Twoje konto

GTranslate

Gruzja 2010 pytania

7 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika marjan
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 4 mies. temu
22 Marzec, 2010 - 16:43

Gruzja 2010 pytania

Planujemy na czerwiec wyjazd do Gruzji i Armenii, prześledziłem chyba już wszystkie wcześniejsze posty, widziałem że wiele osób deklarowało wyjazd w 2009 roku ale potem to się jednak słabo przekłada na relację.
Mam klilka pytań i chciałbym otrzymać jak najbardziej aktualne informacje:
1. Czy obecnie po konflikcie w 2008 roku wszystkie regiony w Gruzji są dostępne( tzn bezpieczne dla turystów)
2. Ile trzeba liczyć śrerdnio za nocleg pokój dla 2 osób z dostępem do łazienki- w ludzkich warunkach
3. Czy poza wymaienianymi wcześniej noclegami pojawiło się coś godnego uwagi- gdzie można zatrzymać się w Tbilisi poza sławną Iriną?
4. Głownie nastawiamy się na zabytkiale ładne widoki też sobie cenimy co bezwzględnie zobaczyć a co sobie odpuścić (tzn wszyscy piszą że super sparawa a na miejscu okazuje się że nie warto było tam jechać) mogą być odczucia subiektywne.
5. Ile kosztuje wynajęcie kierowcy z samochodem np na dzień
6. Ile trwa przejazd z Trabzonu do Batumi
Jeśli to możliwe to proszę o ceny w $ USD -łatwiej liczyć i planować wydatki
7. CZy ceny względem ubiegłego roku znacznie wzrosły?

Obrazek użytkownika Mateusz Bajek
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 1 tydzień temu
24 Marzec, 2010 - 21:23

1. Tak, ja osobiście nawet 200 metrów od stanowisk okupantów czułem się bezpiecznie. I to mi o faktu, że wszystkie okoliczne domy były spalone przez czeczeńskie komando.
2. 15 lari *2 myślę
3. Opcja z szukaniem ludzi poprzez powiedzenie taksówkarzowi, że chce się u kogoś mieszkać jest ciągle aktualna. Osobiście polecam.
4. W żadnym miejscu nigdy nie byłem znudzony, jeżeli był to tam mój pierwszy raz. Nawet biedne sowieckie dzielnice są na swój sposób ciekawe. Może wypisz z przewodnika co się rzuca w oczy, ocenimy co jest niezbędne. Polecam http://www.kaukaz.pl/wyprawa-do-gruzji.php
5.
6. 4h
7. Inflacja idzie w górę, ale lari spada w stosunku do złotówki. W jakiej walucie ma być porównanie?

Mateusz Bajek

Obrazek użytkownika Wiolcia
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 7 miesięcy temu
26 Marzec, 2010 - 15:50

W Gruzji byłam 2 lata temu i w kwestiach cenowych Ci nie pomogę, ale możesz sobie przejrzeć naszą relację z wyjazdu i zdjęcia miejsc, które, według nas, warto zobaczyć.
http://www.podroze.hostings.pl/wyprawy/gruzja.htm
Pozdrawiam
W.

http://www.podrozeduze.pl/

Obrazek użytkownika dontomasson
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 1 miesiąc temu
26 Marzec, 2010 - 18:27

1. wg mojej wiedzy tak, jest bezpiecznie.
2. ok. 20 lari/os
3. dodo pink floyd, spałem tam. ale mieszkanie jednopokojowe z łazienką i kuchnią wynajeliśmy ( 3 os) za 40 lari/noc, w ścisłym centrum tbilisi. namiar umieściłem kiedys na tym forum.
4. gusta, gusta - sam zobacz, tu nie pomogę, potem powiesz , że nie warto było jechać. ;-)
5. za tydz kierowca + terenowy samochód, paliwo po jego stronie zapłaciliśmy z napiwkiem 300euro.
7. nie wiem.
Pzdr.

Obrazek użytkownika krolmrowek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 3 mies. temu
29 Marzec, 2010 - 13:02

Czy do Gruzji na wszelki wypadek warto wziąść ze sobą namiot czy też nie ma problemu by wszędzie (oczywiście nie chodzi mi o środek dziczy) znaleść jakiś nocleg w rozsądnej cenie?

Obrazek użytkownika druides
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
29 Marzec, 2010 - 22:35

krolmrowek:
Czy do Gruzji na wszelki wypadek warto wziąść ze sobą namiot czy też nie ma problemu by wszędzie (oczywiście nie chodzi mi o środek dziczy) znaleść jakiś nocleg w rozsądnej cenie?

to zalezy gdzie jedzisz???????????

Obrazek użytkownika krzewa
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 5 miesięcy temu
9 Lipiec, 2010 - 15:51

krolmrowek:

Ja nie biore namiotu, a jade tak raczej w ciemno. Tzn. kilka kontaktow z Gruzinami nawiazalam z Polski, czesc adresow, ktore znalazlam na forum biore z soba na tzw. "roznie bywa" :) I bedzie git :)