Twoje konto

GTranslate

Rewizja planu podróży (Gruzja-Armenia-Ukraina w 15 dni)

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika voleever
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 8 miesięcy temu
Dołączył: 17.06.2016 - 12:11
17 Czerwiec, 2016 - 13:36

Rewizja planu podróży (Gruzja-Armenia-Ukraina w 15 dni)

Towarzysze!

Zamierzamy się z przyjacielem wybrać w dniach 13-28.08 na 15-dniową wycieczkę po Gruzji, Armenii i Ukrainie. Przygotowałem wstępny plan wyjazdu, jednak chciałbym, aby ktoś doświadczony w tych rejonach przejrzał go i ocenił czy jest realny- szczególnie chodzi mi o kwestie logistyczne (przejazdy, marszrutki, taksówki itp.) oraz finansowe (orientacyjne ceny marszrutek i taksówek). Może coś warto dodać lub wyrzucić z planu? Będę wdzięczny za wszelkie rady i konstruktywną krytykę :)

PLAN PODRÓŻY
14.08: Przylot wcześnie rano do Kutaisi, wypad do Jaskini Prometeusza, monasteru Gelati i spacer po samym Kutaisi.
15.08: Wyjazd wcześnie rano marszrutką z Kutaisi do Cziatury. Kolejki linowe. Kolumna Kacchi/Katskhi Pillar/столп Кацхи. Przejazd do Gori i nocleg w Gori.

GARŚĆ PYTAŃ.
Z Kutaisi do Cziatury można rano dojechać ponoć marszrutką, spoko. Co z transportem do Kolumny Kacchi? Czytałem, że raczej taryfa pozostaje. Ile może kosztować taxi z Cziatury do Kolumny i czy w ogóle jest sens tam jechać?
I najbardziej problematyczny moment- jak się przedostać z Cziatury do Gori? Podobno jakoś można dojechać z Cziatury do Zestafoni, a stamtąd są jakieś pociągi/marszrutki do Gori. A może jest coś bezpośredniego z Cziatury do Gori? Czy opłaca się w ogóle rozważać opcję taryfy z Cziatury do Gori, czy bankructwo gwarantowane? No i czy da radę to zrobić w ciągu jednego dnia?

16.08: Gori. Muzeum Stalina. Przejazd Gori-Tbilisi (pociąg/marszrutka). Zameldowanie się w hostelu. Popołudniowy spacer. Nocleg w Tbilisi.
17.08: Wypad marszrutką do Mcchety (Katedra Sweti Cchoweli, Monaster Dżwari, Monaster Samtawro). Powrót do Tbilisi. Wieczorny spacer po mieście.
18.08: Wypożyczenie wcześnie rano auta na wyjazd z Tbilisi Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancmindy i świątyni Gergeti. Wejście na i zejście ze wzgórza Gergeti na autonóżkach :D Powrót autem do Tbilisi późnym wieczorem.

GARŚĆ PYTAŃ.
Ile może zająć na spokojnie przejazd do Stepancmindy z postojami na widoczki i zdjęcia? Podobno ok. 4h, ale chciałbym się upewnić. Autko zostawiamy u podnóża Gergeti, bo podobno na Gergeti wjechać się zwykłą osobówką nie da, a z resztą i tak chyba nie chcemy. Ile zajmuje zatem samodzielne wdrapanie się do Cminda Sameba i zejście z powrotem do auta? No i najważniejsze- czy da się to wszystko obrócić w jeden dzień, żeby na wieczór wrócić do Tbilisi?

19.08: Spokojne zwiedzanie Tbilisi. Wyjazd późnym wieczorem (ok. 22:15) pociągiem do Erewania.
20.08: Przyjazd rano do Erewania (ok. 7:25). Zwiedzanie Erewania- dzień 1.
21.08: Zwiedzanie Erewania- dzień 2.
22.08: Zwiedzanie Erewania- dzień 2,5. Wyjazd popołudniu (ok. 15:30) pociągiem z Erewania do Batumi.
23.08: Przyjazd rano do Batumi (ok. 7:10). Orientacyjnie (na podst. rozkładu z czerwca) odpływamy z Batumi ok. 17:00 promem do Iljiczewska.
24.08: Płyniemy.
25.08: Przypływamy do Iljiczewska po południu ok. 18:00. Przejazd marszrutką do Odessy. Nocleg w Odessie.
26.08: Zwiedzanie Odessy. Odjazd wieczornym pociągiem do Lwowa.
27.08: Przyjazd do Lwowa rano. Zwiedzanie Lwowa. Nocleg we Lwowie.
28.08: Wyjazd po południu autokarem ze Lwowa i przyjazd pod wieczór do Krakowa :(

Tak wygląda całość wycieczki. Plan wydaje nam się być wypchany na 150%, tylko czy jest wykonalny? Martwi nas szczególnie trasa Cziatura-Kacchi-Gori oraz Tbilisi-Stepancminda-Gergeti-Tbilisi. Rozważamy wyrzucenie z planu Erewania i zostanie tylko w Gruzji z dłuższym pobytem np. w Tbilisi i na herbacianych polach Batumi :D Może coś polecacie dodać, albo coś z wymienionych miejsc tak naprawdę nie jest warte zachodu? Czekam na Wasze porady! :)

Witek