Twoje konto

GTranslate

transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

5 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika preciosa28
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 mies. temu
Dołączył: 24.07.2016 - 18:55
7 Sierpień, 2016 - 17:44

transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

Ile trwa przemieszczenie się z achalciche do Wardzi i z wardzi do batumi? Czym można się tam dostać? Może lepiej z sighnaghi jechac bezpośrednio do Wardzi i tam przenocować? Słyszałam, że w Wardzi jest cieżko z noclegami? Planujemy przemieszczać się marszrutkami, jeżeli jest to nie możliwe to może jest inny sposób dostania sie w te miejsca?

Obrazek użytkownika kaska_4951
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 8 miesięcy temu
Dołączył: 03.05.2015 - 18:47
7 Sierpień, 2016 - 21:20

Re: transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

Cześć :)

Jeśli chodzi o transport, to z Achalcyche do Wardzi jedzie się ok. półtorej godziny. W ciągu dnia kursują 3 lub 4 marszrutki. Ostatnia odjeżdża bodajże o godz. 16:00. Marszrutki kosztują 6 lari o ile dobrze pamiętam. Jeśli nie zdążycie się na nią załapać, to w grę wchodzi jeszcze dojazd do Aspindzy i stamtąd można już za kilkanaście lari dojechać taksówką lub stopem do Wardzi - autostop na tej trasie sprawdzony :)

Z noclegami w Wardzi nie ma problemów. Najbardziej popularny jest chyba nocleg Volodia Cottage - z tego, co się orientuję, to oferują tam sporo miejsc noclegowych. Jest też hotel, a podążając w kierunku Zeda Wardzia znajdziecie też guesthouse. Jeśli dysponujecie namiotem (tak, jak my gdy byliśmy w Wardzi) to też przynajmniej w dwóch miejscach będziecie mieli możliwość rozstawienia namiotu.

W kwestii dojazdu do Batumi... Codziennie o godz. 10:00 spod skalnego miasta wyjeżdża marszrutka do Tbilisi. Gdy nią jechaliśmy, to podróżowała nią również para, która próbowała dostać się do Batumi. Powiedzieli o tym kierowcy, a on w Aspindzy załatwił im przesiadkę na bezpośrednią marszrutkę do Batumi :) Zawsze też możecie zawrócić do Achalcyche i stamtąd bez problemu złapiecie już marszrutkę nad morze.

Obrazek użytkownika preciosa28
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 mies. temu
Dołączył: 24.07.2016 - 18:55
8 Sierpień, 2016 - 21:03

Re: transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

Najbardziej boimy się tego jak damy sobie radę z ograniczonym czasem. W skrócie - startujemy pierwszego dnia z Sighnaghi, a drugiego dnia wieczorem (może być poźny wieczór) chcemy być w Batuimi. Po drodze chcemy koniecznie odwiedzić Wardzie. Dlatego chielibyśmy się zorientować jaką trasę obrać by zdążyć. Uwzględniając oczywiście kursy marszrutek lub inne opłacalne środki transportu.

Obrazek użytkownika stroman
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 miesięcy 3 tyg. temu
Dołączył: 01.01.2016 - 21:33
14 Sierpień, 2016 - 14:05

Re: transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

Z Achalciche do Wardzi masz 60 km. Marszrutki kosztują bodajże 4 lub 5 lari (raczej 4). Z tego co piszesz wynika, że jesteś w liczbie mnogiej ( nie wiem dokładnie ile osób).
Opcja 1: jedziesz/cie marszrutką i płacisz "het i nazad" 8 lari od ogona/głowy. Po drodze jest parę ciekawych rzeczy do zobaczenia i przy odrobinie szczęścia migną Wam przez szybę busika.
Opcja 2: w Achalciche bierzesz/cie taksówkę. Umawiacie się z kierowcą, co chcecie zobaczyć i za jakie pieniądze. A po drodze do Wardzi jest przecież twierdza Khertvisi, twierdza Tmogvi, Vanis Kvabebi. Wszystko warte zobaczenia. Byłem tam zimą i z uwagi na krótki dzień nie udało mi się wszystkiego zwiedzić. A szkoda. Taksówka z Achalciche do Wardzi i z powrotem, z postojem na zwiedzanie w Khertvisi kosztowała 40 lari.
Jak się chce, to nocleg znajdzie się wszędzie. Wystarczy zapytać miejscowych. Z Achalciche do Batumi dostaniesz się bez problemu.

Obrazek użytkownika Greenman
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 1 tydzień temu
Dołączył: 21.11.2016 - 16:22
21 Listopad, 2016 - 16:27

Re: transport Sighnaghi-Achalciche-Wardzia-Batumi

Witam,

Czy ktoś może orientuje się czy w najbliższy Poniedziałek 28.11 kursuje jakakolwiek marszrutka Batumi do Achalciche? Chcielibyśmy się jakoś w 4 dostać do Achalciche, a następnego dnia do Wardzi, ale nie jestem pewien jak to wygląda późną jesienią.. Chodzi nam o południową drogę przez Khulo.