Twoje konto

GTranslate

Gruzja Maj 2016 - 6 dni. Prośba o pomoc w przejazdach.

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika cormit
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 tyg. temu
Dołączył: 27.04.2016 - 23:53
28 Kwiecień, 2016 - 00:10

Gruzja Maj 2016 - 6 dni. Prośba o pomoc w przejazdach.

Cześć!
Jestem wraz z żoną w ostatniej fazie planowania wyprawy do Gruzji. Prośba o ocenę planów i podpowiedź, gdzie dokładnie mam szukać marszrutek w konkretnym mieście. Obawy mam szczególnie przy 6 dniu, czy zdążę na samolot powrotny :)

Plan:
1. Dzień 9 maja: Przylot(godzina 5:20) - podróż do Batumi marszrutką spod lotniska(łapać te, co jadą w lewą stronę :) ). Zwiedzanie i nocleg w Batumi.

2. Dzień 10 maja: Wczesnym rankiem przejazd marszrutką z Batumi do Achalciche. Zwiedzanie okolic(m.in. Wardzia) i nocleg w Achalciche.
Pytanie:
a) skąd odjeżdżają marszrutki w Batumi do Achalciche?
b) jaki jest koszt przejazdu z Batumi do Achalciche?
c) w jakich godzinach odjeżdżają?

3. Dzień 11 maja. Wczesnym rankiem podróż z Achalciche do Tbilisi. Zwiedzanie i nocleg w Tbilisi.
a) skąd odjeżdżają marszrutki w Achalciche do Tbilisi?
b) jaki jest koszt przejazdu do Tbilisi z tego miejsca?
c) w jakich godzinach odjeżdżają?

4. Dzień 12 maja. Wczesnym rankiem podróż z Tbilisi do Mccheta. Zwiedzanie Mccheta i nocleg w tym miejscu.
a) skąd odjeżdżają marszrutki do Mccheta i jaki jest ich koszt?
c) w jakich godzinach odjeżdżają?

5. Dzień 13 maja. Wczesnym rankiem wyjazd z Mccheta do Stepancminda. Zwiedzanie okolic(m.in. Gergeti Trinity Church) i nocleg w Stepancminda.
a) skąd odjeżdżają marszrutki do Stepancminda i jaki jest ich koszt?
c) w jakich godzinach odjeżdżają?

6. Dzień 14 maja. Wyjazd z Stepancminda i chęć dostania się do Kutaisi. :)
a) Czy znajdę jakieś bezpośrednie połączenie z Stepancminda do Kutaisi? Jaki byłby koszt?
Jak najlepiej dostać się z tamtego miejsca do Kutaisi? Wylot samolotu jest o godzinie 5:35 w dniu 15.05.

Dzięki z góry za pomoc! Szczególnie jeśli chodzi o 6 dzień. :)

Obrazek użytkownika MarcinZ
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 10 miesięcy temu
Dołączył: 28.04.2016 - 08:20
28 Kwiecień, 2016 - 09:26

Re: Gruzja Maj 2016 - 6 dni. Prośba o pomoc w przejazdach.

Końcówkę trasy robiliśmy podobną z małymi zmianami

W Mcchetta prawie niewidzieliśmy Marszrutek więc sądzę, że będziecie musieli wrócić do Tbilisi - ale najlepiej zapytać w hostelu - moze cos załatwią. Mam organizowali transporty o nietypowych godzinach w nietypowych kierunkach.

Nie wiem czy jest tez Marszutka z Kazbeigi od razu do Kutaisi jak planujecie. My jechaliśmy Kazbegi via Mccheta - Tibilisi - Kutaisi (nie ma Marszutek Mcchteta - Kutaisi)

Taxi z Mcchceta do Tbilisi to 15 Lari za wszystkich - ogólnie unikaliśmy taksówek, ale czasem warto było skorzystać przy grupie 4 osób.

Z Kazbegi w hostelu udało sie zamówić dodatkową marszurtkę od razu do Mccheta (dla grupy 4 osób) i to na określaną nawet godzinę (7 rano po śniadaniu) - koszt Kazbegi - Mccheta 10 Lari od osoby

Cały dzien na Mcchetta to Imho trochę długo choć to ładne miasto i w bardzo dobrym stanie. My woleliśmy spędzić tak dzień w Kazbegi (konkretnie pod Cminda Sameba bo Kaukaz jest fantastyczny - szczególnie, że trafiliśmy na super pogodę i doskonale było widać Kazbek). Nocleg w Kazbegi 20 Lari/osoba, ale pewnie mozna znaleść taniej.

W Mcccheta warto pojechać do klasztoru na wzgórzu, bo tam rozstacza się piękny widok na panoramę miasta. Nas zaczepił fajny taksówkach i za 15 Lari (+ free czacza dla chętnych) zawiózł, poczekał i przywiózł cała grupę. Chcieliśmy co prawda iść tam piechota, ale z racji braku mostu w bliższej okolicy jest to spory kawał drogi (taksówka zrobiła cirka 30 km)

Gruzini sa bardzo elastyczni w terminach i chętni do niesienia pomocy

Obrazek użytkownika ess
ess
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 11 miesięcy temu
Dołączył: 28.12.2015 - 17:39
28 Kwiecień, 2016 - 11:16

Re: Gruzja Maj 2016 - 6 dni. Prośba o pomoc w przejazdach.

Porada a propos trzech ostatnich dni.Dzień 4-jadąc wczesnym rankiem do Mcchety po południu macie ją zwiedzoną całą nawet wjeżdzając tak jak pisze wyżej Marcin na Dżwari a zatem po co Wam tam nocleg-lepiej wrócić so Stolicy i tam mieć fajny wieczór i noc.Tym bardziej że logistyka komunikacyjna za tym przemawia.A zatem jazda rano do Mcchety z Didube-dziedziniec wewnętrzny,kursy co ok.20 minut czasjazdy ok.20-30 minut,koszt jeden lari,bilety w kasie-powrôt przystanek na wysokości Samtawro przykładowo,częstotliwośćbusików do Tbilisi duża,koszt znowu 1 lari płatne do ręki kierowcy po dojechaniu na Didube.Dzień 5-Start znów z Didube,dużo kursôw do Stepancmindy-koszt 10 lari zwykłą albo 15 lepszą(nowszy żółty merc) zatrzymującą się dla turystów w ładnych miejscach.Dzień 6- z Kazbegi do Kutaisi via Tbilisi-Didube-znowu 10 lari na Didube i stamtąd dużo kursów do Kutaisi-czas jazdy z Tbilisi do Kutaisi ok4 godzin.Jak będziecie w Kut ok.17.00 można jeszcze wpaść na miasto albo szybko taksą zrobić Motsametę i Gelati.Potem przenosicie się i waletujecie na lotnisku na tamtejszym barłogu-taxi z Kut. na lotnisko Kopitnari 20 lari za kurs albo nocleg w mieście impreza i nocny transfer w okolicach 3.00-3.30-0
powodzenia

Obrazek użytkownika cormit
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 2 tyg. temu
Dołączył: 27.04.2016 - 23:53
28 Kwiecień, 2016 - 13:24

Re: Gruzja Maj 2016 - 6 dni. Prośba o pomoc w przejazdach.

Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Plan jest jeszcze dopracowywany więc może rzeczywiście pomyślę nad małymi modyfikacjami. Cieszy mnie najbardziej to, że upewniliście mnie, że zdążę na samolot powrotny. :) Jakbym miała jakieś pytania to oczywiście będę jeszcze zawracał Wam głowę.
Pozdrawiam!