Twoje konto

GTranslate

Swanetia 24-28 września 2015 + być może Wardzia

8 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Budyy
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 12 miesięcy temu
25 Sierpień, 2015 - 12:09

Swanetia 24-28 września 2015 + być może Wardzia

Witam.
Mam taki oto szalony plan:
1. Raniutko w czwartek jesteśmy w Kutaisi. Bierzemy samochód i jedziemy do Ushguli. Do Mesti podobno jest 2,5-3 godziny. Z Mesti kolejne 3. Z postojem i zwiedzaniem Mesti powinniśmy wyrobić się do Ushguli przed zmrokiem.
2. Całodniowe łażenie po górach w okolicy Ushguli. Może uda się dotrzeć do podnóża lodowca na Szcharze.
3. Przejazd do Lentekhi (tu nie mam pojęcia jak wygląda droga. Podobno jest przejezdna ale ?? Jechał ktoś nią i wie jak to wygląda? W zależności od tego o której dojedziemy na dół,podejmujemy decyzje czy Wardzia czy to jakieś Upsilitche. Mam nadzieję, że zwiedzanie tego samego dnia. Jeżeli nie to rano.
4. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie miasta.I powrót.

W związku z tym 2 pytania.
- czy taki plan czasowo jest realny?
- Czy ktoś ma podobne plany i możemy podróżowac wspólnie.

pozdrawiam.

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
25 Sierpień, 2015 - 12:48

Re: Swanetia 24-28 września 2015 + być może Wardzia

Z Kutaisi do Mestii potrzebujecie co najmniej 4 godziny (około godzinę jedzie się do Zugdidi, potem przy idealnych warunkach 2,5-3 godziny, warto po drodze zatrzymać się przy zaporze na Inguri bo robi wrażenie.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 6 miesięcy temu
25 Sierpień, 2015 - 19:40

Zjechać do Vardzi z Ushguli do Lentekhi to spory wyryp - do zrobienia pewnie jadąc od świtu do zmroku, ale męczący temat bo droga pomiędzy Ushguli a Lentekhi licha, a potem jeszcze 330 km do Vardzi - słabo to widzę

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Poznający Kaukaz
Niedostępny
27 Sierpień, 2015 - 12:32

Wiem, że nie będzie lekko i trzeba wstawać skoro świt. Ale jak się ma 4 dni na zwiedzanie to trzeba się uwijać a nie spac do 11 :). Mam nadzieję, że plan wypali. Oby tylko nie lało jak będziemy jechać przez góry, bo wtedy będzie słabo.

Obrazek użytkownika Kamilo
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 6 miesięcy temu
27 Sierpień, 2015 - 16:48

Buddy nie wiem, czy dość jasno się wyraziłem ale w tym wypadku spędzacie cały dzień w samochodzie przy 4 dniach na miejscu a i bezpieczne to nie jest, bo jazda po Gruzji jest dość męcząca (nie wiem czy już byłeś i wiesz o czym mówię).

Sam popełniłem ten błąd i wyjechałem z Ushguli ok 11:00, a do Vardzi dotarłem coś koło 2 w nocy więc droga z przystankami zajęła około 14h - nigdy więcej!

Dodatkowo zaznaczam, że jechałem klasycznie przez Mestię i jak uświadomiłem sobie jak to wygląda tam , to zmieniam zdanie i przez Lentekhi raczej nie do zrobienia :)

Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind

Poznający Kaukaz
Niedostępny
28 Sierpień, 2015 - 22:57

Dzięki za radę. Coraz bardziej dojrzewam do tego aby spędzić w Svanetii 4 dni. No 3,5 i pół dnia na zwiedzanie Kutaisi. (niezbyt lubię łażenie po miastach i oglądanie kościołów)
Sama pętla Svanecka to już wielkie wyzwanie. A jak Wizz dalej będzie latał do Gruzji to może w przyszłym roku ;)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
28 Sierpień, 2015 - 23:00

I jeszcze jedno pytanko. Lepiej wziąć wielkiego Dżipa czy raczej małego? Jak wygląda sytuacja z mijankami?

Poznający Kaukaz
Niedostępny
21 Październik, 2015 - 23:41

No i już po podrózy. Pętla Swanecka zaliczona. Nie będę się rozwodził o pięknie Kaukazu jak i gościnności ludzi bo napisano o tym już wszystko. Napiszę tylko przydatne doświadczenia w podróży.
1. Jeżeli wynajem Dzipa to najważniejsze aby miał duży prześwit.
2. Podróż z Kutaisi do Mestii trwa praktycznie cały dzień. Oczywiście robiliśmy wiele postojów ale kto by ich nie robił jak to wodospad, to tama, to most wiszący to inne atrakcje.
3. Droga z Mestii do Uschguli nie jest zła. 3 godzinki to max maksów.
4. Droga na przełącz jest strasznie wyboista. Pierwsze 15 km robiliśmy 2 godziny. Potem szło coraz szybciej. Cały przejazd do Lentekhi zajął nam 5,5 godziny.
5. Z Lentekhi do Kutaisi to już tylko godzinka.
6. OD Uschguli do Lentekhi nie ma ani jednej knajpy. Jakies tylko spożywczaki.
7. W Uschguli koniecznie trzeba podejść pod lodowiec. 3-4 godziny marszu ale widoki obłędne. Szlak łatwiutki. Można nawet z małymi dziećmi.