Twoje konto

GTranslate

Planowanie wycieczki, Gruzja 2020

13 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Adam Pukocz
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 mies. 5 dni temu
12 Styczeń, 2020 - 19:31

Planowanie wycieczki, Gruzja 2020

Witajcie,

w maju / czerwcu planujemy ok 10-14 dniową wycieczkę do Gruzji. Mamy ok 30 lat. Zgrubny plan jest, proszę o sprawdzenie czy faktycznie ma on sens i czy czegoś tu brakuje. Oczywiście dni będą dostosowane do długości pobytu, bo jeszcze nie mamy biletów.

Dziękuję też z góry za sensowne komentarze :)

Samolot: Wrocław - Kutaisi

Dzień 2 - Kanion Martwili, jaskinia Prometeusz

Dzień 4 - Mestia, Ushguli 

Dzień 5 - Vardzia - skalne miasto wydrążone w skale

Dzień 6 - Pociąg do Tbilisi (4h)

Dzień 7- David Gareji Monasteri 

Dzień 9 - Kazbegi (Stepancminda), trekking w górach

Ostatni dzień - pociąg do Kutaisi, samolot do Wrocławia.

Myślałem jeszcze o Omalo, Sighnaghi, Mccheta, Uplisciche, ale nie wiem czy warto. Jakby było 14 dni, wrzucić coś z tego?

Obrazek użytkownika fokaok
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 mies. 4 dni temu
14 Styczeń, 2020 - 11:07

Re: Planowanie wycieczki, Gruzja 2020

o matko az mam chęci do wyjazdu takiego :p

https://winter-holztechnik.pl/maszyny/pily/pily-formatowe/

Obrazek użytkownika rzdrozny
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 mies. 1 tydzień temu
17 Styczeń, 2020 - 09:53

Mało odpowiedzi, bo plan bardzo oczywisty:) Czyli mało realny. Albo raczej nieralny:) Już pomijając ilość celów, gonitwę, azjatycki styl turystyki (7 dni, 7 europejskich stolic), to problemem będzie po prostu transport i czas przemieszczania się. Sam przejaz z Kutaisi do Mestii zajmie ok. 5h. Z Mestii do Ushguli ok. 3h. W jedną stronę:)

Zmniejszym bym ilość miejsc do zobaczenia, znacznie. Do tego generalnie bym zwolnił. Gruzja to też kuchnia, wino, biesiady. Po co gonić?

Tu parę słów nt. wypadu tylko do Swanetii (Mestia, Ushguli). Co prawda, tam wyjścia w góry, o których nie piszesz, ale parę słów nt. organizacji jest.

https://jadziemlecim.wordpress.com/2018/05/31/gruzja-swanetia-w-5-dni/

Obrazek użytkownika stroman
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 6 dni temu
29 Styczeń, 2020 - 14:51

Gruzja nie jest dużym krajem. Rozważ wynajęcie na miejscu samochodu, a to wszystko, co planujesz będzie na luzie do ogarnięcia. Spokojnie i bez pośpiechu zobaczycie jeszcze więcej, niż to co napisałeś.

Amator Kaukazu
Niedostępny
30 Styczeń, 2020 - 14:58

Stroman? Ty byłeś w Gruzji?:) Nie chcę się zagłębiać w cały plan, ale np.:

Dzień 4 - Mestia, Ushguli 

Dzień 5 - Vardzia - skalne miasto wydrążone w skale.

Wg Ciebie do Mestii i Ushguli dotrą jednego dnia z Kutaisi, zwiedzą na luzie wszystko, a następnego dnia po 6h jazdy będą już w Wardzi vel Vardzi? Nawet wynajętym samochodem. Wszystko komfortowo, bez pośpiechu. Do tego dołożą jeszcze kilka celów?:)

Obrazek użytkownika meter30
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 mies. 2 dni temu
31 Styczeń, 2020 - 06:57

Plan nierealny. Spędzicie większość czasu w marszrutce i będziecie zmęczeni. Tzn jest to do ogarnięcia, ale zbyt dużym kosztem i nie będzie przypominało wypoczynku, ale gonitwę żeby tylko "odbić checkpoint".  W Gruzji trasa 100km może zająć 4-5 godzin, to nie jest niemiecki autobahn. Na  Waszym miejscu wydłużył bym wycieczkę do 14 dni, wyrzuciłbym Dawit Gareja- mnie to miejsce nie urzekło. Bardzo długi i trudny dojazd, a na miejscu nie było co robić po pół godziny. Vardzie można zamienić na Upliscyche które jest znacznie lepiej dostępne od strony Kutaisi. Oczywiście ma to troche inny klimat, ale w Upliscyche znalazłem banknot 100USD, dlatego to miejsce jest bliżej mojego serca :) obok Upliscyche jest Gori gdzie warto zahaczyć o muzeum Stalina. Tbilisi też bym wyrzucił - miasto jak miasto. Jedynie jego stara część jest ciekawa. Zamiast tego poświęciłbym 2-3 dni z noclegami na Omalo -To miejsce ma przecudowny klimat. Sighnagi to miasto miłości, bardzo ładne i klimatyczne, warto się tam zatrzymac jeśli czas pozwoli.

Amator Kaukazu
Niedostępny
31 Styczeń, 2020 - 09:35

meter30 dobrze prawi. Jedynie z tym Tbilisi się nie zgadzam:) Ale takie moje prawo i prawo metera30 do swojej opinii:)

Nie gońcie. To jedyna rada. Przejazdy marszrutkami to naprawdę nie jest przyjemność, którą trzeba sobie zapeniać każdego dnia po 5-6h. Do Gruzji się wraca.

