Twoje konto

GTranslate

W góry z dziećmi

10 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika betkaWu
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 11 miesięcy temu
19 Sierpień, 2015 - 09:26

W góry z dziećmi

Witam serdecznie,
wybieramy się niedługo do Gruzji z dwójką małych dzieci - 1,5 i 5. Chcielibyśmy na parę dni pojechać z nimi w góry, gdzie najlepiej? Chodzi o to, żeby mieć jakąś bazę (może być miejsce na namiot, może być guesthouse) i robić sobie jednodniowe wycieczki tak, by nie taszczyć ze sobą wszystkich rzeczy.
Myślałam o Mestii albo Lagodekhi. A może coś innego?
Będę wdzięczna za podpowiedzi!
Pozdrawiam,
B.

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
19 Sierpień, 2015 - 15:29

Re: W góry z dziećmi

regiony Swanetia (Mestia) i Chewi (Stepancminda) będa najbardziej widokowe, a do tego baza jest tam mocno rozbudowana i mnogość takich "jednodniówek" do wyboru :)

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Obrazek użytkownika hruby
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 miesięcy 1 dzień temu
19 Sierpień, 2015 - 16:54

Podzielam zdanie "Kamilo"
Swanetia czy okolice Stepancminda (Kazbegi)są na pewno ciekawsze i z dużo bardziej rozwiniętą bazą niż Lagodekhi.

https://gruzjaponaszemu.wordpress.com
https://grzesiuhruby.wordpress.com/
https://www.facebook.com/gruzjaponaszemu

Poznający Kaukaz
Niedostępny
21 Sierpień, 2015 - 12:15

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. W Kazbegi już (my rodzice) kiedyś byliśmy, więc fajnie byłoby zobaczyć jakiś inny zakątek. Może właśnie Swanetia. Pozdrawiam!

Poznający Kaukaz
Niedostępny
6 Październik, 2015 - 12:15

Wróciliśmy:) Było cudownie, w końcu spędziliśmy tydzień w Swanetii - w Uszguli oraz w Mazeri (Becho). Obydwa miejsca mogę szczerze polecić na wyjazd z dziećmi - możliwość fajnych jednodniowych tras a jednocześnie niesamowite widoki. Dzieci zadowolone, my też:)

Obrazek użytkownika cyprian
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 9 miesięcy temu
25 Listopad, 2015 - 19:29

Czy mogłabyś napisać wskazówki dotyczące takiego wyjazdu z dziećmi? Kocham Gruzję, ale obawiałem się, że to nie jest dobre miejsce dla dzieci. Ale skoro napisałaś, że wszystkim się podobało, to czemu nie spróbować :-)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
25 Grudzień, 2015 - 15:20

Dopiero zauważyłam Twoje pytanie!
Chętnie odpowiem, jednak powiedz, co dokładnie chciałbyś wiedzieć.
My ogólnie podróżujemy z dziećmi dość dużo, tylko że dotychczas zawsze samochodem albo przyczepą. Więc dla nas w tym wyjeździe najtrudniej było spakować cztery osoby w dwa plecaki:)Plus jeszcze oczywiście nosidło dla młodszej. No, ale teraz już wiemy, że i tak wzięliśmy za dużo rzeczy a następnym razem będzie nam łatwiej się pomieścić.
Poza Swanetią byliśmy jeszcze nad Morzem Czarnym, w Pankisi, Dawit Gareja i w Tbilisi i okolicy. Byliśmy w sumie miesiąc. Wydaję mi się, że jadąc z dziećmi najlepiej jest wybrać jakieś fajne miejsce i traktować go jako bazę do jednodniowych wycieczek. A potem przenieść się w inne miejsce i zwiedzać w podobny sposób. My tak właśnie zrobiliśmy i było super, bo przemieszczanie się z wszystkimi rzeczami i dziećmi marszrutkami jest nieco męczące a przecież nie chodzi o to by się zamęczyć:) Myślę, że też lepiej wybrać np. jedno miejsce i poznać okolice jak nie ma się dużo czasu niż urządzać dzieciom wycieczkę objazdową po całym kraju. No chyba, że ma się samochód na miejscu, wtedy pewnie można.
Tyle mi do głowy przychodzi, jak masz jakieś konkretne pytania - pytaj! Czego dokładnie się obawiasz?
Pozdrawiam i zachęcam:)
Betka

Obrazek użytkownika tfilar
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 4 mies. temu
18 Lipiec, 2016 - 22:11

Mam kilka pytań. Wybieramy się na 2 tygodnie do Gruzji z 2 letnim synem.

