Twoje konto

GTranslate

4 dni z Kutaisi

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Wojtek Łozdowski
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 3 tyg. temu
Dołączył: 13.03.2018 - 09:25
13 Marzec, 2018 - 15:42

4 dni z Kutaisi

Dzień dobry,

jest to mój piwerszy wpis na tym forum, tak więc na początku chciałbym się przywitać i pogratulować pomysłu tematycznej strony.

7 kwietnia lądujemy o 11AM w Kutaisi a wylatujemy 10 kwietnia o 10:50AM

W zwiazku z ograniczonym czasem w Gruzji chcielibyśmy go maksymalnie wykorzystać, by jak najwięcej w tym czasie zobaczyć, ale bez pokonywania zbyt duzych odległości autem, które wypożyczylismy na cały czas pobytu (Mitsubishi Pajero 4x4).

Wstępnie, z tego co udało mi się znaleźć w Internecie, plan jest następujący:

1 dzień - po przylocie zakwaterowanie w Kutaisi, zwiedzanie miasta, dobry obiad i kolacja w stylu gruzińskim

2 dzień - w zależności od pogody A - wycieczka do wodospadu Kinchka lub B - Jaskini Prometeusza i przejazd na północ w kierunku Ushguli

3 dzień - Wyjazd po śniadaniu do Ushguli / Mesti - zwiedzanie okolicznych wsi i miasteczek, poszukiwanie dobrej gruzińskiej kuchni, powrót na południe, gdzies w jakieś ładne ustronne miejsce, tak by na następny dzień spokojnie dojechać na 9:00 na lotnisko.

4 dzień - wylot o 10:50

W związku z powyższym chciałbym zapytać o kilka spraw:

a) jakiej pogody możemy się spodziewać w tym okresie a głównie chodzi mi o zakres temperatur, gdyż trzeba się jakoś spakować do podręczniaka

b) czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsca z najlepszą kuchnią gruzińską zarówno w Kutaisi jak i na naszej trasie (mapy w załćzeniu)

c) jak najlepiej zaplanować noclegi ze względu na dość duże zróżnicowanie terenu i ew. problemy z dojazdem w niektóre miejsca (pora roku).

d) czy plan dotarcia do Ushguli w tak krótkim czase pobytu w Gruzji jest w ogóle realny

e) czy znacie jakieś miejsca w pobliżu Kutaisi, w których moglibyśmy wybrać się na jazdę konną po okolicy

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Galeria zdjęć: 

mapa_1day.jpg

2 dzień
2 dzień

mapa_3_day.jpg

Dzień 3
Dzień 3

Obrazek użytkownika Niezabookowani
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 10 miesięcy temu
Dołączył: 01.03.2018 - 21:03
14 Marzec, 2018 - 21:10

Re: 4 dni z Kutaisi

Powiem szczerze, że Ushguli wydaje mi się nie realne. My byliśmy w prawdzie w lipcu, ale jadąc z Mestii google maps pokazuje do Ushguli jakieś 50 km i niecałe 2 h jazdy, w praktyce było dłużej - większość drogi była to rozmyta,miejscami błotnista, jednopasmówka z przepaścią po jednej stronie - bardzo kręta - wiła się zboczami gór w dół i w górę. Z tego co się orientuję jadąc z drugiej strony ( trasa którą wstawiłeś) jest znacznie trudniejsza i często nieprzejezdna - ale nie jechaliśmy tamtędy i nasz plan zakładał przejazd od strony Mestii więc nie szukaliśmy informacji o innych opcjach dojazdu. Aczkolwiek Swanetia to piękna kraina i warto ją zobaczyć. Innym pomysłem mogłaby być wycieczka do Achalciche i Wardzi - skalne miasto. Mamy o nich 2 odcinki na YT - może będzie to dobra opcja . Z Kutaisi do Achalciche jest około 3h - jest tam super zamek/twierdza, i jeszcze kolejna godzinka do Vardzi - dla nas rewelacja. W Wardzi możecie przenocować u Goczy - pracownik w mieście skalnym Vardzia , wystarczy że popytacie na miejscu, nie trzeba nic rezerwować ( 20-100 lari za 2 osoby w zależności czy z wyżywieniem -przepyszna, tradycyjna kolacja i śniadanie- czy bez). Pamiętajcie żeby wpisać się w jego zeszycie gości - na pewno nas też tam znajdziecie :) To tereny o klimacie b. gorącym, latem prawie jak pustynia więc na pewno nie będzie problemu z dojazdem :). Na YT mamy kanał o podróżach i obecnie wrzucamy odcinki z Gruzji - zapraszamy.

<p>Prowadzimy też kanał na YouTube,&nbsp; zapraszamy do oglądania:</p><p>Gruzja / Armenia: <a href="https://bit.ly/2XCPxxc">https://bit.ly/2XCPxxc</a></p><p>Gruzja / Azerbejdżan:&nbsp;<a href="https://bit.ly/2K4RHm3">https://bit.ly/2K4RHm3</a></p>