Kaukazofil
Niedostępny
6 luty, 2020 - 22:38

Zdaje się, że ktoś mnie budzi ze snu zimowego i wywołuje do tablicy.

Otóż:

rzdrozny, mój przyjacielu...  Jeśli mamy polemizować (nie wiem, co to słowo oznacza, ale brzmi mądrze, więc go często używam), to powinieneś najpierw przeczytać ze zrozumieniem to, co napisałem. Samochodem jest to wszystko do zrobienia na spokojnie. Bez pośpiechu, w stylu emeryckim. Nie chodzi o to, czy czwartego dnia rano będą w Mestii, a wieczorem w Vardzi. Korzystając z samochodu będą mogli swobodnie na bieżąco korygować swoje plany.  Jeśli będą mieli ochotę, to przejadą ten odcinek. Jeśli nie - zatrzymają się w Bordżomi. Układanie sztywnego planu podróży jest bez sensu i się nie sprawdza. Moim zdaniem sensowniejsze jest zastanowienie się, co chce się zobaczyć i kolejno to realizować. Jak gdzieś jest miło i przyjemnie, jaki problem zostać dzień dłużej?

Co się tyczy Davit Gareji, to ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że zarówno meter30, jak i rzdrozny widzieliście tylko tamtejszy monastyr, który faktycznie ładny jest, ale tłuc się tylko dla niego to trochę szkoda. Czyli tak naprawdę nie widzieliście Davit Gareji. Ale nic to - większość turystów sądzi, że jest tam tylko monastyr. A tymczasem.....                                                                                                                                    Jak się wdrapie na górkę, a w zasadzie grzbiet, u podnóży którego leży monastyr, to dopiero wiadomo, dlaczego warto było tu przyjechać. Po jednej stronie Gruzja, po drugiej Azerbejdżan - krajobrazy zupełnie odmienne. Groty pokryte freskami, Łzy Gareji (system służący do zbierania i magazynowania wody deszczowej). Następnym razem powinniście to zobaczyć.

A na pytanie, czy byłem w Gruzji odpowiem: Nie, ale raz widziałem stamtąd zdjęcie.

Amator Kaukazu
Niedostępny
7 luty, 2020 - 11:35

stroman, nie zmieniaj tematu:)

Napisz proszę, jak, w jakim czasie, skąd dokąd:) Interesuje mnie tylko wycinek - Mestia, Ushguli, jazda dalej. Może być bez pośpiechu, w stylu emeryckim:) Piszesz: czwartego dnia rano będą w Mestii, a wieczorem w Vardzi. Napisz jak to możliwe, następnym razem zrealizuję Twój plan:) Tylko niech on zakłada: brak pośpiechu, dojazd do Mestii, delikatne wyjście w góry, a właściwie pod górę:) (aby zrobić zdjęcia), dojazd do Ushguli, tam spacer chociaż do mostka:), powrót do Mestii, pewnie jakieś żarełko i dalszę drogę. Cały czas na luzie:)

Obrazek użytkownika meter30
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 mies. 2 dni temu
9 luty, 2020 - 21:13

Rzeczywiście nie widzieliśmy łez Gareji, ani grot z freskami. Miałem przy sobie przewodnik z Bezdroży i nic o tym tam nie napisali- szkoda. Jeśli będzie mi kiedyś dane to nadrobić to bardzo chętnie. Natomiast nawiązując do wyprawy- byliśmy na miejscu w Gruzji 17dni własnym samochodem (cała wyprawa to 23 dni, a na plaży byliśmy tylko 2 dni), także mogliśmy podjechać w każde miejsce i po tym doświadczeniu stwierdzam, że nie da się tego kraju poznać w takim czasie. Aby pobiesiadować, popić wina, pochodzić po górach trzeba coś z tego planu wyrzucić. To powinien być wypoczynek, a nie zakładanie, że za wszelką cenę trzeba zrealizować postawiony sobie plan. Fajnie jest np wziąć kocyk, baniak wina, trochę żarcia, wyjsc pod Cminda Sameba i tak tam siedzieć, patrzeć w słoneczku na Kazbek popijając Kindżmarauli.

Kaukazofil
Niedostępny
10 Kwiecień, 2020 - 19:03

rzzdrozny,

postaraj się przeczytać jeszcze raz, ale ze zrozumieniem, to co napisałem. I jeśli coś cytujesz, to cytuj dokładnie, bez wyrywania z kontekstu i zmieniania sensu.

meter30, 

chcąc dużo zobaczyć - trzeba niestety dużo jeździć, a trochę mniej pociągać z baniaczka na słoneczku.

A tak poza tym, cała ta dyskusja ma chyba charakter akademicki. Nie wiadomo, czy założyciel wątku w ogóle tu jeszcze zagląda.

Obrazek użytkownika pisarek 88
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 dni 8 godz. temu
13 Maj, 2020 - 15:23

witam i chce uprzejmie prosic o odpowiedz jak jest cieplo w gruzji lipiec sierpien 2020 .uprzejmie prosze o odpowiedz ,i gdzie mozna opalac sie tak czekam  i dziekuje.

STANISLAW Pisarek pisarek

Obrazek użytkownika Grzegorz Batumi
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 godzina 21 min. temu
17 Maj, 2020 - 17:11

Na opalanie zapraszam do Batumi. W wakacje jest około 30 stopni. Zapraszam na stronę www:  gruzjaimy.pl   :)

Mieszkam na stałe w Batumi. Gruzja jest moim domem, w razie potrzeby mogę pomóc.
Potrzebujesz kwatery w Batumi - napisz. Mam bardzo dobrą propozycję.