Twoje konto

GTranslate

Bardzo dobre wino gruzińskie - Satrapezo Saperavi

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika beerman
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 10 miesięcy temu
Dołączył: 26.07.2010 - 09:14
29 Lipiec, 2010 - 12:30

Bardzo dobre wino gruzińskie - Satrapezo Saperavi

Trafiłem na to wino dzięki poleceniu przez znajomego i chociaż nie jestem wytrawnym koneserem, zachwyciłem się jego smakiem :-)
I bardzo polecam

Opis ze strony importera:

Odmiany: Saperavi 100 %
Pochodzenie: Kakheti, wyselekcjonowane winnice Kondoli
Klimat: umiarkowany, kontynentalny
Rodzaj wina: czerwone wytrawne
Wspaniałe wino potrafi przekazać prawdziwy obraz miejsca swego pochodzenia i kunsztu wytwórców. Łączy bogactwo kultury i tradycji z poczuciem nowoczesności i elegancji. Różnica tkwi w poświęceniu i doświadczeniu ludzi. Satrapezo Saperavi to połączenie wyjątkowej jakości winogron i uświęconej tradycją metody produkcji wina, czego rezultatem jest niezwykłe, pełne treści czer-wone wino.
Winifikacja: Dojrzałe, staranne wyselekcjonowane owoce odmiany Saperavi zebrane w starych winnicach Telawskiej Piwnicy Win są delikatnie tłoczone i poddane fermentacji w 'kwewri' (tradycyjnych glinianych naczyniach umieszczonych w ziemi). Po fermentacji wino dojrzewa przez dwa lata w beczkach z francuskiego dębu.
Degustacja: Satrapezo Saperevi pobudza wszystkie zmysły: jego melodyjny głos jest natychmiast rozpoznawalny, gdy spływa z butelki do kieliszka. Ma głęboki, niemal granatowy kolor z subtelnymi odcieniami. Wyczuwa się delikatny aromat leśnych owoców, wanilii i dębu. Dominują tu nuty ciemnych owoców (czarna porzeczka, jeżyny, wiśnie), lukrecji i akcenty dojrzałych tanin. Można rzec, że wino to przez gardło spływa nam do samej duszy. Wino Satrapezo Saperavi celebrowane w czasie spotkań w gronie najbliższych i przyjaciół zapewni ciepłą, serdeczną atmosferę. Czy może być lepszy sposób przekazania innym tego, co w Saperavi najlepsze? Smakując Satrapezo Saperavi powołujesz do życia esencję marki Satrapezo i wyzwalasz jego pasję do bycia 'Najlepszym z najlepszych'. Satrapezo łączy wielowiekową gruzińską tradycję wyrobu wina z nowoczesnymi światowymi technologiami. Fantazja staje się prawdziwym doznaniem. Oto cecha wina wyprodukowanego w winiarni Telavi Wine Cellar pod nazwą 'Satrapezo'. Jedno jest pewne: spotkanie z Satrapezo Saperavi pozostawi niezatarte wrażenie.
Podawać: do dań mięsnych i serów. temp. 18-20 °C
Zalcana dekantacja.

Obrazek użytkownika masjania
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 24.03.2009 - 22:51
29 Lipiec, 2010 - 14:10

wino "stołowe" jak sama nazwa wskazuje. A gzdie w Polsce można kupić? na razie dla mnie w Polsce zagłębiem win gruzińskich był carefour, aletakiego wina nie widziałam.

Obrazek użytkownika kapitannn
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 10 miesięcy temu
Dołączył: 26.08.2008 - 22:03
3 Sierpień, 2010 - 11:04

masjania:
wino "stołowe" jak sama nazwa wskazuje. A gzdie w Polsce można kupić? na razie dla mnie w Polsce zagłębiem win gruzińskich był carefour, aletakiego wina nie widziałam.

Duży wybór win gruzińskich znajdziecie też w AUCHAN. Kupiłem już jakiś czas temu wino w glinianym pojemniku ale szkoda mi je otworzyć :P