Twoje konto

GTranslate

Hiking i Backpacking w Gruzji 8.09-23.09

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika Przemek Wilk
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 mies. temu
Dołączył: 31.08.2015 - 21:01
31 Sierpień, 2015 - 21:59

Hiking i Backpacking w Gruzji 8.09-23.09

Witajcie forumowicze, jestem zachwycony ogromem informacji jakie można znaleźć na tym forum!

Wybieram się 8 września do Gruzji i zostaję tam do 23.09. Z założenia ma to być samodzielna wyprawa w towarzystwie plecaka i realizacja marzenia zwiedzenia tego wspaniałego kraju, które od dłuższego czasu chodziło mi po głowie. Nie mniej jednak gdyby chciałbyś lub chciałabyś połączyć siły w tym okresie lub na którymś z odcinków mojej drogi, to daj koniecznie znać. Wiadomo, że razem raźniej. Jestem 25 letnim studentem, preferuję górskie wycieczki i zabieram ze sobą namiot, ale nie mam problemu z nocowaniem w tanich hostelach lub guesthousach.

Wstępny (choć raczej ruchomy) plan zakłada kilka dni w Tbilisi na początku podróży potem przejazd do Kazbegi i tam jakiś hiking - na pewno nie na sam Kazbeg, ale na pewno na jego podnóże ;). (mniej więcej 12-16.09)
Potem jest kilka dni co do których nie mam wyraźnie ustalonego planu - może Mccheta, może kamienne miasta w pobliżu Tbilisi, może odwiedzę Guesthouse w Sighnaghi, który polecała mi koleżanka (mam tam już rezerwację, ale mogę ją odwołać w razie zmiany planów).
Jedynym sztywnym fragmentem podróży jest Ushguli i Mestia, które zamierzam odwiedzić w dniach 18-21.09. W okolicach na pewno jakieś łażenie po górach. I 21.09 lot samolotem z Mesti do Tbilisi (słyszałem że warto), sam lot kilkunastoosobowym samolotem to dla mnie mega frajda, a podobno są jeszcze fenomenalne widoki na Kaukaz!

Bardzo chętnie posłucham waszych rad i uwag co do mojego wyjazdu. No i piszcie jakbyście chcieli się gdzieś spotkać na trasie :).