Twoje konto

GTranslate

Wyjazd 7-dniowy

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika jajac
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 12 miesięcy temu
20 Lipiec, 2016 - 14:01

Wyjazd 7-dniowy

Witam wszystkich:) Od wielu lat wyjazd do Gruzji przesuwał się w czasie.Zawsze planowałem podróż wkoło Morza Czarnego samochodem, gdzie najdłużej miałem zostać właśnie w Gruzji. Obecna sytuacja polityczna, oraz prywatnie brak czasu odsuneły ten pomysł na później. W tym sezonie miałem zaplanowany wyjazd na Bałkany i odwiedzenie przyjaciół w Bułgarii. Urlop skrócił się do 7 dni więc powrócił plan podróży do Gruzji. Wyjazd ma być jednym z kilku więc chciałbym poznać(na ile to możliwe) jeden region. Stąd prośba o pomoc.
1)Wylot i powrót z Kutaisi(połowa sierpnia)
2)Jaki region i co w danym miejscu polecacie w pierwszej kolejnośći?
3)Polecane noclegi.

Dodam od siebie że lubimy góry i piesze wycieczki ale ze względu na obecność dziecka plany muszą być rozsądne. Prywatnie lubię wino więc możliwość poznania regionalnej winnicy(małej) była by na miejscu:P. Pierwsz myśl laika jakim jestem jeżeli chodzi o Gruzję to Metia.

P.S. Jeżeli ktoś jest zainteresowany Bałkanami a w szczególności Bułgaira(ale tą ciekawą ale oddaloną od morza to prosze o kontakt na PW chetnie pomogę.

Obrazek użytkownika emski
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 miesięcy 1 tydzień temu
26 Lipiec, 2016 - 09:40

Re: Wyjazd 7-dniowy

Tak, Mestia to naturalny i dobry wybór na 7-dniowy wyjazd z przylotem i wylotem z Kutaisi. Jest co robić przez 4-5 dni na miejscu, dwa dni warto zostawić sobie na powrót i zwiedzanie samego Kutaisi i okolic. Georgian bus jedzie do Mestii prosto z lotniska (40 lari/os.), wiec dojazd jest wygodny logistycznie (nie trzeba się cofać do Kutaisi).
Mestia jest dobrym punktem startowym na kilka jednodniowych pieszych wycieczek w góry (w tym takich, które mozna zrobic z dzieckiem) - np. do lodowca Czaaladi, do krzyża górującego nad miasteczkiem, spacer po grzbiecie w rejonie górnej stacji kolejki linowej. Można też wybrać się na jednodniowe wycieczki samochodowe do Uszguli, albo do Mazeri pod Uszbą.
Wszystkie te trasy są bardzo atrakcyjne widokowo, oczywiście przy dobrej pogodzie. Na wypadek deszczu/nisko wiszących chmur warto mieć jakiś plan B.

Co do kwater - w tym roku korzystałem i polecam:
Kutaisi - Hostel Kutaisi by Kote (20 lari/noc) "polskie" miejsce w Kutaisi, położony trochę na uboczu, ale w ładnym otoczeniu, fajna atmosfera, dobre źródło informacji o okolicznych atrakcjach;
Mestia - Guesthouse Kaldani (przy głównej ulicy, 200 m od pl. Seti; 30 lari/noc ze śniadaniem) - wygodnie, czysto, bardzo dobre, obfite śniadanie przygotowywane przez gospodynię.