Twoje konto

GTranslate

Wyjazd (28.09-08.10) Planowanie

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika MrNameltneg
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
3 Wrzesień, 2015 - 14:09

Wyjazd (28.09-08.10) Planowanie

Cześć.
Wraz z dziewczyną planujemy pierwszą podróż do Gruzji (przełom września i października). Nie mamy jeszcze konkretnego planu. Zakładamy tylko, że chcemy odwiedzić Kazbegi, Swanetię i Kachetię (ewentualnie okolice Kutaisi). Trochę o Gruzji czytałem, ale nigdy nie zaszkodzi zapytać kogoś kto już był. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jak duże jest w tym czasie natężenie ruchu turystycznego?
2. Jak kształtują się ceny noclegów w tych okolicach (co można ewentualnie polecić?)
3. Co obowiązkowo trzeba zobaczyć?
4. Gdzie do winnicy w Kachetii?
5. Czy jest możliwość zorganizowania krótkiego trekkingu konnego na miejscu w Swanetii?
6. Czy jest problemem podłączenie się do innej grupy i wynajęcie samochodu z Mestii do Uszguli, ewentualnie inna opcja dojazdu? (rozbijając cenę na 2 osoby wyszłoby dość drogo)
8. Co sądzicie o udaniu się do Tuszetii lub Chewsuretii? Nie jest to łatwe, ale podobno warto.
7. Jakieś praktyczne porady?

Trzy wymienione wyżej regiony są dla nas obowiązkowe. W zależności od czasu możliwe inne okolice. Jeżeli ktoś orientuje się w temacie, proszę o odpowiedź.

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 3 mies. temu
3 Wrzesień, 2015 - 14:24

Re: Wyjazd (28.09-08.10) Planowanie

Odpowiedzi na WSZYSTKIE zadane przez Ciebie pytania pojawiają się już na tym forum, nie które nawet wielokrotnie, ięc zacznij od porządnej lektury. Jeśli faktycznie chcesz konkretnych podpowiedzi, przedstaw jakiś chociaż wstępny plan, a wtedy na pewno ktoś Ci podpowie kilka szczegółów.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Obrazek użytkownika MrNameltneg
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
4 Wrzesień, 2015 - 13:16

Wstępnie wszystko wygląda tak:

29.09 - przylot do Kutaisi (godzina 04:45). Przejazd do Tibilisi i dalej do Stepancmindy Tutaj jeden nocleg (jak czas pozwoli, jakaś przechadzka)

30.09 - wyprawa do lodowca Ordzweri (wyjście o świcie, żeby móc złapać coś do Tibilisi) i powrót do Tibilisi, nocleg w Tibilisi (jest to realne czasowo?)

01.10 - Wyjazd do Sighnaghi, degustacja wina (pytanie gdzie warto) wieczorem powrót do Tibilisi, nocleg. (nie musi to być Singhnaghi, może być inne, niekoniecznie duże miasteczko. Chodzi o to żeby warto było jechać)

02.10 - Dzień w Tibilisi, nocny pociąg do Batumi.

03.10 - Zwiedzanie Batumi. Ogród botaniczny, delfinarium, kąpiel w morzu (możliwa o tej porze roku?). Nocleg w Batumi lub w okolicach.

04.10 - Wyjazd do Mestii, spacer po okolicy, nocleg w Mestii

05.10 - Jezioro Koruldi (a może lepiej lodowiec?), nocleg w Mestii

06.10 - Wycieczka do Uszguli. W zależności od okoliczności powrót do Mestii lub nocleg w Uszguli (jak duży jest problem w tym terminie ze znalezieniem chętnych na wspólne wynajęcie samochodu lub jakaś alternatywa transportu?)

07.10 - Przejazd z Mestii do Kutaisi. Spacer po mieście, ewentualnie coś w okolicy

08.10 - wylot z Kutaisi (godzina 05:50)

Pytania:

1. Czy wszystko jest wykonalne czasowo i ułożone logicznie pod względem logistycznym (brak niepotrzebnej jazdy itp.)

2. Orientuje się ktoś gdzie i kiedy odbywa się Rtveli? Wiem tyle, że głównie w Kachetii i mniej więcej w tym okresie. W razie potrzeby można zamienić Kazbegi z Kachetią albo zmienić miejsce docelowe w Kachetii.

3. Co sądzicie o dolinie Truso? Może warto poświęcić jeden dzień i udać się tam albo w inne ciekawe miejsce w okolicach Stepancmindy?

4. Czy byłaby możliwość "upchnięcia" gdzieś Tuszetii? Czasu trochę mało i domyślam się, że musiałoby to być kosztem czegoś innego.

Głównie chodzi mi o opinie czy to wszystko jest realne do zrealizowania, ewentualnie przyjmę i rozważę wszystkie propozycje zmian.
A zadaję pytania, które mogły być na forum już zadawane lub nie (nie na wszystkie znajduję odpowiedź), ponieważ interesują mnie informacje jak najbardziej aktualne, nie sprzed roku czy dwóch (coś się mogło pozmieniać). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 3 mies. temu
4 Wrzesień, 2015 - 16:38

Czym bedziecie sie poruszac? bo jezeli wynajetym samochodem/ taksowka/ stopem to nie mam sensu jechac pierwszego dnia do Tbilisi tylko od razu skrecajcie na Stepancminde.

Z wyjsciem pod lodowiec i powrotem na czas zeby zdazyc do Tbilisi to znowu kwestia tego, czym chcecie sie poruszac- przy opcji z marszrutka cienko to widze, przy opcji z autem spoko, bo mozecie sobie wracac nawet noca (choc GDW noca to osobna historia...)

Kapiel w morzu na poczatku pazdziernika jest jak najbardziej mozliwa dla nas, przyzwyczajonych do zimnego Baltyku :) Ja kapalam sie jeszcze w polowie pazdziernika, choc juz nie bylo tak luksusowo jak latem.

Tuszetii nie ma sensu upychac na sile, Swantetia niech Wam wystarczy. Zreszta nie wiem jak jest z droga do Omalo, czy juz znowu jest przejezdna.

Moim zdaniem po samym Kutaisi nie ma za bardzo sensu spacerowac, chyba ze chcecie sie napatrzyc na lokalne post-sowieckie klimaty, ale ogolnie skoczcie lepiej do Gelati i Motsamety lub alternatywnie zerknijcie do jaskin.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com