1. Czy w Mestii można spokojnie kupić pieluchy? [/*]
  2. Jak przewoziliście nosidło w samolocie? Jako osobny bagaż rejestrowany? Mamy nosidło ze stelażem.[/*]
  3. Planujemy spędzić tydzień w Swanetii. Tam jakieś jednodniowe trekkingi z dzieckiem w nosidle turystycznym. Drugi tydzień nie wiadomo gdzie. Pomysły to: Kanion Martvili, Kanion Okatse, Mtirala, Wardzia... albo co nam Gruzini polecą. A jak nam się nie będzie chciało to wybierzemy się nad morze. Czy może lepiej spędzić pięć dni w Swanetii i trzy w Raczy?[/*]

Obrazek użytkownika iguanap
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 1 miesiąc temu
17 Sierpień, 2016 - 12:32

Pieluchy i wszystkie artykuły dla dzieci spokojnie dostaniesz w Mestii, to turystyczne miasteczko. Zresztą w Gruzji w każdej aptece jest dobrze wyposażony dział dziecięcy, kaszki, kosmetyki, pieluchy- szukaj tego w aptekach- są dobrze widoczne.

My nie mieliśmy nosidła, byliśmy z 4 letnią córeczką, więc już sama sobie radziła na własnych nogach :).

Jeśli lubicie góry to polecam Kazbegi i okolice- doline Truso, Juta (Dżuta), wodospady w (jeśli dobrze pamiętam) Gveleti. My jechaliśmy odwrotnie z Kazbegi do Mesti- trasę Tbilisi- Zugdigi pokonaliśmy nocnym pociągiem, myślę, że z dzieckiem to fajna opcja.

Powodzenia!

Obrazek użytkownika buba
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 miesięcy 5 dni temu
30 Sierpień, 2016 - 21:54

tfilar » Pn lip 18, 2016 9:11 pm:
Mam kilka pytań. Wybieramy się na 2 tygodnie do Gruzji z 2 letnim synem.
  1. Czy w Mestii można spokojnie kupić pieluchy? [/*]
  2. Jak przewoziliście nosidło w samolocie? Jako osobny bagaż rejestrowany? Mamy nosidło ze stelażem.[/*]
  3. Planujemy spędzić tydzień w Swanetii. Tam jakieś jednodniowe trekkingi z dzieckiem w nosidle turystycznym. Drugi tydzień nie wiadomo gdzie. Pomysły to: Kanion Martvili, Kanion Okatse, Mtirala, Wardzia... albo co nam Gruzini polecą. A jak nam się nie będzie chciało to wybierzemy się nad morze. Czy może lepiej spędzić pięć dni w Swanetii i trzy w Raczy?[/*]

Do kanionu Okatse nie wejdziecie z 2 letnim dzieckiem. Przynajmniej nie normalna droga, przez budke gdzie sprzedaja bilety bo maja tam fanaberie ze wpuszczaja tylko dzieci powyzej 120cm wzrostu. Jest mozliwosc wejscia kupujac lewe, acz tansze bilety za parkiem od tzw Wowy, ale to juz bardziej skomplikowane i nie wiem czy Wowa urzeduje tam zawsze.
Aha- rowniez do jaskini Promete nie wejdziecie z dzieckiem legalna droga (a innej poki co tam nie poznalam)

iguanap » Śr sie 17, 2016 11:32 am:
Pieluchy i wszystkie artykuły dla dzieci spokojnie dostaniesz w Mestii, to turystyczne miasteczko. Zresztą w Gruzji w każdej aptece jest dobrze wyposażony dział dziecięcy, kaszki, kosmetyki, pieluchy- szukaj tego w aptekach- są dobrze widoczne.

Praktycznie nawet w najwiekszych zadupiach jak jest apteka to we wszystkie rzeczy dla dziecka mozna sie tam zaopatrzec. Jedynie obiadki w sloikach jest dosc trudno kupic. Wiec jak sie nie ma w planach zywienia niemowlaka szaszlykiem i chinkali tylko zarciem aptecznym to małe musi przejsc na czasowy wegetarianizm :lol:

jabolowaballada.blogspot.com