Twoje konto

GTranslate

podróż do megrelii lub gurii

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika zonie:)
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 13 lat 7 miesięcy temu
Dołączył: 24.09.2006 - 15:17
24 Wrzesień, 2006 - 15:25

podróż do megrelii lub gurii

witam wszystkich!

Bardzo chiciałabym odwiedzic któres z tych regionów..tylko zupełnie nie mam pojecia jak...tzn. czytałam na tej stronie o możliwosciach dojazdów różnymi drogami..ale bardziej by mi pomogły refleksje z pobytu kogoś kto mógłby mi powiedziec troche wiecej o samej podróży i oczywiescie jakichs noclegach....
np. jakie jest najlepsze sprawdzone polączenie , przez jakie kraje musiałabym przejechac, ile kasy potrzebuje na taką podróż. itp.

Odtąd ziemia ta będzie nazywana "Sakartwelo", czyli "Ziemia Kartlów"...

Obrazek użytkownika Redakcja forum
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 11 miesięcy 6 dni temu
Dołączył: 11.10.2014 - 15:41
6 Październik, 2006 - 20:22

Quote:
czytałam na tej stronie o możliwosciach dojazdów różnymi drogami..ale bardziej by mi pomogły refleksje z pobytu kogoś kto mógłby mi powiedziec troche wiecej o samej podróży i oczywiescie jakichs noclegach....

Wskazówki na temat dojazdu, które czytałaś na "info dla turysty" są efektem osobistych doświadczeń autorów strony kaukaz.pl :)
Dwa razy miałem okazję dotrzeć do Gurii/Megrelii promem relacji Soczi-Poti a raz zdarzyła mi się podróż autobusem z Turcji przez Batumi. Oba warianty są dość męczące, ale za to bogate w rozmaite przygody i nowe znajomości. Nie polecam jednak przejzadu przez Rosję, gdyż tamtejsza granica często bywa zamknięta (jak właśnie teraz) i zawsze przynosi sporo stresu mimo porządku w dokumentach.

Spanie? W samym Poti mam upatrzoną kwaterę za 3 lari od łebka za noc w dobrych warunkach. Bawiłem tam dwukrotnie, lecz zaginął mi adres i telefon a docieram do tego domu wg zapamiętanej trasy. Dam znać, jeśli ktoś z mojej dawnej ekipy odszuka gdzieś u siebie namiary.

Na podstawie kilku relacji mogę powiedzieć, że Megrelia a zwłaszcza jej zachodnia część (okolice Zugdidi i wzdłuż rz. Inguri) wymagają sporej ostrożności (kieszonkowcy, incydenty graniczne a nawet rozboje).

Powodzenia :lol:

Obrazek użytkownika zonie:)
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 13 lat 7 miesięcy temu
Dołączył: 24.09.2006 - 15:17
8 Październik, 2006 - 17:59

bardzo Ci dziekuje,że odpowiedziałes na moje pytanie...jednoczesnie byłabym bardzo wdzieczna o wiecej takich spostrzeżeń!!Tych bardziej ogólnych jak to gdzie sie najlepiej wybrac i własnie tych szczegółowych..jaki hotel, gdzie za ile i tym podobne.
dziekuje Ci jeszcze raz ! I prosze o wiecej heh
pozdrowienia!

Odtąd ziemia ta będzie nazywana "Sakartwelo", czyli "Ziemia Kartlów"...