Twoje konto

GTranslate

26.07 - 2.08 Tbilisi/Kazbegi/Swanetia/Kutaisi - pomocy! ;)

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Riotozukai
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 1 miesiąc temu
23 Lipiec, 2014 - 04:40

26.07 - 2.08 Tbilisi/Kazbegi/Swanetia/Kutaisi - pomocy! ;)

Witajcie

Jestem w trakcie planowania swojej trasy po Gruzji. Wyjazd niedługo, więc trzeba się spieszyć ;) Świata trochę zwiedziłem, niemniej do naszego wschodniego bratanka zawitam po raz pierwszy, także byłbym wielce rad za wszelkie porady! Przedstawię Wam to co rysuje mi się na tę chwilę w głowie:

26.07 (sobota) W Kutaisi będę około 6 rano, stamtąd planuję złapać Marszrutkę bezpośrednio do Tbilisi. Powinienem być o 12 na miejscu. Na miejscu obiad, spacer po mieście połączony z kolacją, nocleg.
27.07 (niedziela) Jak najszybciej do Kazbegi! Na miejscu planuję być około 13-14. Obiad i pokręcenie się po okolicy. Nocleg.
28.07 (poniedziałek) Z samego rana spacer na Cmindę Samebę. Planuję złapać marszrutkę o 17, tak żeby zdążyć na nocny pociąg z Tbilisi do Zugdidi.
29.07 (wtorek) Z stacji kolejowej Zugdidi od razu Marszrutka do Mestii. Obiad, pokręcenie się po okolicy. Nocleg w Mestii.
30.07 (środa) Z samego rana wyjazd do Ushghuli. Zwiedzanie okolicy. Nocleg w Ushghuli.
31.07 (czwartek) Zwiedzanie Ushghuli. Wyjazd na noc do Mestii. Nocleg w Mestii.
1.08 Wyjaz z Mestii rano. Obiad w Kutaisi. Spacer po Kutaisi.
2.08. O 6 rano wylot do Polski.

No i teraz pytanie do Was. Czy taki plan jest w ogóle realny? Czy lepiej zrezygnować z części rzeczy (np. Kazbegi lub Swaneti), bo nie ma sensu się gonić? Czy ktoś może mi powiedzieć:
1) Ile jedzie marszrutka z Mestii do Ushghuli, z Mestii do Kutaisi i z Zugdidi do Mestii? Z góry dziękuję! :)
2) Gdzie w ogóle szukać marszrutek w Tbilisii, Mestii, Ushghuli?
3) Ile trwa piesza wędrówka z wioski Kazbegi do Cmindy Sameby?

Z góry dziękuję za wszelkie (dobre) rady! :)

Obrazek użytkownika kigh
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 1 miesiąc temu
23 Lipiec, 2014 - 21:34

Re: 26.07 - 2.08 Tbilisi/Kazbegi/Swanetia/Kutaisi - pomocy!

Trasa nie jest jakaś napięta - da się zrobić.

1. Co do marszrutek do Uszguli - nie wiem dokładnie
czy coś tam jeździ kursowego.
My w lipcu wynajeliśmy samochód na cały dzień. Koszt 200 lari za 7 osób. W hostelach na pewno znajdą sie chętni. Wyjazd o 8 powrót o 22. I tak robi większość osób.
Droga do Uszguli jest kiepskiej jakosci, jedzie się tam ok 4h (my jechaliśmy 5h bo naprawiali most i staliśmy godzinę w jedna i drugą stronę).

Mestia - Kutaisi - ok 5h, Zugdidi do Mestii - chyba 2-3h.

Marszrutki w
Tbilisii - dużo o tym było już na forum
Mestii na głównym rynku (wyjeżdzałam z Mestii w pn i były tylko marszrutki do Tbilisi, Kutaisi, Zugdidi do Uszguli - brak)

Z parkingu przy wejściu na górę do Cmindy Sameby 1.5-2h spokojnym tempem.