Twoje konto

GTranslate

Planowana trasa zwiedzania - proszę o komentarz, rady:)

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika iska
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 lat 6 miesięcy temu
Dołączył: 23.06.2008 - 14:47
23 Czerwiec, 2008 - 15:46

Planowana trasa zwiedzania - proszę o komentarz, rady:)

Witam serdecznie,
w połowie lipca wybieram się z mężem do Gruzji (lot Ryga-Tbilisi), jako że wcześniej nie byłam w tym kraju, chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej (a uniknąć chaotycznego jeżdżenia z miejsca na miejsce), bardzo proszę zerknąć na szkic planu podróży i skomentować - co zmienić, czy dobrze zaplanowałam dni itp.

Co ważne: będziemyw Gruzji od 15-28-go lipca, co do spania: bierzemy namiot i spiwory i liczymy, że gdzieś zawsze (???) uda nam się go rozbić. Znamy angielski, mąż - rosyjski. Dodam jeszcze, że bardziej zależy nam na włóczeniu się po górach, poznawaniu ludzi, ich ducha i zwyczajów niż zwiedzaniu miast i spanie w hotelach (choć wiem, że niektórych imponujących zabytków nie można nie zobaczyć). Nie wiem czy nie ominąć niektórych miast, podaję skrótowo miejsca i zabytki o których czytałam (przewodnik, forum).

A oto planowana traska:

1. Tbilisi - Kachetia(tu: Dawid Garedża, Gremi,Signagi,Telawi-Ikalto, Bodbe) - 3dni

2. Gruzińska droga wojenna (z Tbilisi czy np. z Gremi dotrę do:)-Mccheta, Ananuri-Kazbegi, tu polazic po okolicznych szlakach (czy chodzic z namiotem, czy traktowac Kazbegi jako baze wypadowa?)- 4 dni

3. Samcche-Dżawachetia, Kartlia Dolna (z Tbilisi-Achałcyche-Borżomi-szlaki w parku narodowym Karagauli ?,Aspindza, Wardzia,Chertwisi)- 3 dni

4.Imertia - Kutaisi i oklice (czy w ogóle???a moze skrocic/zrezygnowac z wizyty w innym regionie???)

5. Adżaria- Batumi i Gonio, sjesta, spacery i wypoczynek przed powrotem:) - 2 noce

6. Samo Tbilisi i okol. - 2 dni (1 noc), wylot do Rygi

Bardzo proszę o rady, przepraszam za chaos i ew. błędy. Tak wiele chciałabym zobaczyć w 2 tyg. - ale to na początek, na pewno wrócimy po resztę:)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za komentarze,
Iza.