użytkownika rafi
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 7 miesięcy temu
8 Maj, 2014 - 14:41

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze zimą 2 razy w tygodniu kursował między Tbilisi a Mestią śmigłowiec. Aby ograniczyć czas spędzony w marszrutce można także pojechać nocnym pociągiem z Tbilisi do Zugdidi. Latem bilet sypialny kosztował 11 lari. Odjazdy marszrutek z dworca w Zugdidi do Mestii są z nim "skomunikowane" :).

Obrazek użytkownika czerwiec0607
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 11 miesięcy temu
10 Maj, 2014 - 14:33

dziekuje za info

nocny pociag to super plan.

Obrazek użytkownika cubano
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
10 Maj, 2014 - 16:07

rafi » Cz maja 08, 2014 12:41 pm:
Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze zimą 2 razy w tygodniu kursował między Tbilisi a Mestią śmigłowiec. Aby ograniczyć czas spędzony w marszrutce można także pojechać nocnym pociągiem z Tbilisi do Zugdidi. Latem bilet sypialny kosztował 11 lari. Odjazdy marszrutek z dworca w Zugdidi do Mestii są z nim "skomunikowane" :).

Jak na razie loty są zawieszone - kolejna informacja - za tydzień.

Obrazek użytkownika DominikMalysa
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
16 Czerwiec, 2014 - 21:56

lecimy też 26 czerwca, lądujemy bardzo wcześnie i chcemy od razu gdzieś w góry jechać :
- Swenatia ( o ile będzie coś latać - może ktoś się orientuje czy wznowiono loty ), czy samochodem rzeczywiście jedzie się tylko 5-6 godz ?
- Tuszetia ( google mapa pokazuje samochodem tylko 4 godziny, czy coś się zmieniło od 4 lat kiedy to jechaliśmy tam cały dzień ?) lub
- Kazbegi

z góry dzięki za radę

Obrazek użytkownika kigh
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 8 miesięcy temu
16 Czerwiec, 2014 - 23:03

czerwiec0607 My z koleżanką wybieramy się do Mestii 27 albo 28 czerwca. Jeśli to nadal aktualne możemy się jakoś dogadać.

Obrazek użytkownika kaineb13
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 10 miesięcy temu
19 Czerwiec, 2014 - 15:11

Dwa dni temu pisałam do biura Next Travel, które zajmuje się lotami helikopterem z Tbilisi do Mesti. Niestety aktualnie wszystkie loty są anulowane i nie wiadomo, kiedy będą wznowione..:( Też liczyliśmy na nie. Pozostaje pociąg (chyba najlepsza opcja).

Obrazek użytkownika fafik
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 8 miesięcy temu
23 Lipiec, 2014 - 13:57

kaineb13:
Dwa dni temu pisałam do biura Next Travel, które zajmuje się lotami helikopterem z Tbilisi do Mesti. Niestety aktualnie wszystkie loty są anulowane i nie wiadomo, kiedy będą wznowione.. Też liczyliśmy na nie. Pozostaje pociąg (chyba najlepsza opcja).

Czy teraz lata cokolwiek między Tbilisi i Mestia? Za ile można polecieć?

Tamada
Niedostępny
20 Sierpień, 2014 - 11:36

fafik » Śr lip 23, 2014 12:57 pm:
kaineb13:
Dwa dni temu pisałam do biura Next Travel, które zajmuje się lotami helikopterem z Tbilisi do Mesti. Niestety aktualnie wszystkie loty są anulowane i nie wiadomo, kiedy będą wznowione.. Też liczyliśmy na nie. Pozostaje pociąg (chyba najlepsza opcja).

Czy teraz lata cokolwiek między Tbilisi i Mestia? Za ile można polecieć?

Tak - loty są wznowione od jakiegoś miesiąca - cena 65GEL w jedną stronę z lotniska Natakhtari małym 15osobowym samolotem. Więcej info poniżej:

Quote:
We would like to inform you that new Czech airplanes with 15 seats have flights from Natakhtari Airfield to Mestia
Flights are scheduled thrice a week: Monday, Wednesday and Friday. Time of flights from Natakhtari 9:00, from Mestia - 11:00.
One way ticket price is Gel 65, price includes minibus transfer from Subway Rustaveli to Natakhtari Airfield.
You can buy tickets at "Vanilla Sky" cashbox at Natakhtari Airfield and Tbilisi - address: Bambis Rigi 11;
In Mestia tickets are selling at Mestia airport cashbox

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 11 miesięcy temu
20 Sierpień, 2014 - 12:00

Kamilo, leciałeś?
Strasznie jestem ciekawa, jak taki lot się odbywa (widoki muszą być kosmicznie cudne), ale raczej się nie odważę.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Tamada
Niedostępny
20 Sierpień, 2014 - 12:10

toja2123 » Śr sie 20, 2014 11:00 am:
Kamilo, leciałeś?
Strasznie jestem ciekawa, jak taki lot się odbywa (widoki muszą być kosmicznie cudne), ale raczej się nie odważę.

Niestety nie leciałem - 5 tygodni to i tak za mało na to co miałem zaplanowane ;) spotkałem w hostelu ludzi, którzy wyskoczyli na 3 dni do Mesti i widokami zachwyceni :)