Twoje konto

GTranslate

Kilka informacji po wyjeździe do Gruzji i Armenii

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika rplis
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 03.07.2008 - 11:20
3 Lipiec, 2008 - 11:54

Kilka informacji po wyjeździe do Gruzji i Armenii

Witam Szanownych Forumowiczów,

w poprzednim roku miałem okazję i przyjemność zwiedzać fantastyczne kraje jakim są Gruzja i Armenia. Zbierałem się, żeby napisać na forum kilka słów odnośnie wyjazdu i wreszcie się udało.
Ograniczę moją relację do informacji praktycznych, które mogą się przydać osobom, które się wybierają w tamte regiony.
1. Gaz turystyczny można kupić w Tbilisi na bazarze niedaleko stadionu. Są to inne butle, także trzeba kupić z palnikiem. Za 3 kartridże + palnik płaciliśmy 35 lari.
2. Świetna restauracja w Tbilisi serwująca gruzińską kuchnię jest w rejonie placu Róż i nazywa się Dom Chinkali (znajduje się w przewodniku Bezdroży).
3. Jeśli planujecie podróż do Armenii to marszrutki wyjeżdzają do Erewania z dworca Ortechala. Można również tam znaleźć nocleg w cenie 10 lari od osoby (warunki 2/10).
4. Jeśli wybieracie do Kazbiegi to musicie udać się na dworzec Didube (po drugiej stronie miasta względem dworca Ortechala.
5. W Kazbegi zostawiliśmy tylko na przechowanie trochę bagażu i poszliśmy w góry. Jeśli planujecie nocleg w Kazbegi to polecam panią Geilnazi (świetnie mówi po angielsku) tel. 8-55-48-72-82. Oto plan do niej domu: "Kazbegi through the bridge Gergeti to the left before little green restaurant to the left the last house with blue gate"(w tym rejonie nie ma numeracji domów). Acha pani Geilnazi świetnie gotuje!
6. Dla osób poszukujących mocnych wrażeń polecam hostel Samgori (metro Samgori). Cena do negocjacji (płaciliśmy 7 lari), trzeba dokupić kłódkę na bazarze do pokoju oraz chodzić w czołówkach bo nie ma światła.
Nie chcę się rozpisywać, ale bardzo polecam ten region świata. Bardzo mili ludzie, piękne zabytki, przyroda i kuchnia.

Pozdrawiam,
Rafał