Twoje konto

GTranslate

Bezglutenowo w Gruzji

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Kamila&Bartek
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
7 Listopad, 2016 - 11:40

Bezglutenowo w Gruzji

Na początku chcemy się przywitać ponieważ jesteśmy nowi na forum. Wybieramy się do Gruzji. Jesteśmy na etapie planowania wycieczki. Mam kilka pytań odnośnie diety bezglutenowej.
1. Jak sytuacja ma się z hotelami? Mozecie jakiś polecić który ma coś bg w swoich hotelowych restauracjach?
2. Czy w jakich miastach jedliscie w restauracjach bezglutenowych?
3. Jak to jest z zaopatrzeniem sklepów? Są tam specjalne półki jak w Polsce czy chociaż pojedyncze produkty?
4. Jak z obsługa w restauracjach? Planuje zabrać ze sobą kartę w ich jezyku opisująca co możemy a czego nie mozemy ( dostępna na celiac travel). Czy wiedzą o co chodzi z naszą dieta?
5. Może macie jakieś wskazówki od siebie? Nazwy bg dan które zamówić ?
Za wszelkie odpowiedzi bedziemy baaardzo wdzięczni. Z gory dziękujemy pięknie :)

Obrazek użytkownika Mukuzani
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 10 miesięcy temu
27 Styczeń, 2017 - 17:02

Re: Bezglutenowo w Gruzji

Nie wiem czy już wróciliście czy nadal planujecie, ale wrzucę kilka uwag, bo może się przyda. Zwłaszcza, że nie pojawiły się żadne informacje.
Ja nie stosuję tej diety i jestem laikiem w temacie - nie robiłem więc researchu w tym temacie ale wydaje mi się, że albo nie ma takich restauracji, albo są one niezwykła rzadkością. Największa szansa pewnie w restauracjach i hotelach z górnej półki cenowej. W sklepach też nie liczcie na specjalne półki. Ogólnie chyba tylko w Tbilisi jest kilka naprawdę dużych supermarketów - w większości przypadków opcje zakupowe ograniczają się do małych sklepików (typu nasze sklepiki osiedlowe) i niewielkich supersamów.
Jeśli chodzi o szczegółowe składniki potraw, to myślę, że są one podawane tylko w nielicznych restauracjach. Menu w języku angielskim bez problemu znajdziecie w Tbilisi i miejscach turystycznych, ale w mniej popularnych i małych miejscowościach przygotowałbym się na to, że menu będzie tylko po gruzińsku i po rosyjsku.
Jeśli więc przestrzeganie tej diety jest dla was ważne, to moim zdaniem musicie się naprawdę dobrze przygotować.
Mam nadzieję, że te ogólne informacje jakoś Wam naświetlą sprawę.
Powodzenia!

Instagram: @faaarbehind

Obrazek użytkownika mark34
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 2 mies. temu
31 Maj, 2017 - 09:00

Re: Bezglutenowo w Gruzji

Jestem przekonany, że Pkhali z bakłażana jest bezglutenowe i można zjeść w Gruzji :)