Twoje konto

GTranslate

GRUZJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH, proszę o pomoc :))

7 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika majastar
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 4 tyg. temu
25 Lipiec, 2015 - 17:23

GRUZJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH, proszę o pomoc :))

cześć, za tydzień jadę do gruzji na dwa tygodnie po raz pierwszy. Przeczytałam już trochę przewodnika, blogi, rady na forum i już zupełnie nie wiem co i jak zorganizować, zbyt dużo informacji czasem szkodzi kiedy ma się ograniczony czas :)Poza tym wiele informacji było sprzecznych lub nieaktualnych, np lot helikopterem na trasie Tbilisi - Mestia :( Teraz kursują chyba tylko jakieś drogie samolociki. Chyba, że coś pomyliłam i ktoś wie, że te tanie helikoptery nadal kursują?
Zebrałam pytania i byłabym wdzięczna za odpowiedź na JAKIEKOLWIEK pytanie, po raz pierwszy internet mnie pokonał :(

1. O ten helikopter właśnie. Jeśli nie, czy trudno będzie dostać się z Mestii w stronę Gori, Tbilisi np?
2. Do których "bani" najlepiej się wybrać w Tbilisi?
3. Czy jest jakieś urocze miasteczko nad morzem, gdzie można rozłożyć się z namiotem? (nie chcemy spać w Batumi)
4. Czy są jakieś festiwale w Tbilisi lub w ogóle w Gruzji - jakiekolwiek - festiwal wina, muzyczne, folk? ( w terminie 3-18) Nie mogę nic znaleźć w internecie, ciągle wyskakuje tylko Georgia, USA :D
4. Czy są jakieś biura gruzińskie, z którymi można zorganizować rafting, jazdę konną, skok na bungee? Znalazłam tylko polskie strony, są do tego bardzo drogie. A z bungee nic nie znalazłam :(
5. Czy znacie jakieś dobre kluby w Tbilisi? Z muzyką punk-rockową lub techno (rave, minimal, trance etc) i/lub fajne bary, mniej turystyczne.
6. Chętnie też obejrzę przed wyjazdem gruziński film lub posłucham gruzińskiej muzyki, może coś polecicie?

Nasza trasa :
Kutaisi (przylot) - morze - Mestia - tu miał być lot, ale niestety... - Gori + skalne miasto - Tbilisi (przy okazji Mccheta) - Kachetia z nieprzerwanym wine tasting session - Martvili - Kutaisi

Myśleliśmy też o wypadzie nad jezioro, ale chyba wtedy trzeba byłoby zrezygnować z czegoś w Gruzji?
Ech, wylałam wszystkie żale, liczę bardzo na pomoc! z góry wielkie dzięki :)))

Pozdrawiam cieplutko

Obrazek użytkownika Greg0r
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 9 miesięcy temu
27 Lipiec, 2015 - 09:02

Re: GRUZJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH, proszę o pomoc :))

Witam
Nie wiem czy różnica 15 lari za przelot to aż tak dużo , ale zgadza się obecnie kursuje tylko samolot w cenie 65 lari ( razem z transportem na lotnisko Natakhtari z centrum Tbilisi) za osobę.
Więcej informacji dostaniesz pod tymi namiarami
E-mail : eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%6d%61%72%69%40%76%61%6e%69%6c%6c%61%73%6b%79%2e%67%65%22%3e%6d%61%72%69%40%76%61%6e%69%6c%6c%61%73%6b%79%2e%67%65%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))
www.vanillasky.ge

ad.1 Marszrutki z Mestii do Tbilisi, rano stały i czekały na klientów . Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce się siedzieć w busiku 5-6h czy lecieć 1h. I czy warto wydać 30-35 Lari więcej ?
ad.4 Dojedziesz na miejscu i zobaczysz, że konie możesz wynająć bezpośrednio a nie przez biuro( W Kazbegi wisi taki wielki plakat malowany sprejem o możliwości wynajęcia) . Najlepiej pytać swoich gospodarzy. Ogłoszenia odnośnie raftingu widziałem w 2 hostelach w których spaliśmy w Tbilisi ( napisz do Why not hostel to na pewno wyślą ci aktualną cenę).

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
27 Lipiec, 2015 - 12:36

majastar » So lip 25, 2015 4:23 pm:

1. O ten helikopter właśnie. Jeśli nie, czy trudno będzie dostać się z Mestii w stronę Gori, Tbilisi np?
2. Do których "bani" najlepiej się wybrać w Tbilisi?
3. Czy jest jakieś urocze miasteczko nad morzem, gdzie można rozłożyć się z namiotem? (nie chcemy spać w Batumi)
4. Czy są jakieś festiwale w Tbilisi lub w ogóle w Gruzji - jakiekolwiek - festiwal wina, muzyczne, folk? ( w terminie 3-18) Nie mogę nic znaleźć w internecie, ciągle wyskakuje tylko Georgia, USA :D
4. Czy są jakieś biura gruzińskie, z którymi można zorganizować rafting, jazdę konną, skok na bungee? Znalazłam tylko polskie strony, są do tego bardzo drogie. A z bungee nic nie znalazłam :(
5. Czy znacie jakieś dobre kluby w Tbilisi? Z muzyką punk-rockową lub techno (rave, minimal, trance etc) i/lub fajne bary, mniej turystyczne.
6. Chętnie też obejrzę przed wyjazdem gruziński film lub posłucham gruzińskiej muzyki, może coś polecicie?

2. do publicznych! :) private to private a w publicznej czuje się klimat :)
3. uroczych miasteczek nie uświadczysz niestety, ale trzymanie się poza Batumi i Kobuleti doda uroku obozowaniu z namiotem (przed Kobuleti w stronę Batumi jest jakiś rezerwat i ładnie to z drogi wygląda (drzewka itd.) :)
6. co do tradycyjnej muzyki to wyszukaj sobie kanal kartvelian heritage na YT sporo tam tego, ja też mam playliste Sakartvelo i trochę tam różnej muzyki jest (kanał Sakartvelo on my mind na YT)

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Obrazek użytkownika Majka_jk
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 3 dni temu
12 Lipiec, 2019 - 13:56

Czy są jakieś biura gruzińskie lub osoby prywatne, z którymi można zorganizować rafting lub jazdę konną? Bardzo proszę o pomoc.

Nowicjusz
Niedostępny
12 Lipiec, 2019 - 13:57

Czy są jakieś biura gruzińskie lub osoby prywatne, z którymi można zorganizować rafting lub jazdę konną gdzies blisko Kutaisi? Bardzo proszę o pomoc.

Obrazek użytkownika Grzegorz Batumi
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 dni 11 godz. temu
13 Lipiec, 2019 - 14:49

Tak. Znajdź na FB Martynę Kaczmarczyk "Polka z Gruzji" i ona Wam ogarnie.

Mieszkam na stałe w Batumi. Gruzja jest moim domem, w razie potrzeby mogę pomóc.
Potrzebujesz kwatery w Batumi - napisz. Mam bardzo dobrą propozycję.

Nowicjusz
Niedostępny
12 Lipiec, 2019 - 22:56

Czy w okolicach Kutaisi są gorące źródła i jak tam trafić.