Twoje konto

GTranslate

BEZPIECZNA SWANETIA (TERAZ) ?

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika REKSIO
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 10 miesięcy temu
Dołączył: 11.03.2008 - 10:16
4 Maj, 2008 - 11:06

BEZPIECZNA SWANETIA (TERAZ) ?

Witam.2O maja wyjeżdżam do Gruzji.Mam zamiar połazić trochę po Swanetii.Zastanawiam się teraz czy to bezpieczne w zaistniałej sytuacji(napięcie Rosja-Gruzja).Proszę o wasze opinie.Należę do Gruzjomaniaków(zaraziłem się jesienią),trochę Gruzji już widziałem więc w szczególności zależy mi teraz na Swanetii.
Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Obrazek użytkownika Piotr Karwecki
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 3 mies. temu
Dołączył: 01.01.2008 - 18:18
4 Maj, 2008 - 22:34

Swanetia

Byłem tam wraz z zona i córką w zeszłym roku latem. Korzystałem z usług miejscowego przewodnika z Zugdidi. Według miejscowych samodzielne poruszanie sie po Swanetii wtedy było niebezpieczne.
Teraz jest chyba trudniej w zwiazku z koncentracja wojsk gruzińskich w tamtym rejonie. Są to raczej działania defensywne w obawie przed atakiem rosyjskim niż działania majace na celu atak na Abchazję przez Gruzinów.
Jestem w kontakcie z przyjacielem z Zugdidi . W sytuacji zagrożenia wszystkim puszczają nerwy więc byłbym ostrozny w zapuszczaniu sie w "przyfrontowe" tereny. Istnieje zagrożenie działaniami prowokacyjnymi typu podkładane miny, ślepy ostrzał przez snajperów oraz prowokowanymi potyczkami. Ponadto Polacy moga być postrzegani w rejonie przygranicznym jako np.instruktorzy wojskowi lub agenci słuzb specjalnych i być celem ataku.
Może troszkę przesadzam ale z wyjazdem tam w aktualnej sytuacji byłbym ostrożny.
W Poti i w Zugdidi jest w dalszym ciagu dużo spalonych i zniszczonych domów po wojnie.
Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Ja w obecnej sytuacji tam z rodzina bym nie pojechał.
Ale sam??? Jeśli duża dawka adrenaliny Ci potrzebna -polecam ,masz to pewne jak w banku,Choćby z powodu ekstremalnych dróg.
Pozdrawiam
Piotr

Piotr